آرایش و زیبایی

آموزش و خدمات حرفه ای تاتو بدن و صورت در تهران

برترین مرکز اموزش تاتو

آموزش تاتو بدن در اصل نوعی چاپ بر روی بدن است که در آن طرحی با قرار دادن جوهر ، رنگها و رنگدانه‌ها ، به شکل دائم یا موقتی در لایه درم پوست ایجاد می‌شود و رنگدانه پوست را تغییر می‌دهد. هنر ساختن و خلاقیت با تاتو روی بدن بسیار جلوه زیبایی دارد.

تاتو بدن در سه دسته گسترده قرار می‌گیرد: صرفاً تزئینی (بدون معنی خاص). نمادین (با معنای خاصی که مربوط به پوشنده باشد) و تصویر (تصویری از یک شخص یا مورد خاص). علاوه بر این ، از تاتوی بدن می‌توان برای شناسایی مانند تاتو گوش به به عنوان شکلی از مارک تجاری استفاده کرد.

انواع تاتو بدن

آکادمی‌پوست آمریکا پنج نوع تاتو را ارائه می‌دهد: تاتو‌های  آسیب زا ، که به آن “تاتو طبیعی” نیز می‌گویند ، ناشی از سوزن زدن درد آور است. تاتو‌های آماتور؛ تاتو‌های حرفه ای ، چه از طریق روش‌های سنتی و چه با دستگاه‌های مدرن تاتو و تاتو انجام می‌گیرند. تاتو‌های آرایشی ، همچنین به عنوان “آرایش دائمی” نیز شناخته می‌شود و تاتو‌های پزشکی که بسیار مرسوم نیستند.

آشنایی با آموزش تاتو بدن

تتو یا همان تاتو طرح و نقشی است که به صورت همیشگی و دائمی‌روی پوشت بدن حک می‌شود. این نقش‌ها می‌تواند به صورت همیشگی روی بدن شما ماندگار باشد. آموزش  تاتو بدن یکی از آموزش‌های جذاب و پر درآمد می‌باشد که به همین سبب افراد زیادی تمایل گرایش به این حرفه پیدا کرده اند. علاوه بر تنوع در طرح‌ها و نقش‌های تاتو، رنگ‌های آن نیز متنوع می‌باشد. این رنگ‌ها شامل سیاه، قرمز، قهوه ای می‌باشد. این رنگ‌ها به وسیله تجهیزات تاتو و دستگاه آن به زیر گوشت فرد تزریق می‌شود، این کار باعث ماندگاری بیشتر طرح و نقش روی بدن می‌شود. هزینه آموزش تاتو بدن بسته به مهارت مربیان تدریس متفاوت می‌باشد. آموزشگاه‌های زیادی در سراسر کشور، آموزش حرفه ای تاتوی بدن را به نحو احسنت انجام می‌دهند.

دلایل آموزش تاتو حرفه ای و انجام آن

تاتو بدن یا همان خالکوبی در زمان‌های گذشته تنها مورد استقبال افراد سرکش و یاغی بوده است و مردم دیگر دید منفی نسبت به آن داشتند. اما در دنیای امروز دیگر آن دید منفی روی تاتو و انجام آن وجود ندارد. زمانی که بازیگران و ورزشکاران از تاتو استفاده کردند، جوانان تمایل بیشتری به انجام آن پیدا کردند و جامعه نیز از نگاه منفی خود دست برداشت و دید خود را تغییر داد.

آموزش تاتو بدن و انجام آن دیگر تنها برای افراد یاغی و سرکش نمی‌باشد، بسیاری از افراد برای پوشاندن جای زخم‌های خود از آن استفاده می‌کنند. اما این مورد بسیار کم دیده می‌شود و بیشترین دلیل برای انجام تاتو روی بدن همان زیبایی و مد می‌باشد.

آموزش تاتو کردن و انجام آن نه تنها برای پسر‌ها بلکه برای دختر‌ها نیز انجام می‌شود. دختر‌ها نیز روی بدن خود انواع و اقسام طرح و نقش‌ها را تاتو می‌کنند. البته تفاوتی که تاتو بدن دختر‌ها با پسر‌ها دارد در اندازه آن می‌باشد. دختر‌ها بیشتر طرح‌های ریز و کوچک را انتخاب می‌کنند اما پسر‌ها طرح‌های بزرگ را می‌پسندند.

آموزش تاتو

اگر تصمیم دارید تاتو کنید بسیار مهم است که از خود در برابر عفونت محافظت کنید. اطمینان حاصل کنید که آموزشگاه تاتو تمیز و ایمن است و همه وسایل استفاده شده یکبار مصرف هستند (در مورد سوزن، جوهر، دستکش) و استریل شده هستند.

آموزشگاه‌های حرفه ای معمولا به تمیزی محیط کاری خود افتخار می‌کنند. در اینجا چند مورد برای پرسیدن وجود دارد.

دانستنی‌های آموزش تاتو

  • آیا در مرکز تاتو از سوزن‌های یکبار مصرف استفاده می‌شود و با استفاده از اتوکلاو (دستگاهی که از بخار، فشار و گرما برای پاکسازی استفاده می‌کند) همه تجهیزات را پاکسازی می‌کند؟ باید سوزن‌ها و سایر تجهیزات را از ظروف مهر و موم شده و استریل خارج شوند.
  • آیا از کارتریج‌های یکبار مصرف جوهر استفاده می‌شود که پس از هر مشتری دور انداخته شود؟

آیا آموزشگاه تاتو از اقدامات احتیاطی جهانی پیروی می‌کند؟ این روش‌هایی است که باید در هنگام برخورد با خون و سایر مایعات بدن برای جلوگیری از شیوع اچ آی وی ، هپاتیت ب و سایر عفونت‌های جدی خونی دنبال کنید.

روش انجام تاتو چگونه است؟

روش درست آموزش تاتو به صورت طبیعی اینگونه است و باید چنین چیزی را انتظار داشته باشید:

تتو آرتیست باید دست‌های خود را با آب و صابون ضد باکتری بشوید و از دستکش‌های تمیز و تازه (و احتمالا ماسک جراحی) استفاده کند.

ناحیه ای که قرار است روی بدن خالکوبی شود با صابون شسته و در صورت لزوم تراشیده می‌شود.
. دوباره ناحیه با الکل یا ضد عفونی کننده تمیز می‌شود. یک لایه نازک از پماد مانند ژل نفتی استفاده می‌شود
با استفاده از دستگاه خالکوبی با سوزن‌های استریل متصل شده، تاتو آرتیست شروع به ترسیم طرح کلی خالکوبی می‌کند. بسته به طرح و جلوه مورد نظر، ممکن است هنرمند سوزن‌ها را تغییر دهد. تمام سوزن‌ها باید یکبار مصرف باشند یا استریل شوند.

. هرگونه خون یا مایعات با یک گاز یا پارچه استریل، یکبار مصرف پاک می‌شود
بعد از اتمام کار، ناحیه ای که اکنون یک خالکوبی تمام شده است، یک بار دیگر تمیز می‌شود و یک باند روی آن زده می‌شود.

میکروبلدینگ

برای افرادی که ابرو‌های نازک دارند و به دنبال پر کردن آن هستند ، این روش نیز یک راه حل دائمی‌تلقی می‌شود . در این جا آن چه شما باید درباره این روند جدید بدانید ، شامل حقایق ، هزینه میکروبلیدینگ و خطرات مرتبط ، مطرح می‌شود . اصطلاح آموزش  میکروبلیدینگ چند سالی است که از ورود آن می‌گذرد و افراد مشهور به تازگی این کار را انجام می‌دهند.

این روش یک روش تاتو آرایشی است که در نواحی ابرو نازک انجام می‌شود و ابرو پر می‌شود تا ظاهر آن‌ها کامل تر به نظر برسد . بر خلاف یک خال کوبی سنتی ، که دائمی‌است ، ممکن است رنگ آمیزی از این راه تا 3 سال ادامه یابد . این امر به این دلیل است که این روش از ابزار‌های مختلف و مقدار کمتری رنگدانه استفاده می‌کند.

حقایق لازم در مورد میکروبلیدینگ

این روند شامل استفاده از یک ابزار میکروبلاست دستی با سوزن است.

این روش شامل شکستن پوست است و اگر افراد بی آموزش تحت شرایط غیر بهداشتی آن را انجام دهند ، بروز عفونت ممکن است.

موفقیت این روش بستگی به شخص انجام دهنده آن دارد.

میکروبلدینیگ بسته به نوع پوست مشتری بین 12 تا 18 ماه دوام دارد. باید دقت داشته باشید پس از این مدت ابروها می‌بایست مجددا ترمیم شوند که البته کار ترمیم دشوارتر است. بنابراین پس از طی دوره آموزش میکروبلیدینگ اقدام به ترمیم نکنید.

ارتباط با کلینیک دکتر تاتو : 09120660447

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *