سوئد, مکان های دیدنی

۱۰ مکان برتر گردشگری در سوئد

۱۰ مکان برتر گردشگری در سوئد

در اینجا می‌خواهیم ده مکان برتر توریستی سوئد را به شما معرفی کنیم. طبیعت سبز و شهرهای مدرنی که با کانالهای آب بسیاری محصور شده اند، سوئد را یکی از پر جاذبه ترین نقاط گردشگری ساخته است. هنگامی‌که شما به سرزمین سوئد می‌رسید، آنقدر مناظر آن خیره کننده است که تصمیم می‌گیرید حتما در هر تعطیلاتی دوباره به آنجا بازگردید.

کلیسای جامع اوپسالا (Cathedral, Uppsala)

این کلیسای جامع یکی از مهمترین بناها در اوپسالاست که دارای نماهای معماری متفاوتی در سبک گوتیک فرانسوی است و توسط معماران فرانسوی و با اجر ساخته شده است. درخشش خارق العاده کلیسای قرمز در غروب تابستان بیشتر به چشم می‌آید و در زمستان براق تر بنظر می‌رسد. باورنکردنی ترین بخش این کلیسای جامع نمای داخلی متحرک و سیار سبک گوتیک فرانسوی آن است که گویی با درخشش طلایی شسته شده است. همچنین موزه کوچکی در کلیسای جامع قرار دارد که نمایشگر سنگ قبرها و اثار مقدس مذهبی است.

کلیسای جامع اوپسالا (Cathedral, Uppsala)

کلیسای جامع اوپسالا (Cathedral, Uppsala)

ویسبی، گوتلند (Visby, Gotland)

شهر قدیمی‌قرون وسطایی ویسبی که به “مروارید بالتیک” مشهور است پایتخت جزیره گوتلند است. این شهر در ساحل شمال غربی گوتلند واقع شده و جایگاه بخش فرمانداری گوتلند در آنجا قرار دارد. ویسبی را مکان “گلهای رز و ویرانه‌ها” نیز می‌نامند و علت این نامگذاری بخاطر وجود گلهای رز وحشی فراوانی است که در کنار ویرانه‌های قرون وسطایی، مکانی زیبا را به وجود آورده اند. بخش قرون وسطایی شهر مهروموم شده و گویی راز و رمز عجیبی را در خود محصور کرده است. از ویژگی‌های این شهر میتوان به ساختمان‌های چوبی با قدمتی صد ساله، خیابان‌های سنگفرش شده، باغ گیاه شناسی ویسبی و بیش از ۹۰ کلیسای مربوط به قبل از قرن ۱۲ میلادی اشاره کرد. ویسبی افتخار ثبت جایگاه میراث جهانی توسط یونسکو را نیز از آن خود کرده است.

ویسبی، گوتلند (Visby, Gotland)

ویسبی، گوتلند (Visby, Gotland)

گوتنبرگ (Gothenburg)

گوتنبرگ یک بخش از گردشگری سوئد بشمار می‌رود و آن هم به دلیل مناظر این شهر است. این شهر قبلا تحت کنترل ثروتمندان و سیاستمداران هلندی و اسکاتلندی بوده و حتی آن را شبیه آمستردام هلند ساخته اند. شما می‌توانید از این شهر برای خوشگذرانی و تفریح دیدن کنید چراکه گزینه‌های زیادی برای تفریح و سرگرمی‌به شما ارائه می‌کند که نمی‌دانید کدامیک را انتخاب کنید. آنجا غذا خوری‌های بزرگی از غذاهای دریایی و رستورانها وجود دارد که آنها را در کلاس جهانی خواهید یافت. گوتنبرگ رتبه دوم در بزرگترین شهرهای سوئد و رتبه پنجم در بزرگترین شهرهای کشورهای شمالی را دارا می‌باشد. از جاذبه‌های گردشگری دیگر شهر می‌توان به دانشگاه گوتنبرگ، فستیوال فیلم سالانه، موزه هنر، شهربازی لیسبرگ، قلعه آلوسبورگ، منطقه قدیمی‌هاگا، جشنواره فرهنگ گوتنبرگ، مراکز خرید دیدنی، پارکها و تئاترهای رایگان اشاره کرد که همگی باعث شده اند شهر از نظر گردشگری یک مقصد بی نظیر باشد.

وکشو، کرونبرگ (Vaxjo, Kronoberg)

وکشو سرسبزترین شهر در کل اروپاست و به همین خاطر در سال ۲۰۰۷ بی بی سی عنوان “سرسبزترین شهر اروپا” را به آن اختصاص داد. این شهر کم جمعیت در قسمت جنوبی سوئد واقع شده و دارای دریاچه‌ها و مسیرهای آبی زیادی است که برای علاقه مندان به قایق سواری بسیار پرطرفدار است. این شهر با تلاشهای زیادی تبدیل به محیطی قابل سکونت شد؛ در سال ۱۹۷۰ شهر ساخته شد و کانالهای آب تمیز شدند و از آن زمان به بعد شهر به سمت جلو حرکت کرد و اکنون به دلداده طبیعت تبدیل شده است. از نقاط دیدنی شهر می‌توان به کلیسای وکشو قرن ۱۲ میلادی و همچنین موزه شیشه ای سوئد اشاره کرد. مقامات شهر تصمیم گرفته اند که تا سال ۲۰۳۰ این شهر خالی از سوختهای فسیلی شود.

وکشو، کرونبرگ (Vaxjo, Kronoberg)

وکشو، کرونبرگ (Vaxjo, Kronoberg)

اورسوند، هلسینگبورگ (Oresund, Helsingborg)

اورسوند تنگه ای زیبا بین سوئد و دانمارک است که یکی از پر رفت و آمد ترین راه‌های دریایی جهان می‌باشد. بنادر کپنهاک و هلسینگور در سواحل دانمارک و مالمو و هلسینگبورگ در سمت سوئد از بنادر مهم این تنگه بشمار می‌روند. شهر سوئدی هلسینگبورگ در ارزانترین بخش اورسوند واقع شده است و در آن طرف اورسوند در دانمارک “هلسینگور” نامیده می‌شود. مردم با تور گردشگری هلسینگبورگ به آنجا می‌آیند تا تنگه را تماشا کنند. برنامه ای برای ساخت یک پل بر روی اورسوند در نظر گرفته شده تا بتواند مسافران بیشتری را به آنجا جذب کند.

اورسوند، هلسینگبورگ (Oresund, Helsingborg)

اورسوند، هلسینگبورگ (Oresund, Helsingborg)

هتل درختی،‌هارادز (Harads)

هتل درختی‌هارادز به طور حتم شما را به یاد فیلمهای علمی‌زمان نوجوانی تان می‌اندازد. اما این تنها یک تخیل نیست که بتوان بالاتر از سطح زمین ماند. هتل درختی در جنگلهای شمال سوئد در مجاورت رودخانه Lule واقع شده و شامل اتاقکهایی است با فاصله ۴ تا ۶ متر از سطح زمین و دیوارهای تمام شیشه ای که بر بالای درختی تعبیه شده اند و منظره جنگل و رودخانه را از پنجره کلبه درختی تان منعکس می‌سازد. اتاقهای هتل درختی که برای دوستداران طبیعت ساخته شده، مانند آشیانه پرنده یا مکعب شیشه ای بنظر می‌رسند که کاملا ایمن هستند و به شما این امکان را می‌دهند که از دید یک پرنده منظره دره را تماشا کنید. منظره رودخانه Lule نیز بسیار دلپذیر است و بخاطر سپردن آن طبیعت زیبا باعث می‌شود که نبود امکانات مدرن را به فراموشی بسپارید.

هتل درختی،‌هارادز (Harads)

هتل درختی،‌هارادز (Harads)

هتل کلبه ای سازگار با محیط زیست کولاربین، برگسلاگن (Kolarbyn Eco-Lodge, Bergslagen)

هتل کلبه ای سازگار با محیط زیست کولاربین بخاطر دریاچه‌ها و جنگل تایگای تاریکش معروف است. کولاربین جایی است برای تجربه کردن طبیعت و دور شدن از زندگی مدرن شهری، که به شما این امکان را میدهد تا در کلبه‌های چوبی واقع شده در میانه جنگل اقامت گزیده، غذای خود را روی آتش درست کرده و ظروف خود را در رودخانه مجاور بشویید. هتل سازگار با محیط زیست کولاربین از ۱۲ کلبه جنگلی تشکیل شده که تنها حاوی دو تخت چوبی پوشیده شده از پشم گوسفند و شومینه‌های هیزم سوز است که مهمانان، خود باید هیزم‌ها را تکه تکه و شومینه را روشن کنند. آنجا تورهایی مختلف با و یا بدون غذا وجود دارد که هرکدام را بخواهید می‌توانید انتخاب کنید. همچنین می‌توانید ظرف ۲ ساعت با ماشین خود و یا بوسیله قطار و اتوبوس از استکهلم به آنجا برسید.

هتل کلبه ای سازگار با محیط زیست کولاربین، برگسلاگن (Kolarbyn Eco-Lodge, Bergslagen)

هتل کلبه ای سازگار با محیط زیست کولاربین، برگسلاگن (Kolarbyn Eco-Lodge, Bergslagen)

فالون، کوپاربرگ (Falun, Kopparberg)

فالون مرکز استان دالارنا شهر اصلی منطقه کوپاربرگ است که در هردو طرف رودخانه فالون واقع شده است. این رودخانه بین Runnsjo, Varpasjo جریان دارد که شهر را به دو قسمت معدن مس قدیم، و قسمت منطقه مسکونی تقسیم می‌کرده است اما پس از بسته شدن معدن مس هر دو قسمت مسکونی شده اند. امروزه این معدن قدیمی‌میزبان تورهای گردشگری شده است و فالون تبدیل به مرکز اجرایی منطقه کوپاربرگ و شهری صنعتی شده که بیشتر از همه با ورزش‌های زمستانی، مسابقات اسکی و اسنوبرد، گردشگران را به سمت خود می‌کشاند. فالون یکی از بهترین مکان‌های گردشگری سوئد است که به رونق گردشگری سوئد کمک شایانی نموده است.

فالون، کوپاربرگ (Falun, Kopparberg)

فالون، کوپاربرگ (Falun, Kopparberg)

ایستگاه آسمان آئورورا، لاپلند (Aurora Sky Station, Lapland)

ایستگاه آسمان آئورورا یکی از بهترین مکان‌های توریستی در سوئد است و بهترین مکان برای لذت بردن از منظره نور شمالی “شفق شمالی”. این پدیده طبیعی خیره کننده ناشی از برخورد ذرات باردار با گازها در اتمسفر زمین است. شما می‌توانید برنامه سفر خود را به لاپلند در ماه سپتامبر تنظیم کنید که بهترین زمان برای نمایش نورباران طبیعت است. نمایش نور از ایستگاهی که در پارک ملی آبیسکو واقع شده بهتر دیده می‌شود، البته بستگی به ابرها هم دارد اما اگر همه چیز عالی پیش رود، در آنصورت منظره از ایستگاه می‌تواند برای لحظاتی هوش از سر شما ببرد. اما لازم است که مراقب باشید در بالای ایستگاه هوا خیلی سرد است.

ایستگاه آسمان آئورورا، لاپلند (Aurora Sky Station, Lapland)

ایستگاه آسمان آئورورا، لاپلند (Aurora Sky Station, Lapland)

کاخ سلطنتی،استکهلم (Stockholm)

استکهلم پایتخت سوئد، شهر سلطنتی ۷۰۰ ساله ای است که غنی از موزه‌ها، کاخها و ساختمانهای تاریخی است. کاخ سلطنتی یکی از بهترین مکان‌های گردشگری در سوئد است که محل اقامت رسمی‌خانواده سلطنتی است، اما محل زندگی شخصی خاندان سلطنتی نیست. همچنین کاخ سلطنتی استکهلم معروف است به Kungliga Slottet. در آنجا اتاق‌های مهمان، عمارت سلطنتی، تالار Estates، کلیسا، کتابخانه مجلل سلطنتی، دربار سلطنتی، دفاتر آخرین والاحضرت و باغهای سلطنتی نیز وجود دارند.

کاخ سلطنتی،استکهلم (Stockholm)

کاخ سلطنتی،استکهلم (Stockholm)

 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *