تحصیلات دانشگاهی, کانادا, مهاجرت

0 تا 100 دریافت ویزای تحصیلی کانادا تحصیل در کانادا با موسسه مهاجرتی رویال اپلایبا موسسه مهاجرتی رویال اپلای

چرا تحصیل در کانادا طرفداران زیادی دارد؟

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در کشور کانادا را دارند،بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه باید برای گرفتن ویزا اقدام نمایند که مراحل مختلفی دارد. انواع ویزای تحصیلی کانادا، در مقاطع مختلفی به متقاضیان ارائه می‌شود. البته باید بدانید که دریافت این نوع ویزا نیازمند مجموعه شرایطی است که شما را به این دانشگاه‌ها وارد کند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که علاقه مند به تحصیل در کانادا هستید، در این مقاله با موسسه مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

تحصیل در کانادا به دلیل مزیت‌هایی که برای فرد متقاضی به همراه دارد، بسیار مورد استقبال است. در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های کانادا در حال تحصیل هستند. این دانشجویان دارای امکانات آموزشی باکیفیت بوده و به راحتی می‌توانند در حرفه‌ی خود آماده به کار شوند.

مقاطع مختلف تحصیلی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا:

اگرچه تحصیل در کانادا در مقاطع ارشد و دکتری طرفداران بیشتری دارد اما افراد با سن کمتر و یا مدرک تحصیلی پایین ترهم میتوانند برای تحصیل در مدارس،کالج‌ها و یا دانشگاه‌ها در مقطع لیسانس نیز اقدام کنند. مدارس در کانادا از مهدکودک تا کلاس هشتم است که می‌تواند یک گزینه عالی برای تحصیل فرزندانتان باشد. فرزندان شما با تحصیل در دبیرستان و مقاطع متوسطه کانادا، استعدادیابی میشوند و از بهترین استانداردهای آموزشی بهره میبرند.

کالج‌ها نیز شما را برای ورود به بازار کار و نیز تحصیل در مقاطع بالاتر و گرفتن تخصص آماده میکنند. برخی افراد برای تحصیل در کالج به منظور دریافت گواهی‌های پایان دوره،با مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی ویا مدرک معادل دانشگاهی برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام می‌کنند.

۱۱ تا از بهترین دانشگاه‌های دنیا در کانادا واقع شده‌اند. شما میتوانید به دو زبان انگلیسی و فرانسه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در کانادا تحصیل کنید.

هزینه‌ ی تحصیل و ویزای دانشجویی کانادا  نسبت به کشورهای اروپایی و مابقی کشورها پایین تر است و به همین دلیل زندگی و تحصیل در این کشور طرفداران زیادی دارد.دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل، به صورت پاره وقت کار کنند و بخشی از هزینه‌های خود را هم از طریق کار دانشجویی تأمین کنند.

شرایط تحصیل در کانادا چگونه است؟

در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا، برخی شرایط کلی وجود دارد که باید آن‌ شرایط را داشته باشید.در اصل باید بدانید که در چه دانشگاهی قصد ادامه تحصیل دارید و شرایط را بررسی کنید. به عنوان مثال، داشتن مدارک زبان مانند تافل یا آیلتس (که نمره آن با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته اید متفاوت است). نمرات مقاطع مختلف و سال‌های قبل خود را هم باید در نظر بگیرید. (برخی از دانشگاه‌ها شرط معدل یا نخبگی دارند.)

در کالج‌های کانادا، بیشتر روی آموزش‌های کاربردی تمرکز دارند و کمتر به مسائل تئوری میپردازند. در مواردی نیاز است برای ورود به دانشگاه، ابتدا یک یا دو ترم در کالج درس بخوانید تا مدارک شما برای تحصیل در رشته مورد نظرتان کامل شود.

انواع ویزای تحصیلی در کانادا:

اداره مهاجرت کانادا دو نوع ویزای تحصیلی را به متقاضیان ارائه میدهد، که شامل موارد زیر میباشند:

 • ویزای دانش‌آموزی کانادا: این ویزا مختص افراد زیر ۱۸ سال است که می‌خواهند در مقاطع ابتدایی و متوسطه تحصیل کنند.(بدون نیاز به مدرک زبان)
 • ویزای دانشجویی کانادا: این ویزا برای تحصیل افراد بالای ۱۸ سال در مقاطع کالج، دانشگاه و سایر مؤسسات آموزشی معتبر، صادر میشود.(نمره زبان بر اساس استاندارد موسسه آموزشی متفاوت است)

ویزای دانش‌آموزی کانادا و شرایط آن:

افرادی که کمتر از سن۱۸ سال هستند، نمی‌توانند بدون سرپرست قانونی (پدر یا مادر) در کانادا تحصیل کنند. به علاوه سرپرست یا پدر و مادر این کودکان باید بتوانند اثبات کنند که از عهده هزینه‌های زندگی و تحصیل فرزند خود در این کشور برمی‌آیند.

اگر قصد ادامه تحصیل فرزندتان در کانادا را دارید، باید نامه پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر را هم به اداره مهاجرت ارائه دهید.

ویزای دانشجویی کانادا:

نوع دیگر ویزای تحصیلی کانادا، ویزای دانشجویی است. تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه‌های کانادا از ۳ تا ۴ سال زمان میبرد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز (بسته به رشته و دانشگاه)، از ۱ تا ۳ سال طول می‌کشد. برای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی در کانادا، باید نامه پذیرش از دانشگاه‌های معتبر کانادا را داشته باشید. بدون دریافت و وجود این نامه، ویزای تحصیلی به فرد متقاضی ارائه نمی‌شود. برای دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، شما باید در ابتدا با توجه به رشته تحصیلی خود، دانشگاه‌های مختلف را در این زمینه بررسی کنید و با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل، از یکی از این دانشگاه‌ها پذیرش بگیرد. انجام اینکار توسط فرد متخصص بسیار آسان است، به همین علت مشاورین ما در رویال اپلای هرلحظه آماده پاسخگویی به سوالات شما میباشند.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا:

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا،از دو روش میتوان اقدام کرد. شما میتوانید به صورت آنلاین و از طریق وب ‌سایت اداره مهاجرت کانادا اقدام کنید ویا این که فرم‌ها را از وب ‌سایت دریافت کرده سپس کامل کنید و آن‌ها را به مراکز VAC یا اداره مهاجرت تحویل دهید، که نزدیک‌ ترین مراکز درخواست ویزای کانادا به ایران در کشورهای امارات و ترکیه واقع شده‌اند.

پس از این که مدارک خود را ارسال کردید، برایتان وقت انجام بیومتریک (انگشت‌ نگاری و چهره‌  نگاری) در نظر گرفته می‌شود. شما باید در وقت معین شده در یکی از سفارت‌های کانادا حاضر شده و این مراحل را هم طی کنید.

در مراحل ثبت‌ نام و ارسال مدارک ، نیازی به اصل پاسپورت نیست؛ اما برای حضور در سفارت کانادا باید حتماً اصل گذرنامه همراهتان باشد.

برای دریافت ویزای کانادا از نوع تحصیلی، باید مراحل زیر را طی کنید:

 مرحله اول برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا:

در مرحله اول باید مدارک مورد نیاز را برای درخواست آماده کنید. مدارکی که باید آماده کنید ، جمع آوری برخی از آن‌ها ممکن است مدت‌ها طول بکشد. پس زمان خود را مدیریت کنید تا فرصت شروع ترم را از دست ندهید.

مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر میشوند:

 • برنامه تحصیلی(SOP)
 • نامه CAQ برای تحصیل کنندگان در کبک
 • نامه پذیرش از دانشگاه‌های معتبر کانادا
 • نامه سابقه کاری و بیمه کاری(در صورت داشتن)
 • فیش واریز شهریه
 • سند و مدارک مربوط به دارایی شخصی
 • عکس
 • اسکن اصل شناسنامه خود و همراهان
 • اسکن صفحه اول جدیدترین پاسپورت و صفحات دارای مهر ویزا
 • نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر
 • فرم‌های تکمیل درخواست ویزا
 • ترجمه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی

البته این نکته را هم فراموش نکنید که بسته به موسسه و مقطع تحصیلی، ممکن است نیاز به مدارک دیگری مانند مدرک زبان، معرفی نامه استاد و … هم داشته باشید.

مرحله دوم  تکمیل فرم :

فرم‌های مختلفی را هم باید برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا پر کنید که شامل موارد زیر هستند:

 • فرم اطلاعات خانواده
 • فرم اسکجل
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • فرم تعیین سرپرست (برای متقاضی زیر سن قانونی)

تکمیل این فرم‌ها باید با دقت انجام شود. فرم‌هایی که ناقص باشند پس از مدتی انتظار برای بررسی ممکن است رد شوند و پروسه دریافت ویزا را برایتان طولانی‌تر می‌کنند.

مرحله سوم پرداخت هزینه:

هزینه‌های دیگری نیز هستند که برای دریافت ویزا در نظر گرفته می‌شوند. مانند هزینه درخواست، هزینه بایومتریک و …

پرداخت‌های سفارت باید به صورت اینترنتی انجام گیرد و رسید آن را پرینت کنید.(برای ارائه به سفارت)

مرحله چهارم تحویل فرم‌ها و مدارک:

پس از آماده کردن تمامی‌مدارک، باید آن‌ها را برای بررسی به اداره مهاجرت تحویل دهید. البته اگر ثبت درخواست خود را به صورت اینترنتی انجام داده‌اید، مدارک خود را به صورت اسکن شده تحویل می‌دهید.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا:

تحصیل در کانادا شامل هزینه‌هایی میشود که باید آنها را در نظر داشته باشید. شهریه دانشگاه که اصلی ترین هزینه شماست اما تنها هزینه نیست. برای تحصیل در کانادا شما باید هزینه‌های زندگی، رفت و آمد،پرداخت قبوض و خرید کتاب‌های درسی وبسیاری از موارد دیگر را نیز در نظر داشته باشید.

موارد ذکر شده در زیر به شما کمک بیشتری میکند:

 • هزینه درخواست ویزای تحصیلی: هزینه‌هایی که به سفارت پرداخت میکنید حدود ۱۵۰ دلار کانادا است. برای تمدید مدت اقامت باید هزینه درخواست ویزا پرداخت کنید، در مجموع ۳۵۰ دلار باید بپردازید.
 • هزینه بیومتریک: این مبلغ برای هر نفر ۸۵ دلار است. البته در حال حاضر دفاتر مربوط به کشور کانادا در ایران فعالیت ندارند و باید به کشورهایی مانند ترکیه یا امارات سفر کنید. پس اگر نیاز به این تست هست، باید هزینه‌های مسافرت به این کشورها را هم در نظر بگیرید.
 • هزینه درخواست پذیرش از دانشگاه‌ها: برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید هزینه‌های پذیرش را هم بپردازید که بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است.
 • هزینه معاینات پزشکی: اگر دوره آموزشی بیش از ۶ ماه باشد، ابتدا باید معاینات پزشکی مانند ویزیت پزشک و تعدادی آزمایش را هم بپردازید. البته در صورتی که طی یک سال گذشته از کشور خارج نشده‌اید نیازی به این معاینات نیست.
 • هزینه بیمه: برای بیمه سلامت در طول دوره اقامت در کانادا، باید هزینه ۶۰۰ دلار کانادا را به صورت سالانه بپردازید.

نتیجه‌گیری و جمع‌بندی:

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، باید شرایط کلی را برای دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود داشته باشید و مدارک مورد نیاز را هم با دقت جمع‌آوری کنید. با توجه به کیفیت تحصیل و آموزش در دانشگاه‌های این کشور، سالانه متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل به این کشور میروند. بهتر است ابتدا شرایط تحصیل و هزینه‌ها را بررسی کنید سپس برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

مشاورین ما در رویال اپلای در تمامی‌این مراحل کنار شما خواهند بود و راه را برای شما هموار خواهند کرد. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی آنلاین را تکمیل کنید.
شماره تماس جهت مشاوره:
021-22407171
www.royalapply.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *