کسب و کار در آلمان

مالیات بر ارزش افزوده در آلمان (VAT)

مالیات بر ارزش افزوده در آلمان (VAT)

قیمت تمام کالاها و خدمات به گونه ای در آلمان محاسبه میشود که مالیات بر ارزش افزوده یا Umsatzeuer را دربر میگیرد و باید توسط مصرف کننده پرداخت شود. این درآمد سپس به طور منظم – هر ماه، هر سه ماه یا هر سال، بسته به گردش مالی شرکت، به اداره امور مالیاتی مرکزی فدرال آلمان منتقل میشود.

نرخ مالیات بر ارزش افزوده معادل 7٪ یا 19٪ مربوط به کسب و کار آلمانی است که اندکی کمتر از سایر نقاط اروپا میباشد. نرخ پایین تر از 7٪ به کالاها و خدمات مصرفی روزمره مانند غذا، روزنامه، حمل و نقل عمومی‌محلی و اقامت شبانه تعلق دارد، در حالی که خدمات مالی، پزشکی و برخی دیگر از خدمات مبادله شده بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا کاملاً از پرداخت مالیات معاف هستند.

درباره مالیات در آلمان بیشتر بدانید:

مالیات بر ارزش افزوده ورودی (Vorsteuerabzug)

مالیات بر ارزش افزوده غالباً مربوط به محصولات و خدمات خریداری شده و همچنین فروخته شده توسط یک شرکت آلمانی است. این به عنوان مالیات بر ارزش افزوده ورودی شناخته میشود.

تجارت با کسب و کارهای اتحادیه اروپا

عضویت آلمان در اتحادیه اروپا و بازار واحد بدان معنی است که کسب و کارهای آلمانی میتوانند در سراسر اروپا و بدون اینکه مشمول آداب و رسوم و محدودیتهای دیگر شوند، تجارت کنند. با این حال، “مالیات تملک” برای کالاهایی اعمال می‌شود که بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا معامله می‌شود و توسط شرکت پذیرنده قابل پرداخت است. در این میان، شرکت تامین کننده هم از عوارض گمرکی و هم از مالیات بر ارزش افزوده معاف است. مالیات تملک براساس نرخ مالیات بر ارزش افزوده در کشور گیرنده محاسبه میشود، اگرچه شرکتها قادر به بازپرداخت این مقدار به روشی مشابه مالیات بر ارزش افزوده هستند.

تجارت با کسب و کارهای غیر اتحادیه اروپا

کالاهایی که از خارج از بازار واحد خریداری شده است، مالیات بر ارزش افزوده واردات را (Einfuhrumsatzsteuer) جذب می‌کند. این هزینه با همان نرخ مالیات بر ارزش افزوده – بسته به ماهیت کالاهای خریداری شده – با 7٪ یا 19٪ قابل پرداخت است، اما می‌تواند به عنوان مالیات ورودی (Vorsteuer) کسر شود. کلیه شرکتهای وارد کننده کالا و خدمات و خارج از اتحادیه اروپا باید در ابتدای معامله مطمئن باشند که مدارک صحیح واردات و اثبات پرداخت عوارض گمرکی (معروف به اظهارنامه واردات) را تأمین میکنند. از طرف دیگر صادرات به هیچ وجه مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست.

مدیریت پیچیدگی قوانین مالیات بر ارزش افزوده آلمان می‌تواند دشوار باشد. کارآفرینان و شرکت‌هایی که به دنبال کسب و کار در آلمان هستند، باید قبل از شروع کار با یک مشاور مالیاتی حرفه ای و با یک دانش کار متخصص در مورد موضوع مشورت کنند. انجمن مشاوران مالیاتی در آلمان می‌تواند به شما کمک کند تا یکی از آنها را پیدا کنید. همچنین می‌توانید اطلاعات بیشتری را در وب سایت‌های اداره مرکزی مالیات مرکزی آلمان و کمیسیون اروپا پیدا کنید. https://www.bzst.de/EN/Home/home_node.html

 

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *