آلمان, مهاجرت

چگونه در آلمان مشاوره املاک پیدا کنید؟

چگونه در آلمان مشاوره املاک پیدا کنید

سرمایه‌گذاری در ملک خارج از کشور – چه برای زندگی کردن، اسکان در تعطیلات، یا ایجاد درآمد از طریق اجاره – یک انتخاب هوشمندانه برای بسیاری از افراد است. اما خرید یک مکان در خارج از کشور می‌تواند با مشکلات خودش همراه باشد. از کجا می‌دانید قیمت منصفانه برای املاکی که دوست دارید چقدر است؟ چگونه با یک سیستم قانونی نا آشنا برخورد خواهید کرد؟ و چگونه یک مشاور املاک برای کمک به خود پیدا می‌کنید؟

پاسخ بسیاری از مردم، یافتن یک مشاور املاک خوب است؛ که می‌تواند برای همه چیز در سفر یاری رسان باشد – از جستجوی اولیه، تا گرفتن کلید خانه ی جدیدتان.

راهنمای پیش رو، نحوه انتخاب یک مشاور املاک در آلمان را پوشش خواهد داد، از جمله:

 • در کجا می‌توانید بهترین مشاور املاک را برای جستجوی ملک مورد نظر پیدا کنید
 • چگونگی برخورد با مشاورهای املاک هنگام خرید یک خانه در آلمان
 • انواع هزینه مشاور املاک در آلمان

یافتن مشاور درست، پول شما را در خرید خارج از کشور ذخیره خواهد کرد.

چگونه در آلمان مشاوره املاک پیدا کنید؟

 

یافتن مشاوره املاک آلمانی: مشاوران املاک محلی و یا مشاوران آنلاین ؟

مشاور‌های املاک فراوانی پیدا خواهید کرد، که تمام مناطق آلمان را پوشش می‌دهند. شما می‌توانید با استفاده از گوگل یک مشاور را جستجو کرده و یا از طریق  IVD (نهاد حرفه‌ای مشاوره املاک، واسطه‌ها و مشاوران در آلمان).¹

این موارد جستجو به شما اجازه می‌دهد، منطقه‌ای که به دنبال آن هستید را پیدا کنید – بنابراین مطمئن خواهید شد که یک مشاور املاک واقعی را پیدا خواهید کرد که منطقه محلی را می‌شناسد و یک شبکه گسترده از حرفه‌ای ‌ها را در دست دارد تا به آن‌ها کمک کنند.

مشاوران املاک مورد استفاده برای معامله با خارجی‌ها ممکن است خدمتی به زبان انگلیسی انجام دهند و میزبان یک وب سایت زبان انگلیسی باشند. با این حال، اغلب وب سایت ‌های واقعی املاک آلمانی تنها به زبان آلمانی ارائه می‌شوند. اگر زبان شما هنوز کامل نشده است، باید دوستی را پیدا کنید که بتواند برای شما ترجمه کند، تا طیف وسیعی از ویژگی‌ها را چک کنید و با مشاور‌های املاک بیشتری ارتباط برقرار کنید.

فهرست آنلاین وب سایت مشاوران املاک

وب سایت مشاور املاک یک مکان عالی برای شروع، هنگام جستجوی ملک در آلمان است. شما قادر خواهید بود تا انواع ویژگی‌های موجود در محل انتخاب ‌شده تان را مرور کنید، و به محدوده ‌های قیمت و مشاور فعال املاک نگاه کنید. اگر می‌توانید به زبان آلمانی صحبت کنید، می‌توانید ²Immobilienscout24 یا Immowelt³ را برای یک محدوده مفید از گزینه‌های جستجو و انتخاب خوب املاک امتحان کنید. سپس می‌توانید به دنبال ملک رویاهای خود بگردید، یا یک یا دو مشاور املاک را انتخاب کنید تا در طی شکار خانه تان با آن‌ها کار کنید.

در اینجا تعدادی از معیار‌های دیگری که ممکن است شما بررسی کنید، آمده است:

 • ممکن است نام ⁴Century 21 Global – برایتان آشنا باشد، چرا که این نام تجاری است، که در بسیاری از نقاط دنیا فعال است. در آلمان، بیش از ۱۰۰ مشاور در این شبکه را پیدا خواهید کرد و همچنین می‌توانید در جستجوی اطلاعات مربوط با مشاورهای انگلیسی زبان با تجربه در برخورد با خریداران مهاجر باشید.
 • Engel & Völkers⁵ – یکی از بزرگ‌ترین مشاورهای املاک در آلمان، با ۲۷۰ دفتر و سابقه طولانی شرکتی است. از ابزارهای جستجو در وب سایت استفاده کنید – که در زبان انگلیسی موجود هستند – تا مکانی را پیدا کنید که مناسب شما باشد.
 • Ivd24Immobilieren⁶ انجمن کارگزاران املاک و مشاوران در آلمان است. علاوه بر کمک به ارتباط خریداران با اعضای خود، در وب سایت خود بخش‌هایی از جمله فهرست‌های ویژگی وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید. این سایت عمدتا به زبان آلمانی است، بنابراین ممکن است برای ترجمه جزئیات به یک دوست نیاز داشته باشید.

ممکن است، مشاور املاک برای یک فرد گزینه مناسب و برای شخص دیگری نباشد. همه اینها به چیزی که شما از یک مشاور می‌خواهید و اولویت‌های شخصی خود نیاز دارید، بستگی دارد.

ارزشش را دارد که برای کمک به انتخاب بهترین مشاور ملک برای خود، کمی‌وقت برای اینکه دقیقا چه چیزی برایتان مهم است، صرف فکر کردن کنید. به عنوان مثال، در نظر بگیرید که آیا به یک مشاور انگلیسی نیاز دارید، یا می‌توانید یک دوست و یا مترجم حرفه‌ای داشته باشید.

همچنین اغلب یک انتخاب بین مشاور املاک محلی دارید که ممکن است حضور آنلاین زیادی نداشته باشند، اما دانش عمیقی از منطقه و عوامل با دسترسی ملی خواهند داشت. اگر شما تحقیق خود را از بیرون آلمان انجام می‌دهید، احتمالا به یک مشاور با یک وب سایت عالی نیاز دارید تا مطمئن شوید که می‌توانید املاک را بصورت آنلاین بررسی کنید – اما اگر در حال حاضر در آلمان هستید، یک مشاور محلی می‌تواند به جای شما کار کند.

زمانی که یک لیست کوتاه از عوامل مناسب نیازهای تان تنظیم کردید، زمان آن رسیده که برخی از مشاوران املاک را پیدا کنید، تا مطمئن شوید که سرویس ارایه ‌شده برای شما مناسب خواهد بود. اگر دوست دارید در منطقه‌ای که انتخاب می‌کنید، دوستانی داشته باشید، از اطراف سوال کنید تا افرادی را پیدا کنید که تجربیات اخیری از مشاور املاک که در حال بررسی آن هستید را پیدا کنید. همچنین می‌توانید از گروه‌های مهاجر که معمولا در تاپ برگ هستند بپرسید تا ببینید آیا کسی درباره آنها می‌تواند به شما بازخوردی بدهد. با گرفتن چند نکته ساده مانند این، شما می‌توانید یک مشاور املاک پیدا کنید که بتواند دقیقا همان چیزی را که نیاز دارید به شما بدهد.

عضویت در تاپ برگ، اولین و تنها پرتال ایرانیان مقیم خارج از کشور.

انواع هزینه مشاور املاک در آلمان

زمانی که می‌خواهید یک خانه بخرید – چه در داخل و چه در خارج از کشور، یک سری هزینه‌های اضافی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در اینجا برخی از هزینه‌های معمول برای خرید یک مکان در آلمان وجود دارد، بنابراین می‌توانید از هزینه کامل خرید یک عکس بگیرید.

 هزینه مشاور املاک در آلمان

هزینه مشاور املاک در آلمان

مشاور ‌های املاک محلی باید چه چیزی را در مورد بازار املاک در آلمان بدانند؟

برخی از هزینه ‌های مربوط به خرید ملک در آلمان توسط قانون تنظیم می‌شوند، و در نتیجه قابل مذاکره نیستند. این شامل هزینه‌‌های دفتری برای مثال، همچنین هزینه ثبت و مالیات املاک نیز می‌شود. با این حال، هزینه نمایندگی املاک می‌تواند مورد مذاکره قرار گیرد و گاهی اوقات بین خریدار و فروشنده تقسیم می‌شود. به همین دلیل، بحث درباره هزینه‌‌ها و خدماتی که از یک مشاور خاص می‌گیرید ارزش دارد، تا مطمئن شوید که معامله خوبی دارید – و از پرداخت بابت سرویس‌هایی که واقعا نیاز ندارید خودداری کنید. همچنین دانستن این نکته مفید است، که به عنوان بخشی از فرآیند خرید ملک، لازم است سردفتر قرارداد را با صدای بلند برای خریدار و فروشنده بخواند تا تایید شود که صحیح است. این کار به زبان آلمانی انجام خواهد شد، بنابراین اگر شما هنوز نمی‌توانید به این زبان صحبت کنید، داشتن یک دوست المانی زبان یا مترجم برای بررسی مدارک ارزشمند خواهد بود.

 

چند سوال از لیست کوتاه خود از مشاوران املاک بپرسید

چند سوال از لیست کوتاه خود از مشاوران املاک بپرسید

سوالاتی که باید در هنگام فروش و یا خرید از مشاور املاک بپرسید

برای اینکه بتوانید، مشاوران املاک را با هم مقایسه کنید، باید چند سوال از لیست کوتاه خود از مشاوران املاک بپرسید. این فرآیند می‌تواند به شما کمک کند، که مشاور خود را بشناسید و مطمئن شوید که می‌توانید با هم خوب کار کنید.
در اینجا چند سوال وجود دارد که باید برای شروع بپرسید:

 • مشاور املاک شما چقدر سابقه کار دارد و منطقه خدمت رسانی شما چقدر بزرگ است؟
 • آیا شما ویژگی‌های همه انواع ملک را تحت پوشش قرار می‌دهید، یا در نوع و یا قیمت ملک تان محدودیت‌هایی وجود دارد؟
 • چه تجربه‌هایی در فروش املاک به خریداران خارجی دارید؟
 • آیا شب‌ها و تعطیلات آخر هفته باز هستید و می‌توانیم به شما مراجعه کنیم؟
 • آیا مشاور املاک با IVD ثبت شده‌است؟ این مجموعه املاک حرفه‌ای تضمین کیفیت و فرآیند حل اختلاف را در صورتی که شما به مشکلات رسیدگی کنید، ارائه می‌کند.

اجتناب از کلاهبرداری‌ها

اجتناب از کلاهبرداری در زمان خرید ملک در آلمان عمدتا مساله منطقی و عاقلانه ای است. با این حال، هنگام هیجان یک سرمایه‌گذاری جدید، خانه ای برای تعطیلات، یا خانه خانوادگی، منطق می‌تواند به سرعت فراموش شود.
در اینجا چند نکته برای ایمن نگه داشتن شما آورده شده‌است:

 • تنها از مشاور املاکی استفاده کنید که آن را چک کرده‌اید – آن‌ها باید با IVD ثبت شوند و به طور ایده‌آل باید بازخورد مثبتی از مشتریان جدید داشته باشید.
 • ممکن است هزینه مشاور املاک توسط خریدار، فروشنده و یا تقسیم بین هر دو پرداخت شود. دقت کنید که بدانید این برنامه چیست. برای هر ملکی که فکر می‌کنید در بسیاری از مکان‌ها در آلمان تحت فشار قرار نمی‌گیرد، در بسیاری از مکان‌ها در آلمان آن قدرها هم سریع نیست، بنابراین یک مشاور برای اقدام فوری می‌تواند یک پرچم قرمز (چراغ قرمز) باشد.
 • هرگز برای یک بازدید پیش پرداخت یا بیعانه ندهید ، بدون اینکه کاملا مطمئن شوید که بابت چه چیزی پول پرداخت می‌کنید، هزینه ای پرداخت نکنید.

خریدن یک خانه جدید یک تصمیم بزرگ است – و هرگز ارزان نیست، چه در حال برنامه‌ریزی از خارج از آلمان هستید، و یا چه جهش و ایجاد زندگی به عنوان یک مهاجر. پیدا کردن مشاور املاک و مستغلات راه خوبی است برای اینکه مطمئن شوید ملکی را پیدا می‌کنید که برای شما مناسب است.

منابع:

1.https://ivd.net/2016/04/the-ivd-a-strong-community-for-international-members/ IVD
2.https://www.immobilienscout24.de/ Immobilienscout 24
3.http://www.immowelt.de/ Immowelt
4.https://www.century21global.com/real-estate-agents/Germany Century 21 Global
5.https://www.engelvoelkers.com/en-de/germany/ Engel & Volkers
6.https://www.ivd24immobilien.de/wohnen/ IVD24 immobilien

 

 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

یک دیدگاه برای “چگونه در آلمان مشاوره املاک پیدا کنید؟

 1. سارا بهزاد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من از دوسلدورف المان هستم و منزلی که در آن زندگی میکنم برای فروش هست و من قصد خرید آنجا را دارم.
  احتیاج به راهنمایی دارم و اینکه چطور می‌توانم اینج وام مسکن بگیرم. شاغل هم هستم و مجرد.
  ممنون میشم بمن تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *