کویت, مکان های دیدنی

10 مکان زیبا در کویت

Kuwait

کویت کشوری عربی است که در خلیج فارس خاورمیانه واقع شده است و بخاطر منابع عظیم نفتی کشوری ثروتمند است. هم مرز بودن کویت با همسایگان مرزی چون عربستان سعودی، عراق و ایران باعث شده که این کشور از نظر جغرافیایی کشوری مهم باشد. نوع معماری مدرن و منحصر به فرد کویت که شامل آسمان خراشهای مرتفع و برج‌های بلند شگفت انگیز می‌باشد، آن را کشوری مشهور ساخته است. کویت علاوه بر داشتن زمین منحصر به فرد، همچنین دارای برجهای آبی با طراحی کلاسیک می‌باشد که شاهکارهای مهندسی محسوب می‌شوند.

۱۰. کاخ سیف (Seif Palace)

کاخ سیف که به عنوان خانه خانواده سلطنتی مشهور است، جاذبه شگفت انگیزی برای گردشگران می‌باشد. کاخ سیف نمایشی فوق العاده از معماری اسلامی‌است که کاشی کاری مختص به خود را دارد. بهترین ویژگی آن برج ساعت است که بطور خیره کننده ای از کاشی‌های آبی ساخته شده و سقف‌ها از طلای خالص روکش شده اند. اگر چه کاخ سیف فقط به عنوان محوطه ای برای مناسبتهای خاص و جشنها استفاده می‌شود، اما هزاران نفر از بازدید کنندگان به کاخ سیف می‌روند تا جلوه‌های این ساختمان فوق العاده را ببینند.

Seif Palace

Seif Palace

۹. مرکز خرید ۳۶۰ (360 Mall)

مرکز خرید ۳۶۰ واقع در “الزهرا” که منطقه ای در کویت است، یک مکان لوکس برای خرید میباشد. این مرکز خرید سومین مرکز خرید بزرگ در کویت است که معماری آن متاثر از فرهنگ خاورمیانه است. باغ خورشیدی زیبایی منحصربفردی در مرکز خرید ۳۶۰ بشمار میرود که حدود ۲۱،۰۰۰ گیاه دارد که در دیواره عمودی روییده اند و هدف از آن بهبود هوا و اجرای نقش تصفیه محیط زیست می‌باشد. علاوه بر خرید از هر نوع، میتوانید بهترین تجربه نهارخوری را هم آنجا داشته باشید. همچنین دنیایی از سرگرمی‌با جاذبه‌های گوناگون در آنجا وجود دارد.

360 Mall

360 Mall

۸. خانه آئینه (Mirror House)

گفته می‌شود که خانه آئینه تنها خانه ای است که تماما از آئینه ساخته شده است. شیشه کاری در اشکال و رنگ‌های متفاوت، قلب بازدید کنندگان را با افسون خود روشن و نورانی می‌کند. همیشه بازدید از خانه آئینه کاری بس لذتبخش است. بخاطر زیبائی فوق العاده اش، در بسیاری از برنامه‌های محلی و بین المللی بسیاری کشورها چون چین، اروپا، آمریکا و خاورمیانه، دارای وجهه بخصوصی بوده است و مجلات بسیاری درباره جذابیت و معماری آن منتشر شده است. توصیه می‌شود قبل از بازدید از خانه یک رزرو قبلی داشته باشید و توجه کنید که بخاطر سطح شکننده کف، خانمها با کفش پاشنه بلند مجاز به بازدید نمی‌باشند.

 

۷. موزه هنرهای اسلامی‌طارق رجب (Tareq Rajab Museum of Islamic Arts)

موزه هنرهای اسلامی‌طارق رجب دارای مجموعه ای از پنجاه سال گذشته است و بالغ بر سی هزار مورد در آنجا وجود دارد که در خلال این سالها جمع آوری شده است. این مجموعه‌ها از سراسر کشورهای اسلامی‌جمع آوری شده اند که شامل مصنوعات و عکس‌های مختلف می‌باشند. خارج از این مجموعه، هزاران مورد آیتم وجود دارد که به طور دائمی‌نمایش داده می‌شوند و بقیه در اقیانوس آرام به نمایش درمی‌آیند. موزه دو بخش دارد: بخش اول، منطقه A میباشد که نمایشگاه خوشنویسی، دست نوشته، مینیاتور، فلزکاری، سرامیک، شیشه، چوب، یشم و حکاکی بر روی سنگ است. دیگری منطقه Bمیباشد که دارای مجموعه وسیعی است از اجناس تولید شده در جهان اسلام در خلال دویست و پنجاه سال اخیر مانند لباس، منسوجات، آلات موسیقی و جواهرات.

Tareq Rajab Museum of Islamic Arts

Tareq Rajab Museum of Islamic Arts

۶. سیاره جادویی کویت (Magic Planet Kuwait)

سیاره جادویی کویت محلی است برای داشتن تفریحاتی عظیم و بهترین مکان در کویت برای تفریح خانوادگی و گردشگری. شما می‌توانید خود را در دنیای دیجیتال کیهانی سیاره جادویی سرگرم کنید. آنجا مکانی برای اسکی در داخل وجود دارد؛ افرادی که عاشق ماجراجویی هستند می‌توانند مسیر آسمان آدرنالین ساز را تجربه کنند؛ بچه‌هایی که عاشق بازی در آب هستند می‌توانند در سرزمین آبی حسابی لذت ببرند و خلاصه تقریبأ همه چیز در سیاره جادویی کویت برای سرگرمی‌تمام رده‌های سنی وجود دارد.

۵. مرکز فرهنگی آمریکا (American Cultural Centre)

مرکز فرهنگی آمریکا مکانی شگفت انگیز از صنایع هنر فرهنگ‌های مختلف مانند خاورمیانه، آسیا و شرق دور است. جاذبه اصلی، بیمارستانهای آمریکایی است که به شیوه ای فوق العاده ساخته شده اند. تمامی‌مکانهای تاریخی به روشی آموزنده و پربار به نمایش درآمده اند. اقامت شما در کویت بدون بازدید از مرکز فرهنگی آمریکا ناقص و ناتمام است. ساعات کاری از دوشنبه تا پنج شنبه و شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ بعدازظهر می‌باشد. با این حال در روز جمعه هم شما می‌توانید بین ساعات ۲ بعدازظهر تا ۷ بعدازظهر از آنجا بازدید نمایید.

۴. پارک آبی (Aqua Park)

این پارک به عنوان اولین پارک آبی با داشتن بزرگترین منطقه در خلیج فارس مورد تجلیل قرار گرفته است. این پارک آبی دارای منطقه وسیعی است که مجاور برجهای کویت می‌باشد. کل مساحت پارک آبی با بیش از شصت هزار متر مربع، محلی عالی برای تفریح با خانواده است. در آنجا بازیهای آبی و سرگرم کننده بسیار زیاد، منطقه شنا برای بزرگسالان، استخر برای بچه‌ها، غواصی، زمین‌های والیبال و خیلی بیشتر از این وجود دارد. خصوصیت ویژه این پارک این است که در آن مساجد جداگانه ای برای مردان و زنان وجود دارد. همچنین می‌توانید نهار را در رستورانهای ویژه ای که در نزدیکی پارک قرار دارند میل نمایید.

۳. باغ وحش کویت (Kuwait Zoo)

باغ وحش کویت دارای مجموعه عظیمی‌از حیوانات کمیاب و نادر است که شامل تعداد کل ۱۶۰۶ حیوان از جمله گونه‌های خطرناک می‌باشد. علاوه بر این، پرندگان نادر در پنج واحد مختلف طبقه بندی شده اند و هر دسته دارای حداقل دوازده گونه است. همچنین محیطی دیدنی برای حیوانات درون قفس فراهم شده است. هدف پارک آموزش دادن به کودکان در مورد حیوانات و نحوه رفتار آنهاست. چهار بخش در پارک وجود دارد به نامهای بخش گروه حیوانات، بخش مرکز فرهنگی، بخش خدمات و نگهداری.

۲. برج‌های کویت (Kuwait Towers)

برج‌های کویت اساسا گروهی از سه برج برجسته ای هستند که در خلیج فارس با زیبایی هرچه تمامتر ایستاده اند. برج اصلی ۱۸۷متر ارتفاع دارد، برج دوم ۱۴۷متر که آب را ذخیره میکند و برج سوم حاوی تجهیزاتی برای چراغانی کردن دو برج بزرگ است. به گفته معمار آن، این برجها نمادی از بشریت و تکنولوژی هستند. برجها بقدری زیبا ساخته شده اند که قلب بازدید کنندگان را غرق شادی میکنند.

Kuwait Towers

Kuwait Towers

۱. مسجد جامع (Grand Mosque)

مسجد جامع یکی از گنجینه‌های جهان است. این مسجد هم بزرگترین و هم مسجد رسمی‌کویت است. مسجد جامع افتخار آن را دارد که جشنها و مراسم مذهبی رسمی‌در آن برگزار شود. مسجد، محدوده ای بزرگ حدود چهل وشش هزار مترمربع را پوشش می‌دهد. مسجد جامع یک مدل فوق العاده از سبک معماری اسلامی‌است؛ علاوه بر این، از طراحی ساختاری ایرانی نیز تاثیر پذیرفته است. مسلمانان از سراسر جهان بیشتر در ماه رمضان آنجا جمع می‌شوند.

 این مطالب اطلاعات کلی می‌دهد و تمام جنبه‌های این موضوع را در برنگرفته است. این نوشته به شما هیچ توصیه ای نمی‌کند. شما باید قبل از هر اقدامی‌با افراد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. این نوشته شامل توصیه‌های حقوقی، مالیاتی و سایر توصیه‌های تخصصی از وب سایت تاپ برگ و شرکت‌های وابسته به آن، نمی‌باشد. نتایج پیشین, ضامن اتفاق مجدد آن‌ها نیست. ما هیچگونه تضمینی در رابطه با درستی، جامع بودن و به روز بودن این مطالب نمی‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *