گردشگری

اگر عازم سفر کاری هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید

به عنوان مدیر یا کارمند شرکت‌های مختلف، ممکن است در طول سال، مجبور باشید تا عازم ماموریت‌ها یا سفرهای کاری شوید. این سفرها می‌توانند با اهداف مختلفی مثل معامله، مذاکره، امضای قرارداد و یا شرکت در همایش‌ها، سمینارها و یا نمایشگاه‌های مختلف، انجام شوند. برنامه‌ریزی‌هایی که برای این نوع سفرها باید انجام دهید، با  سفرهای تفریحی تفاوت‌های بسیاری دارند که در این مطلب،‌ شما را با چند نکته در رابطه با این موضوع آشنا خواهیم کرد.

قبل از سفر، تمام اطلاعات مورد نیازتان را جمع‌آوری کنید

هر اطلاعاتی که لازم است در مورد هدفی که بخاطرش عازم ماموریت هستید بدانید را، از چند روز قبل، جمع‌آوری کنید. روشن نبودن شرایط و نداشتن برنامه در سفرهای کاری و نداشتن اطلاعات کافی، می‌تواند باعث استرس در شما شده و بازدهی‌تان را پایین بیاورد. برای این کار می‌توانید از یک دفترچه یادداشت ساده و یا گوشی همراه‌تان استفاده کنید و تمام موارد مورد نیاز را یادداشت کنید.

وسایل ضروری را فراموش نکنید

لیستی از وسایل ضروری‌ای که در سفرهای کاری به آن نیاز پیدا خواهید کرد تهیه کنید. وسایلی مثل شارژر موبایل، تبلت یا لپ‌تاپ. لوازم بهداشتی مثل حوله، مسواک، صابون و مدارک شخصی و کاری‌تان. سعی کنید فقط وسایل ضروری را با خودتان ببرید و در سفرهای کاری تا حد ممکن،‌ سبک سفر کنید. در این نوع سفرها حمل بار اضافه تمرکز و آسایش شما را به خطر انداخته و باعث استرس شما می‌شود.

نقش مهم هتل در سفرهای کاری را نادیده نگیرید

یکی از اولین کارهایی که باید برای برنامه ریزی سفرهای کاری‌تان انجام دهید، انتخاب و رزرو هتل در شهر مقصد است. اگر در روزهای شلوغ سال و به شهرهای پر تردد مثل تهران سفر می‌کنید، باید بدانید که در چنین موقعیتی، باید هتل‌های تهران را از چند روز قبل رزرو کنید.اگر برای انجام کارهای اداری و یا ماموریت‌های کاری مجبور هستید تا چند روزی در تهران بمانید، پیشنهاد ما به شما، هتل‌هایی مثل هتل اسپیناس پالاس تهران و هتل استقلال تهران است.

هتل خوب برای سفرهای کاری چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

مهم‌ترین نکته در انتخاب هتل برای سفرهای کاری، نزدیکی به محلی است که باید به خاطر کارتان در آنجا حاضر شوید. این هتل باید امکاناتی مثل وعده‌های غذایی کامل و مناسب، محل پذیرایی خوب برای گفت‌گوهای کاری، داشتن سالن ورزشی، فروشگاه، تاکسی مخصوص و کارکنان حرفه‌ای داشته باشد. اگر قصد دارید تا رزرو هتل‌تان را به صورت اینترنتی انجام دهید، یکی از بهترین سایت‌ها در این زمینه، وب سایت اسنپ تریپ است که با تنوع بی‌نظیری که از هتل‌های سراسر ایران دارد، خیال شما را در تمامی‌مراحل رزرو هتل، راحت می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *