کسب و کار در آلمان

شش نکته برجسته برای کار به عنوان یک فریلنسر در آلمان

شش نکته برجسته برای کار به عنوان یک فریلنسر در آلمان

کار به عنوان یک فریلنسر در آلمان دشوار نخواهد بود. راهنمای ساده ما را در مورد آنچه که قبل از شروع نیاز دارید، مطالعه کنید.

1.  اطمینان حاصل کنید که کار کاغذی (تشریفات اداری) شما آماده است.

ابتدا به ویزای اقامت مناسب، در صورت لزوم مجوز کار نیاز دارید. بیشتر بدانید: ویزای کار مستقل “Freelance” در آلمان”Freiberufler”

هنگامی‌که این کار را کردید، می‌توانید به نزدیک‌ترین دفتر مالیاتی (“Finanzamt”) بروید و فرم درخواست برای شماره مالیاتی را پر کنید. شما در واقع می‌توانید بدون یک شماره مالیاتی کار کنید، اما نمی‌توانید یک مشتری را فاکتور بگیرید و یا پول پرداخت نکنید چون باید آن را در صورت‌ حساب قید کنید.

شما نیازی به قرار ملاقات برای اداره امور مالیاتی ندارید. فقط کافی است وارد شوید. بعد از اینکه فرم درخواست خود را ارسال کردید، قبل از رسیدن شماره مالیات خود حداکثر چهار هفته منتظر می‌مانید. در بدترین حالت ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا شماره برسد و شما باید پس‌انداز خود را تا زمانی که می‌توانید پرداخت کنید، صرف زندگی کنید.

2. بررسی کنید که شما واقعاً فریلنسر یا آزادکار هستید (“Freiberufler”)

اگر شما ادعا می‌کنید که به عنوان یک فریلنسر کار می‌کنید وقتی که در حقیقت نیستید، می‌تواند در پی خود جریمه داشته باشد. دفتر مالیاتی معیارهای مختلفی برای ارزیابی این که آیا ترتیبات کاری شما واقعا آزاد هستند یا نه، اعمال خواهد کرد.

به عنوان مثال، فریلنسرها در طی یک سال تمایل دارند مشتری‌های متفاوتی داشته باشند. اگر تمام سال را فقط برای یک مشتری کار کرده‌اید، می‌توانید از این تست خودداری کنید. برخی از مشاوران می‌گویند که تنها ۲۰ % از درآمد یک فرد باید از یک مشتری واحد باشد، اما هیچ تاییدیه دفتر مالیاتی برای این کار وجود ندارد. با این حال، توصیه اولیه برای اجتناب از تکالیفی است که شامل کار برای یک مشتری در طول یک دوره طولانی هستند.

IHK برلین (اتاق صنعت و تجارت برلین) مشخص می‌کند که آزادکاران افرادی مانند دانشمندان، رمان نویسان و دانشگاهیان هستند. بر خلاف بازرگانان، آنها لازم نیست که مقامات مربوط به تجارت خود را اعلام کنند.

با این حال اخیراً از یک مشاور بازاریابی خواسته شده است تا وضعیت آزاد خود را در برابر پیشنهادی مبنی بر اینکه باید در واقع به عنوان یک معامله گر طبقه بندی شود، توجیه کند. آنها نمونه کارها و CV خود را ارسال کردند و تاکنون چیزی بیشتر از این نشنیده اند ، بنابراین آنها فرض می‌کنند که مسئله حل شده است.

3. بررسی کنید که آیا شما نیاز به شارژ مالیات بر ارزش افزوده (VAT) دارید؟

شما ممکن است بدون شارژ مالیات بر ارزش افزوده بتوانید به عنوان یک کارآفرین کوچک (“Kleinunternehmer”) تجارت کنید. اگر سالانه بیش از 17.000 یورو درآمد نداشته باشید و دلیلی نداشته باشید که فکر کنید در سال بعد بیش از 50.000 یورو درآمد کسب می‌کنید ، نیازی به ثبت مالیات بر ارزش افزوده نیست.

با 17.500 یورو در سال، شما باید برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کنید و آن را به فاکتورهای خود اضافه کنید.

4. مالیات بر ارزش افزوده مزایای خود را دارد

شارژ مالیات بر ارزش افزوده غیرقانونی است مگر اینکه شما به طور رسمی‌ثبت نام کرده باشید و دارای یک شماره مالیات بر ارزش افزوده باشید. می‌توانید برای شماره مالیات بر ارزش افزوده بصورت آنلاین اقدام کنید و معمولاً سریعاً – در عرض دو هفته وارد می‌شوید. نرخ مالیات بر ارزش افزوده آلمان 19٪ است، و شما با اضافه کردن شماره مالیات بر ارزش افزوده خود در فاکتور، آن را به کل فاکتور خود اضافه می‌کنید. به عنوان مثال، در صورتحساب به مبلغ 1000 یورو می‌توانید 190 یورو مالیات بر ارزش افزوده اضافه کنید و در کل 1190 فاکتور بدهید.

هزینه‌های مالیات بر ارزش افزوده و بازپرداخت بین مشاغل در آلمان و افرادی که دارای ثبت مالیات بر ارزش افزوده در سایر مناطق اتحادیه اروپا هستند می‌تواند پیچیده باشد و بهتر است توصیه‌های یک حسابدار را در نظر بگیرید.

اگر مشتری شما در خارج از کشور مستقر باشد و اگر مشتری دارای شماره مالیات بر ارزش افزوده خود باشد، لازم نیست مالیات بر ارزش افزوده را بپردازید. به غیر از این، شما نیاز به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای مشتریان خود دارید.

آماده باشید که مالیات بر ارزش افزوده ماهیانه، فصلی یا سالانه را به مراجع مالیاتی واریز کنید. اینکه چه زمانی باید یک بازگشت مالیات بر ارزش افزوده ایجاد کنید، می‌تواند به وضعیت کسب‌وکار شما بستگی داشته باشد، چه شما یک حسابدار داشته باشید و چه نداشته باشید.

مزیت شارژ مالیات بر ارزش افزوده این است که اگر مالیات بر ارزش افزوده را برای چیزی که برای تجارت خود خریداری می‌کنید پرداخت کنید، می‌توانید آن مالیات بر ارزش افزوده را پس بگیرید. شما این کار را از طریق بازپرداختی که می‌کنید انجام می‌دهید، جایی که می‌توانید مالیات بر ارزش افزوده خریدهای تجاری را از مالیات بر ارزش افزوده جمع آوری شده کسر کنید. اما بررسی کنید که موارد قبل از کسر، مالیات بر ارزش افزوده را در برگیرد. درباره مالیات بر ارزش افزوده بیشتر بدانید: مالیات بر ارزش افزوده در آلمان (VAT)

5. در مورد شارژ مالیات بر ارزش افزوده احساس بدی نداشته باشید

درست است که مالیات بر ارزش افزوده صورتحساب را برای مشتری تنظیم می‌کند، اما بسیاری از مشتری‌ها خودشان دارای ثبت مالیات بر ارزش افزوده هستند و بنابراین آنها فقط مالیات بر ارزش افزوده ای را که شما شارژ کرده اید، پس می‌گیرند. اکثر مردم انتظار دارند که مالیات بر ارزش افزوده را که توسط یک فاکتور برای خدمات آزاد اعمال می‌شود، ببینند و برخی حتی آن را نشانه برخورد با یک حرفه ای می‌دانند.

6. به یاد داشته باشید – همه پول مال شما نیست

بسیاری از آزادکارها این را سخت می‌دانند که بخاطر بسپارند که مقامات مختلف مالیاتی خواهان کاهش پولهای پرداخت شده توسط مشتریان هستند. به عنوان یک کارمند، این پول قبل از دریافت دستمزد شما کسر می‌شود. یک راه آسان برای مقابله با این امر، داشتن یک حساب بانکی مجزا برای بدهی‌های مالیاتی است و هر بار که یکی از فاکتورهای شما پرداخت می‌شود، میزان مالیات مربوط را به آن منتقل کنید.

اگر نمی‌دانید چقدر باید کنار بگذارید، به برخی از ابزارهای آنلاین نگاه کنید که بدهی شما را محاسبه خواهند کرد.

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *