بازرگانی, علم و فناوری, کسب و کار

باتری گوشی خود را باید تا چه میزان شارژ نماییم؟

امروز می‌خواهیم به بررسی اینکه باید تا چه میزان گوشی خود را به شارژ متصل کرد بپردازیم. اگر شما نیز می‌خواهید بدانید باید به چه میزانی گوشی خود را به منبع شارژ متصل کنید بدانید توصیه می‌کنم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

باتری را تا چه میزان شارژ نماییم؟

ممکن است این سوال نیز به ذهنتان آماده باشد که باتری را باید تا چه میزان شارژ نمود؟  اگر بخواهیم در رابطه با میزان شارژ و دوام آن در طول روز بگوییم بستگی به این دارد که شما در طول روز چه میزان از گوشی خود استفاده می‌نمایید. حتی ممکن است شما گاهی گوشی خود را تا 100 درصد شارژ نمایید اما برای شما به اندازه 100 درصد کارایی نداشته باشد. سوال دیگری که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که آیا لازم است زمانی که گوشی شارز می‌شود آن را خاموش نماییم؟ آیا می‌شود بدون شارژر گوشی را شارژ نمود؟ باتری اگر سالم باشد تا چه میزان می‌تواند کار کند؟ باتری تا چه میزان می‌تواند شارژ را نگهداری نمایید؟

حتما شما هم با این صحنه رو به رو شده اید زمانی که می‌خواهید گوشی را به شارژ متصل نمایید این سوال را از خود می‌پرسید که گوشی را تا چه درصدی شارژ کنم؟ جواب این سوال بستگی به این دارد که گوشی از چه میزان ظرفیتی برخوردار است و همچنین اینکه گوشی چه مدت قرار است مورد استفاده قرار بگیرد.

چه میزان وقت نیاز تا گوشی به شارژ متصل باشد؟

همان طور که می‌دانید مهم ترین عضو هر گوشی، باتری آن است چرا که انرژی مورد نیاز گوشی را فراهم می‌نماید تا بتوانیم از گوشی خود نهایت استفاده را داشته باشیم. اگر هدف اصلی شما این است که یک گوشی با عملکرد و سرعت بالا برخوردار باشید و به توانید به مدت طولانی از آن استفاده نمایید انتخاب یک باتری با ظرفیت و توان بالا است. بنبراین برای نکهداری بهتر باتری که مدت بیشتری ذوام بیاورد باید از ترفند‌های صحیح شار ژ کردن استفاده نماییم.

باتری تا چند ساعت قادر به نگهداری شارژ است؟

برای هر باتری یک نوع ظرفیت تعیین شده است که هر باتری با توجه به مقدار ظرفیت که دارد می‌تواند در طی روز از میزان انرژی خود نگهداری نمایید. اگر باتری از ظرفیت بالایی برخوردار باشد به همان میزان مدت زمان استفاده از آن را افزایش می‌یابد. هنگامی‌که یک باتری سالم باشد می‌تواند به مدت یک شبانه روز شارژ خود را نگهداری نماید و شما به سادگی می‌توانید از آن استفاده نمایید.

تا چه درصدی باید گوشی به شارژ متصل باشد؟

از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر سلامت و عملکرد گوشی که تعیین کننده این که باتری می‌تواند برای شما دوام داشته باشد این است که گوشی تا چه میزان درصدی شارژ شود. بنبراین می‌توان گفت که مدت زمانی که گوشی شما به شارز اتصال دارد از اهمیت بالایی برخوردار است. توجه داشته باشید که اغلب باتری‌های مورد استفاده برای گوشی‌ها از نوع لیتیومی‌هستند و مقاموت این نوع باتری‌ها در برابر داغ شدن و حرارت زیاد بالا نیست بنابراین توصیه می‌شود که از اتصال طولانی مدت گوشی به شارژ اجتناب شود چرا که اتصال طولانی مدت باعث آسیب به سلامت و ظرفیت باتری می‌شود. اکثرا کاربران اجازه می‌دهند که گوشی آن‌ها تا 100 درصد شارژ شودو حتی گاهی اوقات از 100 درصد نیز فراتر می‌رود این شیوه کاملا اشتباه است و نباید آن را انجام داد. توصیه ما به شما این است که گوشی خود را زمانی که شارژ آن به 20 درصد رسید به شارژر متصل نمایید و قبل از اینکه شارژ آن به طور کامل پر شود از شارژ خارج نمایید. زیرا زمانی که شما این نکته ساده را به درستی رعایت کنید باعث افزایش سلامت و طول عمر بیشتر باتری می‌شوید.

چه مدت زمانی برای شارژ شدن کافی است؟

زمانی که شما گوشی خود را از صب تا شب در حالت شارز رها می‌کنید نمی‌دانید چه خسارت بزرگی را به باتری و سلامت گوشی خود وارد می‌کنید. اتصال طولانی مدت و بدون وقفه به شارژ باعث بالا رفتن دمای گوشی و سر انجام به منفجر شدن آن ختم می‌شود. بنابراین از اتصال طولانی مدت به شارژ خودداری نمایید.

بهترین میزان شارژ باتری

زمانی که میزان باتری گوشی شما به محدوده 20 درصد نزدیک می‌شود و شما آن را به شارژ متصل می‌کند به سادگی و در مدت زمان کمتری شروع به شار شدن می‌کند تا به محدوده 80 درصد برسد اما بعاد از این شارژ شدن به کندی و همراه با داغ شدن گوشی همراه است. پس سعی کنید همیشه شارز باتری خود را بین محدوه 20 تا 80 درصد نگهداری نمایید تا در زمان شارژ شدن فشار کمتری به باتری و خود گوشی وارد شود.

گوشی را برای اولین بار باید تا چه میزان شارژ کرد؟

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی زمانی که گوشی هوشمند خریداری می‌کنید به میزان 50 درصد شارژ اولیه دارد که کاربر بلافاصله بعد از خرید قادر است از آن استفاده نماید. همه ما می‌دانیم زمانی که گوشی برای اولین بار خریداری می‌شود باید آن را به مدت 8 الی 12 ساعت بدون کار کردن آن را به شارژ متصل نمود. علت این کار این است که از سلامت و همین طور از ظرفیت گوشی خود اطمینان حاصل نماییم که آیا باتری سالم است؟ پس می‌توان گفت امروزه نیتز به شارهژ اولیه نیبست بعد از اینکه 50 درصد شارژ آن به پایان رسید کافی گوشی به شارز متصل شود.

سخن پایانی

امروزه تعداد باتری‌های فیک و تقلبی بسیاز زیاد شده است و این اطمینان از همه ما سلب شده است که از هر جایی اقدام به تهیه بلتری برای گوشی خود نماییم. اگر قصد خرید بتری اصل و با کیفیت بدون نگرانی در رابطه با اصل بودن آن داشته باشید توصیه ما به شما خرید از فروشگاه اینترنتی فونی شاپ است. فونی شاپ به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. فونی شاپ تمام محصولات خود را ضمانت می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *