پزشکی

چه زمانی امکان ترمیم بکارت وجود دارد؟

سوال بسیاری از خانم‌ها این است که آیا امکان ترمیم پرده بکارت وجود دارد ؟ چه زمان این امکان فراهم است ؟ در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم. با ما تا انتها این مقاله همراه شوید.

پرده بکارت یک غشای نازک و معمولا سوراخ شده در ورودی واژن است. تغییرات آناتومیک زیادی در ساختار و شکل پرده بکارت وجود دارد که نیاز به برداشتن جراحی دارد .

پرده بکارت از نظر بافت شناسی توسط اپیتلیوم سنگفرشی طبقه ای پوشیده شده دو طرف و از بافت فیبری با چند رگ خونی کوچک تشکیل شده و فاقد عصب است.

در نوزادان پرده بکارت در نتیجه گردش خون استروژن مادر به شکل حلقوی و عروقی است. در دختران قبل از بلوغ کمبود استروژن منجر به آتروفی پرده بکارت می‌شود و تا سن بلوغ شکننده می‌شود و در این مرحله تأثیرات هورمونی منجر به افزایش کشش می‌شود.

پرده بکارت پاره شده است؟ بسیاری از مردم ممکن است فکر کنند که به طور طبیعی بازسازی می‌شود. اما اینطور نیست. در عین حال به این نکته توجه داشته باشید که می‌توان پرده بکارت را بازگرداند که طبق نظر جامعه نشانه باکرگی است .

روش جراحی به نام‌هایمنوپلاستی تنها راه حل موجود برای ترمیم پرده بکارت شما است.

گواهی سلامت برای ازدواج ضروری است؟

خیر – بسیاری از کارشناسان مخالف آزمایش باکرگی هستند و استدلال می‌کنند که این روند برای دختران مضر است و نتایج از نظر پزشکی قابل اعتماد نیستند.

حقوق بشر سازمان ملل متحد، سازمان جهانی بهداشت متعهد به پایان دادن به آزمایش باکرگی و اطمینان از رعایت حقوق همه زنان و دختران هستند.

راهکارهای زیر برای حذف تست باکرگی در مکان‌هایی که در آن رخ می‌دهد توصیه می‌شود:

  • متخصصان بهداشت و انجمن‌های حرفه ای آنها باید بدانند که آزمایش باکرگی هیچ ارزش علمی‌ندارد و نمی‌تواند نفوذ واژن گذشته را تعیین کند. آنها همچنین باید عواقب سلامتی و حقوق بشر آزمایش باکرگی را بدانند و هرگز این عمل را انجام ندهند یا از آن حمایت نکنند.
  • دولت‌ها باید قوانینی را وضع و اجرا کنند که آزمایش باکرگی را ممنوع می‌کند.
  • جوامع و همه ذینفعان مربوطه باید کمپین‌های آگاهی‌بخشی را اجرا کنند که افسانه‌های مربوط به باکرگی و هنجارهای مضر جنسیتی را که بر کنترل جنسیت و بدن زنان و دختران تأکید دارد، به چالش بکشد.

اصطلاح “باکرگی” یک اصطلاح پزشکی یا علمی‌نیست. در عوض، مفهوم “باکرگی” یک ساختار اجتماعی، فرهنگی و مذهبی است – که تبعیض جنسیتی علیه زنان و دختران را منعکس می‌کند. این انتظار اجتماعی مبنی بر اینکه دختران و زنان باید «باکره» بمانند (یعنی بدون داشتن آمیزش جنسی) مبتنی بر تصورات کلیشه‌ای است مبنی بر اینکه تمایلات جنسی زنان باید در ازدواج محدود شود. این تصور برای زنان و دختران در سطح جهان مضر است.

آزمایش باکرگی می‌تواند یک تجربه آسیب زا باشد. در یک مطالعه در سال 2017 که در سلامت تولید مثل منتشر شد، محققان در مورد آسیب‌های جسمی، روانی و اجتماعی که می‌تواند منجر شود بحث کردند.

آزمایش باکرگی اغلب دردناک است و بسیاری از دختران احساس تجاوز، ترس و اضطراب می‌کنند. ممکن است به عنوان تکرار تجاوز جنسی تجربه شود. ممکن است بعداً در زندگی دچار مشکلات جنسی شوند.

منظور از ترمیم پرده بکارت چیست؟

این به ترمیم جراحی پرده بکارت پاره شده در واژن زنان اشاره دارد. بسیاری از زنان به دلایل مختلفی ، بسیاری از آنها عمدتاً فرهنگی و عاطفی هستند ، اقدام به جراحی ترمیم بکارت می‌کنند.

پس از انجام اقدامات احتیاطی لازم و آماده سازی و ، بیهوشی موضعی یا عمومی‌به شما داده می‌شود تا در حین ‌هایمنوپلاستی  احساس ناراحتی نکنید.

جراحی با استقرار در وضعیت لیتوتومی‌انجام می‌شود. در حین جراحی ، پزشک شما به قسمت‌های پاره شده بکارت را پیوند میزند.

آنها برشی به قسمت خلفی دیواره واژن شما ایجاد می‌کنند. سپس ، آنها قسمت‌های پاره شده بکارت شما را با بخیه‌های قابل جذب متحد می‌کنند.  بیماران باید قسمت‌های واژن خود را تمیز نگه دارند و مرتباً از پمادی که  برای آنها تجویز می‌کنند استفاده کنند.

هیمنوپلاستی یا  جراحی ترمیم پرده بکارت  در درجه اول عملی است که توسط زنان قبل از ازدواج انجام می‌شود، به ویژه آنهایی که در رابطه جنسی قبل از ازدواج باقی مانده اند. این کار توسط بسیاری از زنان انجام می‌شود که معتقدند باکرگی خود را می‌توان از طریق آن بازگرداند. به هر حال ربطی به بازیابی بکارت از دست رفته ندارد. متأسفانه، این نظریه که‌هایمنوپلاستی بکارت را باز می‌گرداند، در بین بسیاری از زنان تحصیلکرده و حتی پزشک زنان بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

عوارض ترمیم بکارت

التهاب یا عفونت: بدلیل قرار گرفتن زخم جراحی در منطقه واژن که به طور مداوم در معرض الودگی با ترشحات واژن و مقعد است، التهاب ایجاد می‌شود.

سرگیجه و استفراغ: یک عارضه جانبی و عادیست که بعد از استفاده بیهوشی عمومی‌یا آرامبخش‌ها صورت می‌گیرد.

نتایج نامطلوب پس از جراحی: بدلیل نازک بودن لبه‌های پرده بکارت و باتوجه به شکل و ساختار پرده، ممکن است باعث ایجاد ترمیم ناقص حلقه بکارت شود.

کمی‌درد پس از عمل: ۲ تا ۳ روز پس از عمل درد و کبودی اطراف زخم و سوزش یا خارش وجود دارد.

خونریزی غیر طبیعی: بندرت ممکن است دچار خونریزی دراثر راه رفتن طولانی یا بد نشستن شوید.

ترشحات غیر طبیعی: حتما باید بعد عمل آنتی بیوتیک و داروی ضد قارچ تجویز شود.

ترمیم پرده بکارت یک عمل ظریف است و اگر جراحان بی تجربه این روش را انجام دهند ، میتواندعوارض جانبی جدی تری بدنبال داشته باشد.

اگر بیمار اقدامات احتیاطی و توصیه‌های پزشک خود را اعمال نکند ، ممکن است نتواند نتایج مطلوبی را از این روش بدست آورد. در بیشتر اوقات ، عمل با موفقیت انجام می‌شود. و ، تضمین می‌شود که خونریزی در حین رابطه جنسی پس از جراحی وجود داشته باشد و به افراد و روند بهبود آنها بستگی دارد. اکثر بیماران گزارش می‌کنند که بعد از ترمیم پرده بکارت در هنگام مقاربت جنسی احساس گرفتگی و درد می‌کنند  . در مجموع ، بهترین کار این است که بیماران با پزشکان خود در تماس باشند و از توصیه‌های آنها پیروی کنند تا نتایج مورد نظر را بدست آورند.

در بیمارانی که مایل به یکپارچگی ساختاری هستند و می‌خواهند که بکارت سالم به نظر برسد ، جراحی باید سه ماه قبل از رابطه جنسی انجام شود.

بهترین زمان برای جراحی سه هفته قبل از مقاربت است. در زنانی که تجزیه جزئی زخم دارند ، با بافت گرانولاسیون ، ایجاد خونریزی حتی با کوچکترین اصطکاک امکان پذیر است. توصیه می‌شود که ‌هایمنوپلاستی  14 روز قبل از ملاقات مقاربت انجام شود تا احتمال خونریزی بیشتر شود ، اما نه دیرتر ، به طوری که بقایای بخیه دیده نشود.

این جراحی بسته به ساختار بکارت قبلی خانم ممکن است منجر به ترمیم ناقص حلقه هیمنال شود. از آنجا که بافت‌های بکارت بسیار نازک است ، گاهی اوقات امکان رفع کامل حلقه بکارت وجود ندارد ، برای جراحی نیاز به عمل پرینوپلاستی است تا با کاهش کشش زخم ، نتیجه‌هایمنوپلاستی مطلوب تری حاصل شود. در کنار هم ، این جراحی‌ها می‌توانند همزمان پرینه را جوان و دوباره سفت کنند ، بنابراین یک واله جوان تر و خوشایندتر از قبل ایجاد می‌شود. این امر برای داشتن حداکثر اطمینان از جوانی باکره ، با یک بکارت بازسازی شده کامل خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *