بازرگانی, خانواده, کسب و کار

چرا اسباب بازی‌ها نقش مهمی‌را در زندگی کودکان دارند؟

اسباب بازی‌ها نقش بسیار مهمی‌در زندگی آینده کودک دارند. کودکی مهم ترین دوران زندگی به حساب می‌آید. بنابراین استفاده از اسباب بازی مناسب می‌تواند خلاقیت کودک را توسعه و امکان تجربه زندگی را برای کودک فراهم کند. در این صورت کودک با اسباب بازی خود دوست می‌شود. بر اساس نظریه متخصصان علوم رفتاری اسباب بازی سبب فکر کردن و رشد تخیل کودک می‌شود.

همچنین اسباب بازی‌ها کودکان را با مفاهیم مختلف از قبیل رنگ‌ها، اشکال و … آشنا می‌کنند. توصیه ما به شما این است که خرید اسباب بازی از فروشگاه اسباب بازی را متناسب با سن کودک خود انجام دهید. زیرا اگر بازی کردن با اسباب بازی برای کودک شما سخت باشد علاوه بر خسته شدن او سبب کاهش اعتماد به نفس کودک شما خواهد شد.

از طرفی اسباب بازی‌‌هایی که بسیار ساده هستند کمکی به رشد فکری کودک شما نخواهند کرد. بنابراین انتخاب اسباب بازی برای کودکان اهمیت ویژه ای دارد. در برخی موارد والدین نسبت به برخی اسباب‌بازی‌ها نظر مساعدی دارند درحالیکه ممکن است اسباب بازی برای کودک شما جذابیتی نداشته باشد. توصیه ما به والدین این است که در تهیه اسباب بازی از فروشگاه اسباب بازی کودکان نهایت دقت و حساسیت را به خرج دهند.

بهتر است اسباب بازی را خریداری کنید که به تقویت قدرت تمرکز، خلاقیت و مهارت‌های حرکتی کودک شما کمک کند.

برای خرید اسباب بازی مناسب با سن کودک خود می‌توانید به سایت تیله‌ها مراجعه کنید. این سایت علاوه بر دارا بودن اسباب بازی‌های متنوع نکات مهم خرید اسباب بازی را برای شما ارائه داده است. در سایت تیله‌ها می‌توانید با مزایای خرید اسباب بازی‌ها بیشتر آشنا شوید. با مراجعه به سایت تیله‌ها می‌توانید خریدی راحت و آسان را تجربه کنید.

اسباب بازی‌های مناسب

اسباب بازی‌هایی که شکل و اندازه خاصی ندارند و کودک می‌تواند مطابق با سلیقه خود آن‌ها را تغییر دهد در پرورش خلاقیت کودک بسیار موثر می‌باشند. اسباب بازی‌های موزیکال با پخش صدای مناسب سبب افزایش شادی و نشاط کودک می‌شوند. استفاده از عروسک‌های سبک و پارچه‌ای که کودکان آن را به عنوان همدم خود به همراه دارند در رشد قدرت تکلم کودک بسیار تأثیرگذار می‌باشند. برای خرید عروسک بهتر است فروشگاه عروسک معتبری را انتخاب کنید. ساخت کاردستی‌های کاغذی سبب رشد خلاقیت کودک خواهد شد.

اسباب بازی‌هایی از قبیل لگو و مکعب‌های رنگی سبب افزایش مهارت کودک در استفاده از دست‌هایش می‌شود.

تاثیر اسباب بازی‌ها بر روحیه کودکان

بازی برای کودکان همانند کلام برای بزرگسالان و ابزاری جهت بیان احساسات کودکانه است. در بازی کودک اسباب بازی‌ها را را به کنترل خود در آورده و با استفاده از آنها می‌تواند برای ورود به زندگی واقعی آماده شود. کودک با اسباب بازی‌ها فقط بازی نمی‌کند بلکه با آنها دوست می‌شود و درد دل و غصه‌هایش را با اسباب بازی‌ها در میان می‌گذارد.

این کار باعث می‌شود کودک بر تمام ترس‌های خود غلبه کند. همچنین سبب کاهش استرس کودک می‌شود. توصیه می‌کنیم اسباب بازی مورد علاقه کودک خود را به مهمانی‌های رسمی‌ببرید. در این صورت می‌توانید استرس و کم حوصلگی کودک خود را کاهش دهید. لازم است بدانید که خرید اسباب بازی بی جان اما جادویی به دقت بسیار زیادی نیاز دارد.

طبق نظر روانشناس سوئیسی ژان پیاژه باید در انتخاب اسباب بازی برای کودکان خود نهایت دقت را به خرج دهید. زیرا اسباب بازی‌ها در شکل دادن تمایلات عاطفی و روانی کودک نقش بسزایی دارند. در صورتی که در انتخاب اسباب بازی دقت کافی نشود تمایلات کودک به شکل‌های دیگری تبدیل خواهند شد.

روان شناسان معتقد هستند که بازی‌های رایانه‌ای آسیب جدی به کودکان وارد می‌کنند. بازی کودکان با اسباب بازی‌هایی مانند تفنگ، تیر و شمشیر سبب تقویت حس خشونت در آنها می‌شود و در نهایت ساختار شخصیت کودک منفی خواهد شد. زیرا کودکان از طریق این نوع بازی‌ها به گونه ای با جنایت و شرارت آشنا می‌شوند. بنابراین بازی‌های خشن تاثیر منفی بر روحیه کودک خواهند داشت.

تاثیر اسباب بازی بر رشد و تربیت کودک

بازی یک امر ضروری و فعالیتی مهم در همه مراحل رشد اولیه کودک به حساب می‌آید. بازی کردن از همه لحاظ از قبیل فیزیکی، هوشی و عاطفی  به رشد کودک کمک می‌کند. کودک از طریق بازی کردن می‌تواند تحریکات خود را کشف کند. در واقع بازی کردن سبب تحرک و تحریک کودک خواهد شد.

در برخی مواقع والدین با خرید اسباب بازی های بی خطر، خوش رنگ و سرگرم کننده اما متوجه می‌شوند که کودک آن‌ها علاقه ای به اسباب بازی نداشته و با سایر وسایل منزل از قبیل درپوش ماهیتابه بازی می‌کنند. این امر برای والدین ناراحت کننده خواهد بود. بنابراین انتخاب بهترین اسباب بازی کار چندان راحتی نیست. شما باید اسباب بازی را برای کودک خود بخرید که جذب آن شود.

به عبارت دیگر اسباب بازی برای کودک تحریک پذیر و لذت آور باشد. از طرفی خرید اسباب بازی مورد علاقه کودک شما ممکن است برایتان گران و یا ارزان تمام شود. اما آنچه که اهمیت دارد این است که کودک شما از بازی کردن با آن لذت می‌برد. در اینصورت بیشترین امکانات یادگیری برای کودک شما فراهم خواهد شد. زیرا بازی و اسباب بازی برای کودک شما بسیار اهمیت دارند.

می‌توان گفت کودک ساعات بسیار زیادی را به بازی کردن اختصاص می‌دهد. کودک زمانیکه از بازی کردن لذت ببرد آن را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهد. بنابراین اسباب بازی‌ها در هر سنی برای کودکان اهمیت دارند. بهترین اسباب بازی‌ها برای کودکان پیش دبستانی اسباب بازی‌های آموزشی می‌باشد.

در حالیکه ماشین اسباب بازی برای پسر بچه‌ها ایده آل تر است. عروسک برای دختر بچه‌ها جذاب تر و مناسب تر می‌باشد. اسباب بازی آموزشی نقش موثری در تفکر، سرگرمی، تخیل و یادگیری کودک دارد. کودک با اینگونه اسباب بازی‌ها دنیای پیرامون خود را بهتر درک خواهند کرد.

از طرفی ایمنی و کیفیت اسباب بازی بسیار اهمیت دارد. براساس نظرات انجمن جهانی تعلیم و تربیت کودکان اگر اسباب بازی‌ها با دقت کافی انتخاب شوند نقش موثری بر کیفیت بازی و رشد کودک خواهند داشت. از طرفی اسباب بازی‌های آموزشی سبب افزایش هوش، افزایش احساسات کودک و مهارت‌های اجتماعی او خواهد شد. این اسباب بازی‌ها نقش بسزایی در گسترده کردن دید گروه‌های مختلف سنی کودکان دارند.

چرا باید اسباب بازی‌های کودکان را با شناخت و دقت کافی خریداری کنیم؟

بازی یکی از نیازهای اساسی کودکان است. بازی علاوه بر سرگرم کردن کودک او را برای ورود به زندگی واقعی آماده می‌کند. از طرفی انتخاب اسباب بازی مناسب کار چندان راحتی نیست. انتخاب اسباب بازی موضوع بسیار مهمی‌است که والدین باید به آن توجه کنند.

زیرا هیچ چیزی به اندازه اسباب بازی برای کودک اهمیت ندارد. اسباب بازی فقط وسیله ای برای بازی کردن کودک نیست بلکه اسباب بازی برای کودک به یک موجود جاندار تبدیل می‌شود. کودک اسباب بازی را  دوست خود می‌پندارد. به عبارت دیگر کودک با اسباب بازی درددل می‌کند، دعوا می‌کند و استرس‌ها و نگرانی‌های خود را با اسباب در میان می‌گذارد.

این امر باعث تخلیه استرس و فشارهای عصبی کودک خواهد شد. بنابراین اسباب بازی‌ها در زندگی کودکان بسیار مهم می‌باشند. اسباب بازی‌ها از عوامل اساسی در افزایش شادی و نشاط کودک به حساب می‌آیند. اسباب بازی ابزاری جهت یادگیری و رشد کودک می‌باشد. ژان پیاژه معتقد است که والدین باید در انتخاب اسباب بازی دقت لازم را به خرج دهند. زیرا اسباب بازی‌ها نقش بسیار مهمی‌در شکل دادن تمایلات عاطفی و روانی کودک دارند.

در صورتیکه والدین در انتخاب اسباب بازی دقت نکنند ناخواسته سبب تغییر تمایلات کودک خواهند شد. تاثیر والدین در بازی کودکان به عوامل مختلفی بستگی دارد. والدین براساس نگرشی که به بازی کودکان خود دارند می‌توانند در انتخاب اسباب بازی موثر باشند. والدین با شناخت مراحل رشد کودک و براساس تجربه بازی‌های کودکی خود می‌توانند در بازی کودکان موثر می‌باشند.

در صورتیکه والدین با انواع بازی‌ها آشنا باشند اسباب بازی مناسب تری را برای کودک خود خریداری خواهند کرد. والدین باید به اهمیت بازی و نقش آن در رشد کودک باور داشته باشند. والدین با شرکت در بازی کودکان می‌توانند به شناخت بهتری از فرزندان خود دست پیدا کنند. از طرفی بازی با کودک سبب آرامش والدین خواهد شد. بازی برای کودکان نقش حیاتی دارد.

بازی سبب پرورش روح کودک می‌شود. از طرفی والدین با مشارکت در بازی کودک خود می‌توانند صفات اخلاقی و اجتماعی فراوانی را به او یاد دهند. بازی گروهی سبب پرورش وجدان کودک می‌شود.

در کنار مباحث گفته شده عروسک‌ها نیز نقش بسیار مهمی‌در کنار اسباب بازی‌ها در زندگی کودکان ایجاد می‌کنند و نقش پررنگی را در زندگی آن‌ها  از خردسالی تا کودکی دارند؛ از آن جا که بعضی کودکان بدون عروسک پولیشی خود به تخت خواب نمی‌روند. این مسئله موجب می‌شود به این بحث فکر کنیم که در کنار رعایت تمامی‌جوانب نام برده شده درباره اسباب بازی‌های کودکان، درباره عروسک‌ها نیز به اندازه مورد نیاز التفات صورت گیرد.

والدین با مراجعه به فروشگاه تیله‌ها می‌توانند اسباب بازی مناسب کودک خود را خریداری کنند. تنوع اسباب بازی در این فروشگاه بسیار زیاد است. شما می‌توانید انواع عروسک، لگو، ماشین اسباب بازی را از فروشگاه تیله‌ها تهیه کنید. محصولات فروشگاه تیله‌ها در عین با کیفیت بودن قیمت بسیار مناسبی دارند.

۲ دیدگاه برای “چرا اسباب بازی‌ها نقش مهمی‌را در زندگی کودکان دارند؟

  1. علی گفت:

    مقاله بسیار جذابی بود در خصوص خرید اسباب بازی بود.

  2. مریم گفت:

    بسیار مقاله جذاب و مفیدی در معقوله خرید اسباب بازی و خرید عروسک بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *