آرژانتین, مکان های دیدنی

آرژانتین، سرزمین فوتبال و میراث جهانی

آرژانتین، سرزمین فوتبال و میراث جهانی

آرژانتین

یعنی فوتبال و مارادونا، تنوع قومی‌و میراث جهانی. بی شک فوتبال محبوبترین ورزش آرژانتینی‌هاست. دو تیم پر طرفدار این کشور بوکاجونیورز و ریورپلاته هستند که رقیب دیرینه هم در فوتبال محسوب می‌شوند. هر یک طرفداران بی شماری در این کشور دارند. حساسیت مردم آرژانتینی در مورد فوتبال به قدری بالاست که حتی گاهی اوقات پیش از مسابقات مهم فوتبال دوستان در گروه‌های بسیار بزرگ مراسم مذهبی ویژه ای برگزار می‌کنند که در آنها طرفداران برای پیروزی تیم‌های مورد علاقه خود ساعت‌ها دعا می‌کنند. تاثیر فوتبال در رشد صنعت گردشگری آرژانتین انکار ناپذیر است. حتی مقامات گردشگری این کشور با برگزاری تورهای ورزشی، که عمدتا به فوتبال اختصاص دارند، سعی کرده اند نه تنها مردم این کشور بلکه فوتبال دوستان سراسر جهان را به دیدار از شهرهای مختلف آرژانتین تشویق کنند و به این ترتیب اقتصاد در حال رکود این کشور را تا حدی بهبود بخشند. آژانس‌های مسافرتی با در نظر گرفتن اهمیت بازی‌ها و میزان محبوبیت تیم‌های فوتبال آرژانتین، بازی‌های مهم را انتخاب می‌کنند و آنها را در تورهای خود می‌گنجانند تا از این طریق مردم را به سفر کردن تشویق کنند. این تورهای سیاحتی به گونه ای تنظیم شده اند که گردشگران علاوه بر شرکت در بازی‌های محلی به دیدن استادیوم‌های قدیمی‌این کشور می‌روند. استادیوم‌های آرژانتین هم بسیار دیدنی هستند. استادیوم ۲۰۰ هزار نفری ماراکانا واقع در ریودوژانیرو معروف ترین استادیوم این کشور است. این استادیوم که در سال‌های۱۹۵۷ تا ۱۹۷۸ به خاطر مسابقات جام جهانی ۷۸ آرژانتین ساخته شده، موزه جالبی هم دارد که در آن تاریخچه ورزشی فوتبال در آرژانتین و برزیل به نمایش گذاشته شده است. بازدید از این موزه نیز در برنامه اغلب تورهای سیاحتی ورزشی آرژانتین گنجانده شده است.

Buenos Aires Capital of Argentina

Buenos Aires
Capital of Argentina

مساحت کشور ۳ میلیون و ۷۵۴ کیلومتر مربع و بخشی از آن در قطب جنوب واقع شده است. آرژانتین هفتمین کشور بزرگ جهان و چهارمین در قاره آمریکا بعد از کانادا، آمریکا و برزیل است. زبان رسمی‌این کشور اسپانیایی است. با این وجود برخی گروه‌های مهاجر تا حد زیادی زبان خود را حفظ کرده اند. بعد از اسپانیایی، زبان ایتالیایی در این کشور زبان دوم محسوب می‌شود که این خود نشان دهنده تاثیر عمیقی است که ایتالیایی‌ها، که بزرگترین گروه مهاجران به آرژانتین هستند، در تمامی‌زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه داشته اند. حتی غذاهای ایتالیایی از جمله پاستا و پیتزا هم در آرژانتین از محبوبیت ویژه ای برخوردارند. “هلادو” برگرفته از کلمه ایتالیایی “جلاتو” به معنای بستنی، دسر محبوب آرژانتینی‌هاست.

آرژانتین از سال ۱۹۸۱ آغاز به ثبت میراث فرهنگی و طبیعی خود در فهرست میراث جهانی کرد و موفق شد چهار مورد از میراث طبیعی و چهار مورد از میراث فرهنگی خود را در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت کند. پارک ملی ایگوآزو، پارک طبیعی تالامپایا، پارک ملی لوس گلاسیارس و منطقه پنینسولا والدس میراث طبیعی هستند که در این فهرست قرار دارند.

پارک ملی لوس گلاسیارس یکی از زیبایی‌های استثنایی طبیعت است. کوه، یخ و دریاچه مجموعه ای بسیار زیبا و منحصربفرد را گرد هم آورده است. منطقه پنینسولا والدس هم خانه پستانداران دریایی و بسیاری گونه‌های آبی در معرض انقراض است.

نقاشی‌هایی که بر دیواره غارها حکاکی شده اند و هنر انسان‌های غارنشین متعلق به سیزده هزار سال پیش نیز از جمله میراث فرهنگی ثبت شده و اغماض ناپذیر این کشور است.

دهکده ریوگراند نیز از دیگر میراث ثبت شده آرژانتین در حافظه جهانی است که شواهدی دال بر وجود بازرگانی و تجارت ده هزار سال پیش در این منطقه دارد.

دیگر میراث ثبت شده این کشور یعنی ساختمان ژیسوت هم یکی از مهمترین مراکز دینی، علمی، اجتماعی و اقتصادی است که عمری حدود ۳۰۰ سال دارد.

 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *