ژاپن, مکان های دیدنی

ژاپن سرزمین آفتاب

Japan

سرزمین آفتاب را همه می‌شناسند. ژاپن کشوریست در شرقی ترین بخش خاور دور در قاره آسیا. ژاپنی‌ها در زبانشان ژاپن را نیهون می‌نامند. نیهون از دو واژه NICHI و HON تشکیل شده است. NICHI یعنی خورشید و HON یعنی ریشه و در اصطلاح عام بخاطر اینکه ژاپن اولین سرزمینی است که خورشید از آنجا طلوع می‌کند به آن سرزمین آفتاب می‌گویند.

مردم ژاپن تا دو قرن پیش زندگی بسیار سختی داشتند و جزء کشورهای توسعه نیافته بودند. اما با شروع دوران نوین تحول عظیمی‌در این کشور ایجاد شد. در دوران نوین ژاپن که دوره میجی خوانده می‌شود، اصلاحات بسیاری در ساختار اداری، حکومتی و نظامی‌صورت گرفت و ژاپن به قدرتی جهانی تبدیل شد که توانست چین را در جنگ نخست چین و ژاپن، و روسیه را در جنگ روس و ژاپن شکست بدهد.

ژاپن در جنگ جهانی اول از متفقین بود. در جنگ جهانی دوم یکی از دول محور بشمار می‌رفت و با متفقین می‌جنگید. پس از جنگی دراز مدت در اقیانوس آرام بیشتر متصرفات خود را از دست داد و در انتها پس از فرو افتادن بمب اتم در هیروشیما و ناکازاکی بدون قید و شرط تسلیم شد. پس از اینکه آمریکا ژاپن را اشغال کرد با برنامه پیگیر صنعتی و کمک آمریکا، ژاپن به رشد اقتصادی چشمگیری دست یافت و به یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیا تبدیل شد. این رشد اقتصادی سبب شده ین، واحد پول ژاپن، یکی از قدرتمندترین پولهای جهان باشد.

بهار و پاییز بهترین زمان بازدید از ژاپن است چون هوای بهتری دارد و شکوفه‌های گیلاس را هم در بهار می‌توانید ببینید. اگر به ژاپن رفتید حتما سری به شهر کیوتو بزنید. این شهر ۱۶۰۰ معبد بودایی و حدود ۴۰۰ زیارتگاه شینتو دارد. بسیاری از معابد زیبای این شهر شهرت جهانی دارند.

ریونجا یکی از معابد این شهر است که به خاطر باغ سنگی و شنی شهرت دارد. مهمترین زیارتگاه شینتو یاساماجینجا در فوشیمی‌اینهادی و در پای که کیتانو قرار گرفته است. علاوه بر معابد و زیارتگاهای زیبا باغ وحش جذابی در کیوتو وجود دارد که در سال ۱۹۰۳ تاسیس شده و دومین و قدیمی‌ترین باغ وحش ژاپن محسوب می‌شود. همچنین بازدید از کوه فوجی یاما و چایخانه‌های ژاپن را هم فراموش نکنید.

 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

یک دیدگاه برای “ژاپن سرزمین آفتاب

  1. Bahar گفت:

    شرایط گرفتن اقامت ژاپن را کسی میدونه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *