زندگی در آلمان

در زمان نقل مکان به آلمان چه چیز با خود بیاورید و چه چیز را پشت سر رها کنید

نقل مکان به آلمان

نکات نقل مکان به آلمان

نقل مکان به آلمان زمان هیجان انگیزی است، اما تعداد زیادی موارد مهم هستند که از پیش باید در نظر گرفته شوند. در اینجا برخی از آنها را که باید به خاطر بسپارید بیان می‌کنیم.

شما معمولا می‌توانید تمام وسایل منزل خود شامل خودرو را بدون مشکل به همراه خود بیاورید. این امر می‌تواند بدون پرداخت مالیات برای خودروهای خارج از اتحادیه اروپا که به استانداردهای آلمان رسیده باشند صورت پذیرد. خودروها باید کاملا مطابق با قانون آلمان از جمله قوانین مربوط به استانداردهای آلایندگی، چراغ‌های جلو، ترمزها و شرایط عمومی‌باشند.

آب و هوای آلمان تقریبا متعادل است و مشابه با آمریکای شمالی است. لباسی که باید با خود همراه بیاورید باید مناسب کشور جدید باشد، و برای شرایط هوایی مختلف مناسب باشد. آنهایی که به صورت دائم مهاجرت می‌کنند می‌توانند تا حد امکان به همراه اقلام خاص و ابزار کاربردی برای خود لوازم شخصی بیاورند تا در زمستان‌های معروف آلمان برای اسکی و تعطیلات از آنها استفاده کنند.

آلمان دستگاه بهداشتی قدرتمندی دارد که می‌تواند تمام ساکنین را پوشش دهد. دارو و تجهیزات پزشکی برای همه آنهایی که به آنها نیاز دارند موجود است. با این حال، ممکن است زمانی کوتاه لازم باشد که با یک پزشک جدید یا سبک بهداشتی جدید آشنا شده و ممکن است برای یافتن داروهای مناسب خود یک ماه زمان لازم داشته باشید.

تجهیزات الکتریک مورد نیاز معمولا در آلمان مشابه آنهایی هستند که در اروپا، آمریکای جنوبی و بیشتر بخش‌های آسیا دیده می‌شوند. تجهیزات آمریکای شمالی متفاوت هستند، بنابراین، تلویزیون و تلفن‌های همراه ممکن است به خوبی کار نکنند. برای تصدیق تجهیزات شخصی خود را بررسی کنید.

متخصصان مهاجرت‌های دور معتقد هستند وسایل خانگی بزرگ مانند گاز و ماشین ظرفشویی بهتر است فروخته شوند یا آورده نشوند. چرا که هزینه حمل و نقل آنها و مشکلات بالقوه تطبیق آنها با دستگاه الکترونیک جدید غالبا گران قیمت تر از خرید ساده آنها است و اقلام کوچکتر و شخصی تر نظیر پخش کننده موسیقی یا رایانه‌های قابل حمل معمولا بهتر است در صورت قابلیت استفاده در آلمان همراه آورده شوند.

برق در آلمان با ولتاژ 220-240 ارائه می‌شود که دو برابر ولتاژ ایالات متحده امریکا و کانادا است. وسایل برقی که با ولتاژ پایین تر کار می‌کنند بدون شک در صورت ورودی ولتاژ بالاتر خراب می‌شوند. این کار اشتباه بزرگی است، چرا که وسایل برقی این کشورها قابلیت تطبیق ندارند و امکان تغییر آنها به سبک آلمانی وجود ندارد. در حالی که آداپتورهای ارزان قیمتی وجود دارند، ولتاژ را تغییر نمی‌دهند. برخی از وسایل امروزی دارای امکان تطبیق با ولتاژهای گوناگون هستند، گرچه باید بررسی شوند. مبدل‌ها برای وسایل خانگی که این خصوصیت را ندارند وجود دارند. مبدل‌های ارزان قیمت برای اقلام کوچکتر نظیر پخش کننده سی دی یا دستگاه اصلاح استفاده می‌شوند در حالی که اقلام به روزتر نیازمند مبدل‌های گران قیمت تری هستند. جریان برق در آلمان در 50 حالت سیکلی به 60 کار می‌کند. معمولا این امر خیلی تفاوتی ایجاد نمی‌کند.

تلویزیون در آلمان به تنهایی چالش خاصی است. آلمان به همراه اروپای غربی و آمریکای شمالی از دستگاه PAL استفاده می‌کنند. که به معنای آن است که تلویزیون برای NTSC (آمریکا، ژاپن، تایوان، کره و فیلیپین) ساخته شده است و در نواحی SECAM (روسیه، اروپای شرقی و روسیه) فعال نخواهد بود. برخی دستگاه‌ها برای مناطق مختلف ساخته شده اند و می‌توانند PAL را در کنار دی وی دی و سایر ویدیو‌ها نمایش دهند.

 

تلفن‌های همراه آمریکای شمالی نیز با خدمات تلفن آلمان مطابق نیستند. بنا بر این تعداد کمی‌از تلفن‌های آمریکایی می‌توانند از سیستم ارتباطات تلفن همراه که توسط آلمان و سایر کشورهایی که به فرکانس آلمان متصل هستند استفاده می‌شوند، استفاده کنند. بهتر است تلفن آلمانی خریداری کرده یا اجاره کنید.

بیشتر بدانید:

در آلمان از سیستم متریک برای تمام اندازه گیری‌ها استفاده می‌کنند.

قوانین واردات حیوان خانگی و الزامات آن در آلمان

توجه: این اطلاعات توسط یک راهنمای عمومی‌تهیه شده است و ممکن است شامل الزامات کنونی نباشد. پیش از سفر به آلمان، لطفا با مقامات ذیربط تماس بگیرید.

قوانین و الزامات لازم برای وارد کردن حیوانات خانگی به آلمان

 1. میکروچیپ: تمامی‌حیوانات خانگی باید میکروچیپی داشته باشند که پیش از اقدام برای واکسن‌هاری برای آنها تعبیه شده باشد. در آلمان، میکرو چیپ‌های شناسایی باید با پیوست الف استاندارد ISO  11785، آوید 9 یا آوید 10 تطابق داشته باشند.
 2. واکسن و مدرک‌هاری: تمامی‌حیوانات خانگی باید در مقابل‌هاری حداقل 21 روز پیش از آزمایش سلامت نهایی واکسینه شوند. یک مدرک واکسن‌هاری به عنوان شاهد واکسینه شدن لازم است و باید به وسیله دامپزشکی که واکسیناسیون را انجام داده است، امضا شود.
 3. پیشنهاد می‌شود تمامی‌حیوانات خانگی به صورت کامل واکسینه شوند البته نه کمتر از دو هفته قبل از صادرات تا بالاترین نتیجه گرفته شود، برای مثال:
 • الف. سگ‌ها: دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز ، پاراآنفولانزا، پاروویروس (DHLPP) و بورداتلا.
 • ب: گربه‌ها: فلین ویرال رینوتراشیتیس، کالیسیویروس، پانلئوکوپنیا (FVRCP).
 1. مدرک سلامت اتحادیه اروپا: یک مدرک سلامت استاندارد اتحادیه اروپا به وسیله متخصص انتقال حیوانات خانگی به شما داده می‌شود که باید به وسیله دامپزشک معتبر شما پر و امضا شود که رنگ آن با رنگ چاپ صفحه متفاوت باشد که معمولا از رنگ آبی استفاده می‌کند. مدرک اتحادیه اروپا برای 10 روز از زمان صدور معتبر است تا زمانی که شما از مرز در نقطه ورودی اتحادیه اروپا وارد آلمان می‌شوید. پس از ورود به آلمان، این مدرک به شما امکان سفر در اتحادیه اروپا به مدت 4 ماه را از زمان صدور تا تا تاریخ انقضای واکسن‌هاری می‌دهد هر کدام که زودتر سر برسد.
 2. به علاوه تاییدیه USDA برای فرم‌های ذیل لازم است:
 • الف. مدرک تعبیه میکروچیپ
 • ب. مدرک‌هاری
 • ج. نامه دامپزشک
 • د. مدرک سلامت اتحادیه اروپا از دامپزشک

این مدارک باید به USDA منطقه شما با مهر تاییدیه ارسال شوند. لطفا با متخصص انتقال حیوانات خانگی خود برای اطلاعات بیشتر در مورد بهترین روش به دست آوردن مهر تایید USDA تماس بگیرید.

 1. مدرک سلامت بین المللی: این مدرک باید طی ده روز از زمان عزیمت به آلمان پر شود. با توجه به مشخصات انتقال حیوان خانگی شما و مدرک سلامت خاص مورد استفاده (برای مثال فرم APHIS 7001) یک تاییدیه مازاد USDA ممکن است برای مدرک سلامت لازم باشد. گرچه دامپزشک شما باید اجازه پر کردن مدارک سلامت بین المللی را داشته باشد، پیشنهاد می‌شود از قبل تماس گرفته و تاییدیه دریافت کنید.
 2. تمامی‌مدارکی که در بالا ذکر شد باید به همراه حیوان خانگی شما به آلمان آورده شوند.
 3. به منظور عبور راحت حیوان خانگی شما از گمرک مدارک ذیل نیز باید در زمان ورود حیوان ارائه شوند:
 • الف. رونوشت گذرنامه مالک حیوان
 • ب. نامه امضا شده روی سربرگ شرکت شما که موکد انتقال شما است
 • ج. یک رونوشت از کارت اقامت شما (در صورت وجود)
 • د. یک نسخه از بلیت الکترونیکی یا کارت سوار شدن به هواپیمای شما (در صورت وجود)

درباره نقل مکان با حیوان خانگی تان به آلمان بیشتر بدانید: انتقال حیوان خانگی به آلمان

 

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *