اندونزی, مکان های دیدنی

۱۰ جاذبه برتر گردشگری در اندونزی

اندونزی

اندونزی یک کشور بین قاره ای و بعنوان جزیره، بزرگترین کشور جهان با بیش از ۱۳ هزار جزیره می‌باشد که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. جاوا، پرجمعیت ترین جزیره جهان نیز جزئی از اندونزی است و تقریبأ نیمی‌از ۲۶۱ میلیون نفر جمعیت این کشور را در خود جای داده است. پایتخت و بزرگترین شهر آن جاکارتاست.

اندونزی دارای تنوع بسیار زیاد فرهنگی، مذهبی و قومی‌مختلف است و چندگانگی و تعدد مذهب را ارائه می‌دهد که بیانگر ماهیت متنوع کشور می‌باشد. تا جایی که به اقتصاد مربوط است این کشور از بسیاری از همتایان آسیایی خود رتبه برتری دارد و عضو چندین سازمان چند ملیتی است.

صنعت گردشگری نیز بخش عمده ای از اقتصاد کشور را به خود اختصاص می‌دهد. اکوسیستم‌های به خوبی حفظ شده آن شامل جنگلهای بارانی، سواحل دریا و صدها جزیره کوچک که در یک موجودیت واحد ادغام شده اند، در کنار ارائه سنتی از هنر و فرهنگ آسیایی، همه اینها در کنار هم قرار می‌گیرند تا یک مکان عالی برای تعطیلات را ارائه دهند و بنابراین میلیونها گردشگر را هرساله بطرف خود جذب کنند.

 

 

۱. بروبودور Borobudur

بروبودور واقع در گوشه شمال غربی یوگیاکارتا، مکانی باستانی و یکی از معابد مشهور و فرهنگی مهم بودایی در جهان است. این معبد که در قرن هشتم و نهم ساخته شد، به خاطر حکاکی‌های ساختاری منحصر به فردش و همچنین به عنوان یک مکان میراث جهانی اندونزیایی شناخته شده است. هزاران نفر زائر بودایی هرساله از این مکان مقدس بازدید می‌کنند. گردشگران در اولین ساعات طلوع آفتاب شروع به بالا رفتن از معبد می‌کنند و با آفتاب گرفتن معبد در نور باشکوه روز، آرامشی نفس گیر را تجربه می‌کنند.

بروبودور Borobudur

بروبودور Borobudur

۲. بالی Bali

بالی احتمالا برترین نقطه تعطیلات در اندونزی است و همچنین به خاطر سواحل زیبا و جزایر محبوبش دارای شهرتی جهانی است. چشم انداز متفاوت، سواحل شنی، جنگلهای استوایی، زمین‌های سرسبز و شاداب پلکانی، تپه‌های شیب دار و آبهای آبی رنگش یک مکان تصویری عالی برای تعطیلات فراهم کرده است. بالی دارای چندین جاذبه گردشگری مهم، هتلهایی در سطح کلاس جهانی، رستورانها و نقاط مهم گردشگری است. همچنین میزبان فستیوال‌های مختلفی بر پایه هماهنگی درون فرهنگی و معنویت می‌باشد. موج سواری و معاشرت در سواحل نوسادو Nusa Dua و کوتا Kuta از مشغولیات محبوب آنجاست.

بالی Bali

بالی Bali

۳. جزایر گیلی Gili Islands

در رقابت با سواحل بالی با مجمع الجزایر سه جانبه اش، جزیره گیلی آمیزه ای است از سه جزیره کوچکتر (گیلی تراونگان، گیلی منو و گیلی ایر) که در مجموع بهترین جاذبه گردشگری لمبوک Lombok را تشکیل می‌دهد.این جزایر با فعالیتهای پرجنب و جوش خود، از اصلی ترین نقاط تعطیلات در کل اندونزی می‌باشند. کافه‌های بیشمار کنار ساحل، پناهگاهها، بعلاوه امکاناتی برای قایقرانی با کایاک و غواصی، فرصت‌های شگفت انگیزی برای تفریح در فضای باز فراهم آورده است. این جزایر در مقابله با شهر شلوغ و پرتکاپوی بالی محیطی آرامش بخش تر و آرام تر را ارائه می‌دهند.

جزایر گیلی Gili Islands

جزایر گیلی Gili Islands

۴. پارک ملی کومودو Komodo National Park

پارک ملی کومودو در دریاهای کبالتی و صخره‌های مرجانی جزایر لسرسوندا Lesser Sunda واقع شده و نام آن برگرفته از ساکن مشهور آن در جهان اژدهای کومودوست که بزرگترین مارمولک دنیاست. این پارک از سه جزیره بزرگ کومودو، پادار و و رینکا و همچنین ۲۶ جزیره کوچکتر تشکیل شده است که در آن جانورانی غول پیکر به شکل مارمولک‌های گوشتخوار آزادانه در اطراف پارک پرسه می‌زنند. جدای از آن، مناطق جنگلی آن نیز مامن چندین موجود زمینی وحشی دیگر است. بازدید کنندگان این منطقه می‌توانند از تورهای همراه با راهنما استفاده کنند تا با حیات وحش آن از نزدیک آشنا شوند. علاوه بر آن، موج سواری، قایقرانی با کانو و غواصی نیز در اینجا بطور دوره ای انجام می‌شود.

پارک ملی کومودو Komodo National Park

پارک ملی کومودو Komodo National Park

۵. جزایر راجه آمپات Raja Ampat Islands

جزایر راجه آمپات که به معنی چهار پادشاه می‌باشد مجمع الجزیره ای است متشکل از ۱۵۰۰ جزیره کوچک، غارها، صخره‌های مرجانی، گیاهان گرمسیری و آبزیان کمیاب. در نزدیکی این جزایر غار کوچکی به نام Tolomol قرار دارد که بر روی دیوارهای آن نقاشی‌هایی از انسانهای اولیه بچشم می‌خورد و نشانگر قدمت زیاد اندونزی است. در شمال این جزیره نیز بقایای کشتی‌های غرق شده از جنگ جهانی دوم قابل بازدید است. این جزایر بخاطر تنوع زیستی متعدد دریایی یکی از پر جمعیت ترین جزایر جهان می‌باشد. همچنین در بین غواصان از شهرت بی اندازه ای برخوردار است و به لحاظ وجود صخره‌های مرجانی و غنی بودن حیات وحش دریایی در این صخره‌ها، بسیار معروف می‌باشد. به دلیل دست نخورده بودن و مدرنیزه نشدن و بکر ماندن، عاشقان طبیعت بسیاری را به سوی خود کشانده است.

جزایر راجه آمپات Raja Ampat Islands

جزایر راجه آمپات Raja Ampat Islands

۶. تاناتوراجا Tana toraja

تاناتوراجا، وطن قبیله توراجا، منطقه ای کوهستانی و مرتفع در استان سولاوسی Sulawesi جنوبی کشور اندونزی است. تاناتوراجا چشم اندازی طبیعی و دست نخورده از میراث دیرینه کشور و اهمیت فرهنگی آن ارائه می‌دهد، انعکاسی از روش زندگی قرون وسطایی، خانه‌های قایقی شکل که به خود می‌بالند و سازه‌های معماری چشمگیر، همگی سرزمین توراجا را تبدیل به بهشت گردشگران کرده اند. همچنین چندین منظره طبیعی دیدنی را در میان تپه‌های دلپذیر ارائه می‌دهد. مسافران در این دهکده می‌توانند با افراد محلی ارتباط برقرار کرده و از طریق آنها به حومه شهر سفر کنند تا طعم واقعی لمس طبیعتی که در این ناحیه ساکن است را حس کنند.

تاناتوراجا Tana toraja

تاناتوراجا Tana toraja

۷. کوه برومو Mount Bromo

کوه برومو واقع در شرق جاوا را می‌توان مشهورترین قله عظیم آتشفشانی در اندونزی نامید. این منطقه در میان ناحیه ای فعال از نظر آتشفشانی قرار دارد که یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری کشور بشمار می‌رود. بازتاب مناظر دیدنی و تماشایی تپه‌های منفجر شده و دود سفید رنگ در حال فوران در اطراف قله‌های سبزرنگ به شکلی مبهم خارق العاده است. اگر چه کوه برومو تا ۲۳۹۲ متر بالا می‌رود اما بلندترین قله در جاوا نمی‌باشد و کوهنوردی و گشت و گذار در آن میسر می‌باشد. در کنار این کوه ۴ آتشفشان دیگر نیز وجود دارند به نامهای کوه باتوک، کوه کورسی، کوه واتانگان و کوه ویدودارن. اما کوه برومو تنها آتشفشان فعال در این میان است.

کوه برومو Mount Bromo

کوه برومو Mount Bromo

۸. دریاچه توبا Lake Toba

دریاچه توبا یک دریاچه بسیار عظیم آتشفشانی و یکی از شگفتی‌های طبیعی است که در میان اندونزی قرار گرفته است. این بدنه با عظمت آتشفشان و آب حدود ۷۰ هزار سال پیش به عنوان نتیجه فوران فاجعه آمیز آتشفشانی شکل گرفت. در واقع این بزرگترین دریاچه آتشفشانی در جهان است. امروزه دریاچه توبا بیشترین حد آرامش را منعکس می‌کند و شناگران، غواصان و ماهیگیران را از تمام دور دنیا به خود جذب می‌کند. قبیله باتاک Batak که ساکن جزیره مجاور ساموسیر Samosir هستند در مهمان نوازی و رفتار دوستانه بسیار مشهور می‌باشند. از جاذبه‌های دریاچه توبا می‌توان به چشمه‌های آب داغ، مقبره شاه سیدابوتار، موزه باتاک، آبشار بینانگالوم و موزه هوتابولون سیمانیندو اشاره کرد.

دریاچه توبا Lake Toba

دریاچه توبا Lake Toba

۹. جزیره لمبوک Lombok

لمبوک جزیره ای است در شرق بالی با سواحل ماسه ای و آبهایی شفاف که گردشگران بسیاری را هرساله بخود می‌کشاند چرا که گزینه ای آرام و کم فشار برای دوری از هیاهو و شلوغی بالی است. لمبوک دارای مناطق زیاد بکر و دست نخورده، سواحل رویایی و خالی از جمعیت، مردمی‌دوستانه و خونگرم، غذاهای محلی لذیذ و خوشمزه و طبیعتی بی نظیر است. سوای از آتشفشان غول پیکر گونونگ رینجانی Gunung Rinjani، لمبوک و سه جزیره زیبای اطرافش (گیلی تراوانگان، گیلی منو و گیلی ایر) پر بازدیدترین نقاط برای گردشگرانند. از دیگر نقاط دیدنی لمبوک می‌توان به کوه رینجانی، سنگیگی، جاده سنگیگی تا پمنانگ، جنگل میمون‌ها، کوتا، ساحل ماون، سلانگ بلاناک و ساحل صورتی اشاره کرد.

جزیره لمبوک Lombok

جزیره لمبوک Lombok

۱۰. اوبود Ubud

منطقه اوبود معروف به قطب مهم فرهنگی و هنری اندونزی واقع در بالی است که در امتداد تراس‌های سرسبز و شاداب قرار گرفته و پناهگاه جنگل میمون مقدس نیز در نزدیکی آن واقع شده که هر هفته هزاران گردشگر را به سوی خود می‌کشاند. این منطقه دارای باغهای گیاهشناسی با استانداردهای درجه یک است و گردشگری در اینجا توسط مجتمع‌های هنری متعدد در مناطق تجاری و همچنین بازارهای صنایع دستی و رستوران‌های سنتی بی شمار، رونق یافته است. گردهمایی‌های رقص خارجی و غرفه‌های فرهنگی بطور منظم برپا می‌شوند تا حس کهن و غنی محلی خود را زنده نگاه دارند. از جاذبه‌های گردشگری آن می‌توان به قصر اوبود، معبدهای هندوها، جنگل میمون، معبد مرگ، موزه‌ها و کاخ سلطنتی اشاره کرد. گردشگران همچنین می‌توانند از تورهای همراه با راهنما استفاده کرده، از شهر پر سر و صدا دور شوند و قسمت کلاسیک بالی را نیز اکتشاف کنند.

اوبود Ubud

اوبود Ubud

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *