بازرگانی, سلامت

نباید تشک طبی بخرید!

یکی از فکرهای رایج بین ما این است که یک تشک استاندارد، تشک طبی است! که در واقع نادرست است. تشک طبی مناسب همه نیست لااقل برای 80% ما ایرانی‌ها تشک طبی، تشک راحت و مناسبی نیست!!!

پس تشک طبی برای چه کسی مناسب است؟

تشک طبی تشکی است که برای کسانی که دارای دیسک کمر هستند مناسب است. این تشک‌ها بدون فنر هستند و درجه سفتی بالایی دارند که مانع از فرو رفتن فرد در تشک می‌شود (که برای دیسک مضر است). همینطور تشک‌های طبی برای کسانی که عادت به جای خواب سفت دارند (مانند روی زمین) نیز مناسب است.

در سنین بالا هم توصیه به تشک طبی می‌شود اما برای مسن تر‌ها هم می‌شود متناسب با وزنشان تشک‌های با درجه سفتی کمتری انتخاب کرد.

حراج تشک | مرجع تخصصی عرضه تشک و کالای خواب در ایران

B  E  D  S  A  L  E . i  r

بهترین برندها | بهترین قیمت‌ها |  مشاوره تخصصی| بهترین سرویس

0912-972-5343

021-2842-3448

تشک طبی باعث ناراحتی و درد می‌شود؟ برای چه کسانی؟

تشک طبی برای کسانی که گودی کمر دارند باعث ناراحتی می‌شود. در واقع کسانی که گودی کمر دارند باید از تشک‌های با درجه نرمی‌بیشتر استفاده کنند که هنگام خواب گودی کمرشان پر شود.

بهترین نوع تشک برای گودی کمر، تشک‌های دارای لایه مموری فوم هستند که متناسب با فرو رفتگی بدن با آن شکل می‌گیرد.

بالش طبی

یکی از موثرترین عوامل برای پیشگیری از دردهای استخوانی مثل کمردرد و ستون فقرات در کنار تشک، بالش مناسب است. در زمان استراحت اگر گردن و ستون فقرات شما در یک راستا باشند بهترین حالت ممکن است. اغلب پزشکان به خوابیدن روی پهلو توصیه می‌کنند. برای اینکه گردن و ستون فقرات شما در یک راستا باشد، استفاده از بالش‌های طبی که گودی گردن را پر میکند توصیه می‌شود. انتخاب این نوع بالش‌های طبی که معمولا از جنس مموری فوم ساخته می‌شوند متناسب با جثه فیزیکی و مدل خوابیدن خواهد بود. برای مثال برای خوابیدن به پهلو بالش‌های مموری فوم طبی با شکل موجدار توصیه میشود تا فرو رفتگی گردن را پر کند و سایز این بالش باید متناسب قد و وزن شما باشد. اگر قد بیشتر از 170 سانتیمتر است و وزن شما بیشتر از 70 کیلوگرم است مدل موجدار بزرگ برای شما مناسب است. اگر قد و وزن شما کمتر است مدل موجدار کوچک برای شما مناسب است.

نه دیسک کمر دارم، نه گودی کمر حالا تشک خوب چی بخرم؟

اگر شما ملاحظه پزشکی ندارین یا به طور کلی کمر درد خاصی ندارین می‌تونین براساس وزن، درجه سفتی مورد علاقه و مهمتر از همه براساس بودجه خرید کنین. در حالت نرمال تشک‌هایی که درجه سفتی متوسطی دارند برای افراد عادی مناسب هستند. تشک‌های فنر دار اغلب در محدوده تشک‌های با درجه سفتی متوسط قرار دارند. بعضی‌ها کمی‌نرمتر از متوسط و بعضی سفتر هستند. البته میدانیم که میزان سفتی مثل گرما و سرما نسبی است یعنی چیزی که برای من حس نرمی‌داره ممکن است برای شما سفت باشد یا حتی سفتی غیر قابل تحمل! اما ما همیشه وضعیت متوسط را در نظر میگیریم.

تشک فنری منفصل یا فنری متصل؟

تشک‌های فنری خود به در دوسته فنری منفصل یا فنر پاکتی (Pocket spring) و فنری متصل (Bonnel Spring) دسته بندی میشوند. تشک‌های فنر منفصل جدید هستند و نسبت به نسل قبلی خود چندین برتری دارند که شامل:

 • تراکم بالاتر اسکلت و عمر بالاتر نسبت به فنرهای متصل
 • عدم لرزش در حین نشست و برخاست و غلتیدن
 • شکل گیری براساس میزان فشار در هر نقطه
 • مقاوم در برابر رطوبت و تعریق به دلیل استفاده از الیاف مخصوص
 • تسهیل تبادل جریان هوا در سطح تشک به دلیل استفاده از لایه مخصوص
 • نرم و راحت برای خوابی سالم و نشاط بخش

در کل تشک‌های فنر منفصل برای تشک‌های دونفره بسیار لازم به نظر می‌رسند.

چرا باید اینترنتی تشک بخریم:

 • قابلیت مشاهده و مقایسه محصولات و برندهای مختلف
 • استفاده از نظرات کاربران دیگر
 • رقابت قیمتی و خرید با بهترین قیمت
 • استفاده از مشاوره‌های تلفنی و تخصصی
 • صرف زمان کمتر
 • خدمات ارسال و حمل طبقات

برای خرید تشک شما نیازی به لمس تشک ندارید همانگونه که وقتی به فروشگاه میروید و از نظر فروشنده بهره میگیرید میتوانید از نظر مشاوره‌های تخصصی تر تلفنی نیز استفاده کنید.

همچنینن تست سفتی و نرمی‌تشک در فروشگاه به چند دلیل اصلی بی فایده است:

 • تشک‌هایی که در فروشگاه تست می‌کنید نسبت به تشک‌های نو نرمتر هستند زیرا تعداد زیادی آن تشک‌ها را تست کرده اند و مثل تشک نو نیستند.
 • شما تا زمانی که روی تشک استراحت نکنید نمی‌توانید مطمئن شوید که برای شما مناسب است یا نه ! نشستن، مشت زدن، با زانوی روی تشک رفتن و حتی دراز کشیدن تا زمانی که شما به صورت راحت استراحت نکنید نمی‌توانید مطمئن شوید که برای شما چه تشکی مناسب است.
 • شما حتی بعد از خرید شاید تا یک یا چند هفته نتوانید با تشک خود حس راحتی داشته باشید. به 2 دلیل یکی اینکه تشک نو، کمی‌خشک است و پس از یک ماه استفاده تشک کم کم حالت عادی به خود میگیرد. دوم اینکه تغییر جای خواب همیشه موجب تغییر و بهم خوردن ریتم خواب می‌شود.

تشک مناسب نوزاد ، کودک و نوجوان چی بخریم؟

برای تخت نوزاد لازم نیست تشک خیلی گرون بخرین! نه خیلی روی تخت خودش می‌خوابه نه وزنی داره که تاثیر داشته باشه روی تشک فنری یا طبی

اما برای تخت نوجوان باید تشک‌های عادی رو بخرین که برای یک آدم سالم و بزرگسال می‌خرین اما چون وزنشون کمتر هست میتونین تشک‌های با درجه نرمی‌بیشتر بخرین یا اگه میخواین خیلی سال ازش استفاده کنه متناسب با یک فرد بالغ براشون خرید کنین. معمولا برندهای تشک خودشون به صورت استاندارد چند مدل مخصوص نوجوان‌ها تولید می‌کنن که شما هم میتونین ازشون خرید کنین.

و برسیم به سوال اصلی که در ادامه راجع به اون صحبت کنیم

قیمت تشک خوب چنده؟

قیمت تشک بسته به نوع اون که تعیین کننده مواد اولیه و قیمت تموم شده اون هستش. اما اگر در نگاه اول دیدین تفاوت زیادی بین دو محصول مشابه است، قبل از هر قضاوتی به جزئیات هرکدوم دقت کنین. جزئیاتی مثل ارتفاع، نوع پارچه، نوع اسفنج به کار رفته در تشک، نوع و کیفیت اسکلت به کار رفته در اون و تعیین سنجش صداقت کسی که اینها رو بهتون گفته. در حراج تشک ما لیست قیمت خوشخواب ، کنزا رویا، ویسترو تمام برندهای خوب بازار رو داریم. همینطور اطلاعات هر محصول رو دقیق و به صورت تخصصی اونجا مطالعه کنین.

کدوم برند تشک رو انتخاب کنم؟

در ایران برندهای شناخته شده بسیاری وجود دارن مثل تشک خوشخواب که همه تشک تخت رو به اسم خوشخواب می‌شناسیم یا تشک رویا که سالهاست از تشک‌های محبوب بازار ایران هست. تشک ویستر و … اما در واقع شما باید براساس نیازهای خودتون تصمیم گیری کنین نه براساس برندها. شما باید ببینین کدوم شرکت مدل متناسبتری با نیاز شما عرضه می‌کنه. چه از لحاظ قیمت، مدل، سایز، ارتفاع و …

از کجا تشک بخریم؟

فروشگاه‌های حضوری و غیر حضوری زیادی هستند که می‌توانید از آنها خرید کنید اما ما خوشحال می‌شویم که شما از ما بخرید.

تلاش میکنیم بهترین محصول مطابق با نیاز شما رو با بهترین قیمت از حراج تشک بخرید.

درباره ما

ما یک گروه تامین کننده و فروش  تشک و کالای خواب در کشور عزیزمان ایران هستیم. می‌خواهیم محصولات با کیفیت بالا را به بهترین قیمت به شما عرضه کنیم، کاری که سالهاست برای آن تلاش می‌کنیم. همچنین یک سرویس خوب شامل تحویل به موقع و سریع و خدمات پس از فروش را وظیفه خود می‌دانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *