کسب و کار در آلمان

نرخ مالیات بر درآمد در آلمان

نرخ مالیات بر درآمد در آلمان

نرخ مالیات بر درآمد

مالیات بر درآمد با 14.77٪ آغاز میشود و به تدریج تا 44.31٪ افزایش مییابد. نرخ بالای مالیات، مربوط به درآمد مشمول مالیات 52.882 یورو در سال و بالاتر است. این نرخ برای زوجین متاهل که اظهارنامه مالیاتی مشترک را پُر می‌کنند، دو برابر میشود.

درآمد سالانه کمتر از 8472 یورو مشمول مالیات نمیشود. برای محاسبه بدهی مالیات بر درآمد سالانه خود در آلمان، لطفاً به آدرس زیر مراجعه کنید: www.abgabenrechner.de/ekst. شما باید درآمد مشمول مالیات خود را پس از کسر کلیه هزینه‌ها وارد کنید.

چه زمانی باید درآمد را به عنوان یک مهاجر افشاء کرد؟

مالیات بر درآمد باید برای کل سال افشاء شود. هر درآمد دیگری در خارج از آلمان مشمول مالیات نخواهد بود. با این حال، نرخ مالیات پرداختی بر درآمدهای آلمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین خوب است بدانید که یک مهاجر مشمول تمامی‌مزایای مالیاتی و اعتبارات مالیاتی برای کل سال است.

اگر مهاجران آلمان را ترک کنند، آیا مالیات قابل بازپرداخت است؟

این به میزان درآمد اکتسابی بستگی دارد. اگر درآمد مهاجران از زمان خروج آنها از آلمان کاهش پیدا کند یا مهاجران پس از ترک آلمان به هیچ وجه کار نکنند، آنگاه مجبور به تکمیل اظهارنامه مالیاتی هستند و در نهایت مالیات آن‌ها بازپرداخت میشود.

از طرف دیگر اگر درآمد خارج از آلمان بیشتر باشد، ممکن است مهاجران مجبور به پرداخت مبالغ اضافی در آلمان شوند.

مهلت تکمیل اظهارنامه مالیاتی در آلمان

آخرین مهلت، سی و یکم می‌برای سال گذشته است. اگر مورد به صورت همکاری مهاجرین با یک حسابدار باشد، آنگاه مهلت تا پایان ماه دسامبر تمدید میشود. اگر مهاجرین با یک حسابدار کار نکنند اما مایل به درخواست تمدید باشند، تکمیل درخواست تمدید امکان پذیر است.

آن دسته از مهاجران که مجرد یا زوجین متاهل با فقط یک منبع درآمد هستند و هیچ چیز به جز درآمد حاصل از کار به مدت یک سال کامل در آلمان به عنوان یک کارمند ندارند، فاقد امکان تکمیل اظهارنامه مالیاتی هستند. با این حال در صورت انتظار بازپرداخت مالیات بر اساس هزینه‌های مربوط به کار، گزینه ای برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی وجود دارد که به مدت 4 سال و در بعضی موارد حتی طولانی تر موجود است.

در مورد اظهارنامه مالیاتی بیشتر بدانید: اظهارنامه مالیاتی آلمان

آیا مهاجران مقیم و شاغل در آلمان ملزم به گزارش درآمد خارجی هستند؟

هرگونه درآمد جهانی باید در آلمان به مقامات آلمانی گزارش شود. مقامات آلمان برای از بین بردن خطر پرداخت مضاعف مالیات (در کشوری که درآمد از آنجا حاصل میشود و در آلمان)، قرارداد اظهارنامه‌های مالیات مضاعف را با اکثر کشورها منعقد کرده اند.

آیا هزینه‌های مشاوره مالیاتی قابل کسر از مالیات است؟

حدود 10٪ از هزینه‌های مشاوره مالیاتی، برای بخش بسیار کمی‌به عنوان هزینه معاف از مالیات در نظر گرفته میشود. چنین مالیاتی را میتوان در سال مالیاتی مطالبه کرد.

آیا فرم‌های مالیاتی آلمان را میتوان بصورت آنلاین تکمیل و ارسال کرد؟

وب سایت www.elsterformular.de برای تکمیل و ارسال فرم‌های مالیاتی به صورت آنلاین طراحی شده است. جدیدترین نسخه مورد نیاز نرم افزار مالیاتی را میتوان به صورت آنلاین دانلود یا به صورت رایگان از Finanzamt محلی با فرمت سی دی دریافت کرد.

نسخه‌های کاغذی فرم‌های مهاجران باید پس از ارسال جزئیات به صورت الکترونیکی، با امضای شخصی بر روی آن‌ها ارسال شود. به استثنای آزادکاران (فریلنسرها) و پیمانکاران، سایرین می‌توانند فقط نسخه کاغذی را به جای الکترونیکی تکمیل و ارسال کنند.

یکی از جایگزین‌های ارسال نسخه کاغذی با امضای شخصی، ثبت نام در ElsterOnline-Portal است که در آنجا گواهینامه Elster به مهاجرین داده میشود و دارای بالاترین امنیت است.

فرمهای مالیاتی آلمان را میتوان در https://www.formulare-bfinv.de به زبان آلمانی پیدا کرد.

فُرم مالیات و مکان دریافت آن (Lohnsteuerkarte)

فُرم‌های مالیاتی که به زبان آلمانی تحت عنوان Elektronische LohnsteuerAbzugsMerkmale یا به اختصار ELSTAM شناخته می‌شود، حاوی اطلاعات شخصی در رابطه با مالیات است، بنابراین کارفرمایان میتوانند به صورت ماهانه به آن‌ها دسترسی داشته باشند تا مالیات ماهانه را به درستی مدیریت کنند. دفاتر امور مالیاتی محلی مسئولیت ELSTAM را بر عهده دارند و بهتر است از بروزرسانی دفاتر مالیاتی با هرگونه اطلاعات جدید اطمینان حاصل شود. کارفرما میتواند با تاریخ تولد و شماره شناسایی مالیاتی ارائه شده توسط مهاجران، به چنین اطلاعاتی دسترسی پیدا کند.

هزینه‌های قابل مطالبه توسط یک مهاجر در آلمان

هزینه‌های تحمیل شده در فرآیند تولید درآمد مشمول مالیات قابل مطالبه است. سایر هزینه‌های نامربوط به درآمد مانند بیمه، مراقبت از کودک یا هزینه‌های پزشکی را نیز می‌توان مطالبه کرد.

هزینه‌های جابجایی

هزینه جابجایی را در صورتی میتوان مطالبه کرد که فرد بتواند در یک دوره معقول پس از جابجایی اثبات کند که جابجایی به دلیل اهداف کاری انجام شده است. 

آیا ملیت بر مالیات پرداخت شده تاثیر می‌گذارد؟

فقط در موارد بسیار نادر، ملیت بر نحوه وضع مالیات بر مهاجران تاثیر میگذارد. مالیات اقامتی فقط با قصد اقامت حداقل به مدت شش ماه در آلمان وضع میشود.

چگونه مالیاتهای آلمان بر اساس ازدواج تغییر میکند؟

مهاجران به عنوان یک کارمند، باید پس از ازدواج طبقه مالیاتی خود را تغییر دهند. زوجین متاهل این امکان را دارند که اظهارنامه مالیات بر درآمد مشترک را ارائه دهند یا ممکن است اظهارنامه‌های جداگانه را تسلیم کنند. زوجین کم درآمد می‌توانند از مزایای ارائه اظهارنامه مالیاتی مشترک بهره مند شوند. این امر بدان دلیل است که زوج دارای درآمد بالاتر میتواند از اعتبارات مالیاتی استفاده کند که زوج دیگر به دلیل عدم برخورداری از درآمد به اندازه کافی بالا، قادر به استفاده از آن نیست.

مالیات‌ها چه زمانی در آلمان پرداخت میشود؟

  • مالیات بر درآمد، هر ماه توسط کارمندان از طریق مکانیسم نگهداشت پرداخت میشود.
  • مهاجران خود اشتغال، مالیات بر درآمد خود را از قبل به صورت سه ماهه پرداخت میکنند.

مهاجرین از تاریخ ارزیابی ارسال شده توسط Finanzamt تا یک ماه فرصت دارند تا مالیات خود را پرداخت کنند.

 

نرخ (مالیات) سود سرمایه در آلمان

املاک مورد استفاده به عنوان یک منزل خصوصی، مشمول هیچگونه سود سرمایه نیست. مالیات مربوط به سود سرمایه املاک براساس نرخ مالیات بر درآمد شخصی وضع می‌شود، مگر اینکه املاک بیش از 10 سال نگه داشته شود. مالیات بر سود سرمایه سهام با نرخ 26,375% دائمی‌وضع میشود.

در مورد مالیات بر املاک بیشتر بدانید: مالیات آلمان بر املاک: درآمد اجاره و سود سرمایه

 

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *