کانادا, مهاجرت

مهاجرت به کانادا بدون وکیل

تصمیم به این موضوع که برای مهاجرت خود تمام مراحل را به وکیل بسپارید و یا اینکه خودتان از ابتدا اقدام نمایید با توجه به شرایط موجود برای هر فردی متفاوت است. اگر از آن دسته افرادی هستید که تصمیم دارید به کانادا مهاجرت کنید اما روش انتخابی شما برای مهاجرت به کانادا بدون وکیل است پیشنهاد می‌کنیم در گزارشی که با استفاده از دانش و تجربیات کارشناسان باتجربه و متخصص موسسه مهاجرتی افق ویزا تنظیم شده است نسبت به تمام نکات در خصوص مراحل انجام این کار و معایب و مزایای آن مطلع شده و در صورت تناسب با شرایط خود آن را برگزینید.

لازم به ذکر است که موسسه مهاجرتی افق ویزا در زمینه‌ی مهاجرت به کشورهای متعددی از جلمه کانادا، دانمارک، ایتالیا و … همراه مطمئنی تا رسیدن شما به مقصد موردنظرتان خواهد بود. در این موسسه امکان دریافت مشاوره تخصصی در زمینه‌های مختلف مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و… به کشورهای گوناگون برای شما فراهم است تا بر اساس آن بتوانید مسیر صحیح مهاجرت خود را انتخاب کرده و بر آن قدم بگذارید. مهاجرت به کانادا بدون وکیل ریسک‌پذیر است.

مهاجرت به کشور کانادا بدون وکیل نیز امکان‌پذیر است. اگر شرایط دریافت تمامی‌اطلاعات و فرم‌های موردنیاز از وب‌سایت رسمی‌این کشور برایتان مهیا است. می‌توانید با توجه به اطلاعات درج شده تمامی‌دستورالعمل‌‌ها را به کار بگیرید و مدارک و فرم‌های موردنیاز را تکمیل و ارسال نمایید.

باید توجه داشته باشید که رفتار و عکس‌العمل بازرسان و دولت با همه افراد به یک شکل است و این کشور داشتن وکیل مهاجرتی را برای هیچ کسی اجبار و لازم نمی‌‌داند اما لازم به ذکر است که تمامی‌برنامه‌های مهاجرتی کشور کانادا و تمام کشورها دارای موازین و پیامد‌های قانونی هستند و با دقت فراوان و بسیار سختگیرانه توسط مقامات این کشورها مورد بررسی قرار می‌گیرند. کمترین ایراد و حتی کوچکترین خطا، هرچند سهوی باشد، می‌تواند برای شخصی که در برنامه مهاجرتی خود وکیلی را به کار نگرفته است عواقبی جدی به دنبال داشته باشد.

بررسی روش‌های مهاجرت به کانادا بدون وکیل

مهاجرت کاری به کانادا بدون وکیل

برای مهاجرت به کانادا بدون وکیل می‌توانید از روش‌های مختلفی از جمله روش جاب آفر از کارفرمای کانادایی اقدام نمایید. این روش شامل دعوت‌نامه‌ای است که یک شرکت خارجی به صورت رسمی‌برای متقاضی ارسال می‌کند. برای مهاجرت از این روش باید مرتب سایت‌های کاریابی کانادایی را متناسب با تخصص و شغل خود چک و بررسی نمایید و درصورت پیدا کردن گزینه‌ی مناسب رزومه خود را برای آن‌ها ارسال نمایید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون وکیل

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نیز بدون نیاز به وکیل می‌توانید اقدام نمایید. برای این منظور رشته و دانشگاه مورد نظر خود را جستجو و انتخاب نمایید، سپس تمام مدارک موردنیاز برای صدور مجوز و ویزای تحصیلی را آماده نمایید.

مهاجرت به کانادا بدون وکیل از طریق ازدواج

این روش یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به کانادا بدون وکیل است. از طریق ازدواج با یک شهروند کانادایی می‌توانید به سادگی و بدون نیاز به طی مراحل و یا تهیه مدارک به کانادا مهاجرت کنید.
این نوع از ازدواج در ابتدا لازم است تا توسط سازمان Citizenship and Immigration of Canada (CIC) مورد بررسی قرار گیرد تا تایید شود که ازدواج به صورت نمادین و صوری نبوده و صرفا به عنوان راهی برای مهاجرت به کانادا انتخاب نشده است.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ بدون وکیل

ویزای استارتاپ ویزایی است که به شخصی مبتکر و کارآفرین اعطا می‌شود و اجازه‌ی اقامت کانادا را بر این اساس برای آن‌ها صادر می‌کند.

مزایا مهاجرت به کانادا بدون وکیل

مهاجرت بدون وکیل به کانادا مزایا و معایبی را به دنبال دارد که عبارتند از:

  •  کمتر شدن هزینه در طی انجام مراحل مهاجرت
  • عدم اتلاف وقت برای پیدا کردن وکیلی مناسب و قابل اعتماد. زیرا این پروسه نیازمند داشتن فردی قابل اعتماد است تا بتوان کار را با او آغاز و به نتیجه رساند.

معایب مهاجرت به کانادا بدون وکیل

  • عدم موفقیت در صورت داشتن خطا حتی در یک مرحله
  •  امکان رد شدن ویزا به دلیل آشنا نبودن به تمام مراحل و شرایط
  • صرف وقت بسیار برای تکمیل مدارک

شرایطی که باید حتما از وکیل استفاده کرد

 اگر درخواست شما قبلا رد شده باشد

لازم است تا حتما از وکیل کمک بگیرید. این بدان معناست که مدارک شما مورد بررسی قرار گرفته است و طی نامه‌ای علت خلل ایجاد شده توسط IRCC اداره مهاجرت کانادا برای شما با ذکر دلیل بیان شده است بنابراین برای رفع این مورد بهتر است از وکیل مهاجرتی کمک بگیرید.

ارتکاب به جرم و داشتن سوءپیشینه

در صورت داشتن برخی از جرائم هرچند جزئی ممکن است شما را در لیست سیاه قرار دهند. حتی اگر این جرم خطایی به هنگام رانندگی باشد می‌تواند برایتان ایجاد خلل کند بنابراین بهتر است از دانش وکیلی که به قوانین کشور موردنظر شما وارد است استفاده کنید.

 اقدام به مهاجرت از طریق برنامه‌ای پیچیده

برخی از برنامه‌های مهاجرتی پیچیدگی خاصی دارند و حتما لازم است برای هموار کردن مسیر آن از وکیل مهاجرتی کمک گرفت و ریسک شکست را کاهش داد.

 

جمع بندی

برای مهاجرت بدون وکیل به کانادا لازم است تمامی‌جوانب را با دقت بسیار در نظر داشته باشید زیرا با بروز خطایی هرچند کوچک ممکن است به بن بست برسید. موسسه مهاجرتی افق ویزا در راه ارائه خدمات مشاوره در این خصوص و نیز خدماتی دیگر، همراهی متخصص و مطمئن تا پایان این مسیر برایتان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *