آلمان, کسب و کار در آلمان

چرا سرمایه گذاری در آلمان یک ایده خوب است

سرمایه گذاری در آلمان

بزرگترین بازار اروپا

آلمان، عنوان بزرگترین بازار اروپا را در اختیار دارد. در نتیجه، آلمان مکان مورد علاقه سرمایه گذاران مستقیم خارجی است و همین امر باعث شده است که سهام زیادی از سهام مستقیم خارجی در طی این سالها در آن انباشته شود. ایالات متحده، تامین کننده اصلی سرمایه گذاری‌های داخلی غیر اروپایی برای آلمان است. در همین زمان، آلمان بیش از یک بار به عنوان جذاب ترین مقصد FDI انتخاب شده است. این امر مدیون نیروی کار باتجربه، فضای متعادل قانونی، تحقیقات اولیه، زیرساخت‌های قابل اعتماد و یک محیط اجتماعی مطلوب است.

سهام FDI

سهام FDI آلمان، تنها در دهه گذشته دو برابر شده است. این FDI که عمدتا از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، ژاپن، ایالات متحده آمریکا، سرمایه گذاری مستقیم خارجی از اقتصادهای آینده و به ویژه چین حاصل شده است، از سال 2005، به ویژه از مرحله آغازین، رشد بزرگی را تجربه کرده است.

سیستم‌های حسابداری، حقوقی و نظارتی آلمان مکانیسم‌های پیچیده ای هستند، با این حال هنگام صحبت از هنجارهای بین المللی بر شفافیت و سازگاری تأکید می‌کنند. شرکت‌ها به لطف محیط سازمان یافته، آزادی زیادی را تجربه میکنند. هر دو سرمایه گذار داخلی و خارجی از نظر محرک سرمایه گذاری و همچنین تأسیس و محافظت از املاک مادی و معنوی تحت حمایت هستند. سیستم حقوقی، بسیار مفصل و بسیار کارآمد است و سرمایه گذاران خارجی قادر به اعتماد کامل و اتکا به آن هستند. به طور همزمان، این سیستم از سرمایه گذاران می‌خواهد وظایف قانونی خود را رعایت کنند. افرادی که برای اولین بار سرمایه گذاری می‌کنند، برای برآورده کردن کلیه الزامات، موظف به برخورداری از متخصص حقوقی مورد نیاز هستند که می‌تواند مشاور داخلی یا خارجی باشد.

آلمان مالک بازارهای اصلح سرمایه و به سیستم بانکی خود وابسته است که به همان اندازه اثربخشی بالایی دارد. بیشتر اوقات، شرکتهای متعلق به دولت محدود به خدمات عمومی‌هستند: حمل و نقل ریلی ملّی، آب و انرژی شهری. اهداف اصلی سیاست دولت، ترویج و ترغیب رشد اقتصادی و ایجاد مشاغل جدید است. یک نقش مفید در شورای کاری شرکت و قرارداد چانه زنی جمعی، توسط اتحادیههای کارگری ایفا می‌شود.

فساد و پولشویی

آلمان پیوسته با فساد و پولشویی مبارزه میکند. بنگاههای متوسط در کسب و کار، تکنیک راستی آزمایی را براساس رفتار کسب و کار مسئولیت پذیر اجرا می‌کنند. حتی اگر در حال حاضر 129 موافقت نامه حمایت از سرمایه گذاری در آلمان وجود داشته باشد، معامله‌های فعلی در T-TIP (تجارت و سرمایه گذاری بین المللی و اتباع) باعث ایجاد یک بحث عمومی‌شدید در مورد موضوعات خاص شده است که شامل ISDS (حل اختلافات بین سرمایه گذار و دولت) می‌باشد.

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *