زندگی در آلمان

هزینه‌های خرید ملک در آلمان

هزینه های خرید ملک در آلمان

مالیات‌های استاندارد

ما باید ابتدا توجه کنیم که یک مالیات انتقال بین ۳.۵ و ۵ درصد از کل قیمت ملک باید پرداخت شود. علاوه بر این، خریدار باید خرید را در ثبت اراضی ثبت کند. بسته به ثبت، این موضوع بین 0.8 تا 1.2 درصد قیمت، هزینه خواهد داشت. سردفتر اسناد رسمی‌برای تأمین خدمات خود ، 2٪ از ارزش دارایی را به خود اختصاص می‌دهد. توجه داشته باشید که وکلا ، مترجمان حرفه ای و الزامات مشابه، نرخ‌های خاص خود را دارند که باید پرداخت شوند. کسانی که ساکن آلمان نیستند ، ملزم به پرداخت مالیات بر ثروت هستند که معادل تقریباً 0.5 درصد هزینه ملک است. سرانجام، موسسه مالی که مبلغی را از خریدار املاک به فروشنده ارسال می‌کند، هزینه‌های انتقال را پرداخت می‌کند. این نرخ‌ها می‌توانند از 0.1 درصد تا یک درصد کامل متغیر باشند.

مالیات سالانه

هزینه ی سالانه ای که با نام Grundsteur (در زبان آلمانی به معنی مالیات بر زمین است) شناخته میشود باید توسط مالک جدید پرداخت شود. مبلغ بدهکاری در درجه اول با توجه به ارزش ملک در رابطه با نرخ استاندارد 0.35 درصد تعیین می‌شود. این رقم با متغیرهای دیگر ترکیب می‌شود تا در نهایت مقدار بدهی مشخص شود. این نرخ‌ها می‌توانند بین 0.98 درصد و 2.84 درصد باشند. در سال 2012 ، میانگین رقم 1.9 درصد بود.

هزینه‌های اضافی

عبارت جستجوی آنلاین مانند “خرید ملک آلمان” بعضی اوقات هزینه‌های دیگر را برای ذکر کردن برجسته میکند. این موارد می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

  • جمع آوری زباله.
  • نگهداری و تعمیر عمومی.
  • قبض‌های خدمات رفاهی (آب ، گاز و برق).

همچنین ممکن است مواردی وجود داشته باشند که هزینه‌های نگهداری و ترمیم خیابان در آن اعمال شوند. این به طور معمول در قرارداد مربوط به املاک مورد نظر آشکار خواهد شد.

خرید ملک در آلمان به عنوان یک فرد خارجی

خرید ملک در آلمان به عنوان یک خارجی می‌تواند زمان بسیار هیجان انگیزی باشد اما استرس زیادی نیز دارد. خرید ملک در منزل به اندازه کافی دشوار است، زمانی که شما همه فرایندهای درگیر را درک می‌کنید و با این زبان صحبت می‌کنید، به طوری که شما می‌توانید تصور کنید که تراکنش بی‌نهایت دشوارتر خواهد بود وقتی که مطمئن نیستید چه انتظاری دارید. ما این راهنما را برای کمک به شما نوشته‌ایم. هر چه باشد، اگر شما بدانید چه چیزی در حال وقوع است و چه چیزی از شما انتظار می‌رود، شما باید بتوانید معامله را با کمی‌سروصدا تکمیل کنید. مقاله زیر را بخوانید و همه چیز را در مورد فرآیند خرید ملک در آلمان بیابید.

امور مالی

مراحل اول

اولین کاری که باید انجام دهید این است که امور مالی خود را دسته‌بندی کنید. انجام این کار به این معناست که شما می‌دانید چقدر پول در اختیار دارید و تأیید می‌کند که شما همه چیز را در جایی برای خرید ملک خود دارید. دسته‌بندی مالی در ابتدا، می‌تواند شما را از غصه در زمان پیدا کردن یک ملک عالی که قیمت آن بالاتر از بودجه شما است و یا زمانی که قادر به تأمین وام مسکن نیستید، نجات دهد.

شما باید از از آغاز تا انتها به ترتیب زیر کار کنید:

  • ارزیابی کنید که کدام محصول وام برای شما مناسب خواهد بود
  • در اصل وام با بانک مناسب موافقت کنید
  • خانه ایده آل را پیدا کنید و پیشنهاد دهید
  • با سر دفتر اسناد رسمی‌خود قرارداد فروش ببندید
  • وام مسکن را با بانک قطعی کنید
  • قرارداد را با سر دفتر اسناد رسمی‌نهایی کنید – در این مرحله خانه مال شماست
  • مالیات فروش املاک خود را در طی یک ماه پس از خرید خانه پرداخت کنید

همانطور که می‌بینید اولین کاری که باید انجام دهید این است که به بسته‌های وام مختلف موجود نگاهی بیندازید و تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما کار می‌کند.

وام‌های آلمانی

برای ترتیب دادن امور مالی برای خرید خانه خود در آلمان، این احتمال به مراتب بیشتر است که برای رهن خود به یک بانک آلمانی مراجعه کنید. هیچ مانع قانونی وجود ندارد که مانع از درخواست رهن در کشور دیگری برای خرید املاک آلمانی شما شود اما معمولاً نتیجه نمی‌دهد زیرا سازماندهی نظرسنجی در مورد یک ملک می‌تواند بسیار دشوار باشد. این بررسی‌ها معمولاً باید بصورت محلی انجام شوند و بنابراین وام‌های فرامرزی کاملاً غیر معمول هستند.

گفته می‌شود که بانک‌های آلمانی بسیار کارآمد هستند و این بخش به خوبی توسعه‌ یافته است، به این معنی که رقابت سالم بین بانک‌ها و بسیاری از انتخاب برای شما به عنوان مصرف‌کننده وجود دارد. ممکن است یک ایده برای شروع نگاه به چیزی باشد که چهار بانک بزرگ پیشنهاد می‌دهند ببینند که آیا آن‌ها چیزی برای برآورده کردن نیازهای شما دارند یا نه. بانک Deutsche، Commerzbank، Postbank و Hypovereinsbank همه بسته‌های وام بسیار خوبی دارند و بنابراین باید چیزی داشته باشند که برای شما کارساز باشد.

شاید برای شما جالب باشد:

سپرده‌ها

این مهم است که شما بدانید که برای تامین وام در املاک جدید خود مبلغ واریزی را چه مقدار باید پرداخت کنید زیرا این امر نیاز به بودجه شما دارد و میتواند در خانه‌هایی که میتوانید تأمین کنید تأثیر بگذارد. سپرده بستگی به این دارد که با کدام بانک پیش بروید و کدام بسته وام را انتخاب کنید. با این حال، به طور معمول، شما باید انتظار داشته باشید حدود 20٪ از ارزش دارایی جدید خود را به عنوان سپرده پرداخت کنید. همچنین باید بدانید که اگر تبعه آلمان نباشید، اغلب بانک‌ها درخواست سپرده بالاتر می‌کنند. در این حالت، شما قبل از تایید وام مسکن خود، به دنبال تحویل بیش از 40٪ هستید. این امر به این دلیل است که آنها بیشتر از خریداران محلی خطری محسوب می‌شوند زیرا آنها غالباً وسایل خروج از کشور و عدم تحقق تعهدات مالی خود را دارند.

اقامت

همچنین ممکن است قبل از استعلام در مورد محصولات وام مسکن ، متقاضی دریافت وضعیت اقامت باشید. وام دهندگان آلمانی تمایل دارند وام‌های بیشتری را به افرادی که دارای وضعیت اقامت هستند ارائه دهند زیرا این نشان می‌دهد که آنها قصد اقامت در کشور را دارند. این باعث می‌شود به نظر برسد که شما کم‌تر ریسک می‌کنید و بنابراین بیشتر گزینه‌های قرض گرفتن برای شما باز می‌شود. اقامت مسلماً می‌تواند خرید ملک در آلمان را به عنوان یک خارجی آسانتر کند.

چه نوع خانه ای را تصور می‌کنی

کجا زندگی کنیم

هنگامی‌که در اصل وام مسکن گرفتید و بودجه خود را سر و سامان دادید، در موقعیتی قرار دارید که به دنبال خانه جدید خود باشید. شما از قبل می‌دانید که چقدر می‌توانید هزینه کنید، پس نکته بعدی که باید در نظر بگیرید این است که در کجا می‌خواهید زندگی کنید. در کلان شهرها ، مناطق روستایی ساکت و شهرهای تاریخی دیدنی فراوان وجود دارد که همه این شانس را برای لذت بردن شما از نوع زندگی مورد نظر خود دارند. این بدان معناست که اگر زندگی شما در شهر نباشد، می‌توانید در منطقه ای آرام و روستایی زندگی کنید، اما هنوز مسافرت آسان برای کار یا تفریح در این شهر وجود دارد. این کشوری است که می‌توانید از بهترین‌ها لذت ببرید.

انواع املاک موجود

طیف وسیعی از املاک در آلمان وجود دارد. بخش املاک در حال حاضر پر رونق است و بنابراین خانه‌های جدیدی را می‌بینید که در همه جا ساخته می‌شوند. انواع خانه‌ها از هر نوع، از آپارتمان‌های مدرن و جادار گرفته تا ویلاهای مجلل را پیدا خواهید کرد. حتی اگر ترجیح می‌دهید خانه خود را بسازید حتی اگر زمین بخواهید تا خانه خود را بسازید، حتی اگر زمین بخرید ، زمین زیادی نیز در دسترس است. اگر می‌خواهید چیزی با خصوصیت کمی‌بیشتر دوست داشته باشید، انتخاب واقعاً خوبی نیز وجود دارد. هرچه راجع به فضای زندگی خود فکر می‌کنید، مطمئناً آن را در آلمان پیدا خواهید کرد.

قیمت خانه

همانطور که در مورد خرید یک ملک در هر جای دیگر در دنیا وجود دارد، قیمت‌ها در آلمان معمولا به جایی که ملک در آن قرار دارد بستگی دارد. به عنوان مثال، مونیخ بسیار گران است. در واقع، به طور میانگین، شما می‌توانید انتظار داشته باشید که در حدود ۴۰۰ هزار یورو بیشتر از شهرهای دیگر مانند فرانکفورت هزینه داشته باشید. در مقایسه با بقیه کشورهای اروپایی در آلمان قیمت ملک نسبتاً بالا است. این کشور از سقوط مسکن که در اوایل دهه ۲۰۰۰ تاثیر زیادی بر قاره گذاشت، بیرون آمد. به همین دلیل، قیمت خانه ثابت ماند که در واقع سرمایه‌گذاری بسیار زیادی را از خارج از کشور به خود جلب کرد. این باعث بالا رفتن قیمت خانه شده‌ است، در سال ۲۰۱۵ آن‌ها ۵.۸ درصد افزایش پیدا کرده و در سال ۲۰۱۶، ۸ درصد افزایش داشته‌اند. البته، این افزایش قیمت‌ها نیز باعث می‌شود که اجاره‌ها افزایش یابد، که این امر باعث شده‌ است که بسیاری از مردم خرید خانه خود را در اولویت قرار دهند.

رقابت برای املاک

آلمان کشوری است که مالکیت نسبتاً کمی‌در خانه دارد. به نظر می‌رسد که آلمانی‌ها ترجیح می‌دهند تا زمانی که نرخ بهره پایین باشد، اجاره دهند که باعث می‌شود در مقایسه با تماشای پس انداز بسیار آهسته در حال رشد، سرمایه گذاری در املاک گزینه بهتری ایجاد کند. تقریباً بیش از نیمی‌از آلمانی‌ها مالک خانه خود هستند اما به نظر می‌رسد که موج در حال چرخش است و بسیاری دیگر به دنبال بازار ملک هستند. این ممکن است به معنای آن باشد که زمانی که شما خانه ای که به آن علاقه دارید را تأمین (حفظ) می‌کنید، در مقابل رقابت شدید هستید. حتماً سریع عمل کنید تا آن را از دست ندهید.

چگونه خانه جدید خود را پیدا کنید

وب سایت‌ها

ابزارهای مختلفی وجود دارد که میتوانید هنگام خرید ملک در آلمان به عنوان یک خارجی، از آنها استفاده کنید. شما می‌توانید به دنبال املاک آنلاین بگردید، درگاه‌های زیادی وجود دارند که به تبلیغ املاک می‌پردازند و به شما امکان می‌دهند در صورت علاقه، مستقیماً با فروشنده تماس برقرار کنید.

همچنین می‌توانید در مکان‌هایی که در آن مشغول به کار هستید یا معاشرت می‌کنید، سوال کنید، دهان به دهان چرخیدن روشی بسیار مناسب برای اطلاع از املاک موجود در بازار است.

آژانس‌ها

نمایندگان املاک در هنگام یافتن اموال ابزار بسیار مفیدی هستند و شما حتی مجبور نیستید برای استفاده از این سرویس پول پرداخت کنید. آن‌ها به نمایندگی از طرف خریدار کار می‌کنند، بنابراین شما مجبور نخواهید بود برای هزینه‌های خود چیزی پرداخت کنید، اما آن‌ها بیش از آن خوشحال خواهند بود که درباره الزامات شما با شما صحبت کنند، زیرا این می‌تواند منجر به درآمدی برای آنها بین ۱.۵ تا ۳ درصد از قیمت نهایی فروش شود.

اگر شما نگران خرید یک ملک در آلمان به عنوان یک خارجی باشید، ممکن است عاقلانه باشد که یک کارگزار متخصص را استخدام کنید. آن‌ها به شما بینشی در حوزه محلی، انواع اموال در دسترس و قیمت‌گذاری آنها ارائه می‌کنند، شما فقط باید مطمئن باشید که قبل از اینکه با پول خود بخشی از خدمات خود را بپردازید، میدانید که بهای چه میزان از خدمات را پرداخت می‌کنید، زیرا این امر متفاوت است.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که کارگزاری را که انتخاب میکنید توسط یک گروه حرفه ای مدیریت می‌شود تا از خطرات کلاهبرداری برحذر باشید. به دنبال تنظیم IVD باشید، این گروهی متشکل از بیش از 6000 واسطه معاملات ملکی در آلمان است که همگی تجربه قابل قبولی در این صنعت دارند.

روند خرید

نظر سنجی

پس از یافتن ملک مناسب، باید به فروشنده پیشنهاد دهید. این نشان دهنده مبلغی است که شما مایل هستید برای خانه پرداخت کنید. اگر فروشنده با این موضوع موافقت کند، می‌توانید هر دو با معامله واقعی خرید خانه پیش بروید. اولین کاری که باید انجام دهید برنامه ریزی برای بازرسی از خانه است تا روند خرید تکمیل شود. این یک الزام قانونی در آلمان نیست اما معقول است که قبل از خرید مطمئن شوید که همه چیز مربوط به این ملک خوب است. شما نمی‌خواهید خانه ای را خریداری کنید که مشکلاتی دارد و رفع آنها هزینه بر است. به صورت آنلاین به دنبال یک نقشه بردار ثبت نام شده در اینترنت باشید یا از آدم‌های اطراف خود بخواهید که شخصی را پیدا کنند تا هنگام خرید ملک، آرامش خاطر مورد نیاز شما را به شما بدهد.

سردفتر اسناد رسمی

سپس شما نیاز به استخدام سر دفتر اسناد رسمی‌دارید. این یک نقش بسیار مهم در خرید ملک است، بنابراین باید مطمئن باشید که یک شخص معتبر انتخاب می‌کنید. آن‌ها ثبت زمین را بررسی خواهند کرد تا مطمئن شوند که فروشنده حق فروش خانه را دارد و هیچ مشکلی با خرید ملک وجود ندارد. آنها همچنین مکلف به برگزاری جلسات امضاء با هر دو طرف هستند. این همان جایی است که قراردادها مبادله می‌شوند. در این جلسه ، سردفتر اسناد رسمی‌باید تمام اطلاعات مندرج در قرارداد را بخواند. شایان ذکر است که این خواندن به زبان آلمانی خواهد بود، بنابراین اگر شما مسلط به زبان آلمانی نیستید، ممکن است مایل باشید که از یک مترجم بخواهید تا برای شما ترجمه کند.

قطعی کردن وام مسکن خود

همچنین باید در این مرحله از روند خرید، وام مسکن خود را قطعی کنید. این به معنای انتقال اطلاعات مربوط به ملک به بانک منتخب شما خواهد بود. این شامل ارزیابی املاک و اثبات مالکیت است که توسط ثبت زمین مشخص میشود. همچنین شما باید جزئیات درآمد خود را در قالب فیش حقوقی عرضه کنید تا توانایی خود را در بازپرداخت‌های وام ثابت کنید. در این مرحله شما نیز باید سپرده خود را پرداخت کنید. اگر در کشور نیستید، شما باید برای انجام این کار تلاش زیادی داشته باشید، مگر اینکه قبلاً حساب بانکی در آلمان باز کرده باشید. شما می‌توانید از یک ابزار انتقال مانند ترانسفر وایز (خدمات انتقال پول فرد به فرد) استفاده کنید تا مطمئن شوید که بانک شما واریز شما را دریافت می‌کند تا آنها بتوانند وجوه را برای تکمیل خرید ملک شما آزاد کنند.

مالیات خود را پرداخت کنید

پس از گذر از خرید ملک، باید مطمئن شوید که مالیات شما پرداخت شده است. مالیات فروش املاک معمولا حدود ۳.۵ تا ۶.۵ درصد از ارزش خانه است. شما همچنین هزینه‌های دیگری برای پرداخت در کنار خرید خانه خود خواهید داشت. شما باید به سر دفتر اسناد رسمی‌خود معمولاً در حدود 1.2-1.5٪ و هزینه ثبت در حدود 0.8-1.2٪ پرداخت کنید. بعضی اوقات خریداران موافقت میکنند که هزینه‌های نمایندگی املاک را با فروشندگان به اشتراک بگذارند. اگر این مورد در مورد خرید شما باشد، باید انتظار داشته باشید که هزینه آن حدود 1.5-3٪ باشد.

خرید ملک در آلمان به عنوان یک خارجی یک زمان بسیار هیجان انگیزی است. این کشور یکی از بهترین مکانهای زندگی در جهان است و خانه‌های باورنکردنی برای مالکیت وجود دارد. پیمایش در سیستم می‌تواند یک چالش باشد، اما واقعاً ارزش آن را دارد که پس از استقرار و خوشبختی در داخل کشور و در خانه رویاهای خود مستقر شوید. مراحل ما را دنبال کنید و هر کمک دیگری که به طور محلی به آن نیاز دارید را پیدا کنید و متوجه خواهید شد که این فرآیند کاملاً شدنی است و نیازی نیست که استرس زیادی داشته باشید. اما امیدواریم که خانه ای مناسب را برای خود پیدا کرده و خرید آن با روشی آسان و ساده صورت گیرد. خرید خانه مبارک.

 

1. Euribor

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *