زندگی در آلمان

حمل و نقل عمومی‌در شهرهای آلمان

حمل و نقل عمومی در شهرهای آلمان

در آلمان دستگاه‌های حمل و نقل عمومی‌شهری به روز و گسترده هستند. علیرغم اینکه اتوبوس‌ها متداول ترین روش حمل و نقل عمومی‌هستند برخی از شهرها انواع دیگر حمل و نقل شهری نظیر تراموای را دارند.

انواع حمل و نقل عمومی

در آلمان چند نوع حمل و نقل عمومی‌وجود دارند. آن‌ها برای اهداف و مقاصد گوناگون به کار می‌روند.

برای مثال، حمل و نقل سریع ریلی (S-Bahn) شبکه ای از قطارهای روزانه است که اطراف شهرها را به مراکز وصل می‌کند. شما در بیش از 15 شهر آلمان نظیر برلین،‌هامبورگ، مونیخ، نوربرگ و استراتگارت با آن روبرو می‌شوید.

حمل و نقل درون حومه ای نیز به همین میزان سریع است و قطار‌های شهری (Stadtbahn) و مترو (U-Bahn) نیز وجود دارند. قطارهای شهری ترکیبی از شبکه تراموای و مترو است. این‌ها در 17 شهر آلمان وجود دارند (نظیر بن، کلن، دوسلدورف، استراتگارت). شبکه‌های مترو در برلین، فرانکفورت،‌هامبورگ، مونیخ و نوربورگ فعال هستند.

در آلمان، تراموای (Straßenbahn) معمول ترین دستگاه حمل و نقل درون حومه ای است اما همیشه سریع ترین نیست. اما شبکه‌های تراموای بیشتر نقاط مهم را پوشش می‌دهند و در بسیاری از شهرها وجود دارند.

شبکه‌های اتوبوسی تقریبا در تمامی‌شهرها یافت می‌شوند.

هزینه‌ها

در آلمان، هزینه‌های حمل و نقل عمومی‌می‌توانند گران باشند. برای مثال، در برلین بسته به محلی که به آن می‌روید، یک بلیط یک طرفه (معتبر برای دو ساعت) می‌تواند بین 2.60 و 3.20 یورو هزینه داشته باشد. یک بلیت یک روزه 6.70 یورو هزینه دارد و از سوی دیگر شما می‌توانید بلیت‌هایی را برای تمامی‌انواع حمل و نقل عمومی، حمل و نقل سریع ریلی، مترو و اتوبوس‌ها استفاده کنید. ما پنج شهر دارای مترو را مثال میزنیم تا به شما ذهنیتی از هزینه بلیت‌ها بدهیم و هزینه‌ها برای بلیت‌های یکطرفه و یک روزه هستند:

شهر یکطرفه یک روزه

برلین 2.60 6.70

فرانکفورت 2.60 6.60

هامبورگ 3.00 7.30

مونیخ 2.60 6.00

نوربرگ 1.70 4.30

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات با جزئیات بیشتر درباره حمل و نقل عمومی‌در شهرهای (مشخصی) در آلمان از اینترنت استفاده کنید. معمولا بیشتر خدمات دهندگان حمل و نقل عمومی‌آلمان در هر شهر مهم صفحاتی به زبان انگلیسی در اینترنت دارند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *