اسپانیا, مهاجرت

چگونه در اسپانیا مشاوره املاک پیدا کنید؟

چگونه در اسپانیا مشاوره املاک پیدا کنید

اسپانیا مقصد بسیار محبوب برای افرادی است که قصد سرمایه گذاری ملک خارج از کشور، بعنوان مسکن خانواده، اجاره یا اقامتگاه تعطیلات، دارند. اگر قصد خرید ملک در اسپانیا را دارید، باید از مشاوره املاک کمک بگیرید.

راهنمای حاضر تمامی‌اطلاعاتی که برای یافتن مشاوره املاک در اسپانیا لازم است را بهمراه پاسخ به سوالات زیر، در اختیار شما قرار می‌دهد:

 • چگونه مشاوره املاک قابل اعتماد پیدا کنم؟
 • هنگام خرید چگونه با مشاوره املاک برخورد کنم؟
 • مشاوره املاک چه هزینه ای دارد، و سایر هزینه‌هایی که باید از آن‌ها باخبر باشم، کدامند؟

مشاوره املاک خوب باعث تسریع و سهولت روند خرید می‌شود، همچنین آن‌ها باعث صرفه جویی پول شما شده و بهترین معامله ممکن برای خرید ملک جدید را پیش روی شما قرار می‌دهند.

چگونه در اسپانیا مشاوره املاک پیدا کنید؟

یافتن مشاوره املاک اسپانیایی: مشاوره املاک محلی یا مشاوره املاک آنلاین؟

اگر بدنبال مشاوره املاکی هستید تا در خرید، اجاره یا فروش ملک در کشور اسپانیا به شما کمک کند، شاید فهمیده اید که انتخاب‌های زیادی پیش روی خود دارید. با این وجود، حجم زیاد انتخاب‌ها می‌تواند گمراه کننده باشد و باید خاطر نشان کرد که کیفیت مشاورین املاک لزوماً سازگار نیست.

جستجوی سریع در گوگل برای مشاوره املاک منطقه ای که بدنبال خرید ملک هستید، گزینه‌های زیادی را پیش روی شما قرار می‌دهد- با فرض اینکه قصد برنامه ریزی برای نقل و مکان به چند مکان محبوب تر برای خریداران خارجی، یا یک شهر بزرگ، دارید. با این وجود، اگر قصد نقل و مکان به منطقه خوب را دارید، متوجه می‌شوید که منابع آنلاین را به سختی می‌توان مطمئن پیدا کرد.

اگر قصد یافتن مشاوره املاک محلی بصورت آنلاین دارید، می‌توانید بازدیدی از منطقه داشته و به دفاتر مشاوره آنلاین کوچک تر نگاهی بیاندازید، یا به دفتر آموزشگاه مشاورین املاک (COAPI) که منطقه مورد نظر شما را تحت پوشش دارند، بروید. ممکن است فهریستی از مشاورین املاک محلی ثبت شده را به شما بدهند- البته اگر هنوز به زبان اسپانیایی خود مطمئن نیستید، می‌توانید از دوست اسپانیایی خود بخواهید تا زحمت ترجمه را برعهده بگیرد.

فهرست وبسایت‌های آنلاین مشاورین املاک

اگر هنوز در مرحله جستجوی ملک قرار دارید، و کاملاً نسبت به خرید یا اجاره مطمئن نیستید، می‌توانید به سراغ یکی از وب سایت‌های متعدد بازار بروید که فهرستی از مشاورین مختلف را ارائه می‌کنند. Idealista¹ یکی از بزرگترین سامانه‌های اسپانیاست- نگاهی به املاک و فهرست مشاورین آن بیاندازید تا چیزهای بیشتری در مورد گزینه‌های مناسب در منطقه بدست آورید.

همچنین می‌توانید برای جستجو به سراغ یکی از مشاورین املاک بزرگ زیر در اسپانیا بروید:

 • Century 21²- این شبکه مشاورین در بسیاری از کشورهای سراسر جهان فعالیت می‌کند، و ابزارهای جستجوی هوشمند و طیف وسیعی از املاک را ارائه می‌کند.
 • Costa Houses³- نواحی محبوب تر برای خریداران مهاجر می‌باشد، و صدها مکان در این وبسایت مفید معرفی می‌شود.
 • Gest Propeidad⁴- اگر جزایر بالریک را جستجو می‌کنید، شاید به سراغ مشاوره املاک محلی تخصصی مثل Gest Propeidad بروید که چندین دفتر در بالریک  و همچنین وبسایتی به چند زبان دارد.

برای اینکه مطمئن شوید به سراغ بهترین مشاوره املاک می‌روید، قبل از تصمیم گیری، بهتر است چند مشاوره را باهم مقایسه نمایید. ابتدا باید مشخص کنید که در جستجوی ملک، واقعاً چه چیزی برایتان اهمیت دارد.

مثلاً آیا مهم است که فرد به زبان انگلیسی صحبت کند- یا نسبت به زبان اسپانیایی خود مطمئن هستید و حتی اگر مهارت‌های زبانی آن‌ها در سطح عالی هم نباشد، قادر به کار کردن با مشاوره املاک محلی خواهید بود. آیا مشاوری را می‌خواهید که املاک را در آخر هفته به شما نشان دهد یا برایتان فرقی نمی‌کند و در طول هفته نیز می‌توانید به بازدید ملک بروید. آیا نظر روشنی در مورد مکان یا منطقه مورد نظر دارید، یا نسبت به ملک انعطاف پذیری بیشتری دارید.

طبق نکات و خدماتی که برایتان واقعاً اهمیت دارد، مطمئن می‌شوید که مشاور املاک انتخابی دارای شایستگی لازم است. فهرست کوتاهی تهیه کنید و با مشاورین احتمالی گفتگو داشته باشید تا ببینید که آیا می‌توانید به درستی با او کار کنید. اگر نمی‌توانید انتخاب‌های خود را محدود کنید، از نظرات ما برای طرح سوال استفاده کنید.

می‌توانید برای بازخوردگیری در مورد گزینه‌های مشاوره املاک به سراغ دوستان و همکارانی بروید که قبلاض در اسپانیا ملک خریداری کرده اند، یا می‌توانید به سراغ گروه‌های مهاجر که معمولا در تاپ برگ هستند بروید که پیش از شما در کشور سکونت گزیده اند.

عضویت در تاپ برگ، اولین و تنها پرتال ایرانیان مقیم خارج از کشور.

هزینه‌های معمول مشاوره املاک در اسپانیا

قیمت دقیق خرید، فروش یا اجاره ملک بستگی به توافق شما با مشاوره، و همچنین ارزش ملک دارد. باید دقیقاً بررسی کنید که چه مواردی در قرارداد مشاوره املاک قید شده، و در مورد سایر هزینه‌های احتمالی در شروع جستجوی خانه صحبت کنید.

در اینجا هزینه‌های تقریبی برای مخارج اصلی که ممولاً با آن مواجه می‌شوید، ارائه شده است.

خدمات- هزینه مشاوره املاک

 • کمیسیون مشاوره املاک- فروش ملک: کمیسیون توسط فروشنده پرداخت می‌شود که معمولاً 3-6 درصد ارزش ملک است. فروشنده اگر ساکن اسپانیا نباشد، باید 3% مالیات درآمد از فروش بپردازد.
 • هزینه هنگام اجاره ملک: معمولاً صاحب خانه ای که بدنبال اجاره ملک است، هزینه را پرداخت می‌کند. اگر می‌خواهید از مشاوره برای یافتن ملک استفاده کنید، هزینه ای پیش روی شما خواهد بود. هزینه‌ها با توجه به خدمات مورد توافق فرق می‌کند؛ از 250 پوند گرفته تا اجاره کامل یک ماه.
 • سایر هزینه‌ها هنگام اجاره ملک: برای احتیاط در مورد ملک اجاره ای، از شما خواسته می‌شود که اجاره یک ماه را از پیش بدهید. وقتی قرارداد بسته شد، این مبلغ بصورت بیعانه نگه داشته می‌شود، گرچه صاحب خانه‌ها معمولاً پیش پرداخت (ودیعه) یا ضمانت بانکی درخواست می‌کنند. ودیعه برای جلوگیری از بروز هرگونه اختلاف، نزد شخص ثالث می‌ماند.

سایر هزینه‌ها هنگام خرید ملک: از مشاور املاک در مورد هزینه‌های احتمالی، مالیات و مخارج مرتبط با نوع ملکی که می‌خواهید خریداری کنید، سوال کنید. این هزینه‌ها کلاً 10-15% ارزش ملک است. باید هزینه‌های زیر را بپردازید:

 • هزینه‌های دفتر اسناد رسمی- EUR600-1000
 • هزینه‌های ثبت- EUR400-650
 • هزینه‌های وکیل- EUR250-500
 • مالیات انتقال- 4-11% ارزش ملک
 • هزینه‌های ارزشگذاری برای وام مسکن
 • هزینه‌های دیگری نیز برای املاک نوساز وجود دارد، مثل VAT  10%

مشاورین املاک محلی: چه چیزی راجع به بازار ملک در اسپانیا باید بدانم؟

بسیاری از مشاورین املاک نسبت به مسائل و پرسش‌های خریداران خارجی آگاه هستند. در مقاصد گردشگری محبوب تر و شهرهای بزرگتر، می‌توانید مشاوره ای پیدا کنید که تجربه فراوانی با خریداران مهاجر داشته و به زبان انگلیسی صحبت می‌کند. ممکن است برای این خدمات پول بیشتری بپردازید، اما اگر نسبت به زبان اسپانیایی مسلط نیستید، و چیزهای زیادی درمورد بازار ملک در اسپانیا نمی‌دانید، این پول بیشتری می‌ارزد.

املاک در اسپانیا

املاک در اسپانیا

سوالات زیر را هنگام خرید یا فروش از مشاورین املاک بپرسید

انتخاب مشاوره املاک شبیه به شروع هر رابطه دیگری است. باید مطمئن شوید که فرد همراه شماست و احساس امنیت به او کنید و بدانید که به وعده‌هایش عمل می‌کند. در شروع و پیش از جستجوی ملک، سوالاتی درباره خدماتی که مشاوره املاک می‌تواند در اختیار شما قرار دهد، بپرسید. در اینجا به چند سوال اشاره می‌کنیم:

 • چه صلاحیت‌هایی دارید، و چه مدت در این حرفه مشغول فعالیت هستید؟
 • مشتری معمول شما چه کسانی هستند؟ آیا با خریداران مهاجر زیادی کار کرده اید؟
 • ساعت کار دفتر شما چیست؟ آیا آخرهفته‌ها و عصر کار می‌کنید؟ (اگر خریدار نیاز به پشتیبانی خارج از زمان معمول دارد).
 • نماینده چه تعداد ملک هستید؟ و فروش ملک در این منطقه چقدر طول می‌کشد؟
 • ملک را چگونه ارزیابی و قیمت گذاری می‌کنید؟

مقررات و قوانین مشاورین املاک

یک را ه برای یافتن مشاوره املاک، یا بررسی حرفه ای بودن مشاوره املاک مورد نظر شما، این است که ببینید در آموزشگاه رسمی‌مشاورین املاک، COAPI یا API ثبت شده اند. COAPI دفتر محلی هر منطقه است، وبسایت اختصاصی دارد، پس اگر قصد خرید ملک در اسپانیا را دارید، باید به سراغ مشاوره درست بروید. سپس می‌توانید بخواهید تا به شما نشان دهنده که آیا مشاوره املاک ثبت شده و دارای صلاحیت هستند.

انتخاب مشاوره املاک خوب به شما کمک می‌کند تا به کمبودهای احتمالی رسیدگی کنید و جلوی کلاهبرداری را بگیرید. در ادامه به چند نکته اشاره می‌کنیم که هنگام بررسی ملک در اسپانیا باید به آن دقت کنید:

بررسی کنید که آیا مشاوره املاک، وکیل یا توسعه دهنده ای که با وی کار می‌کنید دارای مجوز و صلاحیت هستند.

مطمئن شوید که وکیل شما، سند حقوقی را کاملاً بررسی می‌کند تا نسبت به مالک حقیقی بودن فروشنده اطمینان حاصل شود و وام مسکن در جریان، یا سایر مسائل مرتبط با ملک مشخص شود.

توسط یک کارشناس بررسی کنید که آیا ملک همانطوری که ادعا کرده اند می‌باشد و مشکلات سازه ای عمده نداشته باشد.

اصلاً بدون بررسی کافی و کامل به سراغ عقد قرارداد نروید. اگر می‌خواهید به نتیجه خوب برسید، این کار الزامیست.

شروع زندگی جدید در اسپانیا یک چشم انداز هیجان انگیز است. وقتی مشاوره املاک قابل اعتمادی پیدا کردید، می‌توانید از روند بازدید ملک و خرید ملک جدید لذت ببرید.

در این متن اطلاعات عمومی‌ارائه شود و قصد نداشتیم که تمامی‌جنبه‌های مرتبط با معامله را پوشش دهیم. هدف ارائه توصیه هم نبوده است. باید پیش از خرید به سراغ کارشناس یا متخصص بروید، و هرگونه اقدام خود را مبتنی بر نظرات آن‌ها پیش ببرید. اطلاعات ارائه شده شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی یا سایر توصیه‌های حرفه ای از وبسایت YourWebsite.com  یا وابسته‌های آن نیست. نتایج پیشین تضمین کننده نتایج یکسان نخواهند بود. هیچ نمایندگی، ضمانت یا تضمینی ارائه نمی‌کنیم که محتویات این متن دقیق، کامل یا بروز بوده باشند.

 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *