امارات متحده عربی, دبی, مهاجرت

چگونه در دبی یک مشاور املاک پیداکنیم؟

چگونه در دبی یک مشاور املاک پیداکنیم

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. به عنوان شهری در حال رشد، دبی هیچ کمبودی در مشاورین املاک ندارد که این مساله میتواند تا حدی دلهره آور باشد . این راهنما حاوی تمامی‌اطلاعات مورد نیاز شما در رابطه با پیدا کردن یک مشاور املاک خوب میباشد.

به منظور پاسخ دهی به تمامی‌سوالات خود که میتوانند شامل موارد زیر باشند به خواندن این متن ادامه دهید:

 • چگونه میتوانم یک مشاور املاک انتخاب کنم؟
 • به منظور مقایسه ی مشاورین املاک چه سوالاتی را باید مطرح کنم؟
 • مشاورین املاک چه هزینه‌هایی دریافت میکنند – و اینکه به هنگام خرید یک ملک در دبی چه هزینه‌های دیگری را باید در نظر بگیرید؟

یافتن مشاور املاک در دبی: مشاورین املاک آنلاین و یا محلی

دبی یک مرکز اقتصادی پر از جنب و جوش است، که افراد مختلفی در آن به دنبال خرید و یا اجاره ی خانه هستند. در نتیجه هیچ گونه کمبود مشاورین املاکی در آن حس نمیشود. یافتن یک مشاور ملک در دبی مشکل چندان بزرگی نخواهد بود، اما شاید یافتن بهترین مشاور املاک دشوار باشد.

یکی از بهترین مکانها برای جستجوی مشاورین املاک میتواند وب سایت‌های چتری جستجوی املاک باشد که در این وب سایت‌ها مجموعه ای از مشاورین املاک لیست شده اند. شما میتوانید به دنبال خانه‌های مختلفی باشید و به این صورت جزئیات مربوط به مشاورین مختلفی را به دست آورید که میتوانند شما را در یافتن خانه ی مورد علاقه تان یاری کنند. پس از مدتی به این نتیجه خواهید رسید که گروهی از مشاوران موقعیت خاصی دارند و بر روی املاک خاصی کار میکنند که ممکن است آن املاک مورد قبول افراد خاصی باشند، و یا اینکه مشاوران املاکی را بیابید که در یک بازه ی قیمتی خاصی کار میکنند. وقتی که یک و یا دو مشاور پیدا کردید که مورد تاییدتان بودند، میتوانید تحقیقاتی در رابطه با چگونگی روند کاری خود با آنها ا آغاز کنید.

مقررات آژانس املاک و مستغلات – RERA

قبل از ادامه ی کار، دانستن مسائل مربوط به ملزومات مجوزها و مقررات در مشاورین املاک و مستغلات دبی میتواند کمک کننده باشد.

 در دبی مقررات مربوط به املاک و مستغلات توسط دولت وضع میشوند.

هرگاه در دبی به دنبال مشاور املاک باشید با عبارت مخفف شده ی RERA بسیار برخورد خواهید داشت. این عبارت برای “مقررات آژانس املاک و مستغلات” به کار گرفته میشود و بخشی از دولت است که با توجه به قوانین محلی، به مشاورین املاک با مهارت و دانش مورد نیاز اختصاص داده شده است. قبل از اینکه کارتان را با مشاورین املاک آغاز کنید، باید اطمینان حاصل کنید که مشاورین مربوطه توسط RERA تایید شده باشند.

املاک در دبی

املاک در دبی

لیستی از وب سایت‌های آنلاین مشاورین املاک:

آیا زمان آن فرا رسیده که در دبی به دنبال مشاورین املاک بگردید؟ دولت دبی لیست آنلاینی از بروکرهای تایید شده ی املاک دارد که میتوانید کارتان را با بررسی و جستجوی آن آغاز کنید. وقتی که یک مشاور املاک را انتخاب کردید، بر روی اطلاعاتشان دو بار کلیک کنید تا مطمئن شوید سوابقشان به خوبی لیست شده باشد.

در قسمت زیر تعدادی از برندهای بزرگ املاک آورده شده است که میتوانید جستجوی خودتان را از آنها آغاز کنید:

 • همپتون (Hamptons): برندی آشنا در ابالات متحده ی عربی، همپتون بین المللی نمونه کارهای بزرگی در زمینه ی خرید و فروش و اجاره ی املاک مسکونی و تجاری دارد.
 • خانه‌های بهتر (Better homes): این آژانس املاک 25 سال پیش تاسیس شده است و در لیست 900 تایی بررسی تراست پیلوت مشتریان، امتیاز 5 ستاره را به دست آورده است.
 • پاور‌هاووس (power house): در سایت این برند میتوانید جستجوهای خود را فیلتر کرده و نمونه ی مورد نظر خودتان را به سادگی پیدا کنید.
 • هاوس اند‌هاوس (haus & haus): این آژانس توسط آژانس معروف بریتانیایی‌هاوس اند‌هاوس تاسیس شده است، این آژانس خود را به عنوان آژانسی معرفی میکند که همه چیز را میداند. میتوانید املاک مربوط به خرید و فروش این برند را مشاهده کنید.

مقایسه ی مشاورین املاک: چگونه بهترین مشاور املاک دبی را انتخاب کنیم؟

به منظور انتخاب بهترین نماینده برای نیازهای خودتان، باید گزینه‌های خود را محدود کنید و چند مشاور را به منظور مقایسه انتخاب کنید. در نظر داشتن مجموعه ای از خدماتی که برای شما با اهمیت هستند میتواند کمکتان کند – برای مثال: آیا به مشاوری نیاز دارید که به خوبی انگلیسی صحبت کند؟ یا اینکه فردی را میخواهید که با فراغ خاطر چندین ساعت با شما همراه شود و موارد متعددی را به شما نشان دهد؟ آیا در رابطه با لوکیشن دبی مطمئن هستید؟ و آیا ملک خاصی را مد نظر دارید؟

یک جستجوی آنلاین انجام دهید تا مطمئن شوید که مشاور ملک مورد نظرتان تمامی‌ملاک‌های شما را داشته باشد. همچنین میتوانید با استفاده از سایت‌های نظردهی آنلاین از جمله تراست پیلوت (trust pilot) و یا فیفو (Feefo) اطلاعاتی را در رابطه با نحوه ی کارکرد آنها به دست آورید. اگر مشاور ملک مورد نظر شما در لیست آورده شده باشد، میتوانید پایگاه اطلاعاتی مربوط به مشتریان را بررسی کنید تا دیدگاه مشتریان قبلی آنها در رابطه با عملکردشان و امتیازشان را متوجه شوید.

به یاد داشته باشید که قبل از آغاز کار با مشاورین املاک سوالاتی از آنها بپرسید. داشتن مشاوری که بتوانید به هنگام خرید و فروش به آنها اطمینان کنید بسیار ضروری است، به همین دلیل سعی کنید مشاورینی را انتخاب کنید که به راحتی با آنها کنار می‌آیید.

هزینه‌های معمول مشاورین املاک در دبی

فرقی نمیکند که در حال خرید، فروش و یا اجاره ی ملکی باشید، در هر صورت باید یک سری هزینه پرداخت کنید. مشاور املاکتان با توجه به خدماتی که ارائه میکند، هزینه ای از شما خواهد گرفت و دولت نیز هزینه‌ها و مالیاتی را برای این کار در نظر گفته است، همچنین باید هزینه‌های مربوط به خدمات رفاهی (آب و برق و گاز و …) را نیز در نظر داشته باشید. باید تمامی‌فراز و نشیب‌های مربوط به هزینه‌ها را در نظر داشته باشید تا در انتهای کار با دیدن هزینه ی نهایی متعجب نشوید.

خدماتهزینه ی مشاور املاک
کمیسیون مشاور املاک – خرید ملک اتفاق افتادههزینه ی از قبل توافق شده شامل 2% از قیمت فروش میباشد.
هزینه مشاور –اجاره ملکهزینه‌های توافق شده در قرارداد اجاره – 4% الی 5% از اجاره ی سالیانه معمول است
سایر هزینه‌های مربوط به اجاره خانهعلاوه بر هزینه ی مربوط به مشاور ممکن است هزینه ای را نیز بابت اجاره  و ثبت قرارداد اجاره ی خودتان پرداخت کنید.
هزینه ی  AED195  املاک مربوط به شهرداری در دبی5% از اجاره ی سالانه
هزینه ی مربوط به خدمات رفاهی و سپرده ا که بر اساس نوع ملک به عنوان قرض الحسنه دریافت میگردداین مبلغ معمولا برابر با یک ماه اجاره ی پرداختی به صاحب خانه میباشد.
سایر هزینه‌هایی که ممکن است بر اساس نوع ملک خریداری شده ی شما دریافت شوندبه منظور آگاهی از این چنین هزینه‌ها و مالیات‌هایی می‌توانید از مشاور املاک خود سوال کنید.

 

مشاورین املاک محلی: چه چیزهایی باید بدانم؟

بهتر است اطمینان حاصل کنید که مشاورین محلی از قوانین و مقررات دبی پیروی کنند. مجوز دهی دولت از طریق RERA تاثیرات زیادی داشته، اما با این حال، هنوز هم افرادی هستند که سعی میکنند بدون مجوزهای تایید شده فعالیت کنند. شما میتوانید با جستجو و بررسی، اطمینان حاصل کنید که مشاور مورد نظر شما قانونی باشد و در لیست بروکرهای دولت دبی ثبت شده باشد.

سوالاتی که باید به هنگام خرید و یا فروش ملک از مشاور خود بپرسید

انتخاب مشاور املاک کار بسیار مهمی‌است – یک مشاور خوب به شما کمک خواهد کرد که خانه ی خود را با بهترین قیمت بفروشید و یا بخرید. آنها نیازهای شما را درک میکنند و بهترین مکان را برایتان انتخاب خواهند کرد و یک معامله ی صحیح انجام خواهند داد.

به هنگام خرید و یا فروش خانه در دبی، زمان زیادی را با مشاورتان خواهید گذراند- مطمئن باشید که قبل از انتخاب مشاور خود تمامی‌سوالاتتان را از مشاورین مختلف بپرسید.

یک سری از سوالاتی که میتوانید از مشاور خود بپرسید در قسمت زیر آورده شده است:

 • آیا شما توسط RERA تایید شده اید؟
 • کار شما کدام مناطق دبی را پوشش میدهد؟ آیا برای مشتریان خود دسته بندی خاصی دارید؟ – برای مثال اولین خریداران، خانواده‌ها و یا نیروی کار متخصص؟
 • آیا بازدید از خانه در آخر هفته‌ها و یا خارج از ساعات کاری برایتان مقدور است؟
 • بازاریابی املاک شما چگونه است؟ آیا از شبکه‌های احتماعی، لیست موکلین، کددهی استفاده میکنید؟
 • معمولا در چه مدت یک خانه را به فروش میرسانید؟
 • ارزش دهی به املاک در دفاتر شما چگونه است؟

قوانین و مقررات مربوط به مشاورین املاک:

RERA در سال 2007 (1386) تاسیس شد تا از خرید و فروش املاک توسط افراد را حفاظت کند، و مقررات این سازمان از آن زمان تا کنون بهبودهای متعددی داشته است. اگرچه یکی از مهم ترین کارهای این سازمان اطمیمتان از داشتن مجوز مشاورین املاک میباشد. مواردی که باید در آنها دقت داشته باشید عبارتند از:

 • با بررسی لیست آنلاین مشاورین املاک که توسط دولت تهیه شده است، اطمینان حاصل کنید که مشاور شما تاییدیه ی RERA را داشته باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که مشاور شما یک آدرس داشته باشد تا بتنوانید به راحتی او را ملاقات کنید، و یک شکاره تلفن داشته باشد که به سادگی با او در تماس باشید.
 • نظرات آنلاین مربوط به مشاورین املاک را مطالعه کنید و نظرات دوستانتان را نیز در رابطه با تجارب شخصی خودشان در نظر بگیرید.

اگر بنگاه ملکی شما را برای تصمیم گیری سریع تحت فشار قرار داد، بدانید که این زنگ خطر است. برای تصمیم گیری اصلا عجله نکنید.

فرقی ندارد که میخواهید خانه ای در دبی بخرید، بفروشید و یا اجاره کنید، در هر صورت باید مشاوری معروف و با تجربه و دوستانه را انتخاب کنید که به شما کمک کند. انتخابات مختلفی در انتظار شما میباشد، میتوانید از میان برندهای جهانی شناخته شده مشاوری را انتخاب کنید. با انتخاب یک مشاور مورد تایید RERA میتوانید مطمئن شوید که کارتان توسط یک تیم حرفه ای انجام میشوند و روند کاری شما به بهترین نحو انجام خواهد شد.

منابع مورد استفاده:

1.https://www.propertyfinder.ae/en/find-broker
2.http://www.dubailand.gov.ae/English/Pages/RERA/AboutRERA.aspx
3.https://www.dubailand.gov.ae/English/services/Eservices/Pages/Brokers.aspx
4.https://www.trustpilot.com/categories/real-estate
5.https://www.feefo.com/
6.https://legaladviceme.com/questions/208/uae-real-estate-brokers-fee-in-dubai
7.https://www.propertyfinder.ae/blog/kyr-should-you-pay-agents-fee-on-rent-renewal/
8.https://www.propertyfinder.ae/blog/look-out-for-the-6-hidden-costs-of-renting-in-dubai/
9.http://xn--mgb0dbd.xn--mgbaam7a8h/PublicPages/AboutRera.aspx

منابع در تاریخ 16 مه 2019 بررسی شده است.

 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

 

پست های مرتبط

یک دیدگاه برای “چگونه در دبی یک مشاور املاک پیداکنیم؟

 1. مرادی گفت:

  با سلام
  تهاتر ملک بسیار ارزنده در چیلک نوشهر به متراژ ده هزار متر دارای مجوز ساخت برج هیجده طبقه به متراژ چهل هزار متر مربع با ملکی مناسب در امارات
  ۰۹۱۹۱۰۱۳۱۴۴
  مرادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *