کسب و کار در آلمان

مالیات بر درآمد شخصی برای مشارکت‌ها در آلمان

مالیات بر درآمد شخصی برای مشارکت ها در آلمان

بسیاری از ساختارهای شرکتی وجود دارند که اشخاص حقوقی جداگانه ای نیستند، بلکه انجمن‌های شرکا هستند و به موجب آن شرکاء تمام حقوق و تعهدات را در اختیار دارند. این در مورد مشارکت حقوق مدنی (GbR)، مشارکت تجاری عمومی‌(oHG) و مشارکت محدود (KG) صادق است. مشارکت‌ها با توجه به ساختار خود، به جای هرگونه مالیات بر درآمد شرکت (Körperschaftssteuer) مشمول مالیات بر درآمد شخصی (Einkommenssteuer) هستند که هرکدام نرخ مالیات فردی را پرداخت میکنند که برای خودشان قابل استفاده است.

نرخ مالیات بر درآمد شخصی در آلمان

نرخ مالیات بر درآمد شخصی به درآمد سالانه شخصی شما بستگی دارد. این نرخ برای کسانی که درآمد سالانه آنها بیش از درآمد مجاز معاف از مالیات 8،820 یورو است، از 14٪ شروع میشود. سپس برای کسانی که درآمد بیش از 54،058 یورو دارند، حداکثر 42٪ افزایش مییابد. در صورتی که سالانه بیش از 256303 یورو درآمد داشته باشید، مشمول نرخ 45٪ مالیات بر درآمد به ازای هر یورو بیش از 256303 یورو هستید.

مازاد مسئولیت مشترک

مشابه مالیات بر درآمد شرکت‌ها، شرکا علاوه بر مالیات بر درآمد شخصی خود می‌توانند مشمول مازاد مسئولیت مشترک شوند. این مازاد در حال حاضر معادل 5.5٪ نرخ درآمد شخصی شرکای شخصی است.

هماهنگ سازی نرخ مالیات شرکت و مشارکت

در اکثر موارد، هرگونه درآمد توزیع شده یا حفظ شده مشمول سیستم استاندارد مالیات بر درآمد شخصی است که به طور روزافزون افزایش براکتهای مالیاتی را مورد ملاحظه قرار میدهد. دو گزینه وجود دارد که یک مشارکت میتواند در صورت تمایل به کاهش بار مالیاتی (نزدیک تر کردن آن به بار مالیاتی شرکتها) در نظر بگیرد.

مشارکت میتواند برای جلوگیری از افزایش براکتهای مالیات بر درآمد شخصی، نرخ مالیات هموار 28.25٪ به علاوه مازاد استاندارد را برای هرگونه درآمد باقیمانده مشارکت اعمال کند – این برابر با نرخ مالیات هموار 29.8٪ است که تقریباً برابر با نرخ مالیاتی می‌باشد که یک شرکت پرداخت میکند (اگر درآمد پس انداز شده (با نرخ مالیاتی هموار) بعداً بین شرکاء توزیع شود، آنگاه درآمدی که توزیع میشود تحت شرایطی میتواند بار مالیات 25٪ مازاد را متحمل شود). همچنین یک شراکت ممکن است که مالیات بر درآمد شخصی پرداخت شده خود را براساس سود دریافت شده یا توزیع شده و در برابر مالیات بر درآمد شخصی جبران کند.

لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مالیات در آلمان نوشته‌های زیر را بخوانید:

 

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *