آرایش و زیبایی

اسکالپ سر چگونه انجام می‌شود و دلیل محبوبیت آن چیست؟

مو یکی از مهم ترین ویژگی‌های زیبایی در سر می‌باشد که ممکن است افراد به دلایل مختلف دچار کاهش سرعت رشد، ریختن و در نتیجه طاسی سر شوند.به لطف پیشرفت علم روش‌های مختلفی امروزه برای درمان این موضوع وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان شاهد بازگشت چهره ایده آل و زیبا در افراد بود. کاشت مو یکی از آن دسته روش‌ها می‌باشد که امروزه افراد می‌توانند با استفاده از آن ریزش مو و طاسی سر خود را برطرف سازند. اما به دلایل مختلف از جمله عدم بانک مو مناسب برای کاشت مو، نرسیدن به نتیجه دلخواه پس از کاشت و… افراد به دنبال روش‌های جایگزین دیگری هستند که در ادامه درباره یکی از بهترین این روش‌ها صحبت خواهیم نمود.

اسکالپ سر که با نام‌های دیگری همچون میکروپیگمنتیشن هم شناخته می‌شود، از جمله بهترین روش برای از بین بردن تاثیر منفی ظاهری ریزش مو و یا طاسی سر می‌باشد که امروزه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده است. اما این روش چیست و چگونه انجام می‌شود؟

اسکالپ سر چیست؟

در حقیقت اسکالپ سر روشی به منظور پنهان سازی کم پشتی مو و یا طاسی سر است که برای خانم و آقایان قابل انجام است. از دیگر نام‌های این روش می‌توان به‌هاشور سر یا میکرو اسکالپ اشاره کرد که جز روش‌های زیبایی محسوب می‌شود. در این روش با استفاده از فرایند شبیه سازی فولیکول مو به وسیله تزریق رنگدانه‌های مخصوص در لایه سطحی پوست، می‌توان شاهد شبیه سازی موها بر روی سر شد که با توجه به ظرافت و دقت در مرحله انجام این کار، کمتر کسی متوجه انجام این روش بر روی موها می‌شود.

برای انجام این کار نیاز به دستگاه مخصوص اسکالپ می‌باشد که با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریف رنگ مخصوص اسکالپ را در لایه زیرین سطح پوست به شکل مو اجرا کند. این لایه از پوست درمیس نام دارد و انجام این کار هیچ اثر نا مطلوبی برای بدن نخواهد داشت. علاوه بر این با توجه به استفاده از رنگ‌های گیاهی مخصوص برای انجام این کار، شاهد هیچگونه عوارضی برای فرد نخواهیم بود.

مراحل انجام اسکالپ سر

در مرحله اول قسمت‌هایی از سر که دچار ریزش مو و کم پشتی هستند شناسایی می‌شود و بر اساس میزان کم پشتی آماده تزریق رنگدانه‌ها می‌شوند. در محل‌هایی که نیاز به تزریق و انجام اسکالپ سر است می‌بایست جهت اجرای اصولی این کار موها کوتاه و یا کاملا تراشیده شود تا با دقت بیشتری جزییات کار انجام گیرد.

پس از انجام این کار با استفاده از دستگاه اشاره شده مراحل تزریق و میکرو اسکالپ سر شروع می‌شود که مهارت اجرای این کار توسط متخصص اسکالپ دارای اهمیت زیادی برای نتیجه ایده آل می‌باشد. تزریق رنگدانه‌ها بر اساس فرم رویش مو و رنگ موهای طبیعی انجام می‌گیرد تا تطابق کامل با موی سر را داشته باشد. بنابراین از نظر ظاهری پس از انجام این کار شاهد پر پشت شدن موها و حجیم شدن آن‌ها خواهیم بود. افرادی که دچار طاسی کامل سر هستند نیز با انجام اسکالپ سر می‌توانند ظاهر موهای خود را همانند کسانی که موهای خود را تراشیده اند کنند که شبیه به موهای در حال رشد می‌باشد.

مزایای اسکالپ سر

 • ایجاد موهایی با ظاهر پر پشت و حجیم
 • انتخاب رنگ بر اساس رنگ موهای طبیعی
 • انجام اسکالپ سر در کوتاه ترین زمان ممکن و تعداد جلسات کم قابل انجام است.
 • هزینه اسکالپ سر نسبت به سایر روش‌های زیبایی بسیار کمتر می‌باشد.
 • در صورت انتخاب مرکز تخصصی جهت اجرای این کار و رعایت نکات بهداشتی که جز الزامات جنین مراکزی است، احتمال ابتلا به هرگونه بیماری عفونی به صفر می‌رسد.
 • کمترین میزان عوارض بعد از اسکالپ سر در افراد
 • دوران نقاهت و استراحت بعد از انجام این روش وجود ندارد.
 • عدم دائمی‌بودن این روش و نیاز به ترمیم(تقویت رنگ اسکالپ در جلسات ترمیم) آن با توجه به اینکه ممکن است افراد پس از انجام این کار رضایت کافی از نتیجه اسکالپ را نداشته باشند.(بازگشت پذیر بودن اسکالپ سر)
 • این روش برای زنان و مردان و حتی نوجوانان و کودکان مناسب می‌باشد.
 • این روش قابل اجرا برای ابروها به بهترین و طبیعی ترین شکل ممکن می‌باشد.
 • و…

دلایل محبوبیت اسکالپ سر در چیست؟

با توجه به مزایای اشاره شده می‌توان گفت این روش یکی از بهترین متد‌های پرپشت کردن ظاهری موهای سر می‌باشد. افرادی که نمی‌توانند از روش‌هایی همچون کاشت مو بهره ببرند و یا به دنبال روش‌های غیر جراحی برای پرپشت کردن ظاهر موهای خود هستند، اسکالپ سر بهترین و راحت ترین گزینه برای آن‌ها می‌باشد. با توجه به اینکه نتیجه نهایی کار بسیار طبیعی بوده و افراد به ندرت قادر به تشخیص انجام اسکالپ روی سر هستند، محبوبیت این روش را دو چندان نموده است.

از دیگر دلایل محبوبیت این روش رسیدن به نتیجه نهایی بلافاصله پس از پایان جلسات اسکالپ می‌باشد که این موضوع در کنار عدم دوران نقاهت در این روش می‌تواند محبوبیت آن را دو چندان نماید.

انتخاب بهترین مرکز تخصصی اسکالپ سر

امروزه با توجه به محبوبیت این روش، مراکز مختلفی اقدام به انجام اسکالپ سر می‌نمایند که اولین و مهم ترین نکته در خصوص انتخاب چنین مراکزی معتبر بودن و دارا بودن مجوز‌های رسمی‌از سازمان بهداشت می‌باشد. رعایت نکات بهداشتی حین انجام این روش جز الزامات مراکز اسکالپ سر می‌باشد که بایستی به آن توجه ویژه کرد. تیم پزشکی و تکنسین‌های انجام این روش زیبایی نیز می‌بایست همگی تجربه لازم این کار را برای اجرای اصولی داشته باشند. همچنین متد‌های انجام این کار و دستگاه‌های پیشرفته برای اسکالپ سر به منظور رسیدن به نتیجه ایده آل مورد دیگری است که برای انتخاب بهترین مرکز اسکالپ سر می‌بایست به آن توجه کرد.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، این تکنیک زیبایی برای اولین بار توسط چند تن از اساتید برتر در زمینه میکروپیگمنتیشن در سال 93 وارد ایران شد که اسکالپ سر کلینیک ایرانا به عنوان اولین و برترین مرکز تخصصی اسکالپ سر از سال 95 فعالیت خود را در ایران آغاز نمود. دوره‌های تخصصی میکرو اسکالپ سر توسط کادر مجرب این مرکز تخصصی در کشور لهستان گذرانده شده است و میزان رضایت متقاضیان این مرکز پس از انجام تکنیک اسکالپ سر، گواه بر کیفیت بالای این مرکز چه از نظر شیوه انجام و چه از نظر امکانات و رعایت نکات بهداشتی می‌باشد.

آدرس وبسایت: www.clinicirana.com

تلفن تماس: 021-22388750 ، 0912-3332580

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *