خانواده, سبک زندگی, کسب و کار

مدل مانتو تابستانه جدید

با شروع فصل گرما استفاده از مانتوهای خنک تر بیشتر می‌شود، مانتوهایی که حالا شکل، ظاهر و ساختارهای بسیار متنوعی هم به خود گرفته اند. اما انتخاب مانتویی که هم خنک و سبک باشد و هم زیبا، همیشه هم آسان نیست.

همانطور که گفتیم مانتوهای متنوع، سبک و جدید بسیاری حالا در بازار وجود دارند که اگر کمی‌در مورد آن‌ها اطلاع داشته باشید و بدانید که با چه لباس‌هایی می‌توانید آن‌ها را هماهنگ یا اصطلاحا ست کنید آن وقت انتخاب‌هایتان بسیار ساده تر خواهد شد.

در این مطلب، به مهم ترین مانتوهای موجود در بازار می‌پردازیم، مدل مانتو تابستانه جدید. مهم ترین مانتوهایی که در این فصل پیش رو می‌توانید آن‌ها را به کمد لباس‌هایتان اضافه کنید، مانتوهایی که ضمن داشتن ساختار و بافت خنک، زیبایی چشم نوازی را هم در خود جمع کرده باشند.

فروشگاه اینترنتی ریس مجموعه ای بزرگ از این مانتوها را در سایت خود عرضه کرده است. بعد از خواندن این مطلب کوتاه، ضمن آشنائی با این مانتوهای مختلف، می‌توانید بهتر دست به خرید مانتو بزنید.

مانتو کتی

یکی از جذاب ترین و مدرن ترین نمونه‌های مانتو، مانتو کتی است. این نوع مانتو که درواقع ما به ازایی برای کت‌های رسمی‌یا تک مردانه است، در ابتدا بیشتر نما و جلوه ای رسمی‌و البته سنگین تر داشت که چندان مناسب فصل تابستان نبود. اما حالا با تغییر و تنوعی که در آنها ایجاد شده نه تنها برای موقعیت‌های غیر رسمی‌مناسبت پیدا کرده اند بلکه به خاطر تنوع بافتی، مناسب پوشیدن در فصل‌های گرم سال هم شده اند.

نکته ای که این مانتو را بسیار ویژه می‌سازد، تنوع بالا در طرح، رنگ و شاکله است که حالا تقریبا آن را به مانتویی همه کاره تبدیل کرده است.

مانتو کتی راه راه به شما ظاهری رسمی‌می‌بخشد و از طرف دیگر شما را لاغرتر و قد بلندتر نشان می‌دهد. مانتو کتی چهارخانه را می‌توان یک مانتو نیمه رسمی‌و البته مدرن تعریف کرد.

مانتو کتی‌هایی با رنگ‌های روشن زرد یا سرخ رنگ هم برای مجالس و مهمانی‌ها بسیار مناسبت دارند. فروشگاه اینترنتی ریس، انواع مختلفی از مانتو کتی‌های مناسب فصول گرم را عرضه کرده است.

مانتو عبایی

به طور کلی مانتو عبایی همان مانتوهایی بود که در کشور‌های عربی رواج داشت، مانتوهایی بلند و کشیده که تا پایین پا و پنجه‌ها هم کشیده می‌شد. این مانتوها حالا با تنوع بالایی در بازار موجود می‌باشند، و البته برخی از مانتوهایی که حالا به نام مانتو عبائی در بازار وجود دارند کاملا با مانتوهای نمونه عربی متفاوت هستند و شاید بتوان گفت صرفا نام عبایی را یدک می‌کشند و در عمل مانتوهایی با شاکله و ساختار جدید هستند.

مانتو عبایی به ویژه در نمونه‌های جدید غیر از مناسبت عالی با فصل‌های گرم سال به خاطر تنوع و ساختار جدید طرفداران زیادی پیدا کرده است.

به طور کلی اگر در مورد مانتو عبایی‌های قدیمی‌تر بخواهیم حرف بزنیم این مدل مانتوها، هم پوشش اسلامی‌را حفظ می‌کنند و هم به خاطر گشادی، مناسب فصل‌های گرم سال هستند. نمونه‌های جدیدتر هم در واقع مدرن تر و البته مناسب تر برای فصول گرم سال هستند.

مانتو آستین رگلان

به طور کلی منظور از آستین رگلان، نوعی خاص از طراحی در دوخت مانتو یا لباس‌های دیگر است که در آن بدون برهم خوردن ظاهر و شاکله مانتو، دست در مانتو یا لباس آزادی حرکت داشته باشد.

در بیشتر مواقع این تفاوت در دوخت، بسیار جزئی و غیرمحسوس است و همین ساختار و شاکله آستین رگلان باعث می‌شود که مانتو ظاهری اسپرت تر و یا غیررسمی‌تر به خود بگیرد. چرا که درواقع هیچ نخ دوختی بر روی شانه‌ها (درز) وجود ندارد.

مانتو آستین رگلان با یک بافت از گردن به زیر بغل ایجاد می‌شود. چیزی که در برخی تیشرت‌ها یا سوئیشرت‌ها هم دیده می‌شود و به همین دلیل به مانتو، آزادی و ظاهری غیررسمی‌می‌بخشد.

مانتوهای آستین رگلان به خاطر ظاهر غریب و مدرن خود بسیار محبوب شده اند. فروشگاه اینترنتی ریس، دسته ای متنوع از مانتوهای آستین رگلان را عرضه کرده است.

مانتو شومیزی

شومیز زنانه و مانتوهای شومیزی را بدون تردید می‌توان مناسب ترین مانتو برای فصول گرم سال دانست. شومیزها درواقع یک پیراهن ساده هستند که در ایران در دوخت‌های بلند تر به عنوان مانتو استفاده می‌شوند و البته طرح‌ها و نمونه‌های متنوع آن باعث شد، تغییراتی نسبت به شومیزهای اولیه در آن‌ها به وجود بیاید. ظاهر و بافت ساده این مانتو که در واقع یک پیراهن است ضمن چشم نوازی آن را مناسب استفاده در فصل‌های گرم سال ایران می‌کند.

مانتو کیمونو

همان طور که از نام این مانتوها هم برمی‌آید، با الهام از کیمونوهای ژاپنی طراحی و دوخته شده است. این مانتوها که اغلب به صورت جلو باز طراحی شده اند کاملا مناسب فصول بهار و تابستان و هوای گرم است.

مانتو کیمونو در انواع مختلف مناسب موقعیت‌های رسمی‌و غیررسمی‌می‌باشد. مانتوهای کیمونو تابستانی، نخی و غالبا جلو باز هستند.

در فصل‌های زمستانی و سرد می‌توانید از مانتو کیمونوهای کتانی استفاده کنید. البته مانتو کیمونوهای کتانی هم به خاطر گشادی و ساختار باز، در فصل تابستان هم و به خصوص در موقع شب قابلیت استفاده دارند.

مانتو خشتی

این نوع از مانتوها ضمن مناسب بودن برای فصول گرم، به خاطر ساختار و شاکله آزاد و رنگ بندی خاص، تبدیل به یکی از پرطرفدارترین نمونه مانتوهای در بازار شده است. رنگ بندی ویژه این مانتوها، بویژه برای دختران نوجوان بسیار مناسب و البته خنک می‌باشد.

مانتو کبریتی

اگر به دنبال مانتویی هستید که هم مناسب فصل تابستان باشد و هم شاکله و ظاهر ساده ای نداشته باشد، بهترین انتخاب مانتو کبریتی است. این مانتو با وجود ظاهر و نمای گاها فریبنده و سنگین، از خنکی مناسب برای فصل تابستان برخوردار است و از این گذشته، حالتی خشک و رسمی‌وار دارد که شاکله ای سنگین تر به آن می‌بخشد.

مانتو دو یقه

این نوع از مانتوها هم زیبایی، پوشیدگی و خنکی را با هم یکجا دارند و آن‌ها را می‌توان یکی از جدید ترین نمونه مانتوهای موجود در بازار نامید. این نوع مانتو در واقع دو یقه صرفا تزئینی دارد که به پائین کشیده شده و ظاهری خاص و ویژه به آن بخشیده است. می‌توانید این نمونه مانتوهای خاص و ویژه را در سایت فروشگاهی ریس ببینید و نمای ویژه ای که آنها به فرد می‌بخشند را تصدیق کنید.

نتیجه گیری

به طور کلی، در سال‌های اخیر، مانتوها در تمام انواع و ساختار، به شدت متنوع شده اند. ساختار، رنگ بندی، و بافت‌های جدید که بیشتر آنها هم مختص جامعه ایرانی با توجه به الزامات پوششی موجود هستند، حالا به نقطه ای جدید پا گذاشته است.

انتخاب از میان این دسته پرشمار از مانتوهای جدید و متنوع گاهی می‌تواند سخت باشد. مانتویی که هم با معیارهای روز همخوانی داشته باشد و هم مناسب فصل گرم سال باشد و از آن گذشته، زیبایی را هم در خود داشته باشد می‌تواند چالشی برای خانم‌ها باشد.

فروشگاه اینترنتی ریس، مجموعه ای متنوع از انواع و اقسام مانتوهای بهاره و تابستانه خود را که تقریبا تمام نمونه مانتوهای جدید در بازار را در بر می‌گیرد را عرضه کرده است.

با یک گشت و گذار ساده اینترنتی در میان مانتوهای ارائه شده و تماشای آنها بر تن مانکن‌ها خیلی راحت می‌توانید دست به انتخاب بزنید. می‌توانید به طور رایگان از مشاوره کارشناسان این فروشگاه در مورد اندازه، قیمت و مناسبت هر مانتو با افراد مختلف بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *