راهنمای سفر به خارج از کشور

راههای انتخاب بهترین بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی

برای سفر به خارج از کشور، نیاز هست که بیمه مسافرتی برای خود تهیه کنید. در برخی از سفرها مثل سفر به کشورهای عضو پیمان شنگن و همچنین آمریکا، کانادا، استرالیا و … این بیمه نامه اجباری هست. به این معنی که در زمانی که برای گرفتن ویزا به سفارتخانه‌های این کشورها مراجعه می‌کنید، از شما مدرک معتبر بیمه مسافرتی را درخواست می‌کنند. اما در برخی دیگر از سفرها که این بیمه نامه را به صورت اجباری درخواست نمی‌کنند، داشتن آن خیلی بهتر از سفر بدون پوشش بیمه مسافرتی هست. بنابراین لازم هست که قبل از سفر به فکر خرید این بیمه نامه باشید. اما بهترین بیمه مسافرتی با شرایط شما چه بیمه نامه ای است؟ در اینجا نکاتی را که در خرید بیمه مسافرتی مفید هست به شما پیشنهاد می‌کنیم:

 1. بیمه نامه را برای مدت زمان ویزای خود تهیه کنید و یا اگر که سفر شما نیازی به ویزا ندارید، حتماً طوری بیمه نامه را انتخاب کنید که چند روز بیشتر از زمان پیش بینی شده برای سفر پوشش داشته باشد تا اگر به هر دلیل سفر شما طولانی تر شد، حتماً بیمه مسافرتی داشته باشید.
 2. امکان خرید بیمه مسافرتی بعد از اینکه از کشور خارج شوید وجود ندارد، بنابراین خرید بیمه را به لحظات آخر موکول نکنید.بیمه مسافرتی
 3. در حال حاضر امکان خرید اینترنتی بیمه مسافرتی هم فراهم شده است. بنابراین نیازی به مراجعه حضوری برای خرید بیمه نیست.
 4. بالاترین پوشش‌ها را برای بیمه نامه خود انتخاب کنید. شاید شما مبلغ بیشتری پرداخت کنید. اما داشتن پوشش‌های بیشتر به شما کمک می‌کند که در صورتی که اتفاقی رخ داد، خدمات بهتر و مناسب تری را هم دریافت کنید.
 5. در صورتی که در مسیر سفر خود از چند کشور عبور می‌کنید، از بیمه نامه‌های سراسر جهان استفاده کنید. این بیمه نامه‌ها همانطور که از اسمش پیداست، برای تمام کشورهای دنیا معتبر بوده و با خیال راحت می‌توانید به کشورهای مختلف ورود و خروج داشته باشید.
 6. در صورتی که قصد دارید چندین بار با ویزای خود سفر کنید، بیمه نامه چند بار ورود (Multiple) خریداری کنید. این بیمه نامه‌ها به این صورت هست که با ورود شما به ایران باطل نشده و شما می‌توانید در مدت اعتبار آن، بارها از کشور خارج شده و از این بیمه نامه در سفر‌های مختلف استفاده کنید. این برای افرادی که کثیر السفر هستند و در سال به چندین کشور دنیا سفر می‌کنند گزینه مطلوبی است. شما در این حالت می‌توانید یک بیمه نامه یک ساله سراسر جهان تهیه کنید و با آن در طول یک سال آینده به تمام کشورهای جهان به هر تعداد که بخواهید سفر کنید.
 7. بیمه نامه مسافرتی باید به زبان فارسی و انگلیسی باشد. فارسی برای اینکه شما بتوانید به راحتی از میزان پوشش‌های آن مطلع باشید. زبان انگلیسی هم برای رویت مأمورین کنترل ویزا یا متصدیان مراکز درمانی در خارج از کشور کاربرد دارد.
 8. در صورتی که به صورت خانوادگی مسافرت می‌کنید یا گروهی سفر می‌کنید، بیمه نامه‌های خود را در یک زمان و از یک نمایندگی بیمه مسافرتی دریافت کنید. در این صورت می‌توانید به واسطه خرید گروهی، تخفیف هم دریافت کنید.

با توضیحاتی که گفته شد شما می‌توانید بهترین بیمه مسافرتی را انتخاب کرده و در نهایت سفر لذت بخشی را هم تجربه کنید. برای افرادی که تجربه سفر به کشورهای دیگر را دارند، این موضوع خیلی ملموس است که سفر را با اطمینان خاطر سپری کنند و این با بیمه مسافرتی میسر می‌شود.

 

یک دیدگاه برای “راههای انتخاب بهترین بیمه مسافرتی

 1. هادی نیک گفت:

  همه ما واقعاً همیشه دوست داریم از هر نوع خدماتی که استفاده می‌کنیم با توجه به مبلغی که پرداخت می‌کنیم بهترین باشه. مخصوصاً در زمینه بیمه که واقعاً من خودم اطلاعات کمی‌دارم و همیشه باید کسی باشه که من رو راهنمایی کنه. در مورد بیمه مسافرتی هم که خیلی حساس و حیاتی هست. واقعاً اگر توی سفر اتفاق بدی بیافته آدم نمیدونه چه کاری باید بکنه و اینجاست که بیمه به درد میخوره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *