پزشکی

چگونه متخصص کلیه خوب را پیدا کنیم؟

متخصص کلیه بیماری‌های کلیوی را تشخیص داده و درمان می‌کند. دیالیز و پیوند کلیه نیز توسط دکتر کلیه انجام می‌شود. اگر عفونت مجاری ادراری یا سنگ کلیه دارید یا علائمی‌مثل خارش پوست را تجربه می‌کنید، باید به دکتر کلیه مراجعه کنید. سایت پی جو می‌تواند در این زمینه به شما کرده و لیستی از متخصصین کلیه خوب را در اختیار شما قرار دهد.

به پزشکی که بیماری‌های کلیوی را درمان می‌کند متخصص کلیه یا نفرولوژیست گفته می‌شود. شیوع بیماری‌های کلیوی در سراسر جهان در حال افزایش است. به طوریکه هر ساله میلیون‌ها نفر به دلیل آسیب‌های کلیوی تحت درمان قرار می‌گیرند. آمارها نشان می‌دهد که بیماری کلیه دوازدهمین علت مرگ و میر در جهان است.

چاقی، دیابت، بیماری قلبی و پرفشاری خون می‌توانند احتمال ابتلا به بیماری کلیوی را افزایش دهند. از طرف دیگر، بیماری کلیوی در بروز پرفشاری خون، بیماری قلبی، کم خونی و پوکی استخوان نقش دارد. این رابطه علت و معلولی نشان می‌دهد که داشتن کلیه‌های سالم و درمان به موقع بیماری‌های کلیوی توسط دکتر کلیه از اهمیت زیادی برخوردار است.

وظایف متخصص کلیه چیست؟

نفرولوژیست شخصی است که بیماری‌های حاد و مزمن کلیه و مشکلاتی مثل پرفشاری خون و ادم را تشخیص داده و درمان می‌کند. همچنین وظیفه انجام دیالیز، پیوند کلیه و مراقبت‌های بعد از آن را بر عهده دارد.

متخصص کلیه و مجاری ادراری به شما کمک می‌کند که سلامت کلیه‌های خود را حفظ کنید. کلیه، یکی از مهم ترین اندام‌های بدن محسوب می‌شود. این اندام مواد زائد و سموم را دفع کرده و تعادل مایعات و الکترولیت‌ها را در بدن کنترل می‌کند.

چنانچه عملکرد کلیه مختل شود، بدن به یک محیط ناسالم تبدیل می‌شود. اختلال عملکرد کلیه به تدریج به بیماری مزمن کلیه و نارسایی کلیه منتهی می‌شود. هنگامی‌که بیمار به مرحله آخر بیماری کلیوی می‌رسد یا باید دیالیز شود یا پیوند کلیه انجام دهد.لیت کاملی از پزشکان متخصص کلیه و مجاری ادراری در شیراز ، اصفهان ، تهارن و سایر شهرهای ایران در سایت پی جو درج شده است.

در چه شرایطی باید به متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه کنیم؟

در صورت مشاهده علائم زیر باید به متخصص کلیه مراجعه کنید:

عفونت مزمن مجاری ادراری

عفونت مثانه می‌تواند کلیه‌ها را هم درگیر کند. عفونت کلیه فرد را در معرض ابتلا به بیماری کلیه و حتی نارسایی کلیه قرار می‌دهد. بعضی علائم عفونت مزمن مجاری ادراری مثل وجود خون در ادرار، تب و خستگی می‌تواند نشانه ابتلا به سرطان کلیه یا مثانه باشد.

سنگ کلیه

سنگ‌های کلیوی رسوباتی هستند که درون کلیه تشکیل شده و هنگام عبور از مجاری ادراری باعث درد می‌شوند. سنگ کلیه می‌تواند به کلیه‌ها آسیب زده و به بیماری مزمن کلیه منجر شود.

ادرار کف آلود

پروتئینوری باعث کف آلود شدن ادرار می‌شود. به دفع پروتئین از طریق ادرار پروتئینوری گفته می‌شود که در بعضی مواقع می‌تواند به کلیه آسیب بزند. معمولا مقدار ناچیزی پروتئین در ادرار وجود دارد. اما اگر مقدار آن زیاد باشد باعث کف آلود شدن ادرار می‌شود.

پروتئینوری با علائم دیگری مثل کرامپ عضلانی، تنگی نفس و خستگی همراه است. متخصص کلیه با انجام یک سری آزمایش خون که طی آن نیتروژن اوره خون، کراتینین سرم و نسبت پروتئین به کراتینین مشخص می‌شود، وضعیت سلامت کلیه‌ها را بررسی می‌کند.

خارش پوست و درد مفاصل یا استخوان‌ها

هنگامی‌که کلیه‌ها نتوانند تعادل کلسیم و فسفر را در بدن حفظ کنند، به بیماری استخوانی مبتلا می‌شوید. مبتلایان به این بیماری با مشکلاتی مثل خارش پوست، درد مفاصل و درد استخوان‌ها روبرو می‌شوند. در صورتیکه این بیماری به موقع درمان نشود، باعث تضعیف استخوان‌ها و بیماری قلبی می‌شود.

متخصص کلیه

 

یافتن دکتر کلیه خوب توسط سایت پی جو

با توجه به شیوع بالای بیماری‌های کلیوی افراد زیادی درگیر پیدا کردن متخصص کلیه خوب برای درمان بیماری‌های خود هستند. اگر بیماری کلیه به موقع تشخیص داده نشود یا درمان مناسبی برای آن در نظر گرفته نشود، ممکن است زندگی فرد در معرض خطر قرار بگیرد. بنابراین، لازم است که بیماران به کمک یک مرجع معتبر نسبت به انتخاب متخصص مناسب اقدام کنند. معرفی متخصص کلیه شیراز ، متخصص کلیه اهواز و سایر شهرهای ایران با بررسی سابقه پزشکی در سایت پی جو در دسترس می‌باشد.

سایت پی جو وبسایتی است که به معرفی متخصصین مختلف می‌پردازد. در این سایت برای هر دکتر کلیه یک پروفایل اختصاصی در نظر گرفته شده که انتخاب پزشک مناسب را برای شما راحت می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به پروفایل هر متخصص با خدمات ارائه شده توسط وی آشنا شده و به آدرس و شماره تلفن او دسترسی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *