زندگی در آلمان

خدمات تلفن در آلمان

خدمات تلفن در آلمان

به محض اتمام وضعیت مسکن خود در آلمان ، باید یک تلفن و دسترسی به اینترنت را ساماندهی کنید. شما طیف گسترده ای از گزینه‌های تلفن همراه ، تلفن ثابت و اینترنت را در اختیار دارید. اما با توجه به اینکه ارائه دهندگان بیشتر با مشتریان آلمانی صحبت می‌کنند ، ممکن است به دلیل محدودیت تعداد کارمندان انگلیسی زبان ، در دریافت کمک با مشکل مواجه شوید. به منظور برطرف کردن این مشکل زبانی ، ممکن است ترجیح دهید با یک نماینده یا ارائه دهنده خدماتی که خدمات خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند، در تماس باشید. خدمات تلفن همراه و تلفن ثابت به همراه اینترنت در سراسر آلمان موجود است و با مراجعه به یک فروشگاه تلفن اختصاصی که توسط Deutsche Telekom یا ارائه دهنده دیگری مانند E-plus ، O2 یا Vodaphone اداره می‌شود ، می‌توانید ترتیب این موارد را بدهید. این موارد را می‌توانید در همه شهرها و اکثر شهرستان‌ها پیدا کنید.

خدمات تلفن در آلمان

اجتناب از تله‌ها

به طور کلی ، مراقبت از مشتری ، مکاتبات و صورتحسابها به زبان آلمانی خواهد بود. به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از امضای هرگونه توافقنامه ، شرایط و ضوابط را کاملاً بفهمید. درصد زیادی از برنامه‌های اینترنتی و تلفنی آلمان دارای حداقل مدت اجباری 2 سال هستند. علاوه بر این ، اگر پس از این مدت تصمیم به خاتمه آن گرفتید ، باید چند ماه قبل از تاریخ انقضا، قرارداد را فسخ کنید ، در غیر این صورت ، منوط به یک قرارداد تمدید خواهید بود که بطور خودکار اعمال می‌شود.

تلفن‌های عمومی

تلفن‌های عمومی‌زیادی در اختیار شما است. اکثر آنها با کارتهای تلفن کار می‌کنند. این کارتها به راحتی قابل خریداری هستند زیرا در غرفه‌های خبری ، سوپر مارکت‌ها ، پمپ بنزین‌ها و دفاتر پست به فروش می‌رسند. آنها دارای اعتبارات مختلفی هستند.

تلفن‌های آنالوگ و دیجیتال

آلمان هم شبکه آنالوگ و هم دیجیتال دارد. این دو برنامه مشابهی را ارائه می‌دهند ، و این به شما امکان می‌دهد برنامه ای را انتخاب کنید که برای نیازهای شما مناسب ترین باشد. به طور کلی ، تماس‌های بین المللی ، نرخ ثابت و برنامه‌های داخلی تخفیف دار، استاندارد هستند. اکثر شرکت‌های مخابراتی دارای ویژگی‌های معمولی از جمله پیامگیر صوتی ، انتقال تماس ، و نشان دادن شناسه تماس گیرنده هستند. استفاده از تلفن و آنلاین بودن شما می‌تواند همزمان با ISDN یا خط آنالوگ انجام شود. در مورد اتصال با استفاده از تلفن آنالوگ ، به شما یک شماره تلفن و یک خط داده می‌شود: یک مودم معمولی 56K که برای آنلاین شدن از آن استفاده می‌شود.

استفاده از نمابر ، دستگاه‌های پاسخگو و تلفن‌های آنالوگ کشورهای دیگر

به طور کلی ، در صورت خرید یک آداپتور جک تلفن که سازگار با سیستم آلمانی است ، می‌توان از این دستگاه‌ها در آلمان استفاده کرد. لطفاً توجه داشته باشید که در آلمان مقررات سختگیرانه ای در مورد استفاده از بیشتر تلفن‌های بی سیمی‌که در آمریکای شمالی تولید می‌شوند ، وجود دارد. این به دلیل سیگنال‌های فرکانس رادیویی است که آنها تولید می‌کنند. خرید تلفن بی سیم در آلمان بهترین گزینه است زیرا تضمین می‌کند که مطابق دستورالعمل‌ها و مقررات ایمنی است.

فن آوری شبکه دیجیتال مورد استفاده ی ISDN ، گزینه‌های بیشتری را به شما می‌دهد و با داشتن 3 شماره تلفن مختلف و 2 خط تلفن دیجیتال ، از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار بوده و از ویژگی‌های بیشتری برخوردار می‌شوید. این ویژگی بسیار راحت است زیرا امکان دو مکالمه تلفنی همزمان را فراهم می‌کند. این مزیت برای استفاده در دفتر کار در خانه یا یک خانواده بزرگ بسیار عالی است. نکته منفی این سرویس در این است که به طور معمول ، شارژ استاندارد ماهانه، هزینه بیشتری دارد و علاوه بر این ، در مقایسه با وسایل آنالوگ ، مودم‌ها و تلفن‌های ISDN نسبتاً گران تر هستند.

اهمیت بررسی اول

قبل از انتخاب ISDN یا آنالوگ ، ضروری است با صاحب ملک صحبت کنید تا نوع سیم کشی در آپارتمان یا خانه را تعیین کرده و ببینید که آیا به دلیل تغییراتی جدید که ممکن است شما نیاز داشته باشید، متحمل هزینه‌های دیگری می‌شوید یا نه. تعداد قابل توجهی از خانه‌ها در آلمان فقط یک خروجی برای تلفن دارند. برای این منظور ، روتر یا تلفن‌های بی سیم ممکن است بهترین انتخاب باشند زیرا انعطاف پذیر هستند.

موارد مهمی‌که باید از آنها آگاهی داشته باشید

در مرحله اول ، مطمئن شوید که در زمان ثبت نام برای خدمات تلفنی ، آدرس و کدپستی کامل خود را همراه داشته باشید. همچنین ، سعی کنید شماره تلفن و نام مستاجر قبلی را به دست آورید ، زیرا این امر به سرعت بخشیدن به روند فعال سازی کمک می‌کند. علاوه بر این ، هنگام ثبت نام ، حتماً صورتحساب ماهانه را بخواهید که دارای آیتم‌های کامل باشد. این امر به این دلیل است که این یک روش معمولی نیست. پس از ثبت نام ، روند فعال سازی می‌تواند از 5 تا 14 روز کاری انجام شود. شما نامه ای را دریافت می‌کنید که در آن زمان فعال شدن خدمات و همچنین شماره تلفن جدید شما نوشته شده است. برای فعال کردن تلفن ممکن است نیاز باشد یک تکنسین از شرکت تلفن به خانه بیاید. در صورت لزوم ، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه اضافی شوید. همچنین باید توجه داشته باشید که ممکن است خانه فقط یک خروجی اصلی فعال داشته باشد ، حتی اگر پریز تلفن TAE وجود داشته باشد. لطفاً توجه داشته باشید که در صورت نیاز به نصب اضافی ، ممکن است هزینه اضافی بپردازید. این امر به این دلیل است که در آلمان ، قرارداد سرویس استاندارد شامل سیم کشی داخلی منزل نمی‌باشد. اگر به این سرویس احتیاج دارید ، باید با مراجعه به اینترنت یا در فهرست تلفن محلی با یک نصب کننده خصوصی تماس بگیرید. قبل از توافق برای انجام کار حتماً هزینه‌ها را در نظر بگیرید.

هزینه‌های خود را پایین نگه دارید

اگر تصمیم گرفتید صورتحساب ماهانه خود را در یک فایل pdf از طریق ایمیل دریافت کنید ، هزینه کمتری نسبت به ارسال آن از طریق پست ، پرداخت خواهید کرد. این پرداخت 7 روز کاری پس از تاریخ صورتحساب انجام می‌شود. به طور کلی ، شما می‌توانید در همه بانک‌ها و دفاتر پست، این هزینه را به صورت وجه نقدی پرداخت کنید. اگر می‌خواهید با انتقال بانکی (معروف به Überwiesung) پرداخت کنید ، پس می‌توانید این کار را انجام دهید ، با این وجود هزینه کمی‌نیز برای این روش باید پرداخت کنید. محبوب ترین و پیش فرض ترین روش پرداخت ، پرداخت بدهی مستقیم از حساب شما در بانک از طریق روشی است که به نام lastschriftverfahren شناخته می‌شود.

گزینه‌های تلفن همراه

مگر در مواردی که فقط در تعطیلات به آلمان سفر می‌کنید ، استفاده از سیم کارت آلمانی باید در اولویت باشد. دلیل این امر این است که اگر تماس می‌گیرید و یا از پیام کوتاه استفاده می‌کنید ، یا بسته اینترنتی دارید، هزینه اش بسیار گران است. در آلمان گزینه‌های خیلی خوبی از اپراتورهای تلفن همراه وجود دارد که هم برنامه سالانه و هم گزینه‌های اعتباری به شما ارائه می‌دهند. با توجه به افزایش تبلت‌های سیم کارت دار و تلفن‌های هوشمند ، می‌توان پکیج‌های خوبی از قبیل: نرخ ثابت برای پیام رسانی ، تماس و داده را پیدا کرد. علاوه بر این ، انواع مختلفی از این بسته‌ها و برنامه‌ها وجود دارد. به همین دلیل بسیار مهم است که به گزینه‌های مختلف نگاه کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه هزینه پنهانی وجود ندارد. در آلمان هیچ هزینه ای برای دریافت تماس تلفنی ندارید ، اما به همین دلیل برقراری تماس با تلفن همراه ممکن است از تماس تلفنی با تلفن ثابت هزینه بیشتری داشته باشد ، به این دلیل که تماس گیرنده باید هزینه اتصال را بپردازد. لطفاً توجه داشته باشید که در آلمان رانندگی در هنگام استفاده از تلفن همراه ممنوع است ، بنابراین یک دستگاه هندزفری ضروری است.

خدمات اینترنت در آلمان

گزینه‌های اینترنت در آلمان

اتصالات اینترنتی که از دیال آپ استفاده می‌کنند بسیار ناکارآمد و کند هستند. این روش فقط برای کاربرانی که از اینترنت خیلی استفاده نمی‌کنند ، یا برای افرادی که در مناطقی زندگی می‌کنند که دارای اتصالات پر سرعت نیستند، واقعاً کاربردی است.

این روش هزینه بسیار کمی‌دارد زیرا فقط به یک مودم 56K ، یک خط تلفن فعال و یک حساب کاربری برای دسترسی به اینترنت نیاز دارد. مورد دوم شامل: شماره تلفنی که توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت ارائه می‌شود ، گذرواژه و نام کاربری می‌باشد. در آلمان ، هزینه دیال آپ با توجه به مدت زمان استفاده، اندازه گیری می‌شود. متاسفانه نرخ ثابت در دسترس نیست. برنامه‌هایی با و بدون هزینه ماهانه وجود دارد. قیمت هر دقیقه در قیمت‌های بدون هزینه بالاتر است. استفاده از دیال آپ با خط تلفن ISDN سریعتر است ، اما به یک مودم ISDN که سازگار باشد، نیاز است.

پهنای باند

اگر به اینترنت پر سرعت نیاز دارید ، بیشتر مناطق از برنامه‌های DSL پشتیبانی می‌کنند. برخی اتصالات می‌توانند دارای حداکثر 50،000 کیلوبایت در ثانیه باشند. اگر این چیزی است که مورد نیاز شماست ، مهم است که قبل از اجاره ، این میزان دسترسی را بررسی کنید. این سرویس معمولاً با نرخ ثابت ارائه می‌شود. یکی دیگر از مزیت‌های این سیستم این است که این سرویس بطور مداوم روشن است زیرا خط تلفن اتصال جداگانه ای دارد. تنها سخت افزار مورد نیاز مودم DSL است که با سیستم آلمانی سازگار باشد. در بیشتر موارد به غیر از بسته‌های بلند مدت ، برای فعال سازی DSL ، باید هزینه جداگانه پرداخت کنید.

اینترنت سیار

تعداد بیشماری‌هات اسپات بی سیم و کافه‌های اینترنتی در سراسر آلمان وجود دارد و بسیاری از آنها رایگان هستند. لپ تاپ‌هایی که WLAN فعال دارند، در‌هات اسپات‌ها به اینترنت متصل می‌شوند. راه دیگر برای دستیابی به اینترنت موبایل، استفاده از مودم USB می‌باشد. این موارد را می‌توان از تمام اپراتورهای سرویس تلفن همراه به دست آورد. سرعت و هزینه‌ها توسط هر ارائه دهنده تعیین می‌شود.

تصمیم گیری درست

تصمیم گیری در مورد برنامه اینترنتی مناسب و ارائه دهنده خدمات تلفن بسیار مهم است  و همچنین ارزیابی نیازهایتان و تعیین بودجه مقرون به صرفه، ضروری می‌باشد. طرحی انعطاف پذیر و خوب را امتحان کنید و به یاد داشته باشید که حتی اگر برخی ارائه دهندگان “تخفیف یا خرید ارزان ” را تبلیغ می‌کنند ، ممکن است دارای معایبی نیز باشد. بنابراین همیشه شرایط و ضوابط را بسیار با دقت بخوانید. همچنین باید بدانید که چه هزینه‌هایی در زمان فسخ قرارداد زودهنگام ، باید پرداخت کنید.

 

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *