کسب و کار در آلمان

شرکت سهامی‌در آلمان (AG)

شرکت سهامی در آلمان

مشخصات شرکت‌های سهامی‌آلمان (AG)

ما می‌دانیم که شرکت‌های بورس (Aktiengesellschaft ، AG) معمولاً از اعتبار بسیار خوبی در بین شرکای تجاری و سرمایه گذاران برخوردار هستند. با این حال، سرمایه گذاری پولی و زمانی مورد نیاز برای یافتن AG بسیار زیاد است و AG در معرض طیف گسترده ای از تعهدات در کسب و کار روزانه قرار دارد. AG مسئولیت پرداخت مالیات بر درآمد شرکت‌ها، مازاد و همچنین مالیات تجارت را برعهده دارد.

درباره مالیات در آلمان بیشتر بدانید:

الزامات شکل گیری شرکت‌های سهامی‌آلمان (AG)

از لحاظ تئوری، هر کسی می‌تواند AG خود را تشکیل دهد زیرا فقط دو تعهد اصلی برای تأیید وجود دارد. نخست، AG باید حداقل سرمایه سهم 50 هزار یورو داشته باشد (که باید توسط خود مؤسس سرمایه گذاری شود) و دوم، اساسنامه باید توسط دفتر اسناد رسمی‌تأیید شود. توصیه می‌شود مشاور حقوقی در تهیه اساسنامه کمک کند. فهرستی از وکلای رسمی‌آلمانی توسط کانون وکلای آلمان (Deutscher Anwaltverein e.V) تهیه شده است.

انتصاب مدیریت

سهام داران بنیانگذار وظیفه تعیین اولین حسابرس (Abschlußprüfer) و هیئت نظارتی (Aufsichtsrat) را بر عهده دارند که به نوبه خود برای تعیین اولین هیئت مدیره (Vorstand) همکاری میکنند. انتصاب حسابرسان و سرپرستان نیز باید محرمانه باشد. گروه بنیان گذاران همچنین باید یک گزارش تشکیل با کلیه جزئیات AG را تهیه کنند، این گزارش باید توسط هیئت مدیره بررسی و مورد توافق واقع شود. AG توسط هیئت مدیره اداره میشود. هیئت نظارت و سهام داران نمیتوانند و نباید تاثیر مستقیمی‌بر مدیریت داشته باشند.

ثبت شرکت سهامی‌آلمان (AG)

به محض اینکه در پایگاه تجاری ثبت شد (Handelsregister)، AG به وجود می‌آید. برنامه باید قبل از امضای دفتر اسناد رسمی‌توسط سهامداران موسس، هیئت نظارت و مدیریت تأیید شود. علاوه بر این، AG باید در دفتر تجارت محلی خود ثبت شود (Gewerbe-erer Ordnungsamt).

 

GmbH استاندارد در آلمان

همانطور که در بیشتر کشورها وجود دارد، شرکتهای بازرگانی به راحتی می‌توانند تأسیس شوند و از شرکت‌هایی هستند که میزان بدهی‌های آنها از ارزش سهام آنها تجاوز نمیکند. در آلمان، یک GmbH محبوب ترین شکل شرکت است. این انعطاف پذیرترین قالب است و محدود به بسیاری از قوانین و تعهدات نیست. راه اندازی یک GmbH کاملاً ساده است و مدت زمان زیادی به طول نمی‌انجامد. شرکت GmbH نیز مانند همه شرکت‌ها، مسئولیت بدهی‌های معمولی مالیاتی را بر عهده دارد.

شرکت GmbH به حداقل سهم 25000 یورو نیاز دارد. از این مقدار، 50٪ (12500 یورو) باید دارای ارزش نقدی باشد و به یکی از حسابهای بانکی شرکت انتقال یابد. جدای از حداقل ارزش نقدی سهام، باقیمانده می‌تواند در قالب سایر دارایی‌های ثابت دریافتنی منتشر شود.

به طور معمول، تاسیس یک شرکت پایه دو تا سه هفته طول می‌کشد و در آن بیش از سه سهام دار به علاوه مدیرعامل وجود ندارند و حداقل سهام صادر شده در آن به صورت نقدی پرداخت می‌شود. اقدامات و اسناد باید مستندسازی شوند. این مفاد را می‌توان توسط یک وکیل (که معمولاً حدود 700/800 یورو برای خدمات خود حق الزحمه دریافت می‌کنند) تهیه کرد، اما الزامی‌نیست. این اسناد همیشه باید در حضور وکیل امضاء شود که به عنوان ناظر “اسناد رسمی” در نظر گرفته می‌شود. هزینه ای نیز برای این خدمات در نظر گرفته می‌شود. فهرستی از وکلای قادر به انجام این کار، از طرف کانون وکلای آلمان در دسترس است.

مدیر عامل مسئولیت کلی مدیریت روزانه شرکت را برعهده دارد، اما شرکت متعلق به سهامداران است و آنها می‌توانند گزارشات و دستورالعمل‌هایی را به MD ارائه دهند. آنها همچنین در صورت تصمیم به انجام این کار، قدرت جایگزینی MD را دارند. باید یک MD وجود داشته باشد، اما در صورت نیاز می‌تواند بیش از یک نفر باشد. MD رئیس قانونی شرکت است.

محلی بودن کلیه شرکت‌های GmbH باید در اداره تجارت ثبت و وارد پایگاه تجاری شود که در آنجا نگهداری می‌شود. امضای این ثبت باید با حضور سردفتر توسط مدیران عامل انجام شود. در غیر این صورت، هیچ ثبت معتبر و شرکتی وجود ندارد.

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *