تحصیل در آلمان

مدارس دولتی آلمان

مدارس دولتی آلمان

در سیستم آموزشی آلمان، هر استان یا Lander، کنترل زیادی روی جهت بندی مدارس دولتی خود دارد. این موارد شامل برنامه‌های آموزشی، اهداف و استانداردهای مدارس است، به این معنا که تنوع زیادی بین هر استان ممکن است وجود داشته باشد. به هر حال این سیستم به طور مرکزی تحت نظارت قرار گرفته و با استانداردهای بسیار بالایی مطابقت داده شده است.

سیستم نمره دهی، ثبت نام و ساعات مدرسه

بچه‌ها در مدارس دولتی آلمان بر طبق اصول متعارف و منظم و براساس استانداردهای متنوع، آزمایش می‌شوند و در پایان هر کدام از دو ترم، گزارش کاری را دریافت می‌کنند. این گزارش کار اطمینان حاصل می‌کند که شاخص استانداردهای دانش آموزی و مدرسه ای در سطح کشور رعایت شده است، این سیستم از 1 تا 6 نمره بندی شده است که شرایط نمره دهی به صورت زیر است:

  1.  Secr Gut (بسیار خوب)
  2.  Gut (خوب)
  3.  Befriedigend (منطقی)
  4.  Ausreichend (در حد کافی)
  5.  Manglehaft (ناقص)
  6.  Ungenugend (ناکافی)

دلیل خوبی برای آگاهی از این استانداردها وجود دارد، زیرا اگر یک کودک به شماره 2 یا نمرات بیش از 5/6 در یک گزارش دست پیدا کند، شاید لازم باشد که آن دانش آموز آن سال را در مدرسه دوباره بگذراند. به هرحال مقررات دقیق بین مناطق، متغیر است.

ثبت نام فرزند خود در مدارس آلمان

ثبت نام در یک مدرسه دولتی آلمان بطور کلی مراحل نسبتا ساده ای دارد. هنگامی‌که یک خانواده به عنوان یک شهروند آلمانی ثبت می‌شود، قبل از شروع شرایط مشخص کننده مدارک پزشکی و حمایت‌های آموزشی موردنیاز در مدرسه، معمولا اطلاعیه ای دریافت می‌کنند. بعد از آن از والدین تقاضا می‌شود تا در مدرسه حضور پیدا کنند تا کودک خود را در طول ساعات نرمال اداری ثبت نام کنند. در شرایطی که آموزش جایگزین ترتیب بندی شده باشد، مثل شرایطی که در مدارس خصوصی وجود دارد، لازم است تا مدارک و اطلاعیه‌های لازم به مدرسه دولتی محلی ارائه شود. این یک مرحله مهم است که باید از آن مطلع بود، زیرا حضور کودک در مدرسه طی این ساعت‌ها در آلمان اجباری است و عدم رعایت این فرآیند ممکن است منجر به اقدامات قانونی شود.

ساعات مدرسه

بطور کلی ساعت‌های مدرسه بین ساعت 8 صبح تا 1 بعدازظهر است، این در حالی است که برخی کلاس‌ها در بعدازظهر و تا ساعت 3:30تا 4 بعدازظهر ارائه می‌شود. به علاوه در شرایط غیبت معلم به خاطر بیماری، ممکن است بچه‌ها زودتر از موعد بدون اطلاع قبلی به خانه شان فرستاده شوند. به همین دلیل، مدارس دولتی آلمان برای والدین شاغل، گزینه بسیار دشواری هستند، بطوریکه در برخی اوقات این شرایط والدین را مجبور می‌سازد تا برای کودکان دوره ابتدایی خود برای عصرها پرستار بگیرند.

تعطیلات

تعطیلات تابستانی برای مدارس دولتی آلمان شامل یک دوره 6 هفته ای است که برای دوره‌های جداگانه برنامه‌ریزی شده است و به موجب آن تلاش می‌شود تا هرگونه اختلالی به حداقل رسانده شود. این دوره‌ها به صورت سالانه در تقویم تعطیلات منتشر شده و سال به سال تغییر می‌کند.

تعطیلات دیگر شامل موارد زیر می‌شود:

  • Herbstferien : یک دوره دو هفته ای در پاییز که به طور سنتی برای بچه‌های روستایی ارائه شده بود تا در فصل برداشت محصول به خانواده‌های خود کمک کنند.
  • Weihnachtsferien : یک دوره دو هفته ای کریسمس
  • Osterferien : یک دوره استراحت یک هفته ای عید پاک
  • تعطیلات مربوط به مراسم مذهبی، بومی‌و ملی در کل سال

لازم است تا برای ساکنین آینده کشور آلمان این موضوع شفاف سازی شود که سیستم تعطیلات مدارس دولتی باعث عقب نشینی  کودکان از درس و مدرسه نمی‌شود. غیبت به هر دلیل به اطلاعیه کتبی نیاز دارد و هرگونه غیبتی به دلیلی غیر از بیماری به موافقت مدرسه دولتی نیازمند است. در صورت غیبت ادامه دار و بی مورد، ممکن است جرائمی‌اعمال شود، در صورتی که این تخلفات تکرار شود، انتقال کودک به مراکز نگهداری و پرورش کودک، مجاز است.

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *