آمستردام, مکان های دیدنی, هلند

سفر به سرزمین لاله و آسیاب بادی

سرزمین لاله و آسیاب بادی

نام گل لاله برای بسیاری از مردم جهان یادآور هلند است. سرزمین آسیاب­های بادی و گل. بد نیست این بار با هم سری به این سرزمین زیبا بزنیم. آمستردام، پایتخت این کشور، شهری درمیان آب­هاست.    رودخانه­‌های بسیاری در میان آن جاری هستند و می­گویند برای عبور مردم از روی این رودخانه ­ها یک ­هزار پل در سطح شهر ساخته ­اند. به همین سبب هم به آن ونیز شمال (اروپا) می­گویند.

در این شهر برای دیدن آثار باستانی و فرهنگی همیشه وقت کم می­آورید.

“بورس فان برلاگ” یکی از بناهای معماری مشهور هلندی است که در طول سال­های ۱۸۹۸ تا ۱۹۰۳ ساخته شد تا مرکز و بازار بورس باشد اما هیچگاه چنین استفاده­ای از آن نشد و بجای آن در حال حاضر انواع نمایشگاه­ها و کنسرت­ها در آن برپا می­شود. اگر طرفدار نقاشی هستید، سفر به هلند و آمستردام این فرصت را در اختیار شما می­گذارد تا از موزه “ونسان ونگوگ” و نقاشی­های او دیدن کنید.

City port with yachts Amsterdam

City port with yachts Amsterdam

در سفر به هلند فراموش نکنید حتما سری به باغ­های زیبای Keukenhof Gardens  بزنید که گل­های زیبا و لاله‌های مشهور هلندی را در آن به نمایش می­گذارند. در فصل‌های بهار و تابستان نمایشگاهی از گل­های زیبا در آن برپا می­شود و در دیگر فصل­ها میزبان گل فروشان است. در این منطقه باغ­هایی سنتی از گل­های ژاپنی نیز وجود دارد که از رابطه چهارصد ساله ژاپن و هلند حکایت می­کند.

پارک ملی Hoge Veluwe بزرگترین پارک ملی هلند است که مساحتی بیش از ۵،۵۰۰ هکتار را دربر می­گیرد. این پارک تلفیقی از جنگل، بوته­زار و دشت است و نمادی از سکوت و تنهایی در میان این کشور پر­هیاهو و عجیب است. آهو­های قرمز، گوسفند­های مدیترانه­ای و گرازهای وحشی از جمله ساکنان این منطقه هستند.

دیدن موزه The Kroller-Muller Museum  هم خالی از لطف نیست. این موزه هنری مشهورترین آثار هنری دنیا و بیش از صدها اثر از قرن ۱۹ و ۲۰ را در خود جای داده است. حدود ۲۷۸ اثر از ونگوگ و مجموعه­ای از آثار پیکاسو و هنرمندان مدرن در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

در انتهای موزه محوطه­ای بزرگ از مجسمه­های اعجاب­آور اروپایی به چشم می­خورد که در فضایی به مساحت ۲۱ هکتار بزرگترین و منحصر بفردترین مجموعه تندیس­ها را به وجود آورده است. در میان آنها مجسمه­هایی از افراد مشهور و برجسته تاریخی نمایان است.

هلند سرزمین زبان­های مختلف است. زبان ملی این کشور هلندی است اما تقریبا همه به زبان انگلیسی مسلط هستند. زبان­های آلمانی و فرانسه هم در این کشور فراوان به کار می­رود.

برای گشتن در این کشور همیشه حتی تابستان­ها یک دست لباس اضافه به همراه داشته باشید. در ماه­های ژانویه و فوریه دمای متوسط هوا دو درجه سانتیگراد است. پس اگر در زمستان خیال سفر به این کشور را دارید حتما چمدانتان را با لباس گرم پرکنید.

تقریبا هر چیزی که در هلند خریداری کنید مشمول مالیات می­شود. البته برای مسافران و گردشگران این امتیاز را در نظر گرفته­اند که درهنگام خروج از کشور می­توانید مالیات پرداخت شده را پس بگیرید.

 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *