مکزیک, مهاجرت

راهنمای کامل ازدواج در مکزیک

ازدواج در مکزیک

اگر رویای سواحل گرمسیری، ماسه‌های سفید و در دست گرفتن یک نوشیدنی خنک را دارید، به مکزیک بروید. اگردرجستجوی مکانی برای برگزاری جشن ازدواج خود در محلی باستانی با درخشش آفتاب ساحلی می‌باشید، کشورمکزیک گزینه‌های متنوعی دارد که اکثرآن‌ها بسته‌های کاملی را برای مراسمات عروسی ارائه می‌دهند. به همین دلیل است که کشور مکزیک مقصد بسیاری از افراد برای برگزاری جشن ازدواج می‌باشد.

باوجود شهرت این کشور به عنوان محلی برای برگزاری جشن ازدواج، فرآیند ازدواج در این کشور کمی‌پیچیده است. افراد خارجی ممکن است فرآیند درخواست ازدواج در این کشور را، گیج کننده و مستلزم رجوع مکرر به ادارات مختلف بیابند. همچنین برای ازدواج در این کشور شرایطی نیاز است که ممکن است با کشورشما متفاوت باشد. دولت رسمی‌مکزیک، همیشه این فرآیند را به سرعت انجام نمی‌دهد ، و بهتر است که در مورد شرایط ازدواج در این کشور اطلاعاتی داشته باشید. اگر این اطلاعات را با صبر همراه کنید، کار شما آسان تر می‌شود.
مسائل بسیاری از جمله جزئیات حقوقی فرآیند درخواست ازدواج در این کشور و اطلاع از رسومات و محل‌های مشهور برگزاری جشن ازدواج ، باید در نظرگرفته شود. این مقاله به شما جزئیات مربوط به ازدواج در این کشور را ارائه می‌دهد.

ازدواج در مکزیک

ازدواج در مکزیک

ازدواج در مکزیک: کدام انواع جشن ازدواج امکان پذیر است؟

ازدواج قانونی تنها مراسم ازدواجی است که در مکزیک به رسمیت شناخته شده است. مراسم ازدواج مذهبی و سایر جشن‌های نمادین نیز مجاز است، اما بدون ثبت قانونی ازدواج، به رسمیت شناخته نمی‌شود. اکثر مکزیکی‌ها دونوع مراسم ازدواج دارند: ازدواج قانونی و جشن مذهبی پس از آن.
در سال 2015، دادگاه عالی، مجوز ازدواج افراد همجنس گرا را صادر کرد.

شرایط لازم برای ازدواج قانونی در مکزیک چیست؟

اگر سن شما زیر 18 سال باشد، برای ازدواج به اجازه ی والدین خود نیاز دارید. با اجازه ی والدین، پسرهای 16 ساله و دخترهای 14 ساله می‌توانند ازدواج کنند. در حین مراسم ازدواج قانونی، زوجین باید چهار شاهد معتبر را معرفی کنند.
برای ازدواج در مکزیک نیازی نیست که مقیم این کشور باشید. دوفرد خارجی می‌توانند با ارائه ی پاسپورت ،ویزای توریستی و کمی‌کاغذ بازی اداری، در این کشور ازدواج کنند.
اگرچه، اگر قصد ازدواج با شهروند مکزیکی را دارید، باید مجوز ازدواج با اتباع خارجی را اخذکنید. برخی از شهرداری‌ها داشتن این مجوز را لازم می‌دانند، ولی برخی دیگر به آن اهمیتی نمی‌دهند. شما می‌توانید این مجوز را از وزارت امورخارجه دریافت کنید.

برای ازدواج در کشور مکزیک به چه چیزهایی نیاز دارید؟

برای ازدواج قانونی در کشور مکزیک، باید مدارک زیر را ارائه کنید:

 • فرم درخواست ازدواج
 • پاسپورت معتبر و فتوکپی آن
 • گواهی تولد
 • ارائه ی مجوز سفر توریستی که هنگام ورود به کشور به شما داده می‌شود و در صورت داشتن اقامت در این کشور، ارائه ی مجوز اقامت شما
 • حکم طلاق و یا گواهی فوت همسر
 • عکس قفسه ی سینه در صورت نیاز
 • نتایج آزمایش خون، این آزمایش باید 14 روز قبل از تاریخ درخواست ازدواج انجام شده باشد.
 • مجوز ازدواج با اتباع خارجی، در صورت درخواست شهرداری مورد نظرشما

این شرایط از یک ایالت به ایالت دیگر متفاوت است و بستگی به نوع ازدواجی است که شما انتخاب کرده اید. برخی از مراسمات ازدواج مذهبی نیاز به مدارک بیشتر دارند، شما می‌توانید در این مورد با شهرداری محلی و وزارت امور خارجه صحبت کنید. همچنین این مدارک باید مورد تایید وزارت امورخارجه قرارگرفته باشند. فرآیند تایید مدارک ممکن است بسته به شرایط کشور شما متفاوت باشد. قوانین دولت خود را برای اطمینان بررسی کنید.

در همه ی ایالت‌های مکزیک، نتایج آزمایش خون قبل از ازدواج مهم است و برخی از ایالت‌ها، درخواست عکس از قفسه ی سینه نیز می‌کنند. این آزمایشات برای تشخیص بیماری‌های سیفلیس و ایدز می‌باشد. شما باید این آزمایشات را در بیمارستانی در مکزیک انجام دهید، و این کار ممکن است بدون داشتن برنامه ریز مراسم عروسی، مشکل باشد. به شما توصیه می‌شود که با یکی از این برنامه ریزها تماس بگیرید.

زمانی که تمام مدارک موردنیاز برای ازدواج آماده شد، باید هزینه ی گواهی ازدواج را پرداخت کنید. مدت زمان پاسخ به درخواست شما در ایالات مختلف متفاوت است، این زمان از 30 دقیقه تا چندروز متغییر است.

اگر شما نیاز به اخذ مجوز ازدواج با اتباع خارجی داشتید، باید آن را از حوزه ی قضایی محلی که قرار است در آن ازدواج کنید، درخواست کنید. این فرآیند ممکن است تا دوهفته طول بکشد. اگر قرار است این کار را انجام دهید، یک برنامه ریز مراسم عروسی استخدام کنید تا شما را در این مسیر همراهی و کمک کند.

بعد از انجام این موارد، شما می‌توانید ازدواج کنید. اگر در اداره ی ثبت محلی ازدواج کنید، هزینه ای برای شما ندارد. در صورتی که ازدواج شما در محلی دیگر همچون هتل و یا ساحل برگزار شود، باید هزینه بپردازید.

پس از ازدواج، باید یک کپی معتبر از سند ازدواج را از اداره ی ثبت دریافت کنید.

ازدواج در مکزیک

ازدواج در مکزیک

هزینه‌های مبوط به ازدواج در این کشور

هزینه ی سند ازدواج معادل با 530 پزوی مکزیک می‌باشد. همچنین کارهای اداری شما نیز هزینه‌هایی را شامل می‌شود. به عنوان مثال، تایید هر سد در وزارت امورخارجه ی آمریکا معادل 141 پزو می‌باشد.

اگر شما در ایالتی ازدواج کنید که به مجوز ازدواج با اتباع خارجی نیاز داشته باشد، هزینه ی اخذ این مجوز حدود 3.526 پزو می‌باشد.

چه مواردی را باید در مورد جشن ازدواج در مکزیک بدانم؟

فراهم کردن اسناد لازم برای ازدواج قانونی در مکزیک، برای زوج‌های خارجی دشوار است. به همین دلیل است که بسیاری از زوج‌های خارجی، برنامه ریز مراسم عروسی استخدام می‌کنند و یا فقط جشنی مذهبی و نمادین را برگزار می‌کنند.

اگر شما می‌خواهید به طور رسمی‌در کلیسایی در مکزیک ازدواج کنید، این کار ممکن است اما تا حدی پیچیده می‌باشد. مذهب کشور مکزیک غالبا کاتولیک است و مراسم ازدواج کاتولیک‌ها به شرایطی مازاد بر شرایط قبلی، نیاز دارد. بسیاری از زوج‌ها به دلیل فرآیند طولانی و کارهای اداری مشکل این نوع ازدواج، این کار را انجام نمی‌دهند. دادگاه‌های مدنی، اغلب اجازه ی برگزاری مراسم مذهبی غیررسمی‌در کنار مراسم ازدواج قانونی را می‌دهند. به عنوان مثال هنگام برگزاری مراسم ازدواج قانونی، کشیشی انجیل می‌خواند.

هزینه‌های برگزاری جشن ازدواج در مکزیک

اغلب مراسمات ازدواج در هتل‌ها برگزار می‌شوند که اکثر آن‌ها بسته‌هایی را ارائه می‌دهند که متناسب با نیاز‌های شما باشد. یکی دیگر از رسومات ازدواج در مکزیک، استخدام برنامه ریز مراسم عروسی می‌باشد. 50% هزینه‌ها برای برنامه ریز می‌باشد، اما ارزش آن را دارد. برنامه ریز واسطه ی شما برای انجام تمام تدارکات جشن ازدواج می‌باشد. حتی ممکن است در بسیاری از موارد به جای شما فرم‌ها را پر کند.

هزینه ی متوسط برگزاری جشن ازدواج در یک هتل چهار یا پنج ستاره برای 45 نفرمهمان، معادل Mex$88,250 الی Mex$123,500 می‌باشد.

هزینه‌های برگزاری جشن ازدواج در مکزیک

هزینه‌های برگزاری جشن ازدواج در مکزیک

بهترین مکان‌های برگزاری جشن ازدواج در مکزیک

مکان‌های متنوعی برای برگزاری جشن ازدواج در مکزیک وجود دارد، که انتخاب شما را مشکل می‌کند. ریویرا مایا، با منظره ی جنگلی، ماسه‌های سفید و ویرانه‌های باستانی خود، بسیار زیباست. کانکون، منطقه ای بسیار راحت و مناسب برای جشن است و دارای گزینه‌های سرگرمی‌بسیاری برای مردم می‌باشد. لوس کابوس، یکی دیگر از گزینه‌هاست که در ساحل غربی مکزیک می‌باشد، این منطقه دارای بیابان‌ها، سواحل و صخره‌های زیبایی می‌باشد و در این منطقه باران نمی‌بارد. پورتو والارتا، یک منطقه ی شهری می‌باشد که با خلیج‌ها و روستاها احاطه شده است، که به غذاهای مکزیکی خود مشهور است.
در فهرست زیر، اسامی‌تعدادی از مناطق مشهور در کشور مکزیک برای برگزاری جشن ازدواج آمده است که درتصمیم گیری به شما کمک می‌کند:

مناطق مشهور در کشور مکزیک برای برگزاری جشن ازدواج

مناطق مشهور در کشور مکزیک برای برگزاری جشن ازدواج

سنت‌ها و رسوم ازدواج در مکزیک

رسوم ازدواج در کشور مکزیک بستگی به منطقه ی جغرافیایی و مذهب افراد دارد. خانواده‌ها رسوم مختص به خود را در جشن ازدواج اجرا می‌کنند. برخی دیگر ممکن است که رسوم را انجام ندهند و فقط یه مهمانی غیررسمی‌برگزار کنند. اگر شما در نظر دارید که رسوم مکزیکی را در مراسم ازدواج خود انجام دهید، تعدادی از این رسوم ازدواج در زیر آمده است:

 • حلقه ی گل: ربانی است که با گل و یا مروارید درست شده است، این حلقه را پس از خطبه ی عقد، دور گردن عروس و داماد می‌اندازند. این کار به صورت نمادین آن‌ها را به هم متصل می‌کند.
 • شاهدین: زوجین افرادی را به عنوان شاهد انتخاب می‌کنند که به عنوان شاهدین رسمی‌در مراسم شرکت می‌کنند.
 • رقص پول: در حین پذیرایی، مهمان‌ها با عروس و یا داماد رقص ویژه ای می‌کنند و به لباس آن‌ها پول می‌چسبانند.
 • ماردریایی: در حین مهمانی، عروس و داماد بر روی صندلی می‌نشینند و مهمان‌ها در حالی که دست‌های یکدیگر را گرفته اند، دور عروس و داماد می‌رقصند و آواز می‌خوانند.
 • کیک: نوعی کیک سنتی مکزیکی می‌باشد که میوه ای و شیرین است و با آناناس، آجیل و نارگیل پر شده است.
ازدواج در مکزیک

ازدواج در مکزیک

زمانی که برای مراسم ازدواج برنامه ریزی می‌کنید، مکزیک باید جزو اولویت‌های شما باشد. در این کشورهای هتل‌های خوبی وجود دارد که اغلب برگزارکننده ی جشن‌های ازدواج افراد خارجی می‌باشند و برنامه ریزی را برای افراد تسهیل می‌کنند. به علاوه، مهمان‌های شما از محیط زیبای این کشور لذت می‌برند، محیطی که دارای سواحل گرمسیری گرم، جنگل‌های شگفت انگیز ، چشم اندازهای زیبا و رسوم کهن جذاب، می‌باشد. این کشور، تمام شرایط محقق کردن رویاهای شما برای مراسم ازدواجتان را دارد.

 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *