آمریکا, مهاجرت

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

کشور آمریکا یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان است، به طوری که از میزان جمعیت ایرانیانی که از کشور ایران مهاجرت می‌کنند، 37 درصدشان این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند.

حضور بهترین دانشگاه‌های دنیا، اقتصاد قوی و پیشرو، سیستم آموزشی و تحصیلی قوی، دسترسی سریع به همه امکانات و شرایط خوب زندگی از مزیت‌های اصلی زندگی در کشور آمریکا است؛ به همین دلیل میزان مهاجرت ایرانیان به آمریکا از سال‌های گذشته به طور صعودی در حال افزایش است. در ادامه همراه ما باشید تا جزئیات مربوط به مهاجرت به آمریکا را برای شما عزیزان شرح دهیم.

مهاجرت کاری به آمریکا

همان طور که می‌دانید مهاجرت به آمریکا دارای روش‌های متعددی است که هر کدام از آنها شرایط و قوانین مربوط به خود را دارد. از این رو اطلاع از قوانین آن می‌تواند برای افرادی که قصد اخذ اقامت آمریکا را دارند مفید باشد.

یکی از روش‌های مهاجرت به آمریکا، کار در این کشور است. با وجود اقتصاد قوی و گستردگی مشاغل در امریکا اتباع خارجی از فرصت‌های شغلی متنوعی برخوردار هستند. حال اگر به عنوان یک فرد ایرانی قصد کار در آمریکا را دارید، می‌بایستی یک دعوت نامه کاری از طرف کارفرما و یا یک شرکت معتبر داشته باشید و یا به عنوان یک نیروی کار در شرکت بین المللی مشغول کار در آمریکا شوید.

روند کار به این صورت است که کارفرما یا شرکت مورد نظر درخواست کار را به اداره مهاجرت آمریکا ارائه می‌دهد، سپس اگر شما از تحصیلات، مهارت‌ها و توانایی کافی برخوردار باشید، می‌توانید ویزای کاری خود را برای مهاجرت به آمریکا اخذ نمایید.

اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت به آمریکا هستید می‌توانید با اخذ ویزای کار موقت یا گرین کارت اشتغال برای این موضوع اقدام نمایید. برای مهاجرت به آمریکا انواع ویزاهای کاری موقت وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید برای مدت زمان مشخصی در آمریکا بمانید. البته این روش‌ها هرکدام با پیچیدگی‌هایی همراه است که می‌بایستی توسط افراد حرفه ای در این زمینه پیگیری و عملیاتی شود.

مهاجرت کاری به آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

بسیاری از افراد هستند که برای مهاجرت به آمریکا روش سرمایه گذاری را انتخاب می‌کنند دلیل این موضوع هم بر می‌گردد به کیفیت زندگی در این کشور، فناوری‌های خاص، زیرساخت قوی، محیط پایدار و مناسب برای تجارت، نیروی کار حرفه ای و بسیاری عوامل دیگر. از این رو به علت اقتصاد قوی در این کشور بسیاری از سرمایه گذاران، آمریکا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب  می‌کنند. لازم به ذکر است که حداقل مبلغ سرمایه گذاری در این کشور 500 هزار دلار است.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

همان طور که می‌دانید بهترین دانشگاه‌های جهان در کشور آمریکا قرار دارد، از این رو بسیاری از جوانان برای ادامه تحصیلات خود وارد کشور آمریکا می‌شوند. اخذ ویزای تحصیلی یکی از مرسوم ترین و کم ریسک ترین ویزاها در کشور آمریکا است. البته این را بدانید که تحصیل در مدارس آمریکا به همین راحتی نیست، افرادی که می‌خواهند وارد مدارس این کشور شوند می‌بایستی همراه والدین خود که اقامت آمریکا را دارند اقدام به ثبت نام نمایند.

جمع بندی

در پایان می‌توان بیان کرد که روش‌های مهاجرت به آمریکا فقط معطوف به این سه مورد نیست، بلکه این موارد جز رایج ترین روش‌ها می‌باشند. موسسه مهاجرتی لاویژن با همکاری کارشناسان تخصصی در حوزه مهاجرت به آمریکا در کنار شما عزیزان خواهد بود. این موسسه با دهها سال سابقه و عملکرد موفق در این زمینه، راهنمای متقاضیان مهاجرت به آمریکا می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان لاویژن تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *