زندگی در آلمان

رانندگی با خودروی شخصی در آلمان

رانندگی با خودروی شخصی در آلمان

شرایط رانندگی و گواهینامه‌های رانندگی

هنگامی‌که به سن 18 سال می‌رسید، می‌توانید در آلمان رانندگی کنید. اگر در کشورهای اتحادیه اروپا یا کشورهای EAA گواهینامه گرفته اید، نیازی نیست گواهینامه خود را با یک گواهینامه آلمانی تعویض کنید. اگر ساکن کشورهای دیگر بوده اید، باید گواهینامه خود را تعویض کنید یا درخواست گواهینامه جدید دهید.

 

شرایط رانندگی

حدودا 650.000 کیلومتر (404.000 مایل) جاده در آلمان وجود دارد. شبکه‌های بزرگراهی حدود13.000 کیلومتر (8.000 مایل) است که بزرگترین و مهم ترین دستگاه اروپا است. این جاده‌ها به صورتی عمده توسط 66 خودرو از هر 100 خودرو استفاده می‌شود. دستگاه جاده ای آلمان از نظر کیفیت و کارآمدی دستگاه‌های جاده ای یازدهمین در جهان است اگر شما به آمار سال‌های 2012/2013 نگاهی بیاندازید.

در جاده‌های حومه ای محدودیت‌های سرعت 50 کیلومتر بر ساعت (30 مایل بر ساعت) در مناطق پیش ساخته و 100 کیلومتر بر ساعت (62 مایل بر ساعت) است. سرعت پیشنهادی در اتوبان‌ها 130 کیلومتر بر ساعت (81 مایل بر ساعت) است، گرچه می‌توانید سرعت بیشتری داشته باشید مگر آنکه در جاده علائمی‌قرار داده شده باشد.

شما باید دقت داشته باشید لوازم ذیل همواره در خودروی شما موجود باشند، اگر می‌خواهید در جاده‌های آلمان رانندگی کنید:

  • مثلث خطر
  • جعبه کمک‌های اولیه
  • زاپاس
  • جک
  • جلیقه‌های رنگ روشن (برای هر مسافر)

 

علائم جاده ای در آلمان بسیار فراگیر هستند. تقریبا تمام آنها دارای تصویر هستند اما گاهی مردم شکایت دارند که کمی‌گمراه می‌شوند. تقریبا ممکن است در آلمان گم شوید اگر به اطلاعات مخصوصا در اتوبان‌ها توجه نکنید.

اتوبان‌های مشهور با حرف “A” نام گذاری می‌شوند که یک یا دو عدد پس از حروف می‌آیند (برای مثال A7، A34 و غیره). اتوبان‌های دارای یک شماره در کل کشور ادامه دارند. آنها حتی شهرهای آلمان را به شهرهای کشورهای همسایه مرتبط می‌کنند. اتوبان‌های دو شماره ای فقط در مناطق خاصی گسترده هستند.

گواهینامه‌های رانندگی

چنانچه دارای یک گواهینامه رانندگی معتبر از کشورهای اتحادیه اروپا یا کشورهای EEA هستید، می‌توانید آن را در آلمان تا زمانی که قانون آلمان اجازه دهد استفاده کنید. با این حال می‌توانید آن را با یک گواهینامه آلمانی تعویض کنید.

چنانچه دارای ملیت یکی از کشورهای بالا نباشید، گواهینامه شما شش ماه پس از ثبت نام برای اقامت اعتبار خواهد داشت.

اگر شما از یک کشور اروپایی یا EEA هستید و می‌خواهید برای تعویض گواهینامه خود اقدام کنید، شما باید به مقامات محلی مراجعه نمایید (نماینده Straßenverkehrsamt) و مدارک خود را ارائه دهید. یک گواهینامه آلمانی برای شما صادر خواهد شد و گواهینامه قدیمی‌شما به مقامات کشور خودتان ارسال خواهد شد یا به وسیله مقامات آلمانی نگهداری خواهد شد، در صورتی که آلمان را ترک نمایید و بخواهید گواهینامه خود را پس بگیرید. گواهینامه جدید شامل نوشته ای خواهد بود که گواهینامه آلمانی شما با گواهینامه کشور دیگری تعویض شده است.

برای درخواست شما نه تنها باید گواهینامه معتبر داشته باشید، بلکه باید مدارک ذیل را به همراه داشته باشید:

  • گذرنامه یا کارت شناسایی
  • Biometric passport-size photo
  • ترجمه آلمانی گذرنامه
  • مدارکی که درخواست شما برای اقامت را اظهار دارند
  • مدارکی که اعتبار گواهینامه شما را (اگر در گواهینامه ذکر نشده است) بیان دارند

پیش از رانندگی با یک خودرو در آلمان و اگر یک فرد عضو کشورهای اتحادیه اروپا یا کشورهای EEA نیستید، ممکن است لازم باشد آزمون کتبی و عملی گواهینامه رانندگی در آلمان را بگذرانید.

با توجه به شرایط خود تصمیم بگیرید که کلاس‌های خود را در کدام مدرسه آموزش رانندگی در آلمان بگذرانید (که پیشنهاد می‌شود) یا به صورت مستقیم آزمون بدهید.

وارد کردن یا اجاره یک خودرو

رانندگی با خودروی خودتان یا اجاره کردن یک خودرو در آلمان

خودروی خود را وارد آلمان کنید

ورود خودرو به آلمان می‌تواند پیچیده و هزینه بر باشد. چنانچه می‌خواهید خودروی خود را از کشور دیگری وارد آلمان کنید باید به چند نکته توجه کنید. در وهله اول، باید هزینه‌های گمرک را در زمان ورود خودرو پرداخت کنید، در وهله دوم شما باید خودروی خود را آزمایش و ثبت کنید که هزینه‌های بسیاری دارد و تمامی‌مدارک اصلی از کشور خود را نیز نیاز دارید. برای مثال، برای وارد کردن خودرو از ایالات متحده آمریکا، در نظر داشته باشید که باید حتی بخش‌هایی از خودروی خود را که در آلمان غیرقانونی هستند تعویض کنید.

برای جلوگیری از روبرو شدن با اتفاقات ناخوشایند بهترین کار این است که با یک کلاب خودرو تماس بگیرید. به این روش یک کارشناس می‌تواند به شما مشاوره دهد و به شما بگوید پیش و پس از واردات خودرو چه کارهایی انجام دهید. بزرگترین کلاب ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club، کلاب عمومی‌خودروی آلمان) است.

اجاره خودرو

معمولا اجاره یک خودرو در آلمان ارزان تر است. مراکز اجاره خودرو خدمات خوبی مانند خودروهای باکیفیت و بیمه‌های بدون نقص ارائه می‌دهند. تعداد زیادی از ارائه دهندگان خودرو و انواع بسیاری از خودروها وجود دارند. در اغلب شهرهای آلمان دفاتر نمایندگی کارخانه‌های بین المللی مانند یوروکار، سیکست، هرتز، آویس و غیره وجود دارند. گاهی دفاتر اجاره خودروی محلی کوچکتر وجود دارند که ارزانتر هستند. صفحات آنلاین بسیاری برای قیمت‌های رقابتی وجود دارند که احتمالا اگر برنامه اجاره خودرو در آلمان دارید بهترین روش هستند. تمامی‌امکانات را پیش از تصمیم گیری برای ورود خودروی خود یا اجاره بررسی کنید.

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *