زندگی در آلمان

انتقال حیوان خانگی به آلمان

انتقال حیوان خانگی به آلمان

نقل مکان با حیوان خانگیتان به آلمان

حیوانات خانگی همراهان دوست داشتنی هستند. بسیاری از مردم به سادگی نمی‌توانند بدون آن‌ها زندگی کنند. هنگام انتقال حیوانات خانگی به آلمان مانند بسیاری از کشورها قوانینی وجود دارند.

قوانین و ضوابط بلافاصله پس از آنکه اعلام دارید می‌خواهید با حیوان خانگی خود به آلمان سفر کنید اعمال خواهند شد. هنگامی‌که از راه می‌رسید، باید گواهینامه‌های خاصی دریافت کنید. ممکن است نیاز باشد مالیاتی بر اساس حیوان خانگی که به همراه دارید پرداخت کنید.

یه یاد داشته باشید که ضوابط خاصی برای رفت و آمد حیوان خانگی شما از آلمان به سایر کشورهای اروپایی وجود دارد.

با شرکت هواپیمایی شما آغاز می‌شود

شرکت‌های هواپیمایی مختلف قوانین مختلفی در زمینه خدماتی که برای انتقال حیوان خانگی شما ارائه می‌دهند دارند. با این حال، اغلب آنها مشکل خاصی در این زمینه به وجود نمی‌آورند و معمولا آماده ارائه هر گونه کمک مورد نیاز احتمالی در این زمینه هستند. تمام آنچه باید انجام دهید اطلاع دادن به آن‌ها درباره به همراه داشتن حیوان خانگی است و تمامی‌اقدامات لازم صورت خواهند گرفت.

یکی از الزامات معمول برای انتقال هوایی حیوانات آن است که باید در قفس محکمی‌حمل شوند. به علاوه، قفس باید جای کافی داشته باشد تا به حیوان امکان حرکت آزادانه و راحت دراز کشیدن را بدهد. می‌توانید ببینید آیا شرکت هواپیمایی شما قفس ارائه می‌دهد یا شما خودتان باید از فروشگاه حیوانات خانگی تهیه کنید.

در برخی از شرکت‌های هواپیمایی می‌توانید حیوان خود را در زیر صندلی تان قرار دهید در صورتی که قفس آن در زیر صندلی جای گیرد. بنابراین می‌توانید از آرامش نزدیک بودن به حیوانات در طول سفر لذت ببرید. با این حال، اغلب شرکت‌های هواپیمایی قفس را در محل بار قرار می‌دهند که فشار آن تنظیم شده است.

شما همواره می‌توانید از خدمات آژانس‌های حیوانات خانگی استفاده کنید. آن‌ها به شما در تضمین ایمنی و انتقال آسان حیوان خانگیتان کمک بسیاری می‌کنند اگر حیوان شما با پرواز شما سفر نمی‌کند. به علاوه، آن‌ها مشاوره‌های خوبی در زمینه انتقال حیوانات از جمله دوره قرنطینه کشوری که به آن سفر میکنید به شما ارائه می‌دهند.

چنانچه بدون حیوان خانگی خود سفر می‌کنید، انتظار می‌رود پس از پنج روز از زمان ارسال به آن کشور برسید. در غیر این صورت، الزامات اعطای اجازه ورود به آلمان برای حیوان خانگی شما سخت تر خواهند بود. به یاد داشته باشید، قوانین به معنای جلوگیری از تجارت غیرقانونی و غیراخلاقی حیوانات هستند.

هنگامی‌که در آلمان به زمین می‌نشینید

اگر کشور شما جز اتحادیه اروپا نباشد، شما نمی‌توانید بیش از پنج حیوان با خود به آلمان بیاورید. حیوانات خانگی یکی از اموال شما یا وسایل خانه شما به شمار نمی‌آیند. در نتیجه، نمی‌توانید با آنها تجارت کنید.

مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا، حیوان خانگی شما نیازمند ضمانتنامه در آلمان نیست، اگر کشور شما جز فهرست مورد تایید اتحادیه اروپا باشد. با این حال، شما باید مدارک واکسیناسیون مناسب را ارائه دهید.

به یاد داشته باشید حیوان خانگی شما یک دارایی شخصی وارداتی به شمار می‌آید. بنابر این، قوانین خاصی وجود دارد که بر ورود آن‌ها به آلمان حاکم هستند. اداره گمرک آلمان که با نام Zollamt شناخته می‌شود مسئول آن است که افرادی که با حیوانات خانگی خود به آلمان وارد می‌شوند از قوانین و ضوابط تعیین شده پیروی کنند.

حیواناتی هستند که پیش از دریافت تایید واردات شامل موش‌های خرما، گربه‌ها، سگ‌ها، جوندگان، خرگوش‌ها، لاک پشت‌ها، اسب‌ها، ماهی‌ها وپرندگانی نظیر کاسکو، کبوترهای نامه رسان و طوطی‌ها مورد عکس برداری قرار می‌گیرند. با این حال، شما باید با سفارت یا کنسول گری آلمان در کشور خود برای دریافت مشاوره در مورد فرآیند دریافت مجوز ورود برای سایر حیوانات به آلمان مخصوصا اگر حیوان خانگی شما نایاب یا گونه مورد خطر در نظر گرفته می‌شود مشاوره کنید.

واردات گربه‌ها و سگ‌ها به آلمان

پیش از آنکه گربه یا سگ شما اجازه ورود به آلمان از یک کشوری که جز اتحادیه اروپا نیست را دریافت کند، شما باید گواهی واکسینه ضد‌هاری آن را نشان دهید. واکسیناسیون باید حداقل یک ماه اما نه بیشتر از یک سال پیش از ورود انجام شده باشد. مدرک واکسیناسیون را می‌توان در قالب کاغذی که نشان دهد یک دامپزشک ترزیق را انجام داده به زبان آلمانی یا انگلیسی ارائه کرد.

اتحادیه اروپا الزام می‌کند گربه‌ها و سگ‌ها به سادگی با استفاده از اعداد شناسایی شوند. این کار ممکن است به وسیله تاتو کردن آن بر حیوان یا استفاده از میکرو چیپی که عدد بر روی آن حک شده صورت گیرد. در نظر داشته باشید اعداد باید با برگه آزمایش مطابقت داشته باشند. میکروچیپ‌ها الزام اصلی برای شناسایی گربه‌ها و سگ‌ها پس از 3 جولای 2011 هستند. به علاوه، استفاده از میکروچیپ‌ها باید پیش از واکسینه شدن حیوانات برای‌هاری صورت گیرد.

همانگونه که در قانون حمل حیوانات خانگی به آلمان لحاظ شده است نژادهای سگی که بسیار خطرناک هستند مجاز به ورود به کشور نیستند. هر دولتی قوانین خود را در خصوص نژادهای ممنوع دارد، اما اغلب آنها نمی‌خواهند استافوردشایر بول تریرز، پیت بول و استافوردشایر تریرز آمریکایی را وارد کنند. برخی ایالت‌ها شمال برندبورگ، باواریا و راین – وست فالیای شمالی به دسته بندی 2 Kampfund رسیده اند و باید تمام نژادهای تحت این گروه برای واکسیناسیون آزمایش شوند. آنها شامل راتویلر نیز هستند.

اگر سگ شما شرور باشد، ممکن است جز نژادهای ممنوع اعلام شود. با این حال، الزاما ممنوع نخواهد شد. شما باید هزینه‌های بیشتری برای گواهی و ضمانت آن بپردازید که هر گاه از مرزهای خانه شما خارج شود آن ضمانت باطل می‌شود. برای داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص سگ‌های ممنوع در ایالات آلمان از یک متخصص مشورت بگیرید یا www.zoll.de را مشاهده کنید. در شرایط عادی، سگ‌های خدمات رسان موضوع محدودیت‌های جدی نیستند گرچه باید مشخص شده و واکسینه شوند.

انتقال پرنده شما به آلمان

چنانچه حیوان خانگی شما پرنده است، شما باید ثابت کنید که در مقابل تب آوین (A1 و HSN1) واکسینه شده است. در صورتی که مدرکی وجود نداشته باشد حیوان خانگی شما یک ماه پس از ورود در قرنطینه می‌ماند که در آنجا برای اطمینان از اینکه مریضی به همراه ندارد مورد آزمایش قرار می‌گیرد. همچنین، می‌توان آن را در کشور خود برای کمتر از ده روز قرنطینه کرد. به علاوه، مدرک سلامتی که توسط یک دامپزشک – به همراه سند مالکیت – تایید شده باشد تنها برای ده روز معتبر است.

وارد کردن خوکچه هندی، همستر و خرگوش به آلمان

صاحبان خوکچه‌های هندی و همسترها نباید کار بسیار سختی برای ورود حیوانات خانگی خود به آلمان انجام دهند. تنها باید قوانین حداکثر تعداد حیوان همراه را رعایت کنند. چنانچه خرگوش دارید فقط می‌توانید سه عدد از آنها را همراه داشته باشید مگر آنکه بخواهید قانون تجارت حیوانات خانگی را اعمال کنید.

قوانین واردات سایر حیوانات

چنانچه حیوان شما مار یا انواع دیگر خزنده یا حیوانات سمی‌است، باید اطمینان حاصل کنید که به عنوان گونه حمایت شده یا در خطر در نظر گرفته نشود. سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور شما حاضر است مشاوره ای در زمینه حمایت به شما ارائه دهد. در نظر داشته باشید تنها نقاط ورودی خاصی اجازه ورود گونه‌های خاص را بر اساس قانون صادر می‌کنند.

زندگی با حیوان خانگی در آلمان

نیازی نیست مدرکی دریافت کنید یا مالیاتی برای گربه خود پرداخت کنید. با این حال، باید Hundesteuer (مالیات بر سگ) را و همچنین هزینه مدرک نگهداری از سگ را پرداخت کنید. برای دانستن هزینه‌ها و سایر قوانین مانند قوانین نگهداری و گردش حیوانات خانگی در محله با مقامات محلی آلمانی تماس بگیرید. به علاوه، با مالک خود برای دریافت مجوز نگهداری حیوان خانگی در ملک وی صحبت کنید – که ممکن است لازم باشد برای حیوان خانگی خود اجاره بها بپردازید.

اماکنی که حیوانات خانگی را نمی‌توان برد

بسیاری از مردم دوست دارند هر جا می‌روند حیوان خانگی خود را همراه ببرند. متاسفانه، همه به اندازه شما عاشق حیوانات خانگی نیستند، بنابر این بدون آنها خوشحال تر هستند. شما باید حیوان خانگی خود را در خودرو قرار دهید هنگامی‌که به محل‌هایی که غذاهای تازه فروخته می‌شود مانند گوشت فورشی‌ها و مغازه‌های خواربار فروشی و بعضی از کافه‌ها (Konditerei) می‌روید.

اگر سگ شما خلق خوبی دارد، ممکن است بتواند وارد برخی رستوران‌ها شود. در شرایطی که اجازه ورود نداشته باشند شما حتما علامتی بر روی شیشه می‌بینید. با این حال، سگ‌های خدمات رسان در بسیاری از محل‌هایی که سگ‌های دیگر اجازه ورود ندارند می‌توانند وارد شوند.

مراقبت از سلامت حیوان خانگیتان

گاهی نیاز به خدمات یک دامپزشک خواهید داشت (Tierärtze به زبان آلمانی). از آنجا که بسیازی از دامپزشکان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند نباید نگران مشکلات زبانی باشید. به علاوه، آنها بسیار حرفه ای و دامپزشکان خوبی هستند.

هنگامی‌که علامت یک V بزرگ را می‌بینید  به همراه یک مار بر روی آن به معنای یک دامپزشک معتمد است. در آلمان یک بیمارستان حیوانات به نام Tierklinik شناخته می‌شود. کارکنان آن معمولا دامپزشکان، حامیان و دانشجویان داروسازی دامپزشکی هستند.

برخی از خدماتی که در یک بیمارستان حیوانات ارائه می‌شوند شامل واکسیناسیون، جراحی و مراقبت شبانه است در صورتی که حیوان به درمان پاسخ نداده و نیازمند مراقبت باشد. اغلب بیمارستان‌ها از تجهیزات پیشرفته ای برای تشخیص استفاده می‌کنند. به علاوه، حامیان آن‌ها معمولا 24 ساعته برای امور اضطراری آماده هستند. شما می‌توانید برای خدمات به صورت نقدی یا از طریق کارت بانکی پرداخت کنید. همچنین، دامپزشک ممکن است برای شما در صورتی که پول نقد نداشته باشید صورت حساب ارسال کند.

سفر در آلمان به همراه حیوان خانگیتان

نیازی نیست در هنگام سفر از نقطه ای به نقطه دیگر گربه یا سگ خود را تنها بگذارید. اگر ترجیح می‌دهید با قطار سفر کنید، می‌توانید نیمی‌از بهای معمول بلیت را برای آنها بپردازید. با این حال، اگر از یک کشور اتحادیه اروپا به دیگری می‌روید، شما باید اجازه سفر و نیز گذرنامه ای از یک دامپزشک مشخص دریافت کنید.

مهم ترین خصیصه گذرنامه در شناسه و مدرک واکسینه آن است. اعتبار آن برای همه عمر حیوان خانگی است. تمامی‌کشورهای اتحادیه اروپا از گذرنامه مشابهی برای حیوانات استفاده می‌کنند. با توجه به قوانین انتقال حیوانات در آلمان، مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا، نیازی به گذرنامه برای ماهی، لاک پشت، خرگوش و جوندگان نیست.

پست های مرتبط

یک دیدگاه برای “انتقال حیوان خانگی به آلمان

  1. سارا گفت:

    سلام .ببخشید میشه راهنمایی کنید که آیا کسی میتونه مرغ مینا را به آلمان انتقال دهد.چون این پرنده بومی‌ایران است مشکلی برای انتقال ندارد؟
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *