کسب و کار در آلمان

اظهارنامه مالیاتی آلمان

اظهارنامه مالیاتی آلمان

اظهارنامه مالیاتی

کلیه مالیات دهندگان موظفند اظهارنامه مالیاتی سالانه را به اداره امور مالیاتی محلی یا فنز امت ارائه دهند. اداره امور مالیاتی محلی شما در همان منطقه دفتر مرکزی شرکت شما واقع خواهد شد.

وقتی شرکت‌ها تاسیس یا به عنوان مشاغل ثبت می‌شوند، باید به طور هم زمان در اداره امور مالیاتی ثبت شوند. این کار با پُر کردن “پرسشنامه ارزیابی مالیات” انجام میشود.

وصول مالیات و موعد پرداخت

انواع اصلی مالیات (یعنی مالیات بر درآمد شرکت‌ها، مالیات بر درآمد شخصی، مالیات تجارت و مالیات بر ارزش افزوده) معمولاً پیش پرداخت می‌شوند. این پیش پرداخت‌ها معمولاً یا یکبار در ماه یا به صورت سه ماهه انجام می‌شوند. مقامات مالیاتی، مدت زمانی دقیق را بین اقساط بر اساس مبلغ کل مالیاتی که انتظار می‌رود آن سال پرداخت کنند، تعیین می‌نمایند. هنگامی‌که نوبت به پُر کردن اظهارنامه مالیاتی سالانه شما می‌رسد، این پیش پرداخت‌ها در نظر گرفته شده و از کل بدهی شما کسر میشود. مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی شما برای هر سال معین، سی و یکم می‌سال بعد است. اگر به تمدید مهلت احتیاج دارید، می‌توانید درخواست تمدید کنید. اگرچه می‌توانید اطلاعات مربوط به مسائل مربوط به امور مالیاتی را از سازمان امور مالیاتی به دست آورید، اما شرکت‌ها همچنین باید از یک مشاور مالیاتی استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که صورتهای مالیاتی آنها به درستی تکمیل شده است و همچنین نحوه تکمیل آن متناسب با بودجه شرکت است. با مشاوره در پایگاه ارائه شده توسط Deutscher Steuerberaterverein e.V، بهترین مشاور مالیاتی را برای خود پیدا کنید (به زبان انگلیسی: انجمن مشاوران مالیاتی آلمان The German Association of Tax Advisers).

مالیات بر حقوق و دست مزد کارمندان

مالیات بر درآمدی که کارمندان پرداخت میکنند، به Lohnsteuer معروف است. هر ماه، کارفرمایان باید این مالیات را قبل از پرداخت به کارمندان کسر و سپس آن را به مرجع مالیاتی منتقل کنند. اگر یکی از کارمندان شما خودش کارفرما نیز باشد، ممکن است هر سال یک اظهارنامه مالیاتی ارائه کند.

اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت آنلاین تکمیل کنید

شرکت‌ها و اشخاص خصوصی به طور مشابه میتوانند در هنگام پرداخت مالیات بر درآمد، مالیات بر دستمزد و مالیات بر ارزش افزوده اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت الکترونیکی ارسال کنند. در واقع صاحبان مشاغل موظفند از این روش الکترونیکی استفاده کنند. اداره امور مالیاتی مرکزی دارای یک مرکز اطلاع رسانی مالیاتی آنلاین است که اطلاعات مربوط به ارسال اظهارنامه خود را در کنار فرم‌های الکترونیکی مربوطه ارائه میدهد.

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *