کسب و کار در آلمان

راهنمای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق در آلمان

راهنمای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق در آلمان

با پوشش دادن مجوز، اطلاعات مالیاتی و دیگر جزئیات لجستیکی، این راهنمای کوتاه تلاش‌های آزاد شما را در آلمان به یک شروع خوب خواهد رساند.

همانطور که همه فریلنسرها می‌دانند، یکی از بهترین بخش‌های این نوع کار این است که به شما آزادی کامل در مسافرت می‌دهد در حالی که هنوز معاش خود را تهیه می‌کنید. اگر از شما خواسته شده است که کار خود را به آلمان برسانید، در اینجا مواردی است که شما باید قبل از عزیمت بدانید.

  • به عنوان فریلنسر، آیا به ویزا نیاز دارم؟

دارندگان گذرنامه اتحادیه اروپا می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در آلمان کار آزاد انجام دهند، چرا که آن‌ها می‌توانند مجوز اقامت معتبر داشته باشند. برای برخی دیگر، یک ویزای آزاد احتمالاً لازم است، و باید قبل از ورود به کشور اخذ کنند (شهروندان استرالیا، کانادا، ژاپن، کره‌جنوبی، نیوزلند و آمریکا) از این قانون معاف می‌باشند و ممکن است زمانی که در آلمان به دلیل توافقات بین‌المللی حاضر هستند اعمال شوند. شما باید مدارک لازم برای ارسال را آماده کنید، و زمانی که آن را ارسال کردید، باید با مقامات ایالتی در رابطه با محتوای آن مصاحبه کنید. اگر همه چیز خوب پیش برود، اجازه فریلنسر شدن در کشور به شما اعطا خواهد شد. بیشتر بدانید: ویزای کار مستقل “Freelance” در آلمان”Freiberufler”

  • از کجا می‌توانم تجارت خود را پایه گذاری کنم؟

کار آزاد به همان اندازه در آلمان انعطاف پذیر است که در هر جای دیگر است. شما می‌توانید از خانه کار کنید، یک مکان را در یک مکان مشترک اجاره کنید، یک دفتر سنتی را راه اندازی کنید، یا هر ترتیب دیگری که به بهترین وجه برای شما و نیازهای خاص تجاری شما باشد. پس از انتخاب مکان، باید به اداره ثبت محلی مراجعه کرده و مدارک مناسبی را برای ثبت این آدرس به عنوان محل کار پر کنید. مبلغ مالیاتی که باید بپردازید، بسته به آنچه که در آن کارنامه ثبت کرده اید متفاوت خواهد بود، بنابراین حتماً بسیار مراقب باشید و از انجام اشتباهات خودداری کنید.

  • آیا به بیمه درمانی احتیاج دارم؟

بیمه درمانی نه تنها برای کیفیت زندگی فرد بسیار مهم است، بلکه برای زندگی در آلمان نداشتن آن غیرقانونی است. دو گزینه برای انتخاب وجود دارد.

دولتی – این گزینه بدون در نظر گرفتن اندازه، همه اعضای خانواده شما را بیمه می‌کند، و این گزینه را برای افراد دارای وابستگی بسیار عالی می‌کند. حق بیمه نیز مبتنی بر درآمد است و نه بر وضعیت سلامتی و عوامل سبک زندگی، بنابراین برای افرادی که دارای سابقه سلامتی مشکل‌دار هستند و ممکن است مشکلاتی داشته باشند که تحت پوشش برنامه‌های خصوصی قرار دارند، خوب است. تنها جنبه منفی آن این است که اگر یک فرد جوان در سلامت خوب هستید که می‌توانید در جای دیگری بهتر عمل کنید، می‌تواند یک گزینه گران‌ قیمت باشد.

خصوصی – این گزینه ای است که معمولاً برای افراد جوان و مجرد بدون مشکلات بهداشتی فاجعه بار مقرون به صرفه است. حق بیمه دیگر به سطوح درآمد مرتبط نیست و پوشش بیمه برای هر فرد به صورت جداگانه تامین می‌شود و اگر شما تنها قصد داشتید که خودتان را تحت پوشش قرار دهید، ارزان‌تر می‌شود.

  • از کجا باید یک حساب بانکی باز کنم؟

این به شما بستگی دارد، اما باید بدانید که حق‌الزحمه‌های بانکی در بانک‌های سنتی آلمان بسیار رایج هستند. گزینه‌های آنلاین به صورت آنلاین از طریق بانک‌هایی مانند Fido و DKB محبوب‌تر می‌شوند؛ این موسسات به شما این امکان را می‌دهند که تمام مسائل مالی خود را از راه دور کنترل کنید، که می‌تواند برای افرادی که با تکنولوژی آشنا هستند و درک خوبی از زبان آلمانی داند، بسیار مناسب باشد.

اگر در مورد توانایی‌های گفتاری تان مطمئن نیستید، با این وجود، با یک نام مشخص مثل بانک دویچه، ممکن است ارزش پرداخت هزینه‌های اضافی را داشته باشد. این بانک‌ها برای رسیدگی به مشتریان بین‌المللی به کار می‌روند، بنابراین تمایل دارند کارکنان چندزبانه داشته باشند و احتمالاً قادر به کمک به شما در زبان انگلیسی (هم در داخل و هم در تلفن، اگر شما به آن نیاز داشته باشید) هستند.

  • شناسه مالیاتی چیست؟

سیستم مالیاتی آلمان تمام افرادی را که در مرزهای این کشور کار می‌کنند، ملزم به استفاده از شناسنامه مالیاتی (یا شناسه) در هنگام ثبت مالیات خود در پایان هر سال می‌کند. هرکسی که در هر دوره زمانی در آلمان زندگی می‌کند یک عدد دریافت می‌کند و شما نیز باید چند روز پس از اتمام ثبت نام اقامت خود به نامه پستی (ایمیل) خود وارد شوید و آن را دریافت کنید. اگر پیش از این در آلمان زندگی کرده اید، آگاه باشید که برای داشتن شناسه مالیاتی جدید برای شما باید درخواست خود را به Bundeszentralamt fuer Steuern (دفتر اصلی مالیات) ارسال کنید.

شما همچنین می‌توانید ID یا شناسه مالیاتی خود را به صورت شخصی دریافت کنید اگر فورا به آن احتیاج داشته باشید (یا اگر چیزی اشتباه باشد و شما هرگز آن را به روش همیشگی دریافت نکردید) که این کار باید با ارائه اطلاعات ویزا به یک اداره مالیات در نزدیکی صورت گیرد. بازیابی شناسه شما یک فرآیند ساده است که نباید بیش از یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

  • تفاوت بین شناسه مالیاتی و شماره مالیات چیست؟

در حالی که سیستم شناسه مالیاتی برای هرکسی که در هر ظرفیتی در آلمان مشغول به کار است، خاص میباشد، شماره مالیات یک انتخاب اضافی برای فریلنسرها و افراد شاغل است که مالیات خود را ارائه می‌دهند. میتوانید با استفاده از فرم Fragebogen zur steuerlichen Erfassung، که می‌توانید آن را بطور مستقل یا با کمک کارمندان اداره امور مالیاتی پر کنید، تقاضا کنید.

  • آیا نیاز به ثبت شرکت دارم؟

این خیلی به ماهیت کار شما بستگی دارد. هر نوع بنگاه خود اشتغالی برای ثبت نام شرایط مختلفی دارد. به عنوان مثال، افرادی که با کالاهای فیزیکی کار می‌کنند (مانند نانوایی‌ها، گل فروشی‌ها یا فروشندگان مبلمان) معمولاً نیاز به درخواست Gewerbeanmeldung (در اصل پروانه کسب و کار) دارند، در حالی که متخصصان مستقل مانند وکلا و پزشکان این کار را نمی‌کنند (اگرچه آنها جداگانه مجموعه ای از قوانین را دارند که دنبال کنند). بهتر است در صورت امکان با یک متخصص تجارت در آلمان در مورد جزئیات دقیق وضعیت خود مشورت کنید.

  • بهترین راه برای دستیابی به تلفن همراه چیست؟

تلفن همراه یکی از در دسترس ترین اشکال ارتباطی مدرن است و وقتی در یک کشور خارجی قرار دارید، داشتن یک راه آسان برای برقراری ارتباط با افراد بسیار مهم است. برنامه‌های تلفن همراه آلمان با قرارداد یکسان یا گزینه‌های پرداخت برای شما در بسیاری از دنیا استاندارد هستند. طبق معمول، ثبت نام برای قرارداد برای کاربران زیاد یا کسانی که در حال حاضر دستگاه خود را ندارند، ارزان تر است، در حالی که برنامه‌های پرداخت برای شما برای افرادی که دارای بودجه هستند، مناسب است. همچنین باید مطمئن شوید که به اندازه کافی به مدت طولانی در کشور خواهید بود تا قبل از ثبت نام در هر برنامه در حال انجام، پایان قرارداد را ببینید. بیشتر بدانید: خدمات تلفن در آلمان

 

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *