بریتانیا, لندن, مکان های دیدنی

ده جاذبه برتر گردشگری در بریتانیا

بریتانیا

بریتانیا یک آمیزه فرمانروایی از سه ایالت مستقل با بیش از ۱۰۰ جزیره است که توسط یک دریا از اروپای مرکزی جدا شده است. لندن پایتخت آن و همچنین بزرگترین منطقه کلان شهری در انگلستان با مراکز تجاری و بین المللی واقع در حومه آن است. بریتانیا یک غول اقتصاد جهانی است که بویژه بخاطر صنایع هوا فضا، ساخت اسلحه و صنایع نرم افزاری شناخته شده است. در این کشور کشاورزی نیز وسیع و در سطح بالایی مکانیزه است. علاوه براین انگلیس یکی از بهترین مقاصد گردشگری در دنیاست. از روستاهایی با کلبه‌های پوشیده از کاه گرفته تا اتوبوسهای دو طبقه، یا بزرگترین نمایش بناهای قدیمی‌با معماری باستانی، یا مکانهایی متعلق به اشراف زادگان خارق العاده و یا آب و هوای گرفته و غمگین، این کشور همگی این دیدنیها را باهم دارد.

۱. قلعه ویندسور Windsor Castle

قلعه ویندسور که دارای عنوان قدیمی‌ترین قلعه جهان است و بطور متوالی قلعه ای مسکونی بوده، نماد ملی انگلیس است و در طول بیش از ۹۰۰ سال اخیر به عنوان محل سکونت پادشاهان مختلف از آن استفاده شده است. منشا این قلعه در سال ۱۰۷۸ بنا نهاده شد و دو حیاط با شکوه بعلاوه یک پارک طویل که بنام “پارک بزرگ” شناخته می‌شود آنرا احاطه کرده اند. قلعه اقامتگاه رسمی‌برای خلوتگاه ملکه و همچنین تورهای ایالتی است. گردشگران می‌توانند از آپارتمانهای دولتی و کلیسای دیدنی و تحسین برانگیز سنت جورج و همچنین از مقبره‌های برخی از شاهزادگان و ملکه‌های مشهور و نام آور دیدن نمایند. علاوه براین، می‌توانند شاهد عوض شدن گاردها در محوطه قلعه باشند که تماشای آن خالی از لطف نیست.

قلعه ویندسور Windsor Castle
قلعه ویندسور Windsor Castle

۲. بیگ بن Big Ben

بیگ بن یک برج ساعت ۱۵۰ ساله است که در لندن پهلو به پهلوی کاخ وست مینستر واقع شده است. در واقع بیگ بن نام زنگ بزرگی است که تقریبأ ۱۲ تن وزن دارد و در داخل برج قرار گرفته است. این برج در زمان ملکه فعلی رسما به نام برج الیزابت نام گرفته و سومین برج بزرگ ساعت در دنیاست. این برج نماد فرهنگی بریتانیاست و در فیلمهای مختلفی ظاهر شده چرا که آن به عنوان ایده آل ترین لوکیشن فیلم در لندن شناخته شده است. در خلال سالها، بیگ بن بخاطر ناکارآمدی در سیستم‌های داخلی خود، درگیر پروژه‌های بازسازی شدیدی بوده است و در ۲۱ آگوست ۲۰۱۷ به مدت ۴ سال برای تعمیر خاموش شد و بعد از تعمیر در سال ۲۰۲۰ مجددا نصب خواهد شد. بیگ بن که توسط کاخ معروف وست مینستر احاطه شده هر ساله پذیرای میلیونها توریست است.

بیگ بن Big Ben
بیگ بن Big Ben

۳. کاتس وولدز Cotswolds

کاتس وولدز منطقه ای تپه ای در جنوب انگلیس با ارتفاع متوسط ۳۳۰ متر می‌باشد. مرزهای این منطقه تا برخی از زیباترین شهرها و شهرستانهای این کشور کشیده شده است. کاتس وولدز بخاطر شهرهای باستانی، خیابان‌های سنگفرش شده و خانه‌هایی با باغ‌های سبز شاداب که تا بالای تپه‌ها امتداد می‌یابند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. آرامش و سکوت بی نهایتی که این جنگل‌های راش را احاطه کرده یکی از ویژگی‌های اصلی کاتس وولدز است. این مجموعه شامل مناطق اطراف شهر فوق العاده ای چون Tetbury, Castle Combe و همچنین دره‌های خوش منظره و تماشایی Severn و Evesham می‌باشد.

کاتس وولدز Cotswolds
کاتس وولدز Cotswolds

۴. باث Bath

باث شهری کوچک واقع در منطقه تشریفاتی سامرست است و همانطور که از نام آن پیداست، این شهر بعد از آنکه رومی‌ها در ۲۰۰۰ سال پیش حمام‌ها و آبگرم‌های خود را در اطراف چشمه‌های جوشان احیاء کننده در این شهر ساختند، به این نام مزین شد. باث به عنوان یک جایگاه میراث جهانی بخاطر جاذبه‌های گردشگری باور نکردنی بخود می‌بالد که شامل سازه‌های متعددی است که معماری و خانه‌های شهری جورجیایی را به تصویر می‌کشد. این شهر از لحاظ فرهنگی نیز بسیار فعال است که میزبانی جشنواره‌های عمومی‌بر روی آبهای معروفش از آن جمله می‌باشد. علاوه براین باث مکانی ایده آل برای کشف حومه‌های شهر و شاخصه‌های انگلیسی خیره کننده ارائه می‌دهد.

Bath City in England
Bath City in England

۵. کمبریج Cambridge

کمبریج شهری تاریخی است که خانه دانشگاه سرشناس و جهانی کمبریج می‌باشد؛ یکی از موسسات آموزشی ممتاز در جهان. این دانشگاه که متشکل از ۳۱ کالج و مدرسه مختلف است، بخاطر جذابیت دنیای قدیم که ساختمان‌های سبک ویکتوریایی اش احاطه کرده و بزرگترین مجموعه سازه‌های قدیمی‌در انگلیس را در خود نگاه داشته، بخود می‌بالد. همچنین میزبان رویدادهای فرهنگی شگفت انگیزی چون نمایشگاه تابستانی ۸۰۰ ساله است. بعد از بازدید از محوطه دانشگاه و کالج‌ها، بازدید کنندگان می‌توانند از رودخانه Cam و موزه Fitzwilliam دیدن نمایند.

کمبریج Cambridge
کمبریج Cambridge

۶. ساحل ژوراسیک Jurassic Coast

این ساحل با ۹۶ مایل طول در جنوب غربی انگلیس به عنوان یکی از آثار میراث جهانی به ثبت رسیده و منطقه ای ایده آل برای شکارچیان فسیل و باستان شناسان می‌باشد. قوسهای ماموتی و نوک تیزی که در این گستره ماسه ای به چشم می‌خورند قدمتشان به نزدیک ۱۸۵ میلیون سال پیش برمی‌گردد. منابع فراوان سوخت‌های فسیلی فراهم آورنده مدرکی است از تکامل طبیعت در طی قرن‌های گذشته. موزه‌هایی در کنار این صخره‌های توده ای خورد شده گسترش پیدا کرده اند و نگرشی کامل از اهمیت تاریخی این مکان را ارائه می‌دهند. گردشگران همچنین می‌توانند از شهرهای جذاب مجاور آن دیدن نمایند.

ساحل ژوراسیک Jurassic Coast
ساحل ژوراسیک Jurassic Coast

۷. قلعه وارویک Warwick Castle

قلعه وارویک یک مقصد تاریخی است که نگرشی هیجان انگیز از زمان‌های قرون وسطی فراهم می‌سازد. قلعه در ابتدا در اوائل قرن یازدهم توسط ویلیام فاتح پایه گذاری شد و مشمول چندین تصویب قانون مجدد و بازسازی شد. این مکان که در قلب شهر زیبای انگلیس، وارویک واقع شده، نمونه ای کلاسیک از معماری نظامی‌است. امروز این مکان صحنه ای است برای جشنواره‌های متعدد مربوط به تاریخ، رویدادهایی با مضمون باستانی و کنسرت‌های مبارزات تن به تن. این قلعه همچنین به عنوان مکانی خالی از سکنه و دارای ارواح محسوب می‌شود و بنابراین هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند.

قلعه وارویک Warwick Castle
قلعه وارویک Warwick Castle

۸. منطقه دریاچه Lake District

منطقه دریاچه مشهور به لیک لند بزرگترین پارک ملی کشور می‌باشد که در منطقه ای کوهستانی در شمال غربی انگلستان واقع شده است. این پارک که در منطقه کامبریا قرار گرفته و مساحتی معادل ۹۰۰ مایل مربع را پوشش می‌دهد، بزرگترین دریاچه‌های این ناحیه را در خود جای داده است. این منطقه دارای مناظری وهم انگیز و زیبایی طبیعی با زمینه‌های چشم نواز و تماشایی از کوهستان‌ها و دره‌های یخبندانی فرسایش یافته است. منطقه دریاچه مکانی برتر برای کوهنوردی، صعود و فعالیت‌های دریایی است و هر ساله تقریبأ توسط نزدیک به ۱۵ میلیون گردشگر مورد بازدید قرار می‌گیرد.

منطقه دریاچه Lake District
منطقه دریاچه Lake District

۹. برج لندن Tower of London

برج لندن که در حاشیه رودخانه تایمز واقع شده، مسلما مهمترین ساختمان و مقصد گردشگری حاکم بر بریتانیاست. از زندان و مکانی برای شکنجه و اعدام گرفته، تا تبدیل شدن به محل اقامت رسمی‌خانواده سلطنتی و محل نگهداری جواهرات ملکه، این برج همگی این عرصه‌ها را نظاره گر بوده است. این قلعه مامن داستان‌های فریبنده و جذاب در لابلای دیوارهایش است که در قرن یازدهم بنا شد و یکی از ترسناک ترین ساختمان‌های دنیاست. در حال حاضر، قلعه میزبان نمایش‌های قبل توجهی چون صف پادشاهان، ضرابخانه سلطنتی و نمایشگاه‌هایی برای نشان دادن زره‌های سلطنتی و سلول‌های زندان تاریخی می‌باشد.

برج لندن Tower of London
برج لندن Tower of London

۱۰. استون هنج Stonehenge

استون هنج یکی از مشهورترین آثار باستانی بریتانیا و در زمره مهمترین مکان‌های گردشگری ماقبل تاریخ در جهان است. استون هنج کنده ای عظیم از سنگ‌های ایستاده خاکستری است که در میانه دشت سالزبری در ویلت شایر انگلستان قرار گرفته است. این تخته سنگ‌های غول پیکر که وزن هر یک از آنها به ۴ تن می‌رسد، قدمتشان به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد و هیچکس نمی‌داند که آنها چرا و چگونه به این بخش غربی بریتانیا انتقال یافته اند. برخی پژوهشگران معتقدند که این مکان به عنوان یک مرکز تشریفاتی و مذهبی در زمان‌های بسیار کهن عمل می‌کرده است. این رمز و راز و ابهامی‌که این مکان را در برگرفته هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به آنجا می‌کشاند.]

استون هنج Stonehenge
استون هنج Stonehenge
 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *