کانادا, مهاجرت

سیستم مهاجرتی کانادا

سیستم مهاجرتی کانادا

سیستم مهاجرتی کانادا در جهان برترین است و فرصتهای متعددی را برای کسانی که دوست دارند به کانادا سفر کنند فراهم می‌کند.
هر ساله میلیون‌ها نفر از سراسر جهان برای دیدن، کار، یا تحصیل بصورت موقت به کانادا سفر می‌کنند. علاوه بر این، بیش از 300 هزار نفر هر ساله به دلایل اقتصادی، خانوادگی و مسائل انسانی برای همیشه به کانادا می‌آیند.

این به این معنا نیست که کانادا پاسپورت رایگان به همه می‌دهد. برای این که شما وضعیت موقت یا عدم وضعیت در ایالات متحده دارید یا از هر منطقه خاصی از دنیا آمده اید، یک فرایند سختگیرانه وجود دارد. ممکن است فکر کنید زمانی که هر یک از وضعیت‌ها را دارید پس می‌توانید مهاجرت کنید؛ اما در واقع به این صورت نیست.

برای اینکه بتوانید در کانادا باقی بمانید، چندین مرحله مهم برای موفقیت در سیستم مهاجرت ما وجود دارد.

اگر بصورت غیر قانونی تلاش کنید تا از طریق راه‌های غیر رسمی‌وارد کانادا شوید توسط پلیس دستگیر خواهید شد.

پس از آن شما وارد یک پروسه دقیق برای تعیین این که آیا طبق قوانین کانادایی و بین المللی ادعای پناهندگی قانونی دارید یا نه خواهید شد. این پروسه شامل بررسی‌های امنیتی و نگاه به گذشته شما است.
هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید در کانادا بمانید. اگر مشخص شود که برای کانادا خطرناک هستید، فرآیند حذف شما آغاز می‌شود.

با این حال، راه‌های قانونی بسیاری برای آمدن به کانادا برای دیدن، تحصیل، کار و زندگی وجود دارد.

برنامه‌های مهاجرتی اقتصادی و خانوادگی

اکثر افرادی که در خواست اقامتشان موفق بوده است، از طریق برنامه‌های مهاجرتی اقتصادی کانادا انتخاب شده اند:
ورود سریع: اولین گام برای اکثر مهاجران اقتصادی این است که مشخصات خود را تحت عنوان ورود سریع ارسال کنند. در مشخصات، فرد بر اساس توانایی زبان، آموزش، مهارت و تجربه خود رتبه بندی می‌شود. هر دو هفته، نامزدانی که بیشترین امتیاز را دارند، برای درخواست اقامت دائم دعوت می‌شوند.

برنامه انتخاب ایالت‌ها: ایالت‌ها (به استثنای کبک) مهاجرانی را بر اساس معیارهای مد نظر خود انتخاب می‌کنند.

کبک کارگران ماهر را انتخاب می‌کند: استان کبک، کارگران ماهر خود را انتخاب می‌کند.

برنامه ویزای شروع کار: کارآفرینان با ایده‌های تجاری و حمایت از سرمایه گذاران کانادایی می‌توانند ساکن دائمی‌شوند و کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

برنامه‌های مراقبتی: افرادی که تجربه کار در کانادا را دارند و می‌توانند مراقبت‌های در منزل را برای کودکان و یا افرادی که نیازمندی‌های بالایی دارند ارائه دهند، می‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

از طریق خانواده، شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی‌می‌توانند عزیزان خود را برای پیوستن به آنها در کانادا حمایت کنند. این افراد شامل همسران و پارتنرهای قانونی، فرزندان وابسته، والدین و پدربزرگ و مادربزرگها هستند.

اسکان مجدد پناهندگان

کانادا همچنین یک سنت بشردوستانه دارد. این سنت شامل پناهندگان مهاجر از خارج از کشور است برای افرادی که دچار آزار و اذیت، شکنجه یا تهدید به مرگ شده اند. درخواست کنندگان پناهندگی واجد شرایط می‌توانند حین اینکه منتظر تصمیم گیری برای نتیجه درخواست خود هستند در کانادا زندگی کنند.

 

 

مهاجرت

مهاجرت

فرصت زندگی موقت در کانادا

علاوه بر فرصت‌هایی که برای اقامت دائم درخواست می‌شود، راه‌های بسیاری وجود دارد که به طور موقت به عنوان توریست، کارگر یا دانشجو به کانادا بپیوندند.

کانادا یکی از سخاوتمندانه ترین برنامه‌ها را برای دانشجویان بین المللی در جهان دارد. موسسات عالی دانشگاهی کانادا در حال حاضر بیش از 400،000 دانشجوی بین المللی را میزبان هستند. در حین تحصیل، اکثر دانش آموزان می‌توانند تجربه کار را بدست آورند و پس از فارغ التحصیلی تا مدت سه سال در کانادا کار کنند. با تجربه تحصیل و کار در کانادا، بسیاری از دانش آموزان برای مهاجرت دائم درخواست می‌کنند. کارگران موقت نیز هر ساله از طریق برنامه‌های اجازه کار کانادا پذیرفته می‌شوند. مانند دانش آموزان، هزاران کارگر تجربه ای را که در کانادا نیاز دارد، به دست می‌آورد و سپس برای اقامت دائمی‌درخواست می‌کند.

فرصت‌های کاری موقت در کانادا عبارتند از:

برنامه موقت برای کارگران خارجی: کارفرمایانی که قادر به پیدا کردن کارگران کانادایی‌ها یا ساکنان دائمی‌کانادا نیستند برای کارهایی که در دسترس دارند می‌توانند اجازه کار استخدام کارگران را از کشورهای دیگر برای تقریبا هر نوع کاری دریافت کنند.

برنامه بین المللی تحرک: بعضی از افراد بدون نیاز به اجازه می‌توانند از طریق مزایایی که به کانادا می‌دهند، استخدام شوند. این افراد شامل محققان، افراد کسب و کارهای خاص و حرفه ای، کارگران با دانش تخصصی که توسط کارفرما به کانادا منتقل می‌شوند و دیگران.

تجربه بین المللی کانادا: جوانان از کشورهایی که کانادا با آنها قرارداد دارد، می‌توانند برای تعطیلات کاری، کارآموزی یا تجربه ی حرفه ای به کانادا سفر کنند.

از راه درست به کانادا بیایید

مهاجرت در تاریخ و توسعه کانادا به عنوان یک کشور نقش مهمی‌ایفا کرده است. با توجه به فرصت‌های مختلفی که افراد خارج از کشور به کانادا می‌آورند، مهاجرت به عنوان بخش مهمی‌از رشد جامعه کانادا و اقتصاد کانادا ادامه خواهد یافت.
بهترین راه برای ورودی موفق به کانادا این است که از طریق یکی در یکی از برنامه‌های مهاجرت ما ثبت نام کنید. تلاش برای ورود به کانادا به طور غیرمستقیم و از طرق غیر قانونی، تضمینی برای اقامت شما در کانادا نخواهد بود.

دانلود فایل PDF به زبان اصلی UNDERSTANDING Canada’s IMMIGRATION SYSTEM

 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

یک دیدگاه برای “سیستم مهاجرتی کانادا

  1. Bahar گفت:

    کانادا پس از چند سال اقامت پاسپورت میده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *