مکان های دیدنی

16 جزیره ی زیبای جهان

16 جزیره ی زیبای جهان

جزایر، متجلی رویای بهشت هستند، محلی برای رهایی از مشغله‌های زندگی، پوششی از شن و ماسه برای استراحت بر زیر برگ‌های جنبان درخت پالم و خیره شدن به دریای آرام و آبی. اما آفرینش همه ی جزایر یکسان نیست. زیبایی برخی از آنها بیشتر به واسطه ی دریایی که آنها را احاطه کرده، توصیف شده است، که بینندگان را با شفافیت کریستالی و قلمروهای مرجانی خود، فریب می‌دهد. جزایر دارای جنگل‌های انبوه و قله‌های مخملی می‌باشند و برخی ازآن‌ها مسافران را با زیبایی‌های فوق العاده ی خود جادو می‌کنند. اینکه آیا سواحل باشکوه، منظره ی خیره کننده و یا فرهنگ‌های جالب شما را جذب کرده، این جزایر بسیار دور از شلوغی‌های روزمره و سرشار از رفاه می‌باشند. از سیشل تا سانتورینی و کارائیب تا کاپری، شما می‌توانید بهشت خود را در این لیست پیدا کنید.

1. جزایر مالدیو (Maldives)

جزایر مالدیو، محل برخی از باشکوه ترین جزایر جهان می‌باشد، اما این دریاست که به این جزایر درخشش می‌دهد. آب‌های درخشان آبی در این سواحل سفید خیره کننده، به سختی از بالای سطح اقیانوس هند قابل مشاهده است. مجمع الجزایر مالدیو، که از 26 آتال (جزیره ی مرجانی حلقوی) طبیعی تشکیل شده است، پایین ترین منطقه در کره ی زمین است و هر سال بیش از 3 متر بالاتر از دریا، که بالاترین نقطه آن است، نمی‌آید. در زیر آب‌های جادویی، صخره‌های مرجانی زیادی وجود دارد که غواصان و اسنورکل‌ها را از سراسر جهان جذب می‌کند. همچنین موج سواران زیادی برای موج سواری در منطقه ای خلوت به این جزایر می‌آیند. بر روی سواحل، استراحتگاه‌های لوکس، مناطقی را برای تماشای دریا فراهم کرده اند، که بزرگترین ویژگی مجمع الجزایر می‌باشد، اما همچنان، بزرگترین تهدید برای این جزیره، تغییرات اقلیمی‌می‌باشد.

Maldives

Maldives

جستجو در نقشه

2.بورا بورا، پالینیژا فرانسه (Bora Bora, French Polynesia)

این جزیره به شکل یک کلاه غول پیکراست. بورا بورا، جزیره ای آتشفشانی و سرسبز است که جزو زیبایی‌های بی شمار جنوب اقیانوس آرام می‌باشد. نقطه کانونی و بهترین ویژگی این زیبایی گرمسیری، تالاب شگفت انگیز آن در فیروزه ای رنگارنگ است. ماهی‌ها، لاک پشت‌ها، کوسه‌ها و سفره ماهی‌ها در آبهای روشن، جزایرکوچک و تالاب شنا می‌کنند. البته این جزیره غذاهای فرانسوی خوشمزه ای دارد. غواصی در صخره‌های اطراف بسیار عالی و لذت بخش است و مسیر‌هایی برای پیاده روی درجنگل‌های پالم خیره کننده، ایجاد شده است. اگر از پس هزینه‌های آن بربیایید، می‌توانید در خانه‌های ییلاقی بالای آب درازبکشید و درحالی که باصدای آرام آب به خواب رفته اید، حمام آفتاب بگیرید.

بورا بورا، پالینیژا فرانسه (Bora Bora, French Polynesia)

بورا بورا، پالینیژا فرانسه (Bora Bora, French Polynesia)

جستجو در نقشه

3. پالاوان، فیلیپین (Palawan, Philippines)

پالاوان پاسخ فیلیپین به بهشت ​​است. این جزیره، از جنوب غربی به بورنئو کشیده شده است که دارای قله‌های باشکوه آهکی می‌باشد و از دریایی همچون جواهر شفاف( که ماهی‌ها از روی آن قابل مشاهده است) سر برآورده است. بسیاری از جزایر پوشیده از جنگل، دارای شن‌های سفید براق و درخت‌های پالم می‌باشند، در عین حال در زیر دریا، صخره‌های مرجانی با تنوع چشمگیر ماهی‌های استوایی، یکی از بهترین مناطق برای غواصی در جهان است. جاذبه‌های دیگر این جزیره شامل حیات وحش منحصر به فرد، دریاچه‌های زمردین و مناطق ماهیگیری عجیب است. جزیره ی کورون محلی برای استراحتگاه‌های لوکس است و ال نیدو با زیبایی طبیعی، یکی از جذاب ترین جزایر در زنجیره است. از اینجا، شما می‌توانید جزیره ی‌هاپ در اطراف مجمع الجزایر دیدنی و جذاب باکوئی را ببینید. یکی از جاذبه‌های مهم پالاوان، پارک ملی رودخانه زیرزمینی پورتو پرینسسا، که یک سیستم غار آهکی شگفت انگیز با رودخانه طولانی زیرزمینی است، می‌باشد.

پالاوان، فیلیپین (Palawan, Philippines)

پالاوان، فیلیپین (Palawan, Philippines)

جستجو در نقشه

4. سیشل (Seychelles)

سیشل به دلیل بکر و زیبا بودن، ارزش سفر کردن دارد. این جزیره در شرق کنیا قرار گرفته است. این مجمع الجزایر نسبتا بکر متشکل از 115 جزیره مرجانی و گرانیتی باویژگی جنگل‌های ثبت شده در یونسکو می‌باشد، ویژگی‌هایی همچون: صخره‌های مرجانی انبوه، پوشش درخت پالم، سواحل شنی همراه با تخته سنگ‌های غول پیکر. تقریبا نیمی‌از کل این جزایر استوایی محافظت شده است و بسیاری از این جزایر در محدوده دریای غنی از ماهی‌ها قرار گرفته است. این منطقه برای غواصی و اسنورکلینگ بسیار عالی می‌باشد. سیشل همچنین دارای برخی از غنی ترین مناطق ماهیگیری در کره ی زمین است که موجب تبدیل این منطقه به یک مقصد مهم برای ماهیگیران شده است. غذاهای تند و سرخ شده کریول، همچنین استراحتگاه‌های لوکس مهی، پراسلین و لادیگ جزو جذابیت‌های سیشل می‌باشند.

سیشل (Seychelles)

سیشل (Seychelles)

جستجو در نقشه

5. سانتورینی، یونان (Santorini, Greece)

بخش مرکز این جزیره در اثر آتفشان به زیر آب رفته است، ویژگی منحصر به فرد این جزیره، زیبایی شگفت انگیز ویلاهای سفید رنگ آن بر روی صخره‌های آتشفشانی می‌باشد. کلیساهای آبی رنگ برافراشته شده در برابر دریای رخشان و افشانه‌های بوژینویلا به منظره ی چشم نواز این جزیره می‌افزایند. صخره‌های گدازه ای سیاه و سفید، شهرک‌های فیرا و اویا، زیباترین و گرانترین مناطق جزیره هستند و اویا جز مناطقی است که درجهان بیشترین عکس از آن گرفته شده است. دیگر نقاط مهم این جزیره عبارتند از: سایت‌های باستان شناسی آکروتیری، دهکده ی باستانی ثرا ، ساحل شن و ماسه سیاه پریسا، و البته، غروب‌های شگفت انگیز آن. قایقرانی در این جزیره ی آتشفشانی خیره کننده و احاطه شده با صخره‌های دریایی، یک تجربه ی عالی و فراموش نشدنی را برای شما برجای می‌گذارد.

سانتورینی، یونان (Santorini, Greece)

سانتورینی، یونان (Santorini, Greece)

جستجو در نقشه

6. جزایر کوک (The Cook Islands)

اگر تا به حال رویای زندگی در یک منطقه ی دورافتاده در اقیانوس آرام جنوبی را داشته اید، جزایر کوک برای شما بهترین گزینه است. این جزایر در میان پلینزی فرانسه و ساموآ، اما با روابط قوی با نیوزیلند قرار گرفته اند. این 15 جزیره باستانی توسط دریاچه‌های ساحلی شگفت انگیز، سواحل دست نخورده و قله‌های آتشفشانی خود، شناخته شده است. بهترین ویژگی این جزایر این است که مردم محلی آن، یکی از دوستانه ترین افراد در کشورهای آمریکای جنوبی هستند. راروتونگا، مرکز توریستی اصلی است که دارای استراحتگاه‌های زیاد، قله‌های سرسبز و سواحل فراوان می‌باشد. جزیره ی آیتوتاکی دارای زیبایی بورا بورا می‌باشد و قابل قیمت گزاری نمی‌باشد. روستاهای به هم پیوسته ی هیبیسکوس در دامنه‌های تپه‌ها قرار دارند و در امتداد تالاب آن، 21 جزیره ی کوچک قرار دارند که بسیاری از آنها در فاصله کایاک از استراحتگاه‌ها قرار دارند. خودتان را درخانه ی‌های ییلاقی بالای آب و یا درحفره ای در یک ساحل روستایی در یک جزیره دور افتاده پنهان کنید و فانتزی‌های رابینسون کروزوئه ای خود را زندگی کنید.

جزایر کوک (The Cook Islands)

جزایر کوک (The Cook Islands)

جستجو در نقشه

7. بالی، اندونزی (Bali, Indonesia)

برای شناور شدن در یک فرهنگ هیجان انگیز، جزیره ی بالی بهترین انتخاب است. بوی عودهای تند و تیز از معابد هندو، شالیزارهای برنج با سبزی شگفت انگیز آن‌ها و غذاهایی که حس چشایی را تحریک می‌کنند. موج سواری، شنا، خرید و آفتاب گرفتن و همچنین بازدید از حومه‌های سرسبز، جزء اصلی ترین تفریحات در این جزیره شگفت انگیز است. از دیدن جنبه ی معنوی بالی در شهر اوبوود لذت ببرید، از ساحل سمینیاک و ساحل سانور دیدن کنید، با دیدن شهر توریستی کوتا به وجد بیایید و جاذبه‌های جزیره ی آتشفشانی لومبوک را جستجو کنید. ارواح فریبنده بالی مثل یک موج گرم و گرمسیری برشما می‌وزد.

بالی، اندونزی (Bali, Indonesia)

بالی، اندونزی (Bali, Indonesia)

جستجو در نقشه

8. جزایر دالماتیان (The Dalmatian Islands, Croatia)

در دریای آدریاتیک در ساحل کرواسی، جزایر دالماتیان ترکیبی جذاب از آرامش و تاریخ غنی است. روستاهای باستانی، هتل‌ها و رستوران‌های سنتی، شاخصه‌های این جزایر زیبای احاطه شده با دریای‌های درخشان، می‌باشد. جزیره ی براچ در بالای لیست سواحل زلاتنی رت یا شاخ طلایی می‌باشد. جزیره ی هوور نیز با کلیساهای گوتیک، شهر قدیمی‌و بدون ماشین و بندر ماهیگیری زیبا شناخته شده است. از اینجا، شما می‌توانید به جزایر پاکلنی که دارای آب شفاف و پناهگاه‌های ساحلی است، بروید. دیگر جزایر دالماتیان که باید از آن‌ها دیدن کنید شامل جزیره ی کورچولا با ساختمان‌هایی سفید و سقف قرمز و نیز جزیره ی ملجت با دو دریاچه ی آب شور داخلی و تقریبا خالی از سکنه، می‌باشد.

جزایر دالماتیان (The Dalmatian Islands, Croatia)

جزایر دالماتیان (The Dalmatian Islands, Croatia)

جستجو در نقشه

9. فیجی (Fiji)

یکی از مناطق گرمسیری استرالیا، جزیره ی فیجی می‌باشد که تمام ویژگی‌های یک جزیره ی خوب را دارد. سواحل شنی سفید، آب‌های فیروزه ای شفاف و صخره‌های مرجانی فراوان در این منطقه به وفور یافت می‌شود. مردم فیجی با بازدید کنندگان به گرمی‌و دوستانه برخورد می‌کنند. غواصی، اسنورکلینگ، ماهیگیری، و در برخی از مناطق، موج سواری انجام می‌شود اما، دراز کشیدن زیر درخت‌های پالم و شنا در دریای گرم و ابریشمی‌نیز لذت بخش است. با وجود بیش از 300 جزیره، پیدا کردن اقامتگاه‌های لوکس افراد مشهور و اقامتگاه‌های دوستانه ی گروه‌های یاساوا و ممانوسا، آسان است. مردم فیجی بچه‌های کوچک را دوست دارند، بنابراین این جزیره یک محل افسانه ای برای خانواده‌هایی است که به دنبال آرامش هستند.

فیجی (Fiji)

فیجی (Fiji)

جستجو در نقشه

10.جزیره ی کائوآیی (Kauaʻi)

کائوآیی به دلایل خوبی “باغ جزیره” نامیده می‌شود: جنگل‌های بارانی فراوان داخل آن را پوشانده است، آبشارها از صخره‌های تشکیل شده از گدازه‌های آتشفشانی سرازیر هستند و عطر و بوی شگفت انگیز شکوفه‌های گرمسیری در هوای مرطوب به مشام می‌رسد. اما زیبایی این جزیره، تنها پوشش گیاهی انبوه و باران فر اوان نیست بلکه، خط ساحلی دیدنی آن نفس شما را بند می‌آورد. گدازه‌های آتشفشان، این جزیره ی زیبا را ایجاد کرده است، که از کف اقیانوس بیرون آمده است تا رشته کوه‌های ابریشمی‌و صخره‌های بلندی که سواحل جذاب را احاطه کرده است را به وجود آورد. در زیر دریاهای کبالت آبی آن، لاک پشت‌ها و ماهی‌های گرمسیری در کنار صخره‌های مرجانی شنا می‌کنند و غواصان زیادی را از سرتاسر جهان جذب می‌کنند. در مقایسه با جزایر خواهر همچون ما او آی و او آ هو، کائوآی دارای اتمسفر آرام تری می‌باشد. ساحل منحصر به فرد ناپالی، تنگه ی ده مایلی وا ای میا و منظره ی پوشیده از ابر صخره‌های بالای خلیج‌هانالی را از دست ندهید.

جزیره ی کائوآیی (Kauaʻi)

جزیره ی کائوآیی (Kauaʻi)

جستجو در نقشه

11. سنت لوسیا (Saint Lucia)

سنت لوسیا یک زیبایی تیره و بی روح دارد. بر خلاف دیگر جزایر کارائیب، بهترین ویژگی آن لزوما سواحل آن نیست، بلکه این جزیره به وسیله ی ماسه‌های طلایی و درختان پالم زیبای خود در میان بازدیدکنندگان شهره است. تا حدودی، جزیره پر از زیبایی‌های فیزیکی و بصری می‌باشد. پیتون‌های بلند، قله‌های آتشفشانی دوقلو، بر فراز مناظر زیبا، بیش از 700 متربالاتر از دریا قرارگرفته اند و زمینه ای جذاب برای مناظر خیره کننده فراهم کرده اند. جنگل‌های بکر نارگیل، آبشارها، مناطق ماهیگیری عجیب، صخره‌های مرجانی، مسیرهای پیاده روی طبیعت و چشمه‌های آب گرم، تنها برخی از مناظر دیدنی این جزیره می‌باشد. خلیج زیبای ماریگات و پارک دریایی آنسه چاستانت نیز دیدنی هستند. تأثیرات فرانسوی این جزیره نیز به جذابیت آن افزوده است.

سنت لوسیا (Saint Lucia)

سنت لوسیا (Saint Lucia)

جستجو در نقشه

12. کاپری، ایتالیا (Capri, Italy)

کاپری زیبا که حدود 20 کیلومتر بیرون از ساحل آمالفی قرارگرفته است، به تمام سلیقه‌ها پاسخ می‌دهد. پشته‌های دریایی و صخره‌های صعب العبور از دریای تیرهنیان بیرون آمده اند و از گل‌های رنگارنگ پوشیده شده اند. جاذبه ی مشهور این جزیره، گروتوی آبی می‌باشد. دراین غار دریایی زیبا، محلی‌ها، گردشگران را در قایق‌های کوچکی ردیف می‌کنند و اپرا را برای نشان دادن آکوستیک‌ها می‌خوانند. هنگامی‌که به بندر مارینا گراند وارد می‌شوید، به شهراصلی کاپری بروید که دیدن آن مانند تماشای مجموعه ای از فیلم‌هاست. میدان شهر، پر از بومیانی با لباس‌های بی نظیر و توریست‌هایی است که کیف‌هایی پراز لباس‌های محلی و عطرهای جزیره را حمل می‌کنند. وقتی در این شهر هستید باید از بلندترین شهر، آناکاپری، دیدن کنید و به بالای کوه مونته سولارو برای دیدن منظره ی زیبای میان دریا و جزیره بروید.

کاپری، ایتالیا (Capri, Italy)

کاپری، ایتالیا (Capri, Italy)

جستجو در نقشه

13. کو فی فی، تایلند (Ko Phi Phi, Thailand)

کو فی فی ، یک مجمع الجزایر کوچک در منطقه ی کرابی تایلند می‌باشد که درآن قله‌های آهکی از دریای گرمسیری بیرون آمده اند و آب‌های گرم با سواحل زیبای پوشیده از درخت پالم، برخورد می‌کنند. این جزیره در سونامی‌سال 2004 ازبین رفت، ولی اکنون ترمیم شده است. زیبایی طبیعی آن هنوز یادآور رویای جزیره گرمسیری در فیلم معروف لئوناردو دی کاپریو، به نام، ساحل، می‌باشد که در ساحل مایا در جزیره کوچک همجوار به نام کو فی فی له فیلم برداری شده بود. کو فی فی دان، تنها جزیره ای است که مردم در آن سکونت دارند و سفرهای روزانه ای را به جزایر اطراف ارائه می‌دهد. دیگر فعالیت‌های محبوب در این جزیره شامل شنا، اسنورکلینگ و غواصی می‌باشد. ساحل میمون را که به ساکنان تیزهوش خود معروف است را نیز ازدست ندهید.

کو فی فی، تایلند (Ko Phi Phi, Thailand)

کو فی فی، تایلند (Ko Phi Phi, Thailand)

جستجو در نقشه

14. جزایر وایت ساندی، استرالیا (Whitsunday Islands, Australia)

جزایر وایت ساندی، پوشیده از بهترین صخره‌های مرجانی ثبت شده در میراث جهانی می‌باشند. جزایر وایت ساندی نمونه ای از رویای جزیره ی کلاسیک گرمسیری می‌باشد. این 74 جزیره سرسبز، در اثر بیرون آمدن نوک تپه‌های غرق شده در دریای مرجانی آبی، به وجود آمده اند. قایقرانی سرگرمی‌محبوب دراین منطقه است، و غواصی در امتداد صخره‌های مرجانی غنی از ماهی، شگفت انگیز است. این جزایر دارای یک اکوسیستم بسیار شکننده می‌باشند که توسط شش پارک ملی حفاظت می‌شود و شما می‌توانید برخی جزایر را در مسیرهای پیاده روی ببینید. محل‌های اقامت شامل کمپ‌های ساحلی، هتل‌های سازگار با طبیعت، اقامتگاه‌های خانوادگی و اقامتگاه‌های لوکس جزیره ی‌هایمان و کوآلیا در جزیره ی همیلتون می‌باشد. شن‌های سیلیکای درخشان در ساحل وایت هیون جزیره ی وایت ساندی را از دست ندهید. ساحل ایرلای و بندر شوته، مناطق اصلی بازدید برای توریست‌های جزیره ی وایت ساندی می‌باشند.

جزایر وایت ساندی، استرالیا (Whitsunday Islands, Australia)

جزایر وایت ساندی، استرالیا (Whitsunday Islands, Australia)

جستجو در نقشه

15.ساردینیا، ایتالیا (Sardinia, Italy)

سواحل شنی سفید زیبا، قله‌های ساحلی ناهموار، غذاهای خوشمزه، ترکیبی منحصر به فرد از فرهنگ‌ها و گنجینه‌های باستان شناسی کهن: چه چیزی باعث می‌شود که این جزیره ی ایتالیایی شگفت انگیز را دوست نداشت؟ بیشتر مسافران درمورد کاستا اسمرالدای شگفت انگیز یا ساحل زمردین با پناهگاه‌های ساحلی زیبا و دریاهای سبز، شنیده اند، اما این جزیره مدیترانه ای بزرگ و متنوع دارای جاذبه‌های دیگری نیز می‌باشد. ساردینیا محل بزرگترین تنگه ی اروپا، منطقه ی باستان شناسی کهن گولا سو گوروپو، شهر کوچک کاتالانی الگرو و خیابان باستانی کاگلیاری در مرکز می‌باشد. زمانی که در این جزیره هستید، حتما در مسیرهای ساحلی زیبا رانندگی کنید و از منظره ی زیبای آن لذت ببرید.

ساردینیا، ایتالیا (Sardinia, Italy)

ساردینیا، ایتالیا (Sardinia, Italy)

جستجو در نقشه

16. سنت بارتز (Saint Barthélemy)

این جزیره، به دلایل زیادی، ستاره‌های فیلم و مغول‌ها را از سراسر جهان جذب می‌کند. این جزیره ی زیبا، طعم لذیذ غذاهای فرانسوی با جذابیت آرامش بخش مورد علاقه ی مسافران را در مناطق گرمسیری فراهم می‌کند. سواحل طلایی شگفت انگیز در اطراف خط ساحلی آن با تپه‌های سبز قرار گرفته اند. خصوصی بودن و دنج بودن این جزیره، یکی دیگر از امتیازهای فروش آن است، اما همه ی این‌ها بهایی دارد. این جزیره جذاب، یکی از گران ترین جزایر کارائیب است، اما اگر هزینه ی آن برای شما اهمیتی ندارد، می‌توانید در ویلایی خصوصی و یا هتلی سنتی اقامت کنید، تا می‌توانید غذاهای خوشمزه ی فرانسوی بخورید و مانند یک فرد مشهور و پولدار زندگی کنید.

سنت بارتز (Saint Barthélemy)

سنت بارتز (Saint Barthélemy)

جستجو در نقشه

 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

یک دیدگاه برای “16 جزیره ی زیبای جهان

  1. Bahar گفت:

    جزیره‌های بسیار زیبایی در مالزی هست که آنجا نام نبردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *