گردشگری, مهاجرت

هزینه سفر به آلمان در سال 2023 چقدر است؟

آلمان یکی از بهترین‌ترین و  جذاب‌ترین مقاصد گردشگری اروپایی برای ایرانیان و بسیاری از جهانیان به شمار می‌رود. آلمان در مرکز قاره اروپا قرار دارد و به علت موقعیت جغرافیایی مناسب دسترسی به آب‌های آزاد از طریق دریای شمال و دریای بالتیک جاذبه‌های توریستی بسیاری دارد. وجود طولانی‌ترین رودخانه‌هایی نظیر رودخانه راین، البه و دانوب همچنین داشتن آب‌وهوای معتدل قاره‌ای همه‌وهمه باعث شده است تا هرساله علاقه‌مندان بسیاری آلمان را برای مقصد گردشگری خود انتخاب کنند.

آلمان یکی از بهترین‌ترین و  جذاب‌ترین مقاصد گردشگری اروپایی برای ایرانیان و بسیاری از جهانیان به شمار می‌رود. آلمان در مرکز قاره اروپا قرار دارد و به علت موقعیت جغرافیایی مناسب دسترسی به آب‌های آزاد از طریق دریای شمال و دریای بالتیک جاذبه‌های توریستی بسیاری دارد. وجود طولانی‌ترین رودخانه‌هایی نظیر رودخانه راین، البه و دانوب همچنین داشتن آب‌وهوای معتدل قاره‌ای همه‌وهمه باعث شده است تا هرساله علاقه‌مندان بسیاری آلمان را برای مقصد گردشگری خود انتخاب کنند.

مراحل سفر به آلمان چگونه است؟

اگر تمایل دارید به‌عنوان یک گردشگر به کشور آلمان سفر کنید، بهتر است قبل از اخذ ویزای توریستی آلمان، ابتدا تحقیق کاملی درباره‌ی سفر خود انجام دهید. از بررسی آب‌وهوا گرفته تا جاذبه‌های دیدنی، چک‌کردن تعطیلات و مناسبت‌ها همچنین اطلاع از وضعیت قیمت هتل و پرواز و … همه‌ی این موارد می‌تواند برای برآورد یک هزینه نسبی به شما کمک کند. پس از انجام تحقیق درباره‌ی وضعیت کلی هزینه‌ها می‌توانید قیمت تورهای مسافرتی را با یک دید آگاهانه بررسی کنید. اما قبل از هر تصمیم جدی برای سفر باید جهت اخذ ویزای توریستی اقدام کنید. بدیهی است که برای اخذ ویزای گردشگری آلمان باید مراحلی را بگذرانید.

  • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی به آلمان
  • ارائه مدارک لازم به سفارت آلمان برای تکمیل پرونده
  • دریافت ویزای توریستی
  • خرید بلیت و سفر به آلمان

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای توریستی آلمان

از جمله مدارکی که باید برای اخذ ویزای توریستی کشور آلمان به سفارت تحویل دهید شامل کپی و اصل شناسنامه، کپی و اصل گذرنامه که اعتبار آن حدود ۶ ماه باشد، سه قطعه عکس رنگی در اندازه‌ی موردنظر، اسناد شغلی و تحصیلی، مدارک تمکن مالی و گواهی از بانک و همچنین ارائه‌‌ی گزارش مالی حساب است. همچنین تهیه و ارائه دعوت‌نامه‌ای از طرف خانواده یا آشنایان خود که در کشور آلمان اقامت دائم دارند از مدارک موردنیاز برای ارائه به سفارت برای گرفتن ویزای توریستی آلمان است. همچنین باید تمام مدارک را به انگلیسی ترجمه رسمی‌کنید و سپس به سفارت آلمان تحویل دهید.

هزینه‌ی دقیق سفر به آلمان چقدر است؟

هزینه سفر به آلمان بستگی به عوامل مختلفی دارد و کاملاً متغیر است به طور مثال ممکن است شخصی بتواند با هزینه‌ی 50 میلیون به آلمان سفر کند درحالی‌که حداقل هزینه برای سفر شخص دیگری 100 میلیون تومان باشد. هزینه به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد؛ اما هزینه‌ی کلی شامل هزینه‌ی اخذ ویزا، هزینه‌ی بلیت و هتل، هزینه‌ی تردد و هزینه‌ی تفریح است. در این مسیر داشتن یک راهنمای خوب می‌تواند به شما در پیداکردن کم‌هزینه‌ترین خدمات کمک کند. برای مثال فرض کنید دوستی در آلمان دارید که می‌تواند شما را از پیداکردن بهترین مسیرهای حمل‌ونقل همگانی گرفته تا معرفی کم‌هزینه‌ترین تفریحات راهنمایی کند در این صورت شما می‌توانید با یک قیمت عالی به آلمان سفر کنید.

راهکارهایی برای کاهش هزینه‌ی سفر به آلمان

مسافرت به آلمان و سایر کشورهای اروپایی برای ایرانیان پرهزینه است. چراکه کاهش ارزش ریال و افزایش نرخ ارز باعث شده تا ایرانیان متحمل هزینه‌های زیادی برای مسافرت به خارج از کشور شوند. برای همین می‌توانید از راه‌حل‌های پیشنهادی ما استفاده کنید تا بتوانید در هزینه‌ی سفر به آلمان صرفه‌جویی کنید:

هزینه اقامت در هتل‌ها بسیار بیشتر از متل‌هاست. خوشبختانه کشور آلمان نیز به عدم بودجه کافی برخی از مسافران واقف بوده و تعداد متل‌ها نیز در حال افزایش است. با اقامت در متل‌ها می‌توانید هزینه اقامت خود را به کمتر از نصف هزینه اقامت در هتل‌ها کاهش دهید.

هزینه خرید غذا در آلمان بسیار پایین است. غذاهای خیابانی و صرف غذا در رستوران‌های غیر لوکس گزینه ایده‌آلی برای صرف یک غذای ارزان‌قیمت و خوشمزه است.

اگر بخواهید از قطارهای تندرو برای مسافرت در آلمان استفاده کنید باید هزینه زیادی بپردازید؛ اما استفاده از قطارهای درجه‌دو و سه بسیار مقرون‌به‌صرفه است. استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی از جمله اتوبوس نیز کاهش هزینه‌ها را به دنبال دارد.

تفریحات کم‌هزینه یا رایگان را از دست ندهید. از جمله این تفریحات می‌توان به گردش در برلین و موزه‌های آن، گردش در خیابان‌های اعیانی و روپایی مونیخ، بازدید از جنگل سیاه در نزدیکی مرز فرانسه، تفریح در مجاورت دریاچه کنستانس، بازدید از پارک ملی برشتسگادن در منطقه آلپ و بازدید از پارک المپیک مونیخ اشاره کرد.

کاهش هزینه حمل اثاثیه در سفر به آلمان

همان‌طور که در این مقاله اشاره کردیم مهم‌ترین راه کاهش هزینه تحقیق در مورد راهکارهای مختلف کاهش قیمت سفر است. شما برای کاهش هزینه حمل اثاثیه در سفر به آلمان می‌توانید از بار خود را از طریق فریت بار به آلمان یا برعکس بفرستید تا سفر ارزان‌تری را تجربه کنید و نگران میزان خرید و سوغاتی‌های خود نباشید. برای اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید به وب‌سایت شرکت بازرگانی بین‌المللی همراه دژ ایرانیان به آدرس اینترنتی www.hamrahdezh.com مراجعه فرمایید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *