آلمان, مکان های دیدنی

10 جاذبه گردشگری برتر در آلمان

germany

آلمان با واقع شدن در قلب اروپا، در حال حاضر قدرتمند ترین اقتصاد قاره باقی مانده است. اگرچه احتمالأ بیشتر بخاطر جنگ جهانی دوم شناخته می‌شود و حتی اینکه کشور در زمانهای اخیر به شرق و غرب تقسیم شد، و همه می‌دانند که کمتر از سی سال پیش دیوار برلین پایین کشیده شد. در این کشور بزرگ اروپایی کوله باری از فرهنگ، زیبایی طبیعی و تاریخ بسیار قدیمی‌برای کشف کردن وجود دارد.

شما در بایرن در جنوب آلمان چیزهای زیادی می‌یابید، جایی که می‌توانید تا حد اشباع آلپ‌های باواریا بیاشامید، برخی از شهر‌های قرون وسطایی واقعأ جذاب راکشف کنید و در (جشن اکتبر) شرکت کنید. در شمال، شما می‌توانید سواحل و بنادر قدیمی‌را از دوره (هنسیاتیک) کشف کنید. برلین با باشگاه‌های معروف و موزه‌های بزرگ به خود میبالد، همانطور که فرانکفورت با دورنمای شهر مملو از آسمان خراشهایش شهره است. بنابراین همه چیز در میان هست، که فرصتی می‌دهد برای رسیدن به عناصر حیاتی و زیرساختی آلمان. در اینجا نگاهی می‌اندازیم به بهترین مکان‌ها برای بازدید در آلمان:

10. روتنبورگ اوب در تاوبر  (Rothenburg ob der Tauber)

شهر دیواری روتنبورگ اوب در تاوبر در ناحیه مسطحی مشرف به رودخانه تاوبر در برلین واقع شده است. به نقل از صفحات داستانی افسانه ای، این شهر فرانکویی بخاطر مرکز قرون وسطایی که به شدت خوب حفظ شده است، مشهور میباشد. خود شهر کوچک است و به راحتی میتوان پیاده آن را پیمود. حتما از تالار شهر (تاون‌هال)، مقر فرمانداری شهر از زمانهای قرون وسطی دیدن نمایید. از پله‌های برج‌هال قرن سیزدهم بالا روید تا از نماهای شهر حیرت زده شوید. روتنبرگ همچنین برای فروشگاههایی که اقلام کریسمس را در تمام طول سال دارا میباشند و برای داشتن یک بازار کریسمس برجسته در هر دسامبر معروف است.

The Rothenburg ob der Tauber a town in Bavaria, Germany

The Rothenburg ob der Tauber a town in Bavaria, Germany

۹.جزیره روگن (Rügen Island)

جزیره روگن واقع در دریای بالتیک بزرگترین جزیره در آلمان است که توسط پل روگن و گذر گاه روگن به سرزمین اصلی متصل شده است. ویلاهای جذاب، استراحتگاه‌های ساحلی عاشقانه و سواحل زیبا، گردشگران را به جزیره روگن میکشاند؛ اما جاذبه ستاره ای آن، پارک ملی جاسموند است که بخاطر صخره‌های گچی منحصر بفردش که ۵۲۸ پا (۱۶۱ متر ) بر فراز دریا بالا آمده، معروف است.
یکی دیگر از ویژگیهای قابل توجه جزیره روگن، دماغه آرکونا در نوک شمالی ترین نقطه آلمان شرقی است، جاییکه گردشگران میتوانند از یک فانوس دریایی قدیمی، بقایای یک قلعه اسلواکی و یک روستای ماهیگیری خوش منظره دیدن نمایند.

Rügen Island

Rügen Island

۸. راین رمانتیک (Romantic Rhine)

راین میانی با امتداد بین شهرهای بینگن و بن آلمان از طریق یک شکل زمین شناختی چشمگیر به نام گلو گاه راین جاری شده است. مشخصه این منطقه، چشم اندازی تماشایی است که با چهل قلعه قرون وسطایی، روستاهای خوش منظره و تاکستانهای تراس دار نقطه گذاری شده است. معروفترین جاذبه طبیعی این منطقه، لورلی، عمیق ترین و باریک ترین بخش گلوگاه راین است که مشخصه آن صخره بزرگ و خائنی است که باعث و بانی چندین تصادف قایقرانی پیش از قرن نوزدهم شده است. بهترین راه برای تجربه کردن راین رمانتیک، گشت دریایی به وسیله قایق رودخانه ای است.

Romantic Rhine

Romantic Rhine

۷. کلن (Cologne)

کلن یکی از محبوبترین مکانهای بازدید در آلمان است که بر روی رودخانه راین در ایالت فدرال آلمان نورت راین و وستفالیا واقع شده است. این شهر ارائه دهنده صف پر جنب و جوشی از جاذبه‌هاست که زمزمه گر شب زنده داری و چشم انداز فرهنگ و هنرهای درخشان است. کلن همچنین دارای نشانهای اختصاصی تاثیر گذاری همچون سمبل غیر رسمی‌شهر، کلیسای جامع کلن و یک کلیسای گوتیک حیرت آور میباشد. علاوه بر این دوازده کلیسای رومی‌نمونه‌هایی با شکوه از معماری قرون وسطی هستند.

Cologne

Cologne

۶. درسدن (Dresden)

درسدن پیش از آنکه از بمبارانهای جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دیده شود، به جعبه جواهر معروف بود؛ آنهم به دلیل مجموعه مفصلی از هنر و معماری خیره کننده ای که داشت. بعد از سالها این شهر بخش زیادی از شکوه و عظمت سابق خود را باز یافت. پایتخت ایالت فدرال ساکسونی، شهر درسدن، ارائه دهنده تعدادی از مکانهای تاریخی مانند کلیسای جامع حیرت آور فرانکریچ است. این شهر همچنین به لحاظ دارا بودن موسسات فرهنگی بسیار، به خود میبالد که از آنها اپرای سمپر بطور گسترده ایی حائز اهمیت است.

Dresden

Dresden

۵.لوبک (Lübeck)

لوبک به عنوان یکی از بزرگترین بندرهای دریای بالتیک در آلمان، در شمالی ترین ایالت کشور، اشلسویگ – هولشتاین، واقع شده است. لوبک در سال ۱۱۴۳ تاسیس شد و چندین قرن به عنوان جایگاه مرکزی لیگ هنسیاتیک عرضه میشد. اگر چه لوبک اولین شهر آلمان بود که در طول جنگ جهانی دوم بمباران شد و آسیب دید، اما هنوز بیشتر معماری قرون وسطایی خود را حفظ کرده که این امر باعث شده یک مقصد محبوب برای گردشگر باشد. پیاده روی در خیابانهای باریک آلتشتادت، نماهایی از مکانهایی تاریخی را ارائه میدهد، مانند کلیسای جامع خیره کننده، تالار شهر مربوط به قرن دوازدهم و دروازه‌های شهر قدیمی‌که‌هالس تنتوار مشهور ترین آنهاست.

Lübeck

Lübeck

 

۴.‌هایدلبرگ (heidelberg)

جای تعجب نیست اگر‌هایدلبرگ با دارا بودن گنجینه‌هایی تاریخی مثل پل قدیمی‌قرون وسطایی، قلعه‌هایدلبرگ، کلیسای روح القدس و خانه شوالیه سنت جورج جاذبه توریستی محبوبی باشد. خیابان اصلی مرکز شهر،‌هاوپ اشتراس، پکیجی است از بارها، رستورانها، موزه‌ها، گالری‌های هنری، مغازه‌ها و بازارهایی که فروشنده اقلامی‌چون لیوان‌های دسته دار آبجو خوری، ساعت‌های آواز خوان و سوسیس‌های آلمانی میباشند. ردپای تاریخ تحصیلی طولانی‌هایدلبرگ، زادگاه قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان، را میتوان در “پیاده رو فیلسوف” بازیافت، پیاده رو خوش منظره ای  که اغلب توسط بسیاری از فلاسفه و دانشمندان پیش از این پیموده شده است.

heidelberg

heidelberg

۳. نوی شوان اشتاین (Neuschwanstein)

قلعه نوی شوان اشتاین عمارتی در آلمان است که از آن بیشترین عکس برداری شده و همچنین یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری اروپا است. این قلعه افسانه ای که در بین زیبایی نفس گیر آلپ‌های باواریایی در نزدیکی شهر فو سن مأوی گرفته به عنوان الهامی‌برای قلعه “زیبای خفته” والت دیزنی استفاده شد. قلعه نوی شوان اشتاین که در اواخر دهه ۱۸۰۰ ساخته شد، هرگز به مانند بیشتر قلعه‌ها برای مقاصد دفاعی ساخته نشد. در عوض قلعه به عنوان گوشه عزلت خیالی شاه لودویک دوم پادشاه بایرن به وجود آمد که شهرت به آن داشت به اینکه بجای واقعیت در خیالبافی و رویا زندگی میکند.

Neuschwanstein Castle

Neuschwanstein Castle

۲. مونیخ (Munich)

مونیخ که بیشتر از همه به عنوان منشا جشن اکتبر معروف جهانی شناخته میشود، یکی از بهترین مکانهای بازدید در آلمان با یک صحنه نمایش فرهنگی عالی است. مونیخ زادگاه چندین سالن اپرای سطح بالا و سالنهای تئاتری چون تئاتر ملی میباشد. مرکز شهر آمیزه ای جذاب از معماری کلاسیک و مدرن است که در کلیساهای تاریخی، دیوارهای قرون وسطایی و مکانهای سلطنتی و همچنین مراکز خرید شلوغ و محل‌های شب زنده داری، فراوان است. جشن اکتبر مونیخ در سال ۱۸۱۰ با جشن عروسی سلطنتی آغاز شد. امروزه این فستیوال مشهور آبجو هر ساله میلیونها بازدید کننده را به آنجا میکشاند تا در این عیش و عشرتی که شامل چندین چادر غول پیکر آبجو، غذاهای بایرنی خوشمزه و میلیونها آبجو است، شرکت کنند.

Munich

Munich

۱.برلین (Berlin)

برلین ایالتی فدرال و پایتخت آلمان به طور گسترده ای وابسته به تاریخ جنگ جهانی دوم و تقسیم پیشین آلمان شرقی و غربی توسط دیوار برلین در خلال جنگ سرد بود. از زمان سقوط این دیوار تاریخی در سال ۱۹۸۹، امروزه برلین شهری گسترده، یکپارچه در گروهای نژادی متنوع و مملو از جاذبه‌های چشم نواز، تمدن و شب زنده داری میباشد. بسیاری از گردشگران به سمت ساختارهای تاریخی معروف برلین که شامل دروازه براندنبورگ و رایشس تاگ می‌باشند، کشیده میشوند. اگر چه بیشتر دیوار برلین تخریب شده است، هنوز هم برخی از قسمت‌ها در نزدیکی چک پوینت چارلی و رایشس تاگ پا برجا هستند.

Berlin

Berlin

 

 

هشدار: این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

یک دیدگاه برای “10 جاذبه گردشگری برتر در آلمان

  1. Bahar گفت:

    جالب بود, لطفا در مورد هزینه‌های زندگی در آلمان هم مطلب بذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *