تحصیل در آلمان

سیستم مدرسه‌های آلمان

سیستم مدرسه های آلمان

نظام تحصیلی (سیستم مدرسه) آلمان به این نیاز دارد که برای حداقل 10 سال، همه بچه‌ها در مدرسه حضور پیدا کنند. بعد از 4 سال دوره ابتدایی، دانش آموزان به نوع خاصی از مدارس دبیرستان هدایت می‌شوند که این مسئله به قابلیت‌های آنها بستگی دارد.

این سیستم در اغلب اوقات به خاطر عدم انعطاف پذیری‌های موجود مورد نقد قرار می‌گیرد، زیرا تأکید آن بیشتر روی مهارت و دستیابی به موفقیت است و به دلیل وجود انواع مختلف دبیرستان‌ها، هنوز تصمیم گیری در مورد آینده کودک بسیار زود است. پدر و مادرانی که در مورد فرستادن کودکان خود به مدارس آلمان فکر می‌کنند، باید از این سیستم آگاه باشند و بدانند که چگونه انتخاب مدارس برای کودکانشان ممکن است آینده آنها را تحت تأثیر خود قرار دهد.

سیستم آموزشی آلمان

تحصیل در آلمان – مدارس دولتی یا خصوصی – چگونه آموزش کودکانمان را انتخاب کنیم؟

کودکستان

یک مهدکودک (کودکستان) در آلمان رایگان نیست، اگرچه حضور کودک در آنجا اختیاری است. کودکستان‌ها در برخی بخش‌های آلمان غربی متقاضی دارند و به این خاطر لازم است که برای حضور در این کودکستان‌ها، بچه‌ها در فهرست‌های انتظار طولانی قرار گیرند. برای اطمینان یافتن از یک مهدکودک برای بچه‌ها، برای پدرها و مادرها این مسئله متعارف است که اسم بچه‌هایشان را از بدو تولد در این مهدکودک‌ها ثبت نام کنند. بطور کلی ساعت کاری کودکستان‌ها، در صبح است، اگرچه حضور کودک در تمام ساعات روز در مواردی ممکن است که پدر و مادر هر دو شاغل باشند (که شهریه‌ها در این موارد بالاتر است). مهدکودک‌ها از دوشنبه تا جمعه دایر هستند، اگرچه برخی از آنها برای بچه‌هایی تأسیس شده است که پدرها و مادرهایشان به صورت شیفتی کار می‌کنند یا در آخر هفته هم مشغولیت کاری دارند. مهدکودک‌های KINDERKRIPPEN برای بچه‌های زیر 3 سال است که در برخی شهرها رویکرد مشابهی با هم دارد.

اگرچه فرستادن کودکان به مهدکودک‌ها در عادت کردن کودک برای زندگی در آلمان مفید است؛ اما لازم است از این مسئله آگاه باشید که برای همه بچه‌ها، از 3 تا 6 سال، بازی در یک گروه کلی در مدرسه بدون هیچ تقسیم بندی، امری متعارف است.

مدارس ابتدایی

مدارس ابتدایی یا Grundschule حدود سن 6 سالگی شروع می‌شود، اگرچه ممکن است این سن و سال چند ماه جلو یا عقب باشد. در روزهای اول حضور کودک در مدارس ابتدایی، بطور معمول به آنها یک کیف شیرینی می‌دهند تا اهمیت آن روز را برای بچه‌ها به یادگار بگذارند. بسته به سن کودکان، آنها هر هفته در مدارس ابتدایی بین 20 تا 30 ساعت درس می‌خوانند. این دوران معمولا 4 سال به طول می‌انجامد و بعد از آن، معلمان به پدر و مادرها توصیه می‌کنند که چه دبیرستانی از نظر آنها برای کودکانشان بیشتر از بقیه مناسب است. برای رسیدن به این نتیجه گیری، معلمان باید به چگونگی عملکرد پژوهشی کودک و همچنین علایق و قابلیت‌های دیگر او توجه داشته باشند. بچه‌هایی که با مشکلات یادگیری مواجهند، ممکن است مورد این توصیه قرار بگیرند که به مدارس خاص بروند.

دبیرستان

بعد از پایان دوره ابتدایی، معمولا بچه‌ها به دبیرستان می‌روند، که آموزش دبیرستانی به صورت یکی از سه نوع مدرسه زیر می‌باشد:

Hauptschule (حداکثر تا 10 سالگی).

در این مدارس آموزش حرفه ای و کار براساس شرایط Hauptschulabchluss ارائه می‌شود. دانش آموزانی که برای آموزش‌های پژوهشی تر، نامناسب هستند به این مدارس هدایت می‌شوند. بعد از اتمام آموزش در مدرسه، آنها معمولا یک دوره شاگردی (Lehre) در یک کاردستی خاص می‌بینند. برخی از دانش آموزان براساس شرایط نیمه وقت در یک مدرسه شغلی، تحصیلات خود را ادامه خواهند داد.

Realschule (حداکثر تا 10 سالگی)

این مدارس که در آن دانش آموزان برای Realschulabschuss درس می‌خوانند، برای افرادی مناسب است که برای ادامه تحصیلات و مطالعات متنوع تر مناسب هستند. این مدارس، متعارف ترین نوع مدارس دبیرستانی برای دانش آموزانی است که می‌خواهند وارد حرفه پزشکی شوند یا می‌خواهند در یک حرفه غیرصنایع دستی کارآموزی کنند. تأکید قابل توجهی روی مهارت‌های ریاضیاتی و زبانی در این مدارس می‌شود.

Gymnasium (حداکثر برای سنین 12 یا 13 سال)

این مدارس برای دانش آموزانی ارائه شده است که می‌خواهند وارد آموزش عالی شوند، یعنی همان Abitur، شرایطی که آن مدارس ارائه می‌دهند، برای این دانش آموزان مورد نیاز است تا آنها بتوانند در دانشگاه ثبت نام کنند. آموزش Gymnasium به لحاظ پژوهشی دشوار بوده و دانش آموزان باید انتظار حجم قابل توجهی از تکالیف را در هر هفته داشته باشند که براساس جدول زمانی درس‌ها حدود 32 تا 40 ساعت تکلیف روزانه می‌باشد.

در ایالت‌های خاص، سیستم آموزشی آلمان ممکن است گزینه‌هایی را برای رفتن به Gesamtschule (مدارس جامع) ارائه دهند. در این مناطق همه بچه‌ها در یک مدرسه حضور پیدا می‌کنند اما قابلیت‌های هر دانش آموز مشخص می‌کند که آنها باید در مدرسه چگونه آموزش ببینند. بعد از کامل شدن سن 10 سالگی، دانش آموزان می‌توانند انتخاب کنند که از مدرسه بیرون بیایند و یک دوره شاگردی را شروع کنند. بطور جایگزین اگر عملکرد پژوهشی و آکادمیکی آنها تا حد کافی خوب باشد، آنها می‌توانند برای 3 سال دیگر در دبیرستان بمانند تا Abitur را کسب کنند.

 

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *