پرتغال, مهاجرت

چگونه در پرتغال مشاوره املاک پیدا کنید؟

پرتغال

اگر شما قصد خرید، اجاره و یا فروش مسکن در کشور پرتغال را دارید، احتمالا پرسش‌هایی درمورد چگونگی روند این کار دارید.
ممکن است در مورد انتخاب مشاوره املاک و راه‌های مقایسه ی آن‌ها با یکدیگر، نیاز به اطلاعاتی داشته باشید و البته، پرسش مهمی‌که باید در نظر گرفته شود این است که: بنگاه‌های ملکی کشور پرتغال چه مقدار هزینه دریافت می‌کنند؟
این متن تمامی‌این پرسش‌ها را پاسخ می‌دهد: پرسش درمورد چگونگی پیدا کردن یک مشاوره املاک خوب، هزینه‌هایی که باید پرداخت کنید و پرسش‌های مناسبی که باید از این بنگاه‌های ملکی بپرسید.

پرتغال

پرتغال

پیدا کردن مشاوره املاک در پرتغال: بنگاهای ملکی محلی و یا بنگاهای ملکی اینترنتی

هنگامی‌که شما در جستجوی خرید و یا اجاره ی ملکی در پرتغال هستید، نیاز به پیدا کردن یک مشاوره املاک خوب و کمک آن دارید. بسیاری از بنگاهای ملکی ، به خصوص آن‌هایی که اکثر شهرها را پوشش می‌دهند، سایت اینترنتی نیز دارند و شما می‌توانید اطلاعاتی در مورد آن‌ها و فهرست املاک موجود در آن‌ها، به دست آورید. اگرچه،بهتر است بدانید که بنگاهای ملکی محلی خوبی وجود دارند که لزوما تمام امکانات و اطلاعات خود را در سایت خود نمی‌گذارند، برای یافتن آن‌ها باید به دفتر آنها زنگ بزنید و شخصا در مورد نیازهای خود با آن‌ها صحبت کنید.

نکته ی دیگری که باید در نظربگیرید این است که فهرست املاکی که در سایت‌های این مشاوره املاک‌ها آمده است، اغلب به زبان پرتغالی می‌باشد. اگر شما به این زبان مسلط نیستید، می‌توانید از سایت‌هایی استفاده کنید که توسط متخصصین زمینه ی امور مهاجرتی راه اندازی شده و به زبان انگلیسی می‌باشد. این بنگاه‌ها هرچیزی را که شما برای پیدا کردن خانه به آن نیاز دارید را دارا هستند و دارای تجربه ی کمک به خریداران بین المللی نیز می‌باشند. اگرچه، ممکن است هزینه‌هایی را به عنوان حق الزحمه و یا کمیسیون برای خدماتی که به شما می‌دهند، دریافت کنند.

موسسه ی مربوط به بنگاه‌های ملکی

زمانی که قصد دارید در مورد بنگاه ملکی در پرتغال تحقیق کنید، باید درمورد چگونگی انتخاب مشاوره املاک‌های حرفه ای و متخصص اطلاع داشته باشید. یکی از روش‌هایی که برای انجام این کار می‌توانید انجام دهید این است که شماره پروانه کسب که تمام بنگاه‌های ملکی رسمی‌دارند را در سایت موسسه ی بنگاه‌های ملکی بررسی کنید.

بسیاری از بنگاه‌ها شماره ی پروانه ی خود را به صورت آنلاین و در دفتر خود قرارداده اند و حتی اگر از آن‌ها بخواهید که این شماره را در اختیار شما قراردهند، باکمال میل این کاررا انجام میدهند. قانونی بودن بنگاه‌های املاکی را با تماس مستقیم با موسسه ی بنگاه‌های ملکی بررسی کنید و مطمئن شوید که بنگاه ملکی که شما قصد استفاده از آن را دارید صلاحیت، مجوزها و بیمه‌های لازم را دارد.

فهرست سایت‌های بنگاه‌ها ی ملکی

برای پیدا کردن بنگاه ملکی آماده اید؟ اگر به دنبال پیدا کردن تعداد زیادی ملک می‌باشید و می‌خواهید در مورد بازار منطقه ای که می‌خواهید به آن بروید اطلاعاتی داشته باشید، سایت Caso Sapo را امتحان کنید. در این سایت فهرستی از املاک در سراسر کشور به همراه لیست بنگاه‌های ملکی وجود دارد. بنابراین هر زمان که خواستید، می‌توانید مستقیما با بنگاه ملکی که مورد علاقه ی شماست ارتباط برقرار کنید.

برخی از بنگاه‌های ملکی پرتغال تمام املاک کشور را پوشش می‌دهند اما بنگاه‌های ملکی محلی نیز وجود دارند که فقط یک منطقه ی خاص را پوشش می‌دهند. بنگاهی را پیدا کنید که در منطقه ی موردنظر شما فعالیت داشته باشد و ملکی را که شما در جستجوی آن هستید را داشته باشد. در این جا اسامی‌تعدادی از بزرگترین بنگاه‌های ملکی پرتغال آمده است:

 • Portugal property- فهرستی کامل از تمام املاک کشور به شما ارائه می‌شود و اگر بخواهید با بنگاهی صحبت کنید، می‌توانید با یک شماره ی محلی از انگلستان تماس بگیرید.
 • Engel and volkers- متخصص در زمینه ی املاک گران قیمت، پوشش مناطق مهاجرتی و توریستی مشهور. ویژگی‌های آن‌ها را به صورت آنلاین در وب سایت آن ببینید و یا از یکی از دفاتر آن‌ها در آلگارو و مناطق دیگر ملاقات کنید.
 • Century21- شامل فهرست بزرگی از املاک متفاوت در مناطق مختلف.

ویژگی یک مشاوره املاک خوب، بستگی به ترجیحات و نیازهای شما دارد. قبل ازاینکه مشاوره املاک‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید بهتر است که اولویت‌های خود را مشخص کنید. به عنوان مثال، آیا شما به یک بنگاه ملکی که به انگلیسی صحبت کنند نیاز دارید و یا می‌توانید خودتان به زبان پرتغالی صحبت کنید؟ آیا در مورد روزها و زمان بازدید از املاک مشکلی ندارید؟ و یا به بنگاهی نیاز دارید که در بعد ازظهرها و تعطیلات به منظور کمک به شما فعالیت می‌کنند؟ آیا خدمات دیگری نیز وجود دارد که شما به آن احتیاج داشته باشید، مانند وکیل املاک پرتغالی؟ آیا شما به شرکتی که بسته‌های کامل را برای شما فراهم کند نیاز دارید؟

زمانی که نیازهای خود را اولویت بندی می‌کنید، آن زمان می‌توانید بنگاه‌های ملکی را با یکدیگر مقایسه کنید و فهرستی از بنگاه‌هایی که نیاز شما را تامین می‌کنند، داشته باشید. از سایت‌های بزرگ برای پیدا کردن بنگاه‌های محلی استفاده کنید و یا از پیشنهادات و توصیه‌های دوستان و اقوام استفاده کنید.

از مجاز بودن مشاوره املاکی که انتخاب می‌کنید، اطمینان حاصل کنید، در این صورت مطمئن می‌شوید که آن بنگاه حرفه ای و کاربلد است. و همچنین شما را از حمایت دولت هنگام مشکلات مطمئن می‌کند و به شما کمک می‌کند که اگر مشکلی پیش آمد شکایت کنید.

هزینه‌های معمول بنگاه‌های ملکی پرتغال

زمانی که در حال برنامه ریزی برای خرید، فروش و یا اجاره ی ملک در کشور پرتغال هستید، باید درمورد هزینه‌های آن نیز مطلع شوید. هزینه‌هایی که در پرتغال باید پرداخت کنید همانند هزینه‌های پرداختی شما در ایران نمی‌باشد.

هزینه‌های بنگاه ملکی در زمان فروش، توسط فروشنده پرداخت می‌شود اما، معمولا فروشنده تمام هزینه‌ها را بر قیمت ملک می‌افزاید و به عبارتی این کار، هزینه‌ها را به خریدار تحمیل می‌کند.

هزینه‌های معمول بنگاه‌های ملکی پرتغال

هزینه‌های معمول بنگاه‌های ملکی پرتغال

 مشاوره املاک محلی: به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

تجربه ی خرید و یا اجاره ی ملک شما، بستگی به محلی دارد که شما انتخاب کرده اید. در مناطق مشهور توریستی مانند آلگارو و سیلور کوست و شهرهای بزرگی که مهاجرپذیرهستند، بنگاه‌های ملکی زیادی وجود دارند که در زمینه ی خدمات به ارباب رجوع‌های خارجی تخصص دارند. به این معنا که اغلب به انگلیسی صحبت می‌کنند و به مشکلات و نگرانی‌های خریداران بین المللی اشراف دارند.

گرچه، اگر قصد خرید و فروش در مناطق حومه ی شهری را داشته باشید، باید با یک بنگاه ملکی محلی تماس بگیرید. این بنگاه‌ها اطلاعات زیادی از حومه ی شهر دارند، اما باید بدانید که این بنگاه‌ها اکثرا سایت اینترنتی ندارند و شما باید با آن‌ها تماس تلفنی برقرار کنید و برای این کار ممکن است به کمک یک مترجم احتیاج داشته باشید.

پرسش‌هایی که باید هنگام خرید و فروش، از بنگاه‌های ملکی بپرسید

زمانی که شما یک بنگاه ملکی را انتخاب می‌کنید، می‌توانید هر سوالی در مورد خدمات آن‌ها بپرسید. یک بنگاه ملکی خوب، همیشه به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهد و اطلاعات مورد نیاز شمارا در اختیارتان قرار می‌دهد و شما را مجبور به انجام کاری که خلاف میل شماست نمی‌کند.

در این جا فهرستی از پرسش‌هایی است که باید در زمان انتخاب بنگاه ملکی از آن بپرسید:

 • شماره پروانه کسب شما چیست و چه زمانی بنگاه را تاسیس کرده اید؟
 • چه مناطقی را پوشش می‌دهید و مشتری‌های همیشگی شما چه کسانی هستند؟
 • چگونه درمورد املاک تبلیغ می‌کنید؟
 • چه مدت طول می‌کشد تا ملکی را دراین منطقه بفروشیم؟
 • ساعت کاری شما چگونه است و چه زمانی بازدید از املاک امکان پذیر است؟
 • چگونه املاک را قیمت گذاری می‌کنید؟
پرتغال

پرتغال

قوانین و مقررات بنگاه‌های ملکی

اگرچه، تعداد آن‌ها کم است، اما باید در مورد بنگاه‌های غیرمجاز کشور پرتغال که از خریداران خارجی سوء استفاده می‌کنند، بدانید. به این معنا که آن‌ها ممکن است پولی بیشتر از مبلغ مورد نیاز دریافت کنند و یا بدتر از آن، تمام پولی را که به آن‌ها پرداخت کرده اید را از دست دهید.

اعتماد به نفس و هیجان خود برای خرید یک خانه ی جدید را ازدست ندهید. در این جا فهرستی از ملاحظاتی آمده است که باید قبل از کار با یک بنگاه ملکی در پرتغال در نظربگیرید:

 • پس از تحقیق، بنگاه ملکی را انتخاب کنید. دوستان، اقوام و هم دانشگاهیان شما نیز می‌توانند یک بنگاه معتبر را به شما معرفی کنند. شما همچنین می‌توانید از طریق نظرات مشتریان در وب سایت آن‌ها و یا گروه‌های مهاجرتی در فیسبوک اطلاعاتی را کسب کنید.
 • شماره پروانه ی کسب بنگاه ملکی را بپرسید و از طریق موسسه ی بنگاه‌های ملکی آن را بررسی کنید.
 • با استفاده از خدمات آنلاین، در مورد قیمت ملک در منطقه ای که قصد خرید ملک در آن را دارید، اطلاعات کسب کنید. این امر به شما کمک می‌کند که معاملات موفق تری داشته باشید.
 • اگر بنگاه ملکی شما را برای تصمیم گیری سریع تحت فشار قرار داد، بدانید که این زنگ خطر است. برای تصمیم گیری اصلا عجله نکنید.
 • زمانی که ملکی را برای خرید انتخاب کردید، به یک وکیل محلی نیاز دارید که کارهای شما را انجام دهد و نباید بدون هیچ مشورتی توصیه‌های بنگاه ملکی را انجام دهید.

اگر بنگاه ملکی شما را برای تصمیم گیری سریع تحت فشار قرار داد، بدانید که این زنگ خطر است. برای تصمیم گیری اصلا عجله نکنید.

خرید ملک در کشور دیگر یک تصمیم بزرگ است، چه این ملک برای زندگی و چه برای تعطیلات و سرمایه گذاری باشد. اگر شما یک بنگاه ملکی خوب را بشناسید، کار شما بسیار آسان تر می‌شود. بنابراین، بهتر است قبل از هر اقدامی، در مورد بنگاه‌های ملکی محل مورد نظر خود تحقیق کنید.

 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *