گردشگری, ویزا

پردرخواست ترین ویزاها برای ایرانیان

به نظر شما درخواست ایرانیان برای دریافت کدام ویزاها بیشتر است؟ چند درصد از ایرانیان موفق می‌شوند ویزای خود را دریافت و به مقصد مورد نظرشان سفر کنند؟ سفر و گردشگری همیشه موضوع جالب و قابل توجه برای ایرانیان بوده، امروزه نیز ایرانیان بسیاری برای گذراندن تعطیلات به کشورهای دور و نزدیک سفر می‌کنند. اما برخی از مقاصد همیشه در اولویت بوده و جذابیت بیشتری برای مسافران ایرانی داشته و دارند. آژانس هواپیمایی ستاره ونک با توجه به این موضوع پردرخواست ترین ویزاها برای ایرانیان را مورد بررسی قرار داده است.

کشورهایی مانند کانادا، اروپا، انگلیس، ژاپن و دبی همیشه در صدر لیست  مقاصد گردشگری ایرانیان قرار داشته‌اند اما نکته اینجاست که مسافران ایرانی برای سفر به این مقاصد بایستی ویزا دریافت کنند. از این رو ویزاهای کانادا، شینگن، انگلیس و ژاپن بیشترین متقاضی را از سوی ایرانیان دارند. حال می‌خواهیم بدانیم که چه عواملی این مقاصد را تا این اندازه جذاب کرده‌اند؟

درخواست ایرانیان برای کدام ویزاها بیشتر است؟

امروزه بحث مهاجرت و سفر بحثی داغ در بین تمام مردم دنیا است و ایرانیان نیز سوار بر این غافله به دنبال سفر یا مهاجرت به بهترین مقاصد هستند. در این بین کشورهای پیشرفته جهان اولی مانند فرانسه، اسپانیا، آلمان، انگلیس، کانادا و حتی ژاپن با داشتن دو فاکتور مهم جاذبه‌های تاریخی و شرایط ایده آل برای زندگی توانسته‌اند بیشتر توجه‌ها را به سوی خود جلب کنند. همچنین از آنجا که تقاضای سفر و مهاجرت به این مقاصد بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است شرایط ورود به آن‌ها نیز کمی‌متفاوت و سخت‌تر است. با نگاهی کلی به آمارها متوجه می‌شویم که ایرانیان نیز بیش از هر کشور دیگر به دنبال دریافت ویزای کانادا، ویزای شینگن و ویزای انگلیس هستند. سالانه صدها تقاضای دریافت ویزا برای سفر یا مهاجرت به این مقاصد از سوی ایرانیان به ثبت می‌رسد. در ادامه با جزییات بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

ویزای کانادا؛ معتبر و پرطرفدار

کانادا؛ کشوری از هر نظر پیشرفته که سطح رفاهی اجتماعی بالا داشته و ساکنان آن از حقوق شهروندی کامل برخودار هستند. بهترین دانشگاه‌های دنیا در کانادا قرار داشته و شرایط ایده آل برای کار زندگی در این کشور فراهم است. کانادا علاوه پیشرفته بودن، زیباترین مناظر طبیعی دنیا را نیز در خود دارد. از این رو بسیاری از ایرانیان چه برای سفر، چه برای ادامه تحصیل و چه برای مهاجرت کاری متقاضی پر و پاقرص دریافت ویزای کانادا هستند. به ویژه ویزای توریستی کانادا که در سال‌های اخیر مورد استقبال گردشگران ایرانی قرار گرفته است. متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای توریستی کانادا بایستی مدارک مالی و شغلی معتبر داشته و سپس برای دریافت ویزا اقدام کنند. تمامی‌مراحل دریافت ویزای کانادا از بارگذاری مدارک تا پرداخت وجه به صورت آنلاین انجام می‌شود. بعد از انجام این مراحل متقاضی بایستی به سفارت مورد نظر خود مراجعه و انگشت نگاری را انجام دهد.

در صوراتی که متقاضی دریافت ویزای کانادا هستید کارشناسان آژانس هواپیمایی ستاره ونک مشاوره‌های لازم را در این خصوص ارائه داده و در تمامی‌مراحل دریافت ویزا درکنارتان خواهد بود.

ویزای شینگن؛ مدرک ورود به قاره اروپا

ویزای شینگن از دیگر ویزاهای معتبر جهان است که طرفداران زیادی نیز در بین متقاضیان ایرانی دارد. شینگن پیمانی ست که جهت صدور روادید بین 26 کشور اروپایی بسته شده و دارندگان آن می‌توانند به این 26 کشور سفر کنند. نکته مثبت درباره ویزای شینگن اینکه ایرانیان متقاضی این ویزا می‌توانند از هر یک از سفارت‌های عضو در این اتحادیه برای دریافت آن اقدام کنند و این موضوع می‌تواند شانس دریافت ویزای شینگن را بیشتر کنند. خوشبختانه بسیاری از متقاضیان ایرانی با ارائه مدارک کامل و معتبر موفق به دریافت لبیبل ویزا در پاسپورت خود می‌شوند. ارائه مدارک مالی و شغلی نقشی مهم در مثبت بودن جواب ویزا دارد. همچنین ارائه برنامه سفر دقیق یا دعوت نامه نیز شانس مثبت بودن جواب ویزا را بیشتر می‌کند. در واقع مقاضیان ویزای شینگن با ارائه این مدارک باید بتوانند افسر سفارت را قانع کنند که پس از پایان اعتبار ویزا حوزه شینگن را ترک کرده و قصد اقامت در خاک اروپا را ندارند.

ویزای اسپانیا؛ از مقاصد محبوب اروپایی

کشور اسپانیا را می‌توان در کنار فرانسه و ایتالیا جز مقاصد محبوب ایرانیان برای سفر دانست. از این رو ویزای اسپانیا نیز در لیست ویزاهای پرمتقاضی قرار می‌گیرد. ویزای اسپانیا جزیی از ویزای شینگن به شمار آمده و دارندگان آن می‌توانند علاوه بر اسپانیا به سایر کشورهای این حوزه سفر کنند. اما داستان ویزای اسپانیا در آژانس ستاره ونک کمی‌متفاوت است. این تفاوت در چیست؟ در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم. آژانس هواپیمایی ستاره ونک جز آژانس‌های مورد تایید سفارت اسپانیا به شمار می‌رود که آمار ریجکتی بسیار پایین دارد. کارشناسان این آژانس مدارک متقاضیان را با دقت بررسی و مشاوره لازم را ارائه می‌دهند. طبق آمارها در صورت کامل بودن مدارک و با ضمانت این آژانس بیشتر متقاضیان موفق به دریافت ویزای اسپانیا می‌شوند. البته یادآور می‌شویم که حتی در صورت کامل بودن مدارک نیز در نهایت این سفارت اسپانیاست که در مورد صدور یا عدم صدور ویزای شما تصمیم می‌گیرد.

ویزای انگلیس؛ سومین ویزای معتبر دنیا

کشور دیگری که بیشترین آمار متقاضی ویزا را در بین ایرانیان دارد انگلیس است. انگلستان از کشورهای پبشرفته اروپایی به شمار می‌رود که اقتصادی قدرتمند دارد و شهروندانش از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار هستند. جاذبه‌های گردشگری را هم که به این ویژگی‌ها اضافه کنیم به دلیل محبوبیت ویزای انگلیس در بین ایرانیان پی خواهیم برد. خوشبختانه انگلیس نیز از مقاصدی ست که در ایران سفارت دارد و متقاضیان برای دریافت آن نیازی نیست به کشور ثالث سفر کنند. هر چند که برخی از افراد به درخواست خودشان ترجیح می‌دهند انگشت نگاری ویزا را در کشور ثالث مثل ترکیه یا دبی انجام دهند.  ویزای انگلیس نیز شرایطی مشابه ویزای شینگن و ویزای کانادا داشته و ارائه تمکن مالی، مدارک شغلی و برنامه سفر نقشی مهم در مثبت بودن روند دریافت ویزا دارند.

متقاضیان ویزای انگلیس بایستی وقت انگشت نگاری خود را از طریق وب سایت رسمی‌سفارت گرفته و در نهایت در روز انگشت نگاری همراه با مدارک در سفارت مورد نظر خود حضور پیدا کنند. اقدام جهت دریافت ویزای انگلیس از دیگر خدمات آژانس هواپیمایی ستاره ونک می‌باشد.

ویزای ژاپن؛ از معتبرترین ویزاهای آسیایی

در میان کشورهای آسیایی این ویزای ژاپن است که بیشترین اعتبار را دارد. همچنین وجود جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیر، شکوفه‌های گیلاس در فصل بهار و معابد چندهزارساله در کنار استفاده از تکنولوژی‌های روز دلیلی بر آن شده تا بسیاری از ایرانیان این مقصد را برای سفر انتخاب و ویزای ژاپن نیز در میان لیست پردرخواست‌ترین ویزاها برای ایرانیان قرار گیرد. البته اعتبار بالای ویزا و پاسپورت ژاپنی دلیلی بر آن شده تا این کشور سختگیری‌های خود را جهت صدور ویزا داشته باشد. خوشبختانه چنانچه متقاضیان ایرانی مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهند در بیشتر مواقع موفق خواهند شد ویزای ژاپن را دریافت کنند. در این خصوص نیز می‌توانید از مشاوره کارشناسان آژانس هواپیمایی ستاره ونک استفاده کنید.

ویزای دبی؛ مقصد تفریحی در همسایگی ایران

نزدیکی دبی به ایران، مراکز خرید بزرگ و جاذبه‌های تفریحی متنوع دبی را به مقصد محبوب گردشگری برای ایرانیان تبدیل کرده است. از این رو سالانه صدها گردشگر ایرانی جهت دریافت ویزای دبی اقدام می‌کنند. خوشبختانه شرایط دریافت ویزای دبی بسیار راحت بوده و در حال حاضر صدور آن بین یک تا سه روز کاری طول می‌کشد. سخن آخر اینکه می‌توانید جهت دریافت ویزای کانادا، ویزای انگلیس، ویزای شینگن، ویزا اسپانیا و ویزای دبی با کارشناسان آژانس هواپیمایی ستاره ونک به شماره 88880000-021 در ارتباط باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *