دندانپزشکی

قیمت ایمپلنت دندان در تهران (سال 1401)

قیمت ایمپلنت دندان در تهران یکی از موضوعات مهمی‌است که باید هنگام انتخاب ایمپلنت دندان رعایت کنید و مد نظر داشته باشید. اگر شما هم نیازمند کاشت دندان طبیعی هستید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

در ادامه به سوالاتی همچون ایمپلنت دندان چیست؟ قیمت ایمپلنت دندان در تهران چقدر است؟ آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ و انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان می‌پردازیم تا بتوانید با آگاهی کامل و کاملا مطمئن کاشت ایمپلنت دندان خود را انجام دهید.

بعضی از افراد در طول عمر خود به دلایل مختلفی ممکن است دندان‌های خود را از دست دهند. عواملی مثل پوسیدگی بیش از حد – شکستگی دندان – تصادف و رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان می‌تواند باعث از بین رفتن دندان شود. که در این حالت باید کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهید.

قبل از اینکه جدول قیمت ایمپلنت دندان را شرح دهیم، بریم سراغ این مسئله که اصلا ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک پایه فلزی از جنس تیتانیوم است که نقش ریشه دندان را ایفا میکند و به خوبی با استخوان فک جوش میخورد و محکم می‌شود. این پایه فلزی که فیکسچر نام دارد درون استخوان فک قرار میگیرد و روکش ایمپلنت که همان تاج سفید رنگ دندان است بر روی آن قرار میگیرد.

ایمپلنت دندان قیمت و انواع مختلفی دارد که همگی کار کاشت دندان را انجام می‌دهند اما نحوه کار و مدت زمان انجام کاشت ایمپلنت در هر کدام متفاوت است و همین عوامل بر قیمت نهایی نیز تاثیر گذار است.

ایمپلنت دندان از سه قیمت اصلی تشکیل شده است 1- پایه ایمپلنت یا فیکسچر 2- اباتمنت و رابط اتصال 3- روکش سرامیکی ایمپلنت یا تاج دندان

انواع ایمپلنت دندان متفاوت است و بر اساس نوع جراحی و ایمپلنت دندان قیمت هرکدام متفاوت است. قیمت ایمپلنت دندان در انواع آن‌ها تاثیرگذار است و بهتر است حتما از انواع آن مانند ایمپلنت فوری – ایمپلنت دیجیتال و … اطلاع داشته باشید.

برای اطلاع از انواع ایمپلنت دندان به لینک زیر مراجعه نمائید.

بیشتر بخوانید: انواع ایمپلنت دندان (معرفی 6 نوع ایمپلنت دندان)

 

قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401

ایمپلنت دندان قیمت‌های متخلفی دارد که بستگی به نوع ایمپلنت دندان و جنس و مارک ایمپلنت دندان دارد. عوامل دیگری در قیمت هر واحد ایمپلنت دندان تاثیرگذار هستند که شرح می‌دهیم.

جدول قیمت ایمپلنت دندان ارزان در تهران

ایمپلنت ایرانی 3A کردستان                      3.000.000 تومان

ایمپلنت Snuc  کره ای                            3.390.000 تومان     

ایمپلنت Biotem کره ای                         5.890.000 تومان

ایمپلنت Dio کره ای                                6.000.000 تومان

ایمپلنت Sewon medix کره ای               7.000.000 تومان

 

جدول قیمت ایمپلنت دندان‌های پرطرفدار

ایمپلنت مگاژن کره ای                                       8.500.000 تومان

ایمپلنت اشترومن Neodent سوئیسی                  10.000.000 تومان

ایمپلنت زیمر Zimmer آمریکایی                       12.000.000 تومان

ایمپلنت اشترومن iti (SLA active) سوئیسی      14.000.000 تومان

 

عوامل تاثیرگذار در قیمت نهایی ایمپلنت ندان

همانطور که در جدول بالا مشاهده کردید ایمپلنت دندان قیمت‌های مختلفی دارد که از 3 میلیون تومان تا 16 میلیون تومان متغیر است. اما این‌ها فقط قیمت هر واحد ایمپلنت دندان است. گاهی برخی از افراد دچار تحلیل استخوان شده اند که نیازمند تزریق پودر استخوان هستند.

اگر مدت زمان زیادی باشد که دندان خود را از دست داده اید، معمولا استخوان فک دچار تحلیل و عقب ماندگی می‌شود که در این صورت باید پیوند استخوان برای شما انجام شود که به هزینه نهایی ایمپلنت دندان اضافه می‌شود.

همچنین برخی از افراد دچار افت سینوس‌ها می‌شوند. افرادی که دندان‌های خلفی خود را از دست داده اند به دلیل اینکه در بالای ریشه این دندان‌های سینوس‌ها قرار داد ممکن است این سینوس از جای خود پایین تر آمده باشند و به جراحی سینوس لیفت نیاز داشته باشید که این هزینه نیز اضافه خواهد شد.

این‌ها هزینه‌های درمان‌های جانبی ایمپلنت دندان است که به قیمت درمان ایمپلنت اصلی نیز اضافه می‌شود. اما تعداد هر واحد ایمپلنت دندان نیز مهم است هرچه تعداد ایمپلنت‌ها بیشتر باشد هزینه ایمپلنت شما افزایش پیدا می‌کند.

متخصص ایمپلنت دندان در تهران

انتخاب متخصص ایمپلنت دندان خوب در تهران یکی از مولفه‌های ضروری است که باید قبل از انجام ایمپلنت دندان حتما توجه کنید تا بتوانید ایمپلنت دندان بدون درد و مطمئن را تجربه کنید. یکی دیگر از نکاتی مهم در قیمت نهایی ایمپلنت دندان متخصص ایمپلنت است.

قیمت ایمپلنت دندان به تجربه و تخصص پزشک ایمپلنت دندان نیز مرتبط است خب طبیعتا هرچه متخصص ایمپلنت دندان تبحر بیشتری داشته باشد قطعا شما مطمئن تر و راحت تر هستید و هزینه بیشتری را پرداخت می‌کنید.

امروزه متخصصین زیادی در حوضه ایمپلنت دندان در تهران وجود دارند که انتخاب را برای افرادی که میخواهند ایمپلنت انجام دهند سخت می‌کند زیرا با انبوهی از پزشک ایمپلنت دندان مواجه می‌شید که باید در نظر داشته باشید حتما متخصص ایمپلنت باشند و این نکته حائز اهمیت است.

برای آشنایی با بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران به لینک زیر مراجعه کنید.

متخصص ایمپلنت تهران

 

معرفی چند متخصص ایمپلنت دندان در تهران

1- دکتر صادق آقاجری متخصص ایمپلنت دندان و جراحی فک و صورت : دکتر آقاجری متخصص ایمپلنت با بیش از 10 سال تجربه در زمینه کاشت دندان طبیعی و جراحی لثه هستند که در تهران و خوزستان فعالیت می‌کنند.

دکتر آقاجری در حال حاضرمدیریت دو شعبه از دندانپزشکی آیریک در تهران را دارند که با محیطی آرام و مجهز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان جهت کاشت ایمپلنت دندان با بهترین قیمت – انجام خدمات لمینت دندان – جراحی لثه و … هستند.

دندانپزشکی آیریک در میرداماد: تهران – خیابان شریعتی، روبروی میرداماد، پلاک 1173 – طبقه چهارم

دندانپزشکی آیریک در سعادت آباد: تهران – سعادت آباد – بالاتر از میدان کاج

آدرس سایت دندانپزشکی آیریک: https://iricclinic.com/

2- دکتر اختری متخصص ایمپلنت: یکی دیگر از پزشکان ایمپلنت در تهران دکتر اختری هستند که کلینیک دکتر اختری در تهران، میدان فاطمی، بزرگراه شهید گمنام، میدان گلها، ساختمان پزشکان ویدا، طبقه دوم واقع شده است.

آدرس دندانپزشکی دکتر اختری: https://implantcenter.co/

3- دکتر غزال آرش‌راد متخصص ایمپلنت:  خانم دکتر غزال آرش‌راد نیز یکی دیگر از متخصصین ایمپلنت دندان در تهران هستند که کلینیک ایشان به آدرس سعادت آباد، خیابان بخشایش، خیابان پانزده غربی، روبروی بیمارستان عرفان، ساختمان پزشکان سینام، طبقه سوم واقع شده است.

آدرس دندانپزشکی آرش‌راد: https://drarashrad.com/

 

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم بله ، ایمپلنت دندان درد دارد. اما این درد بسیار کم است و مانند یک سر درد ساده می‌باشد که با یک قرص مسکن سریعا آرام می‌شوید و هیچ احساس دردی دیگر ندارید.

اما نکته مهم این است که در حین جراحی ایمپلنت دندان هیچگونه دردی نخواهید حس کرد و این مقدار کم دردی که گفتیم ممکن است رخ بدهد و ساعاتی بعد از جراحی ایمپلنت دندان بوجود می‌آید که پزشک شما قرص‌های مسکن را برای شما تجویز خواهد کرد تا هیچگونه نگرانی ای نداشته باشید.

ضمنا میزان درد ایمپلنت دندان بطور زیادی به مهارت و تخصص دکتر ایمپلنت دندان وابسته است و اگر در محیطی آرام و بدون استرس و با متخصص ایمپلنت خوب در تهران و تیم حرفه ای کار خود را آغاز کنید قطعا هیچگونه احساس و درد و تگرانی ای نخواهید داشت.

در آخر برای طلاعات کامل و جامع در خصوص قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401 به وبسایت دندانپزشکی آیریک به آدرس  /ایمپلنت-دندان/https://iricclinic.com/ مراجعه نمائید تا بصورت کامل از قیمت همه مارک ایمپلنت دندان آگاه شوید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *