کسب و کار در آلمان

چگونه در آلمان شغل پیدا کنیم

چگونه در آلمان شغل پیدا کنیم

در آلمان، کجا به دنبال شغل باشیم

برای جستجوی شغل در آلمان، مکانهای زیادی وجود دارد که می‌توانید به آنجا بروید و با بسیاری از آنها میتوان قبل از مراجعه حضوری تماس گرفت. ما برای شروع کار، برخی از منابع مؤثر را جمع آوری کرده ایم:

روزنامه‌ها و مجلات

پیشنهادات شغلی در بخش‌های طبقه بندی شده روزنامه‌ها (اغلب در روزهای چهارشنبه و آخر هفته)، روزنامه‌های هفتگی، مجلات ماهانه (مجلات شهری) و مجلات تخصصی کسب و کار درج میشود. اگر به دنبال شغل بسیار تخصصی یا دانشگاهی در سطح ملّی هستید، باید در روز شنبه با نسخه‌های ملّی مانند Frankfurter Allgemeine Zeitung ، Süddeutsche Zeitung ، Die Welt ، Handelsblatt و Frankfurter Rundschau مشورت کنید. به روزنامه‌های محلی مانند Westdeutsche Zeitung ، Stuttgarter Zeitung یا Berliner Zeitung نگاه کنید، که غالباً موقعیت‌های شغلی را در روزهای چهارشنبه درج میکنند. درج آگهی درخواست شغل در بخش مشاغل نیز میتواند گزینه مفیدی باشد.

اینترنت

ما در چند سال گذشته شاهد رشد چشم گیری در بازار کار آنلاین، به ویژه در بین جوانان و فارغ التحصیلان بوده ایم. Bewerbungen آنلاین(Online-Bewerbungen) اکنون محبوب ترین روش برای درخواست کار است. وب سایت‌های استخدام (Jobsbörsen) با توجه به معیارهای خود مانند بخش، حقوق و دستمزد به شما امکان می‌دهند تا جستجوی خود را متمرکز کنید. شما میتوانید CV خود را به وب سایت‌ها ارسال کنید و بدین ترتیب شرکتهایی که به دنبال مهارت‌های خاص هستند، میتوانند شما را بیابند.

دفاتر کاریابی (Arbeitsämter)

در سراسر آلمان، بیش از 800 Arbeitsämter (مرکز کاریابی) وجود دارد و اتباع EU / EEA مجاز به استفاده از خدمات آن‌ها هستند. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت آنها مراجعه کنید: www.arbeitsagentur.de. شما می‌توانید برای آگاهی از فهرست گسترده فرصت‌های شغلی، به مراکز کاریابی مراجعه کنید. بیشتر پیشنهادات شغلی مراکز کاریابی مربوط به کارهای غیر حرفه ای و نیمه حرفه ای است. معمولاً جایگاه‌ها در سطح حرفه ای و اجرایی، توسط یک آژانس استخدامی‌پُر شده یا توسط شرکت تبلیغ می‌شود. افراد خارجی که به دنبال کار در آلمان هستند، باید بخش بین المللی موسوم به Zentralstelle für Auslandsvermittlung را بررسی کنند. آدرس نزدیکترین Arbeitsämter در فهرست تلفن و صفحات زرد (Gelbe Seiten) ذکر شده است.

EURES

شبکه EURES نوعی مشارکت بین خدمات اشتغال و استخدام در EEA برای حمایت از جنبش آزاد کارگران است. این شبکه به گردش شغل بین موقعیت‌های خالی و دسترسی آنلاین به اطلاعات به روز در مورد شرایط زندگی و کار در هر کشور عضو EEA کمک میکند. کارمندان EURES در امور عملی پیرامون اشتغال در کشورهای عضو تخصص دارند. آنها به کارفرمایان کمک می‌کنند تا کارمندان مناسبی را از سایر کشورهای EEA پیدا کنند و به افرادی که مایل به کار در خارج از کشور هستند نیز کمک می‌کنند. آنها از طریق Arbeitsämter قابل دسترسی هستند که 50 مرکز آنها به شبکه EURES متصل است.

بنگاه‌های استخدامی

این بنگاه‌ها در دفترچه تلفن و صفحات زرد تحت Arbeitsvermittlung قرار دارند. تعدادی از آنها مانند Manpower و Adecco در استخدام موقعیت‌های موقت یا نیمه وقت تخصص دارند. این بنگاه‌ها بعضی اوقات می‌توانند گامی‌مفید در جهت استخدام برای مشاغل تمام وقت باشند.

نمایشگاه‌های شغل

بازدید از نمایشگاه شغلی، مکان مناسبی برای شروع است. نمایشگاه‌ها معمولاً بر یک بخش خاص متمرکز می‌شوند و طیف وسیعی از کارفرمایان را در بر دارند. معمولاً باید با ارسال CV خود درخواست دهید. کارفرمایان سپس در مورد ملاقات با افراد تصمیم می‌گیرند. اطلاعات کلی در مورد چشم انداز استخدام در شرکتهای مختلف در این نمایشگاه‌ها به دست می‌آید و اغلب سازماندهی مصاحبه‌ها امکان پذیر میشود.

درخواست‌های سوداگرانه

شما می‌توانید یک درخواست کاری را برای شرکت مرتبط ارسال کنید. در آلمان این مسئله رایج است و برخلاف بسیاری از کشورها ارزش امتحان کردن را دارد، زیرا در بعضی از شرکت‌ها انواع درخواست‌های کاری به محض در دسترس قرار گرفتن موقعیت بررسی می‌شوند.

اتاق‌های بازرگانی

آن‌ها اغلب خواستار نامزدهای شغلی هستند و بعضی اوقات دارای پایگاه داده ای از موقعیت‌های شغلی آزاد هستند که با اتاق بازرگانی محلی کشور شما در آلمان تماس می‌گیرند. اتاق بازرگانی غالباً لیستی از شرکتهای کشور شما را در آلمان ارائه می‌دهد که می‌توانند اهداف خوبی برای درخواست‌های کاری سوداگرانه داشته باشند.

بیشتر بدانید: ویزای کار (اشتغال) آلمان

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *