صنعت, کسب و کار

قالب یونولیت بسته بندی

قالب یونولیت بسته بندی

قالب یونولیت بسته بندی متناسب با محصول مورد نظر و سفارش مشتری، توسط کارخانه‌های تولیدی پلاستوفوم ساخته می‌شود. سپس براساس این قالب، پلاستوفوم بسته بندی به تعداد دلخواه تولید و عرضه می‌شود.

بنابراین برای سفارش یونولیت بسته بندی مورد نظر خود ابتدا باید یک نمونه از محصول را به کارخانه پلاستوفوم بفرستید تا نمونه اولیه به صورت ماکت برای شما ارسال شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا با قالب سازی و قالب پلاستوفوم بسته بندی آشنا شوید.

قالب یونولیت بسته بندی چیست؟

هنگامی‌که نوبت به بسته بندی محصولات تولیدی کارخانه‌ها می‌رسد، استفاده از پلاستوفوم بسته بندی ضروری است. ماهیت سبک و در عین حال بادوام یونولیت ، آن را به یک ماده ایده آل برای محافظت از کالاها در حین حمل و نقل تبدیل می‌کند.

قالب‌های پلاستوفوم بسته بندی به گونه ای طراحی شده اند که با شکل محصول موردنظر مطابقت داشته باشد. این قالب‌ها سفارشی هستند. کالا را در جای خود نگه می‌دارد و خطر آسیب را در حین جابجایی و حمل و نقل به حداقل می‌رساند. انطباق پذیری فوم به آن اجازه می‌دهد تا محصول را از ضربه‌های خارجی محافظت کند و یک لایه حفاظتی اضافی ایجاد کند.

قالب یونولیت بسته بندی از آلومینیوم ساخته می‌شود. این قالب بسته به هزینه ای که برای ساخت آن در نظر گرفته می‌شود، آلیاژ آلومینیوم آن متفاوت خواهد بود.

مراحل ساخت قالب یونولیت بسته بندی

نمونه ای از محصول خود را برای کارخانه ارسال می‌کنید. سپس کارخانه ماکتی از قالب یونولیت بسته بندی را برای شما می‌فرستد. شما با این کار از مناسب بودن بسته بندی فوم مطمئن خواهید شد.

پس از تایید نمونه قالب ارسالی، کارشناسان اطلاعات محاسبات مربوط به زمان و هزینه ساخت قالب را با شما در میان خواهند و قرارداد قطعی ساخت قالب منعقد می‌گردد.

مراحل ساخت قالب یونولیت بسته بندیمزایای استفاده از یونولیت بسته بندی

1. مقاومت در برابر ضربه و شوک

قالب‌های بسته بندی فوم در جذب ضربه، جذب ضربه و جلوگیری از رسیدن لرزش به کالای بسته بندی شده عالی هستند. این ویژگی به ویژه برای محصولات شکننده یا دارای اجزای حساس بسیار مهم است.

2. سبک و در عین حال محکم

با وجود سبک بودن، قالب‌های بسته بندی فوم به طور قابل توجهی محکم هستند. این ویژگی نه تنها یک لایه محافظ به کالای بسته بندی شده اضافه می‌کند، بلکه به کاهش وزن کلی بسته بندی کمک می‌کند و در نتیجه به طور بالقوه هزینه‌های حمل و نقل را کاهش می‌دهد.

3. سازگاری با محیط زیست

قالب‌های بسته‌بندی فوم را می‌توان بازیافت و دوباره مورد استفاده قرار داد، که آنها را به انتخابی سازگار با محیط زیست برای مشاغلی تبدیل می‌کند که به دنبال کاهش ردپای کربن خود هستند. با انتخاب قالب‌های فوم، شرکت‌ها می‌توانند به تلاش‌های پایداری کمک کنند و در عین حال ایمنی محصولات خود را تضمین کنند.

قالب یونولیت بسته بندیپلاستوفوم  چیست؟

آیا تا به حال در مورد فرآیند پیچیده ایجاد پلاستوفوم که معمولاً به نام یونولیت شناخته می‌شود فکر کرده اید؟

تولید فوم پلی استایرن شامل یک سری مراحل پیچیده است که مواد خام را به یک ماده همه کاره و قابل اعتماد تبدیل می‌کند که در صنایع متعدد استفاده می‌شود. ماده تولید شده سفید رنگ و متخلخل است که به آن فیبر سفید نیز گفته می‌شود.

فوم پلی استایرن یک ماده سبک وزن و بادوام است که در کاربردهای مختلف از بسته بندی گرفته تا عایق استفاده می‌شود. خواص منحصر به فرد آن به دلیل مقرون به صرفه بودن و قابلیت‌های عایق عالی، آن را به گزینه ای محبوب در بسیاری از صنایع تبدیل کرده است.

فرآیند تولید پلاستوفوم

در این جا به مراحل تولید پلاستوفوم می‌پردازیم:

1. آماده سازی مواد خام

تولید فوم پلی استایرن با تهیه مواد اولیه آغاز می‌شود. رزین پلی استایرن، یک محصول مبتنی بر نفت، با افزودنی‌های دیگر ترکیب می‌شود تا خواص و عملکرد آن را افزایش دهد.

2. گرمایش و انبساط

هنگامی‌که مواد خام مخلوط می‌شوند، مخلوط تا دمای بالا گرم می‌شود و باعث می‌شود که به سرعت منبسط شود. این انبساط ساختار سلولی مشخصه فوم پلی استایرن را ایجاد می‌کند و به آن خاصیت سبک وزن و عایق می‌دهد.

3. قالب گیری و شکل دهی

پس از انبساط فوم، بسته به کاربرد مورد نظر، به اشکال و اندازه‌های مختلف قالب گیری می‌شود. این فرآیند به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد تا محصولات فوم سفارشی را متناسب با کاربردهای خاص ایجاد کنند.

4. خنک کننده و پایان

هنگامی‌که فوم قالب گیری شد، برای تنظیم شکل و اطمینان از یکپارچگی ساختار، خنک می‌شود. محصولات نهایی ممکن است قبل از آماده شدن برای توزیع، تحت فرآیندهای تکمیلی اضافی مانند برش یا پوشش قرار گیرند.

قالب یونولیت بسته بندیکاربردهای پلاستوفوم بسته بندی

پلاستوفوم بسته بندی در صنایع مختلفی از جمله الکترونیک، لوازم پزشکی و بسته بندی مواد غذایی کاربرد دارد. از یخدان یونولیتی که از انواع پلاستوفوم بسته بندی می‌باشد، برای تازه نگه داشتن مواد غذایی و جلوگیری از نشت استفاده می‌شود. خواص عایق بودن آن نیز آن را به انتخابی عالی برای حفظ دمای محصولات حساس مانند داروها، واکسن و نمونه ی خون تبدیل کرده است.

کلام آخر

در نتیجه، یونولیت بسته بندی راه حلی همه کاره و قابل اعتماد برای محافظت از اقلام در هنگام بسته بندی و حمل و نقل ارائه می‌دهند. ماهیت قابل تنظیم آنها، همراه با خواص جذب ضربه عالی، آنها را به انتخابی ضروری برای مشاغل در صنایع مختلف تبدیل می‌کند.

با گنجاندن قالب‌های بسته بندی فوم در فرآیندهای بسته بندی خود، شرکت‌ها می‌توانند ایمنی محصول را افزایش دهند، آسیب‌ها را کاهش دهند و در درازمدت به اقدامات پایدار کمک کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *