استرالیا, مکان های دیدنی

سرزمین کانگورو و کوالا

Australia

این بار قرار است با هم به سرزمین کانگوروها سفر کنیم اما چرا نام این حیوان کانگورو شد؟

می‌گویند وقتی برای نخستین بار دریا نوردان اروپایی به استرالیا رسیدند مترجمی‌به همراه داشتند که زبان مردم بومی‌استرالیا را نمی‌دانست اما نمی‌خواست کم بیاورد، در نتیجه بروی خودش نیاورد که نمی‌فهمد بومیان استرالیا چه می‌گویند. کاپیتان از او خواست تا از بومیان بپرسد نام این حیوانی که می‌پرد و می‌جهد چیست. او حرفهایی سرهم کرد و بومی‌بیچاره هم گفت: “کانگورو” یعنی “نمی‌فهمم چه می‌گویید”  و به این ترتیب نام حیوان کانگورو شد.

در سفر به استرالیا حتما سری به جزیره کانگورو بزنید. برای هزاران استرالیایی دریای شیرها اصلی ترین و پر جاذبه ترین زیبایی منطقه محسوب می‌شود.

اگر طرفدار غذاهای دریایی به ویژه خرچنگ هستید سری به کینگستون بزنید. این منطقه به “لابستر هیون” یعنی بهشت خرچنگ‌های دریایی معروف شده است و مرکزی است برای شکار خرچنگ.

اگر دوست دارید از سرزمین‌های زیبا دیدن کنید بهترین مکان پارک‌های ملی در نزدیکی کینگستون است. پارک جنگی “مستر اسکات سانسریشن” در بیست کیلومتری شرق، پارک “بیوتهر” در جنوب شرق کینگستون، سرزمین مرطوب با پوشش گیاهی ساحلی و پارک “جیپ جیپ” در محدوده پنجاه کیلومتری شمال شرق شهر.

جنوب استرالیا به نام ایالت جشن و شادی شناخته شده است و به خاطر جشن‌ها، زیبایی‌ها و رویدادهایش شهرت بسیاری دارد. در راس همه جشن‌ها فستیوال آدلاید قرار دارد، جشنی زیبا و بی رقیب به مدت سه هفته در ماه مارس. هر شکل ممکن از هنر را میتوان در یکی از تئاترها، گالری‌ها، کلوپ‌های شبانه، تالارها و فضا‌های باز شهر پیدا کرد. جنوب استرالیا دو فضای فرهنگی و بین المللی مختلف دارد که به وضوح در رستوران‌ها و مغازه‌ها منعکس شده است.

ایستگاه راه آهن آدلاید با ابهت ترین ساختمانی است که بعد از ساخته شدنش در دهه ۱۹۲۰ تقریبأ باعث ورشکسته شدن ایالت شد. معماری شگفت انگیزش آینده مطمئنی را برایش پیش بینی می‌کرد که البته تصور اکثریت هم همین بود. شهر از نظر شکل ظاهری طرح خوبی در چشم بازدید کنندگان می‌سازد و محوطه‌های خرید محدود به پیاده روهاست. یکی از آنها “راندل مال” است، پیاده روی سر پوشیده ای متشکل از مغازه‌هایی که همه در یک ردیف واقع شده اند با گوناگونی اجناسی که به چشم میخورند.

آدلاید مملو از رستوران‌های طبقه بندی شده جهانی است. مرکز جشن‌های آدلاید نزدیک رودخانه “تورنس” است و تالارها و سالن‌های تئاتر متعددی دارد که طی سالها کامل شده اند.

اگر دلتان میخواهد کانگورو یا شترمرغ ببینید حتما سری به “کونالپین” بزنید این منطقه زیستگاه بسیاری از حیوانات وحشی جالب توجه است و می‌توانید در آن اسب سواری، بولینگ، شنا و تنیس هم انجام بدهید.

پارک ملی “فلیندرزچیس” در انتهای جنوب شرقی جزیره واقع شده است. کانگوروها در تعداد انبوه در امتداد “کیپ بارن” زندگی می‌کنند. انواع گوناگونی از غازها و کوآلاها را می‌توان در این جزیره یافت. طوطی سیاه کاکل سفید را هم که گاهی خال‌هایی روی بدنش دارد می‌توان میان درخت‌های کاج پیدا کرد. “کینک اسکات” نقطه ورود و خروج جزیره کانگوروهاست که در ۱۱۰ کیلومتری آدلاید واقع شده است و جای بسیار مناسبی برای شروع گردش در جزیره است. این مکان اولین محلی بوده که در جنوب استرالیا مسکونی شده است.

 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *